Şimdi Ara

Hangi SUV? Kuga?, Yeni Sportage?, Captiva?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
4.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıktaki gibi hangi SUV sorusunda tercihiniz hangisi olurdu. Ben başlıkta saydığım gibi fiyat aralıkları birbirine yakın olan bu üç model arasında gidip gelmekteyim. Her üçününde donanım ve özellikleri birbirine yakın, bu nedenlede şu özelliği de var dedirttirerek biri birinin önüne geçemiyor bence. Bu nedenlede tasarım, yol tutuş, yakıt sarfiyatı, sürüş keyfi gibi kullanıcı yorumlarına göre bir karar vermek yerinde olur sanıyorum.

Ford Kuga yeni pawershift şanzımanı, emsallerine göre az olan yakıt tüketimi, elektrik beyazı rengindeki alıcılığı ve bana göre biraz daha şık olan iç ve dış tasarımı ile öne çıkmakta. Kuganın çok sessiz bir araba olduğunu da bu forumda okuduktan sonra ilgim biraz daha arttı. Ama bir depo ile Ama Yeni KİA Sportage adı üstünde yeni bir model, yeni bir kasa, yeni bir dizayn ve bizim için eskimemiş yeni bir yüz. Ve donanım olarak hepsinden ileride. Ama daha çok yeni ve kullanıcı yorumu görmek zor. Ve tabiki Chevrolet Captiva her gördüğümde özellikle beyaz rengi açısından dönüp bakdığım, eski ama eskimeyen bir güzellik. Ama yakıt tüketimin çok olduğu söyleniyor, ve model olarak gözümüzde olmasa da aklımızda eskimesi ve her yerde gözükmesinden dolayı artık sıradanlaşması nedeni ile diğer seçeneklere göre biraz geri de kalıyor.

Araçların yakıt tüketimlerine de önem veriyorum. Hatta bu yüzden 1.6 seçenekli küçük SUV lara da bakmıyor değilim. Biliyorum 80.000.TL 'sına kadar bir parayı arabaya veren bir kişinin yakıt sarfiyatını çok önemsememesi lazım en azından böyle söyleyen bir sürü kişi var. Ama öyle değil. Aracıma bir depo benzin koydum mu uzunca bir süre yakıt istasyonunu unutabilmeliyim bence. Bu beni rahatlatan bir şey.Kullandığım Megane 2 den ve halen kullanıyor olduğum Passat 2,0. motora rağmen mevcut yakıt tasarrfundan sonra, hem bir üst klasmana geçerken yakıt maliyeti veya yakıt teknik verilerinin bir misli artmasına içim ısınmıyor. Belki fazla bir istek ama alacağım SUV böyle olmalı.

Evet arkadaşlar sizin görüşünüz nedir, kulanıcı yorumları benim için çok önemli.

• Kuga'nın ne büyük avantajı Powershift özelliği. Fakat Kuga SUV sayılmaz, Compact SUV olarak geçiyor sanırım.
    Fakat Captiva'da tam bir SUV duruşu var. Bence tercihlerinizin arasına CRV'yi de sokun. RAV4'e de bakılabilir tabi...

Compact SUV is a class of small sport utility vehicles with a length roughly between 4.25 to 4.60 metres (167 to 181 in). This class should not be confused with mini SUV, which refers to smaller vehicles.

Mini SUV is a class of small sport utility vehicles with a length under 4,100 mm (161.4 in). This class should not be confused with compact SUV, which refers to slightly larger vehicles, from 4,250 to 4,600 mm (167.3 to 181.1 in).

Sonuç : Mini SUV > Compact SUV > SUV
  • captiva çakma chevrolet bir kere, kalitesiz daewoo, ayrıca ortasında kocaman haç olan arabayı almam ben
    CRV alıp da 2 ay sonra benzinden ağlayarak satışa çıkaranlar veya lpg takanlar çok
    RAV4 de aynı dizelini istiyorsanız 102 milyar
    bmw x1 alalım desek en güzeli 110 lira biraz dolu donanımı(boşu92)
    kaşkai dizelin fulünü alsak 85 milyar gibi bir rakama geliyor
    x-trail çok kaba ve fiyatı 95 bin gibi fulünün
    ix35 88 bin tl, çok güzel alet, ancak dış imajı yok ve 88 bin de iyi para

ben 75.bin tl ye ford kuga aldım, beyaz, siyah tavan, ekim ortası gelecek
    hem duruşu, hem gidişi ve performansı, hem donanımı, hem fiyatı, hem yakıtı, hem şanzımanı ile çok farklı
    aylarca kıyas yaptıktan sonra bu karara vardım.Umarım memnun kalacağım
    (Bu araçların sahipleri alınmazlar umarım, tamamen şahsi görüşlerimdir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 8 Eylül 2010; 9:43:45 >
  • Ford Kuga ve Kia Sportage arasında karar vermeye çalışırdım. Kuga ile test sürüşüne iki arkadaş beraber çıkmıştık. Nerdeyse benim Cerato yu ve arkadaşın Connect i satıp alıyorduk Cerato kadar seri ve Connect kadar ferah bir araç Kuga. Tasarımı, özellikleri ve tüketimi fiyatına göre çok çok iyi. Satıştaki arkadaş en son 72 bine Titanium modelini veririz demişti ama zaten araç yokmuş. Sportage ın fiyatı da 82 bine falan geliyor galiba ama bayi önünden geçip incelememe rağmen bana Kuga kadar çekici gelmiyor. Kuga daha akıcı ve sportif bir tasarıma sahip. Ama bagaj ve donanım olarak Sportage biraz önde galiba. Onun dışında tüketim ve iç mekan olarak ikisi de denk araçlar gibi duruyor. Bir de sportage ın yaklaşma ve uzaklaşma açıları birkaç derece daha iyi. Yani arazide biraz daha iyi gibi. Karar vermek gerçekten zor ikiside fiyat/performans olarak güzel araçlar.

• geniş bagaj ihtiyacı yoksa bence kuga iyi bi tercih
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

captiva çakma chevrolet bir kere, kalitesiz daewoo, ayrıca ortasında kocaman haç olan arabayı almam ben
    CRV alıp da 2 ay sonra benzinden ağlayarak satışa çıkaranlar veya lpg takanlar çok

hem duruşu, hem gidişi ve performansı, hem donanımı, hem fiyatı, hem yakıtı, hem şanzımanı ile çok farklı

arkadaşa aynen katılıyorum powershift şanzımanlı kuga ilk tercih olmalı. yakıt olarak da sizi üzecek bir araç değil.

captiva bence çok tipsiz duruyor. kuga ile yanyana gelince hele.

sportage da özgün bir tasarımı yok her zaman ki gibi, ve fiyatı pahalı.

'tasarım, yol tutuş, yakıt sarfiyatı, sürüş keyfi' demişsiniz bunlar zaten kuganın en çok öne çıkan yönleri.

• bencede bu araçlar içerisinde kuga
  • Kuga güzel araba fakat bana pek SUV gibi gelmiyor. Sanki Focus'un karoseri daha yüksek bir şasiye monte etmişler gibi bir hava var. Fakat CRV, Captiva yada RAV4 te bu böyle değil. VW Tiguain de öyle fakat VW olduğu için ülkemizdeki değeri ederinden yüksek.

Tabi zevk sizin. Kuga'nın Powershift şanzımanı hiç de küçümsenecek türden bir artı değil
  • yani SUV nedir demek lazım
    wurtz arkadaş tarifini vermiş yukarıda, 4600 mm den uzun kısa olmakla ayrılıyor

bu durumda ix35, kuga felan 4.440 uzunlukla kompakt suv,
    captiva 4630 uzunlukla, yani 19 cm daha uzun olmakla suv oluyor:)
    az bi uzunluk değil de yani varsın 19 cm kısa olsun da kompakt suv olsun
    tergener ve askarsa arkadaşların dediği gibi,
    kuganın yakışıklılığı yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 8 Eylül 2010; 14:13:18 >
  • spartage 1.6 49000'lik fiyatıyla benim çok ilgimi çekti.
    benzinli olmasını da fazla önemsemiyorum çünkü mtv 2000cc'ye göre 1150 tl daha düşük
    dizel alayım az yaksın derken, avrupada 1000 € farkla satılan yüksek motor hacimli araçlara tr'de 20-30 bin fazla verip alıyoruz
    ardından da mtv'ye her yıl 1150 tl fazla ödüyoruz. soranlara da benim arabam dizel tasarruflu diyoruz.
    böyle bir seçenek varken -1.6 sportage 140 ps- bence düşünmek lazım
  • her türlü her hesapta dizel tasarrufludur dostum
    her işin hesabı kitabı var
    ama tabii ki 1.6 benzinli araçla 2.0 dizel aracın klasmanları farklı
    muadil motor olsalar, vergisi fazla olsa bile yine hesaplı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 8 Eylül 2010; 20:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

spartage 1.6 49000'lik fiyatıyla benim çok ilgimi çekti.
    benzinli olmasını da fazla önemsemiyorum çünkü mtv 2000cc'ye göre 1150 tl daha düşük
    dizel alayım az yaksın derken, avrupada 1000 € farkla satılan yüksek motor hacimli araçlara tr'de 20-30 bin fazla verip alıyoruz
    ardından da mtv'ye her yıl 1150 tl fazla ödüyoruz. soranlara da benim arabam dizel tasarruflu diyoruz.
    böyle bir seçenek varken -1.6 sportage 140 ps- bence düşünmek lazım

artı yıllık değer kaybı fazla kaskosu fazla sigortası fazla bakımı fazla bunları hesaplayacak olursanız 20.000 km yi aşmayan birinin aynı aracın veya muadilinin 2.0 dizel i yerine 1.6 benzinli almanın arasında çok farkı yok .

kuga almanın tek avantajı otomatik olması sportage veya qq a karşı buda fazladan 20.000 tl e geliyorki benim için fazla .ama yılda 40.000-50000 flan yapılıyorsa dizel şart .

bence kuga ile sportageın veya qqnun klasmanları aynı.

google da aradım ama 1.6 sportageın teknik verilerini bulamadım performans olarak 2.0 dizelinden performanslı olacağını düşünüyorum .1.6 qq danda hem performanslı hemde start stop ile yakıt olarak daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 8 Eylül 2010; 23:19:52 >

• SUV'larda 1.6 motoru hic dusunmeyin derim. Denemedim ama buyuk ihtimal agir kasada cok performanssiz kalacaktir. Bu tur araclara 70 ustu paralar baglayip, arac sollarken yorulacaginiza en az 2000 derim.
  • aynen, şehirde düz yolda gidip fabrika verisi yakacaksanız tamam
    ama yokuş olur, arazi aracıdır arazi görür,
    o kasayı 1.6 motorla taşımaya çalışırken 2 katını yakarsınız normalin
  • Arkadaşlar bakıyorum ama hiç Koleos'dan bahseden yok. SUV sınıfına girmiyormu yada Reno nun aracı olduğundan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

captiva çakma chevrolet bir kere, kalitesiz daewoo, ayrıca ortasında kocaman haç olan arabayı almam ben

yazdıklarınıza katılmakla beraber, bir şeyi düzeltmekte fayda var. chevroletin amblemi haç değil bow-tie (papyon) dur...

• hiçbiri
    o arabalar bu paraları haketmiyor bence.........
  • hiçbiri
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

hiçbiri

Neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshizmir

hiçbiri

Bu nasıl bir mantıktır anlayamıyorum!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.