Şimdi Ara

doblo 1.4 benzinli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 2018 model doblo 1.4 benzinli araçlar 85bin tl civarına alınabiliyor. Sizce mantıklı bir tercih mi? Ticari amaçla kullanılmayacak.

• Ticarinin kendisi mantıksız, 6 sene MTV olayı bile başlı başına mantıksız.
  • doblonun tutulan bir motoru degil ayrica otomobil ruhsatli degilse yine benzinli bir ticari ilk alimda uygun olabilir ama orta vadede zararli cikartacaktir, her sene muayene, benzin fiyatlari , mtv orani derken asli astarini gececektir..

Ayrica 1.4 fire motorun ciddi olarak yag yaktigiyla ilgili bir kac kullanici yorumu gordum, benim.kullandigim doblo 1.6 multijetti ve otomobil ruhsatliydi.. model yili dusuk olsun ama dizel ve otomobil ruhsatlisi olsun derim ki en tutulani da budur eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

doblonun tutulan bir motoru degil ayrica otomobil ruhsatli degilse yine benzinli bir ticari ilk alimda uygun olabilir ama orta vadede zararli cikartacaktir, her sene muayene, benzin fiyatlari , mtv orani derken asli astarini gececektir..

Ayrica 1.4 fire motorun ciddi olarak yag yaktigiyla ilgili bir kac kullanici yorumu gordum, benim.kullandigim doblo 1.6 multijetti ve otomobil ruhsatliydi.. model yili dusuk olsun ama dizel ve otomobil ruhsatlisi olsun derim ki en tutulani da budur eminim
    Öyle bir olay yok hocam tamamen uydurma

Yağ yakma ayrı yağ eksiltme ayrı, her araç belli oranda yağ eksiltir.

Fire motor dediğimiz motor dünyanın en düşük yürütme maliyetli LPG ye en uyumlu motoru, ve yeni bir motorda değil hatası vs olacak eski bir motor, hani firefly yağ yakıyor dese tamam derimde 30 senelik atmosferik motorda böyle hata mı olur?

Hiçbir arabaya yağ koyim 10.000km değiştirine kadar yağ çubuğuna bakmayım diyemezsin.

Şu bir eski kasa polo gti dada aynı söylemi ediyor insanlar ama yağ yakmıyor yağ eksiltiyor.

Yakın zamanda Allah nasip ederse 1.4 fire motor sahibi olacam, ilk 10.000den sonra tüm izlenimlerimi yazarım

• Valla şikayet var sitesinde baya şikayet var ama hatta biri 6000 km de hiç yağ yok denecek kadar az kaldığıni belirtmiş, bu kadarı normal mi bilmiyorum.. şu an kullandigim aracta da fiat 1.3 multijet motoru var cok sukur 15.000 den 15.000 e yag eksilttigini ya da yaktigini gormedim cubuga gore
  • quote:

her motor yağ eksiltmez. ayrıca yağ eksiltme = yağ yakmadır. kapalı sistemde eksilen yağ ne oluyor sanıyorsun. üst kapakta bile buharlaşan yağ basınç yapmasın diye emme manifolduna gönderiliyor yani yakılmış oluyor.
  • Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

quote:

her motor yağ eksiltmez. ayrıca yağ eksiltme = yağ yakmadır. kapalı sistemde eksilen yağ ne oluyor sanıyorsun. üst kapakta bile buharlaşan yağ basınç yapmasın diye emme manifolduna gönderiliyor yani yakılmış oluyor.
    Bir hatadan ötürü yağ yakma var bir de bilinçli olarak üreticinin eksiltmesi var. Fiat bilerek emisyona uydurmak için yaktırıyor ha tabi doğru yağ kullanıldığında neredeyse hiç eksilme olmuyormuş. Fiat pek sevmem ama bu konuda çok önyargı var, insanlar bilmeden bu motor yağ yakıyor diyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.