Şimdi Ara

Hangi Support'u Tercih Edersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Sup oynamaya merak saldım. Minyon derdi yok, mini haritayı sürekli kontrol edebiliyosun, itemler ucuz ve tabiri caizse ölecek adamı resmen mezartan çıkartmak hoşuma giden yönleri :) Hatta yeri geldimi karşı support'la totem kavgası yapmak zevkli oluyor :)
    Siz Adc oynarken yanınıza hangi supportu tercih edersiniz?
    Ben Janna oynamayı çok sevdim ama çok kırılgan ve koridorda pekde agresiflik yapamıyorum. Ama takım savaşlarında çok fazla iş yapıyor.
    Arkadaşımsa yanımda Adc oynarken koridorda baskın oynamak için Orianna'yı bile daha çok tercih ediyor. Tabi bana kalırsa da Leona mükemmel tercih :)
    Yukarıda dediğim gibi sizce hangi tarz daha iyi? Ve Sup oynarken ince detaylar varsa yazabilirsiniz hem arkadaşlarda faydalanmış olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tartışmasız braum. oynaması kolay, skillseti güçlü. botta oynamayı geçtim, tank bile oynarken takımda braum support olmasını tercih ediyorum, o derece. Ya da iyi oynuyorsa soraka.
  • Gerçekten şampiyona hakimse tankımsı supportlar isterim thresh ,alistar,braum tahm kenc gibi ama günümüz metasında saçma sapan pickler gerçekleştiğinden (malzahar sup-mf sup) gibi hasara yönelik ve yeterince kanser olduklarından bitsin bu işkence istiyorum

Janna bu metada işlevi düşük kalıyor çünkü nasıl koruyacaksın adcyi adamlar 1 saniyede yok ediyor counterplay şansıda yok

Alistar olsun gelene gidene vursun boynuzu

Özet:Bu sene alt koridorun senesi değil

• Bende Thresh, Morgana, Janna ve Poppy var sup oynanabilcek. Orianna'da rakibi çok güzel dürtüyor yeri geliyo minyon aldırmıyor.

Tabi Thresh baya bi alışmak lazım çünkü tutturamadığın her Q için hem takım içindeki konumun hemde özgüvenin sarsılıyo maç içinde.

Braum'da güzel pick çok iyi hasar emiyor, kitle kontrolü var ve uzaktan dürtebiliyor.

• Ao Sol kullanıcısına yanıt
    Dostum Janna nasıl koruyamasın. Ultisi adc'ye atlayan herkesi uzaklaştırıyor ve can dolduruyor.

Bide bu yeni çıkan Kefaret mükemmel iş yapıyor. Tabi takım savaşında kalkan veren eşyalarda var onlarıda kullanınca baya bi koruyabiliyor.

• O biraz, solo q mu duo mu girdiğine-karşı takıma ve senin aldığın adc ye göre değişiyor. Misal, vayne in yanına blitzcrank almak çok iyi bi seçim değil. Early de çektiğin adamı supportu takip ederse vayne zararlı bile çıkar takastan. Jinx cait draven gibi karakterlerle uyumlu bc. Leona, sevdiğim tip ultilerden birine sahip. Bence gayet güzel bi seçim fighta yönelik. Lanede de fena değil. Thresh suikastçileri çok güzel tutuyor. Özellikle zıplama yeteneklerini bozma konusunda çok iyi. Janna hyper carrylerin bir numaralı dostu.

Ama tabi devir değişti. Zyra brand malzahar alıp support eşyasıyla mid oyuncularının hasarını ikiye katlamak da bi seçenek.

• deniz1076 kullanıcısına yanıt
    Janna oynadığım maçlarda karşıda feedlenmiş birisi yoksa Adc'yi kesinlikle hayatta tutuyorum. 2'de 2 ya da 3'te 3 çok rahat çıkartabiliyor.

Oyunu iyi oynayamama rağmen çoğu Janna oyununda en az S- alabiliyorum asistler sayesinde.

Bi yerden sonra "Janna adama 75758584 kalkan atıyor biz napalım" diye yazılar dönüyor sonraki takım savaşında kafama flashlar yiyorum :)

Tabi bu pozisyon almayı bilen ve oyun içinde skype'den konuştuğum arkadaşım için geçerli. Daha başkasının yanında oynamadım.

• Birçok etken var.

Takımda yeterli tank var mı ?
    Lane aşaması nasıl geçecek ? Yanında kog maw, vayne gibi early game çöp şampiyonlar varsa blitz, brand pek etkili olmayabilir. Daha çok nami soraka gibi şampiyonlar etkili olur.
    ADC'nin korumaya ihtiyacı var mı? Karşıda rengar, master yi gibi şampiyonlar varken blitz almak pek mantıklı değil. Janna, soraka gibi peel şampiyonlar daha çok iş görür.
  • Destekleri 3 e ayırırsak;

Tanky destekler (Leona, Thresh, Alistar..)

dürtme destekleri (Janna, Lulu, Zyra..)

koridorda tutunma destekleri (Nami, Soraka, Sona..)

Bu 3 tür kendi aralarında birbirine üstünlük kurar.

Tank destekler, koridorda tutunma desteklerine üstün gelir. Çünkü bu şampiyonlar çok kırılgan olduğundan tank destekleri savaşa girdiğinde muhtemelen skor almaktadır.

Tank desteklerinin ilacı ise dürtme destekleridir. Bu tarzdaki destekler uzaktan yavaş yavaş dürtmektedir. Bir noktadan sonra tank desteğin savaşa girecek canı kalmaz

Dürtme desteklerinin ise ilacı koridorda kalma destekleridir. Dürtmeye karşı iyileştirme büyülerini kullanarak hasarı yok ederler

Ayrıca;

Thresh > Leona

Alistar > Blitzcrank

Desteği takım kompozisyonuna ve özellikle de adcye göre almak en doğru tercih olur.

Earlysi güçsüz olan adc varsa yanına koridorda tutunma desteklerinden almak en doğru tercihtir.

• Ben ZAC support yapıyorum kanser ediyorum karşıyı lv 3 dedimmi tamam karşı adcyi oynatmıyorum merak eden olursa yazarım.

• 1 Thresh

2 Thresh

3 Thresh

4 Karma

5 Braum

6 Janna

7 Yine Thresh

8 Bi daha Thresh

• Morgana

• Çok iyi oynamıyorlarsa soraka thresh janna falan istemem. İşini iyi yapan bir lulu olabilir. Onun dışında alistar naut braum bana çok güven veriyor.
  • Üstad yi oynarken morgana çok iyi oluyor.Youmu ult ghost ve black shield ile terminatör oluyor.Lulu da iyidir.

• Excision kullanıcısına yanıt
    Ben merak ettim, biraz bahseder misin?
  • Sokora

• Zyra, velkoz, brand, malzahar. Sampiyona hakimseniz yaninizdaki adc çöp bile olsa lane'i kazanirsiniz. Sonra ufaktan mid'e roam atarak karşi midi de oyundan dusurursunuz. Takimin ikinci apc'si olup maç sonu en çok damage atan olursunuz. Benim felsefem bu sup için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArchloveKilled kullanıcısına yanıt
    Aslında biraz haklısın bu konuda. Geçenlerde Orianna oynamıştım E fulleyerek. Yanımda Adc oynayan arkadaşım en çok o maçta rahat oynadı lane aşamasında. Ama bu sefer tf'lerde bi Janna kadar koruyamadım. Ayrıca sadece Buz Kraliçesinin Hakkı almıştım sup eşyası olarak. Gerisi mid itemleri kastım ne kadar doğru bilmiyorum.

• Zilean deneyebilirsin. Bitkinlik giriyorum, karşı adc yi 2 bomba ile sersemletiyorum sonra veriyorum yavaşlatmayı adam direk sıçra atıyor genelde.

Baktım geri dönüyor koridora aynı şekilde sersemletip yavaşlatmayı atıyorum, üstüne bitkinlik veriyorum adam çaresizde yürümeye çalışıyor bizim adc de hedefini çok kolay avlıyor. Ultisi de çok işlevsel zaten. Hele %40 cd ulaşınca yeteneklerin kanser ediyor. Bazen yavaşlatmayı attığım hedefe biterken birdaha atıyorum sonra birdaha adamı kesiyor bizim takımdakiler, sonraki takım savaşında adam yok? Raqe Quit atmış benden ötürü ^_^

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdibey1

Destekleri 3 e ayırırsak;

Tanky destekler (Leona, Thresh, Alistar..)

dürtme destekleri (Janna, Lulu, Zyra..)

koridorda tutunma destekleri (Nami, Soraka, Sona..)

Bu 3 tür kendi aralarında birbirine üstünlük kurar.

Tank destekler, koridorda tutunma desteklerine üstün gelir. Çünkü bu şampiyonlar çok kırılgan olduğundan tank destekleri savaşa girdiğinde muhtemelen skor almaktadır.

Tank desteklerinin ilacı ise dürtme destekleridir. Bu tarzdaki destekler uzaktan yavaş yavaş dürtmektedir. Bir noktadan sonra tank desteğin savaşa girecek canı kalmaz

Dürtme desteklerinin ise ilacı koridorda kalma destekleridir. Dürtmeye karşı iyileştirme büyülerini kullanarak hasarı yok ederler

Ayrıca;

Thresh > Leona

Alistar > Blitzcrank

Desteği takım kompozisyonuna ve özellikle de adcye göre almak en doğru tercih olur.

Earlysi güçsüz olan adc varsa yanına koridorda tutunma desteklerinden almak en doğru tercihtir.

Hocam kusura bakmayin da soylediklerinizin cogu yanlis.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.