Şimdi Ara

HANGİ MARKA HDMI KABLO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
1
Favori
32.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ben 10 liraya hdmi kablo aldım. Sözde altın kaplamalı ve de markası tanınmıs bir marka degil. Kaliteli markaların pahalı kablolarından alsam kullansam görüntü kalitesinde fark olurmu??
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    hocam 10 TL lik kablolar adi olur. 50-100 TL lik kablolarda göz boyamasından öteye gitmez. bunun belli bir sınırı var sonuçta. 40-50TL'lik bir kablo (hama olabilir) tavsiye ederim. bundan alacağın kalite ile 100TL lik kablo arasında bi fark olmaz.. ama 10TL lik kablo arasında fark oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 13 Ağustos 2013; 14:16:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

hocam 10 TL lik kablolar adi olur. 50-100 TL lik kablolarda göz boyamasından öteye gitmez. bunun belli bir sınırı var sonuçta. 40-50TL'lik bir kablo (hama olabilir) tavsiye ederim. bundan alacağın kalite ile 100TL lik kablo arasında bi fark olmaz.. ama 10TL lik kablo arasında fark oluyor.

Hocam kesin eminsiniz dimi. Çünkü dediginiz gibi 50 lira civarında bir kablo almayı düşünüyorum. Bana nedense fark olmucak gibi geliyor Çünkü hdmi digital sinyal 1 ve 0 lardan olusur arası yok yani görüntü ya vardır ya yoktur. Dijital uydu gibi, ya cam gibi görüntü yada görüntü yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

Hocam kesin eminsiniz dimi. Çünkü dediginiz gibi 50 lira civarında bir kablo almayı düşünüyorum. Bana nedense fark olmucak gibi geliyor Çünkü hdmi digital sinyal 1 ve 0 lardan olusur arası yok yani görüntü ya vardır ya yoktur. Dijital uydu gibi, ya cam gibi görüntü yada görüntü yok..

şimdi hocam sadece kabloyla bitmiyor olay.. senin televizyonun kalitesi, yayın kalitesi vs hepsi etkiler..

ben 17TL'lik kabloyla seyrettiğim film ile 40TL'ye aldığım hama arasında fark gördüm.. görüntü daha net, keskin ve renkler daha canlıydı. kısaca daha fazla performans aldım..

• Modemizniz ile bilgisayarınız arasındaki ethernet kablosunun kalitesi aktarılan bilgiyi etkiler mi?

Harici diskiniz ile bilgisayarınız arasındaki USB kablosunun kalitesi aktarılan bilgiyi etkiler mi?
  • ocaklilar kullanıcısına yanıt
    burdaki olay görüntü ve ses hocam, aynı şey değil.. çok fark var
  • Fark yok. 0 ile 1 ler var arada 0,5 ler yok. Kablosuz projeksiyonlar var piyasada. Arada kablo yok, hangi kablo kalitesinden bahsedebiliriz? Tabi ki herkes istediği kabloya istediği kadar para vermekte özgürdür, buna ben karışamam.
  • ocaklilar kullanıcısına yanıt
    0 1'le bitmiyor o olay, o kadar basit değil, full hd çözünürlükten bahsediyoruz.. deneyip görmek lazım. ben denedim gördüm öyle yorum yapıyorum. .aynı sistemde aynı filmi denedim tek fark hdmi kabloydu.. arada bariz fark var
  • Önceden de söylediğim gibi, seçim sizin. Siz fark var diyorsunuz ben yok diyorum, ne ben sizi ne de siz beni aksi yönünde ikna edebilirsiniz.
  • haklısınız
  • panasonic al
  • Pahalı da olsa Belkin kullanıyorum. Diğer kablolarl aradaki fark dağlar olmasa da biraz var(veri aktarım hızı en yüksek kablo Belkin'dir). Özellikle HDMI üzerinden amfiye ses vereceğim diyorsanız kaliteli kablo mecburen almak zorundasınız.
  • altın uclu konnektör olsun sağlam olsun 20-30 liralık olsun :)
  • En pahali hdmi kablodan aldim, 10 tl lik kablo ile hicbir yonden fark goremedim.

• Daha önce defalarca yazmıştım. 46 inch ve üstü lcd lerde ps3 oynarken veya video izlerken hdmi kablonuz 1.4 ve/veya yüksek hızları desteklemiyorsa, dalgalanmalar, görüntü kırılmaları meydana gelebilir. Onun dışında ufak lcd monitörlerde ve ekranlarda hiçbir fark göremezsiniz. Güncel teknolojiyle üretilmiş, yeni led panellerde bu sorunu düzeltmiş olabilirler, bu durum lcd'ye has olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilgar -- 18 Ağustos 2013; 0:50:26 >
  • Çok pahalı HDMI ile 5 TL lik arasında fark görmedim, 55'' 3D li TV ye bağlı PS3 , WDTV Live , Teledünya HD, DENON AVR (3d hdmi) , da ve Notebook , tablet tv bağlantılarında en ufak bir fark görmedim, hatta bir ton para verdiğim parmak kalınlığındaki HDMI kablosu önceki TV min HDMI girişini bozdu (ağırlığı yüzünden)...İnce hafif ve TV nizin girişlerine yük getirmeyecek kabloları kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miki

Çok pahalı HDMI ile 5 TL lik arasında fark görmedim, 55'' 3D li TV ye bağlı PS3 , WDTV Live , Teledünya HD, DENON AVR (3d hdmi) , da ve Notebook , tablet tv bağlantılarında en ufak bir fark görmedim, hatta bir ton para verdiğim parmak kalınlığındaki HDMI kablosu önceki TV min HDMI girişini bozdu (ağırlığı yüzünden)...İnce hafif ve TV nizin girişlerine yük getirmeyecek kabloları kullanın.

Son cumle cok dogru.

Bende de 55'' 3D led tv var. Flash bellekten resimlere bakinca renkler ve keskinlik kusursuz ama hdmi ile laptop baglayip ayni resimleri acinca renkler biraz daha koyu cikiyor ve netlik ayarini benim manuel yapmam gerekiyor. Yoksa aşiri keskinlikten kötü bir goruntu ortaya cikiyor.

Bir gun bi yerden en iddialisindan bir hdmi kablo bulcam. Bendeki 10 liralikla karsilastirip sonucu yazarim buraya.

• 27" asus marka vs278q model monitör um var, yine asus marka gtx680 ekran kartım var. bazı oyunlarda dalgalanma yaşıyorum bu kullandığım hdmi kablo ile alakalimidir? yoksa benim monitörum yada ekran kartım ile mi alakalıdır?

• Almak istediğim 4K tv ye uyumlu HDMI 2.0 kablo arıyorum fakat hiçbir yerde yok. TV yi aldıktan sonra duvara monte ettirtmem baya bir zahmetli olacağı için önce kabloları ayarlamam lazım. Duvarı boydan boya kaplayan DVD rafımın içine gömme olarak taktırtacağım tv yi ve bütün kablolar raf ile duvar arasında kalacak. Yani sonradan kablo değiştirmem çok zor. HDMI 2.0 kablo bulamamam 4K tv yi almamıda engelliyor ve bu kablonun 10 metre olması gerekiyor.

Bu kablonun nerede satıldığını bilen varsa yardımcı olabilirmi?
  • Selam arkadaşlar,amfi,tv ve DVD player'i birbirine hdmı ile bağlamak istiyorum.Ancak DVD de hdmı giriş yok bunun için bir tarafı scart diğer tarafı hdmı olan kablo varmı ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.