Şimdi Ara

Hangi kamera acil öneri gerekiyor SONY SAMSUNG CANON

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sizce hangisini tercih etmeliyim ?

rx100 500 lira standart lens hali.
    Canon eos m 600 lira standart hali.
    Nx300 body 500 lira tamir edilmiş ve garantili sadece body.

video ağırlıklı ve resimde çekilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Temmuz 2017; 16:39:40 >

• Hocam samsung kamera üretimini sonlandırdı diye biliyorum. Onun yerine 700 tl civarında 2. El Sony rx100 daha iyi bir seçim olur sizin için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dada21 kullanıcısına yanıt
    hocam rx100 ilk versiyonlarında sensör 13mm iken samsungta 23,5 mm sensör var kafamı karıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Temmuz 2017; 15:39:2 >
  • Nx mini ile aynı büyüklükte sayılır rx100 sensör büyüdükçe makinenin taşınabilirliği de zorlaştığı için kompakt makinelerde sensör daha küçük oluyor ama RX100 ün sensör kalitesi gayet iyi olduğu için oradan farkını kapatıyor diyebiliriz. Sizin benim gibi hobi için kullanan amatör kullanıcılar için dezacantajı olmayacaktır.

Ve lens.

24Mm 1.8 lens var üstünde. Aynı şeye geliyor aşağı yukarı.

İmzamdaki linkte ayrıntılar bulabilirsiniz.

• multimatom kullanıcısına yanıt
    dada21 kullanıcısına yanıt
    Hocam elimde seçenekler
    rx100 500 lira standart lens hali.
    Canon eos m 600 lira standart hali.
    Nx300 body 500 lira tamir edilmiş ve garantili sadece body.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Temmuz 2017; 16:37:43 >
  • rx100 ü 500 liraya bulduysanız ve problemsizse kaçırmayın. Ama sanmıyorum, 700 den aşağı kimse satmaz o makineyi kolay kolay.

İmzamdaki linkte uzun uzun yazdığım gibi RX100 tavsiye ederim.

Lens seçmek değiştirmek vs vs gibi şeylere kafa yormadan her işinizi görür. 1-2 sene kullanıp verdiği detay yetmemeye başlarsa Sony A6000 filan bakabilirsiniz. Ama önce mutlaka RX100 veya Fuji X30 ile başlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 5 Temmuz 2017; 17:38:9 >
    hocam rx 100 burda https://forum.donanimhaber.com/sony-rx-100-set-yedek-batarya-sarj-aleti-kilif--120055913

lcd sadece çizik var oda dert değil değiştirebilirim

nx300 yerine rx100 neden tercih etmeliyim nette araştırıyorum hep nx300 üstün çıkıyor.
    Ve rx100 mic girişi yok galiba video çekeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 5 Temmuz 2017; 17:39:57 >
  • RX100 m3 bakınıyorum ben de bu aralar. Sony a6000, Olympus OMD 10 mark II ve rx100 m3 arasında kalıyorum ama boyut açısından rx100 m3 ağır basıyor. 2. El temiz bulabilirsem rx100 m4 de düşünüyorum. Piyasadaki en f/p makineler bunlar bence. Kalite olarak da hiçbiri bizi Üzmez diye düşünüyorum.

• Penanggalan kullanıcısına yanıt
    nx300 yerine rx100 neden tercih etmeliyim = LENS

gövde sensör olarak üstün tabii.

Ama sadece gövde ile fotoğraf çekemezsiniz. Lensi deişin içine katınca RX100 öneriyorum

Nx lens setiniz olsaydı hali hazırda nx300 alın derdim tabii.

bütün seçenekler bin tl üstü hocam ben rx100 ve nx300 arasında kaldım sadece
  • eos m eşimde var sensör büyuk ama netlemesi felç ediyor.nx300 iyi gibi duruyor.

Aynen öyle. Ve en önemlisi lens.

Oda aynıtlatmasında çocuklarımın videosunu çekeyim diyince. Rx100 kitlensli Canon 7D den iyi video çekiyor. Ve bunun maalesef birçok kişi farkında değil. RX100deki LENS 24mm F1.8

Lens takılan makinaların 24mm F1.8 civarı af lenslerinin fiyatlarına ve boyutlarına bir bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 5 Temmuz 2017; 18:18:38 >
  • 24 mm 1.8 lens cok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

rx100 ü 500 liraya bulduysanız ve problemsizse kaçırmayın. Ama sanmıyorum, 700 den aşağı kimse satmaz o makineyi kolay kolay.

İmzamdaki linkte uzun uzun yazdığım gibi RX100 tavsiye ederim.

Lens seçmek değiştirmek vs vs gibi şeylere kafa yormadan her işinizi görür. 1-2 sene kullanıp verdiği detay yetmemeye başlarsa Sony A6000 filan bakabilirsiniz. Ama önce mutlaka RX100 veya Fuji X30 ile başlayın.

1-2 sene kullanıp verdiği detay yetmemeye başlarsa Sony A6000 filan bakabilirsiniz demişsiniz. Netlik olarak fark var mıdır aralarında dediğiniz kadar. A6000 de beğendiğim bir model.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dada21 -- 5 Temmuz 2017; 18:22:18 >
    Anladım hocam lense ekstradan para verme diyorsunuz.

Peki 300 liralık ek bir lens bütçem varsa nx300 için yeterli gelmez mi?

kısa sürede çok makine değişemem bundan dolayı tek bir lens sabit kalmak mantıklı mı bilemiyorum. Tecrübelerinize ihtiyacım var

İnternetten örnek fotolara bakabilirsiniz. Tabi fark var. Ama ilk aşamada çok önemli değil. Sonuçta bu işin sonu yok. A7 var, 5DS var GFX50 var. Var da var. Bence hiç kafa karıştırmadan RX100 alın.
    Size güvenerek rx100 alıyorum hocam umarım pişman etmez :)

Sırf ekstra para verme meselesi değil. Pratiklik vs de var. Bir de hangi lensleri alacağınız.

Hangi lens düşünüyorsunuz 300 liraya? Çok lens çeşidi yok NX lens olarak. Kitlens alacaksanız RX100 performansını düşük ışıkta alaazsınız. Sabit lens alırsanız zoom şansınız olmaz.

1-2 Dediğim lafın gelişi. RX100 alıp 5 sene kullanamamanız için bir sebep yok. Wi fi vs. Gibi özellikler yüzünden yeni model ihtiyacı oluyor genelde.

Neye karar verirseniz verin ikisi de iyi makina.

Derinlemesine bilgi isterseniz imzandaki linkte bolcvar.
    Fotoğraf kalitesi olarak etmez :)
    wifili olsaydı ekran dönseydi vs diye pişman olursunuz anca.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.