Şimdi Ara

Hangi işletim sistemi kurmalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar yeni bir pc topladım.
    Bugün parçalar elime ulaştı.
    Özellikleri aşağıdaki gibi.
    Sizce hangi işletim sistemi kurmalıyım ?
    64 bit olması şartmı ?
    Cevaplarınız için şimdiden tşk. ederim.

ASUS P5Q PRO INTEL P45/ICH10R FSB 1600MHz SOKET 775 ANAKART
    INTEL CORE 2 DUO E8500 3.16GHz 6MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ
    KINGSTON HYPERX 4GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 (5-5-5-15) DIMM KHX6400D2K2/4G

• bence diyerek başlayayım.. zaten sistemin çok iyi.. bu nedenle daha fazla performansa ihtiyacın olmayacak..

bu nedenle uyumu göz önüne aldığımızda vista ultimate 32 bit yada vista istemiyorum dersen sp3 lü xp pro 64 bit..(xp de 32 bit 4 gb ram desteklemiyor)
  • sistemin gerçektende çok güzel eger vista kurcaksan ultimate 64 bit kurmanı tavsiye ederim service pack 1 kurmayıda ihmal etme... kolay gelsin
  • Vista ultimate 32 bit SP1 yada XP SP3

Sistemin hayırlı olsun , güle güle kullan.
  • yanıtlarınız için çok tşk. ederim arkadaslar.Fakat XP nin 64 bit sürümünün TÜRKÇE versiyonu yok sanırım
    Yada benmi bulamadım ?

32 bit ultimate kurarsam 4 gb ramleri görüyormu ?
    64 bit sürümü 4gb üzeri ramler için deniliyor.Benim Tam 4gb ortada yani.Bu nedenle birhayli kararsız kaldım. Gönül Xp kurmaktan yana fakat Türkçesi yok deniliyor.Vista kurcaksamda 32 bit mi 64 bitmi ? :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ee_ep -- 27 Eylül 2008; 8:50:57 >
  • Vista'nın 32 bitleri 4 GB'ı görür ama kullanamaz, yanlış bilgi vermeyelim. 4 GB Ram'i kullanabilmek için mutlaka 64 bit kurmalısın. 64 bit Vista öneririm. 64 bit XP'nin Türkçe'si yok.
  • yorum yazanlara tekrar tşk. ediyorum. Baska arkadaşlarında görüşlerini yazmaları mutlu eder beni.
  • Sistemin Çok İyi O Yüzden Düşünmeden Vista Ultimate Sp1 Kurman Gerekir :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: EmRSrL

Sistemin Çok İyi O Yüzden Düşünmeden Vista Ultimate Sp1 Kurman Gerekir :)

peki dostum 32bit yada 64bit ? hangisini önerirsin
  • 64 bit ile elde edebileceğin herhangi bir artı pratikte kesinlik yok.. ama 64 bit işletim sistemi kurarsan eğer bir çok uyumsuzluk yaşarsın.. driverından tut da programlara kadar.. onlarda zaten içlerinde 32bit emulasyon içeriyorlar.. fakat bazen sorunlara yol açıyorlar.. sahip olduğun belleğin zaten hemen hemen hiç bir zaman tam olarak doldurabileceğin kadar kastıramazsın sistemi.. bende 2GB var ama çok az tamamını doldurmuşumdur.. ki render işlemleri ile uğraşıyorum o PC ile.. XP 32 bit kurarsan 3,5 GB gibi kullanım miktarı olur 0,5 GB lık bir kayıp için kesinlikle değmez çok büyük şeyler feragat edersin o kadarcık belllek için..

İşletim sistemi tarafında kesinlik XP sp3 kurmanı tavsiye ederim.. vista sadece makyajlıdır görüntüsü seni aldatmasın.. benim de sistemde hem vista hem xp var ama XP'yi kullanmayı tercih ediyorum..

""XP SP3 32Bit"" den şimdilik şaşma...

• XP
  • 4 gb ram in tamamını kullanmak istiyorsan 64 bit lik işletim sistemi kur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.