Şimdi Ara

HANGİ İNSİGNİA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
18.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugünlerde birçok başlıkta bazı araçları inceliyorum vede bunlarla ilgili yazılar yazıyorum 45 47 tl arası alabileceğim insignialar var ama aklımda bu araçla ilgili tatmin edici bilgi yok kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1. 1.6 turbo mu 1.6 atmosferik mi 1.4 turbo mu almalıyım neden aralarındaki fark yakıt ve performans açısından nasıl (dizel düşünmüyorum benzinede lpg taktırmayacam)

2.yukarıdkilerden en az yakanı ve en cok yakanı kaç lt yakıyor

3.neden ikinci elleri düşük bu araçların

4.performans olarak hangisi tatmin eder o kasayı hangisi kaldırır rahatlıkla

5.bu araçların ikinci eli alınırken en çok neye dikkat etmeliyim

6. araca uzun dönem binmeyi düşünüyorum sorun cıkarsın istemiyorum

• sanırım hiçbiri
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Hepsi çok yakar,o yüzden bence insignia lardan uzak durun ancak seçenekler arasında
    1.6 turbo performanslı,
    1.4 turbo cimri olur diğerlerine göre.
    Ben 1.6 turbo diyorum.
    İkinci elde KM'ye dikkat edin,çünkü plastiğin çıtırdadığını duydum bazı kaynaklarda.
    Birkaç ay bekleyip yeni insignia'nın çıkmasını da bekleyebilirsiniz.Beklerseniz,daha dolu araçlar daha ucuza gelecektir.
    Ben size 508 veya Passat BM öneriyorum mümkünse.

passat bm normal passat değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreenHeart

Bu mesaj silindi.
    1.6 - 180 hp cosmo donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 1 Mayıs 2013; 15:43:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

1.6 - 180 hp cosmo donanım.

Alıntıları Göster
    bugün tekrar 1.4 T yi test ettim ortalama yakıt için 11,4 yazıyordu, yine aynı şey oldu 50km hızı geçince sol aynanın oralarda uğultu başlıyor, geçen yılda aynısı olmuştu arabada 4 kişiden 3 duydu ama satış elemanı duymamış :). Vitesin ön kısmı çıtırdıyordu, 2ve3 viteslerde fırlıyor araç, ama çok uğultuluydu, yazık o paralara.

• quote:

Orijinalden alıntı: kitbuka

bugün tekrar 1.4 T yi test ettim ortalama yakıt için 11,4 yazıyordu, yine aynı şey oldu 50km hızı geçince sol aynanın oralarda uğultu başlıyor, geçen yılda aynısı olmuştu arabada 4 kişiden 3 duydu ama satış elemanı duymamış :). Vitesin ön kısmı çıtırdıyordu, 2ve3 viteslerde fırlıyor araç, ama çok uğultuluydu, yazık o paralara.

Alıntıları Göster
    birçok yerd okuduğum kronik sorunlardan bazılarını sizde söylemişsiniz o parayı hakeden bir araç değil birara bende heveslendim almak için görüntü olarak cok güzel ama sorunlu üretim bir araç

• quote:

Orijinalden alıntı: kitbuka

Hakkaten yazık golf alın o paraya.Saçma sapan konuşmayın Allahaşkına.Aracı doğru dürüst kullanırsanız fabrika verilerine çok yakın yakıyor.11.4 olması neyi ifade eder ki bende de 6.Ne yapıcaz şimdi?Kaç aydır kullanıyorum dediğiniz şikayetlerin hiçbirini yaşamadım.
    D sınıfı 1600 kg den fazla bir araç şehir içi 8lt şehirdışı 5lt yakıyor hala çok deniyor.Boş konuşmayın.Adamlar 60bin e bu kadar dolu bu kadar güzel tasarımlı,yakıtı da gayet makul bir araç sunmuş hala verilen paraya yazıkmış.Arabadan anlamıyorsanız yorum yazmayın.C sınıfı araçlara bu donanımları koyunca aynı paraya geliyor nerdeyse.

• 1.6 turbo al kardeşim akçansa var aracın hiç bi sorunu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan0631

1.6 turbo al kardeşim akçansa var aracın hiç bi sorunu yok

Beyler ben golf almam , gıcığım var ww ye ama, 2 testtede aynı uğultular yol ve rüzgar sesleri vardı, test aracında 11,4 yazıyordu ben ne yapayım şimdi, zorla 8 'e çekemem ya, okuyanlar faydalansın diye paylaştım, sürekli araba testi yaparım, ben beğenmedim arkadaş . Ayrıca 7.ci aracım altımdaki ve herkesin kullandığı araçlar, mercedesten inipte kullanmadık, yeni Octaviadan sonra at arabası gibi geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilbilge_11

birçok yerd okuduğum kronik sorunlardan bazılarını sizde söylemişsiniz o parayı hakeden bir araç değil birara bende heveslendim almak için görüntü olarak cok güzel ama sorunlu üretim bir araç

ne gibi kronik sorunları var hocam?
    ban de bu aralar ciddi ciddi düşünmeye başladım 1.4 motorlu versiyonunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanolur

quote:

insignia teame adlı yeri okursan veya googleda aratırsan çeşitli sorunları olduğunu görürsün aslında sıkıntı d segmenti bir araçta olmaması gereken sorunlar var konsol sesi cam arızası vede en önemlisi yakıtı içiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ertanolur

quote:

insignia teame adlı yeri okursan veya googleda aratırsan çeşitli sorunları olduğunu görürsün aslında sıkıntı d segmenti bir araçta olmaması gereken sorunlar var konsol sesi cam arızası vede en önemlisi yakıtı içiyor

Alıntıları Göster
    Kullanıcı Problemleri
    http://goo.gl/9Mx68

Yakıt Tüketimi
    http://goo.gl/edqNe

İnsan gibi kullandıktan sonra 1.4T sınıfındaki diğer "benzinli" araçlardan çok farklılık göstermiyor, tabi bazı insanlar D sınıfı araçların B sınıfı gibi yakmasını bekliyor ve hayal kırıklığına uğruyor. Passat belki biraz daha az yakıyordur 1.4TSI ile. Fakat 1.6T doğal olarak çok yakıyor, sonuçta 180bg 1600 kilo bir aracın az yakmasını bekleyen arkadaşlar hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Kronik sorunlar (ki eğer varsa, hepsi her araçta bulunmuyor) garantiden hallediliyor. Örneğin benim aracımda bu kronik sorunlardan hiç biri yok, konsol çıtırtısı belli yerlerde var. Konsol çıtırtılarınıda servisler sünger/çift taraflı bant ile hallediyorlar (ücretsiz olarak). Genel olarak her Opel modelinde çıkabilecek elektronik arızalarda gelecekte olabilir tabi.

1.4T bence sınıfında alınabilecek fiyatına göre iyi bir araç. Aynı fiyat aralığında bu kalitede Avensis ve Passat var. Avensis 1.6 atmosferik motoru ile bir 1.4T zevki vermiyor. Passat ise ikinci el için alınabilir ama yine aylarca sıra vardı en son. İkinci el alınacaksa uygun fiyata Insignia daha rahat bulunur diye düşünüyorum. Ama ikinci el çok önemliyse zaten D sınıfı araç almaktan vazcayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sigmaPI -- 12 Mayıs 2013; 18:30:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Kullanıcı Problemleri
    http://goo.gl/9Mx68

Yakıt Tüketimi
    http://goo.gl/edqNe

İnsan gibi kullandıktan sonra 1.4T sınıfındaki diğer "benzinli" araçlardan çok farklılık göstermiyor, tabi bazı insanlar D sınıfı araçların B sınıfı gibi yakmasını bekliyor ve hayal kırıklığına uğruyor. Passat belki biraz daha az yakıyordur 1.4TSI ile. Fakat 1.6T doğal olarak çok yakıyor, sonuçta 180bg 1600 kilo bir aracın az yakmasını bekleyen arkadaşlar hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Kronik sorunlar (ki eğer varsa, hepsi her araçta bulunmuyor) garantiden hallediliyor. Örneğin benim aracımda bu kronik sorunlardan hiç biri yok, konsol çıtırtısı belli yerlerde var. Konsol çıtırtılarınıda servisler sünger/çift taraflı bant ile hallediyorlar (ücretsiz olarak). Genel olarak her Opel modelinde çıkabilecek elektronik arızalarda gelecekte olabilir tabi.

1.4T bence sınıfında alınabilecek fiyatına göre iyi bir araç. Aynı fiyat aralığında bu kalitede Avensis ve Passat var. Avensis 1.6 atmosferik motoru ile bir 1.4T zevki vermiyor. Passat ise ikinci el için alınabilir ama yine aylarca sıra vardı en son. İkinci el alınacaksa uygun fiyata Insignia daha rahat bulunur diye düşünüyorum. Ama ikinci el çok önemliyse zaten D sınıfı araç almaktan vazcayın.

Alıntıları Göster
    1,6 180 lik var . 3 gündür deniyorum. yazılanlar ciddi problemler değil. racımın 60 bin bakımı yenı yapıldı ve hakıkaten yol canavarı.ilk defa oplele bınıyorum . beklentilerimin üstünde bir araçla karşılaştım . daha once 5,3 volv s80 ımde oldu. konfor ve surus kalıtesı olarak onlara yakın bır opelle karşılasmış olmama şahsen ben de şaşırdım dıyebılırım. yakıtı fazla gıbıb ama sınıfına gore de en az yakan ve surtunme katsayısı en dusuk araçlardan siye bılıyorum.
     HANGİ İNSİGNİA

• quote:

bugünlerde birçok başlıkta bazı araçları inceliyorum vede bunlarla ilgili yazılar yazıyorum 45 47 tl arası alabileceğim insignialar var ama aklımda bu araçla ilgili tatmin edici bilgi yok kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

1. 1.6 turbo mu 1.6 atmosferik mi 1.4 turbo mu almalıyım neden aralarındaki fark yakıt ve performans açısından nasıl (dizel düşünmüyorum benzinede lpg taktırmayacam)

Bana gore dizel yani(cdti) turbo alirsan yani(benzinli) surekli benzinlik ararsin ama 1.4 az yakar diye dusunuyorum.1.6 yakar baya benzin.Tercih sana kalmis ben cdti tarafiyim.Ve ikinci elleri daha dusuk cunku surekli yenisi cıkabılıyo anahtarı elıne aldık tan sonra kafadan bı kac mılyar duser yani.İkinci el araba alirken bunlara dıkkat edebılrısın.Siteden bakabilrisin. Site:http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-26889-42-araba-alirken-nelere-dikkat-etsem.html.Yardımım donkunmustur artik...

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Special

quote:

bugünlerde birçok başlıkta bazı araçları inceliyorum vede bunlarla ilgili yazılar yazıyorum 45 47 tl arası alabileceğim insignialar var ama aklımda bu araçla ilgili tatmin edici bilgi yok kullanan bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Bana gore dizel yani(cdti) turbo alirsan yani(benzinli) surekli benzinlik ararsin ama 1.4 az yakar diye dusunuyorum.1.6 yakar baya benzin.Tercih sana kalmis ben cdti tarafiyim.Ve ikinci elleri daha dusuk cunku surekli yenisi cıkabılıyo anahtarı elıne aldık tan sonra kafadan bı kac mılyar duser yani.İkinci el araba alirken bunlara dıkkat edebılrısın.Siteden bakabilrisin. Site:http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-26889-42-araba-alirken-nelere-dikkat-etsem.html.Yardımım donkunmustur artik...
    artık 180 hp tarihe karıştı arkadaşlar,boşa çok yakıyodu bilmem ne gibi mesajlar atmayın,adamlar 1.6 170 hp şehir dışı 100 km de 6,6lt-7 lt yakan motor geliştirmişler,burdan 180hp olup elinde patlayan insigniacılara çok acıyorum,tüm 2. el satan sitele bakıyorum herifler 180 hp lik full +full cosmo araçlara müşteri bulamıyolar,hele bitanesi var 2010 moden cosmo 14 bin km full + full çok ucuz ama alıcı yok,5 aydır takip ediyorum siteleri,satış durumları vahim,2. el 180 hp lik araçlar hiç gitmiyo,resmen elde patlama durumu vah vah vah

• quote:

Orijinalden alıntı: opelli

artık 180 hp tarihe karıştı arkadaşlar,boşa çok yakıyodu bilmem ne gibi mesajlar atmayın,adamlar 1.6 170 hp şehir dışı 100 km de 6,6lt-7 lt yakan motor geliştirmişler,burdan 180hp olup elinde patlayan insigniacılara çok acıyorum,tüm 2. el satan sitele bakıyorum herifler 180 hp lik full +full cosmo araçlara müşteri bulamıyolar,hele bitanesi var 2010 moden cosmo 14 bin km full + full çok ucuz ama alıcı yok,5 aydır takip ediyorum siteleri,satış durumları vahim,2. el 180 hp lik araçlar hiç gitmiyo,resmen elde patlama durumu vah vah vah

Hocam yeni motor da o kadar iyi gözükmüyor tüketim olarak.
    160'lık supercharger'lı TSI'dan da fazla şimdilik ortaya çıkan verisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erciftci -- 27 Haziran 2013; 17:30:46 >
  • hangi insignia 2014 model 1.6 170 hp lik yeni nesil az yakan motorlu insignia tek geçerim,zaten konsol kalitesi arttı,çıtırtı patırtı gürültü yok,sis farları bi harika,ön krom ızgarası daha geniş ve büyük,arka krom süper ötesi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: opelli

hangi insignia 2014 model 1.6 170 hp lik yeni nesil az yakan motorlu insignia tek geçerim,zaten konsol kalitesi arttı,çıtırtı patırtı gürültü yok,sis farları bi harika,ön krom ızgarası daha geniş ve büyük,arka krom süper ötesi,
    Şimdi arkadaşlar bende bir süredir 2010-2011 insignia 1.6 180hp edition elegance bakıyorum.
    2006 model opel astra enjoy twinport easytronic vardı. Herkes ona da diyordu yarı otomatik mi aman aman araba 27000-tl gibi muazzam bir rakama satıldı.
    2.5 sene önce 24750-tl ye almıştım.
    Bu opel tam bir çeyrek altın 96 astra , 2001 astra classic vardı hepsinden kar ettim..
    İnsignialara gelince fiyatlar gerçekten çok uygun benim gibi orta halli insanlar bile alabilir bu araçları..
    İnsignianın sıfırı sadece cosmoda bu motor seçeneği var liste fiyatı 71470-tl , 3 yaşında cosmo 47-48 lira..
    Millet bi tutturmuş 170hp yeni motor geliyor 180 hp liklerin için patladı diye.. geliyorda kaç paraya satılacak arkadaş..
    Adamlar 2001 focus ghia ya astra elegance 20000-tl den alıyorlar. Araba ölmüş 12 yaşında.. En az 180000-200000 km de..
    Bugün 42-43e alıncak 2010 model bir insignia edition elegance 180 hp 2 sene sonra min. 40 lira eder. Hatta para bile kazandırır.
    D segmenti araçlar 2. eli zaten çok hızlı olmaz müşterisi elit olur. Biraz bekler müşterisini bu da normal herkes 45-50 lira çat diye veremez 2. el bir araca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz110 -- 7 Ağustos 2013; 4:36:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz110

Şimdi arkadaşlar bende bir süredir 2010-2011 insignia 1.6 180hp edition elegance bakıyorum.
    2006 model opel astra enjoy twinport easytronic vardı. Herkes ona da diyordu yarı otomatik mi aman aman araba 27000-tl gibi muazzam bir rakama satıldı.
    2.5 sene önce 24750-tl ye almıştım.
    Bu opel tam bir çeyrek altın 96 astra , 2001 astra classic vardı hepsinden kar ettim..
    İnsignialara gelince fiyatlar gerçekten çok uygun benim gibi orta halli insanlar bile alabilir bu araçları..
    İnsignianın sıfırı sadece cosmoda bu motor seçeneği var liste fiyatı 71470-tl , 3 yaşında cosmo 47-48 lira..
    Millet bi tutturmuş 170hp yeni motor geliyor 180 hp liklerin için patladı diye.. geliyorda kaç paraya satılacak arkadaş..
    Adamlar 2001 focus ghia ya astra elegance 20000-tl den alıyorlar. Araba ölmüş 12 yaşında.. En az 180000-200000 km de..
    Bugün 42-43e alıncak 2010 model bir insignia edition elegance 180 hp 2 sene sonra min. 40 lira eder. Hatta para bile kazandırır.
    D segmenti araçlar 2. eli zaten çok hızlı olmaz müşterisi elit olur. Biraz bekler müşterisini bu da normal herkes 45-50 lira çat diye veremez 2. el bir araca.

Alıntıları Göster
    Birden aklıma geldi daciadan bozma semboller 36-37 liraya leblebi gibi satılırken bu arabaya bu para çok komik ayağının altında 180hp olacak ve 5lt yakıt ortalaması bekleyeceksin..
    Ekonomik isteyen arkadaşlar 0km peu 301, ren symbol, cit c ely. bakabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: deniz110

Birden aklıma geldi daciadan bozma semboller 36-37 liraya leblebi gibi satılırken bu arabaya bu para çok komik ayağının altında 180hp olacak ve 5lt yakıt ortalaması bekleyeceksin..
    Ekonomik isteyen arkadaşlar 0km peu 301, ren symbol, cit c ely. bakabilir..

Alıntıları Göster
    bende 2012-2013 1.4 140 ps insigns edition elegnce bakıyorum.araştırma içindeyim acele karar vermek istemiyorum.piyasayı bilen arkadaşlardan ricam navigasyon ve afl far sistemi olan insignayı ortalama nekadar bir bütçe ayırmam gerekiyor.Gönül isteki sıfır almak ama oda bütçe işi.Hepinize kolay gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.