Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ASUSX51

quote:

Orijinalden alıntı: GülçinGE

quote:

Dalan Roxy toz sabunu deneyen oldu mu? Temizlemesi iyi mi acaba?

Roxy'i denedim leke çıkartmıyor fakat beyazları beyazlatip ciddi anlamda yumuşatıyor.

Halbuki içeriğinde oksijen bazlı ağartıcı var diyor ama sanırım az miktarda var. Gerçi tüm çamaşırlarda kullanmak için almak istiyorum, renklilerde solma yapmaz bu durumda.

Aldığım deterjanin içindeki maddelere bakmak gibi huyum yok maalesef alıp kullanıyorum. Sabun tozu genelde bebek çamaşırları ve tüller icin ben memnun kaldım siyahları yıkadım hafif bı solma olayı oldu ancak açık renkliler yikanabilir. Yumuşatdık yapıyor çamaşırları :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: baberti

selam millet,

dünkü toz alım operasyonundan sonra bugün deneme faslına geçtik, rinso ile renkli yıkadık...
    iki farklı açıdan olaya bakalım:

1- eşimin ifadesiyle; "tamam jel büyük kolaylık ama toz bambaşka" diyor...bugün çamaşırların o eski günleri anımsatan nostaljik kokusunu aldıktan sonra ona katılıyorum, gerçekten toz başka...

2- asıl meseleye gelince; hani şu "bir hayalim var, köpük görmek istiyorum" diyordum ya!..yine hüsran...

halbuki üçlü ittifak (batu, efemre, candoğan üçlüsü) ne dediyse aynen yaptım...
    deterjanı bol koydum hatta çekmeceden su bile taştı, fazladan su ekledim ve çorap lekesi programını seçtim...ama nafile...

anlamadığım, makina deterjanı yutuyor mu be kardeşim?......
    oturdum karşısına köpük çıksın diye bekliyorum olta atan balıkçılar gibi...

sıkmaya geçince bir de baktım ki içerisi hallaç pamuğu gibi savruluyor, makina köpük kaynıyor...hatta köpükten dolayı makina sıkma devrini bile artıramıyor...yani aslında köpük var ama tamburun dibinde, sıkmaya geçtiğinde dibindeki köpüğü alıp alt-üst ediyor, bu sefer de fazladan sıkma yapıyor tabii...

en-netice; martin luther king gibi, biz de hayalimizi göremedik maalesef...

rinso renklimi tozmu anlayamadım
    ben bizim makinede persil jelde 1 kapak koyup 6 ile 7 kg arası doldurup 2.5 litre su ekleyince gayet güzel köpürüyor
    peki nasıl temizliyor öyleyse anlam veremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

beyazlardaki performansını beyendim ama eko programda 3.30 saat yıkandı bembeyaz çıktı 60 derecede uzun yıkandı yani kısa programda nasıl bilemiyeceğim kokusuda çok güzel yumuşatıcı kullanmıyorum yinede yumuşak çıkıyor

En kısa sürede bende alıp deneyeyim persil expert jeli. Bakalım jel deterjanlarda gelişme varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

quote:

beyazlardaki performansını beyendim ama eko programda 3.30 saat yıkandı bembeyaz çıktı 60 derecede uzun yıkandı yani kısa programda nasıl bilemiyeceğim kokusuda çok güzel yumuşatıcı kullanmıyorum yinede yumuşak çıkıyor

En kısa sürede bende alıp deneyeyim persil expert jeli. Bakalım jel deterjanlarda gelişme varmı

expert jel daha iyi geldi bana süpürge içini silinmiş bezi expert jel kurumuş yalnız nemli falan değil 1 dk lık programda demizledi

• quote:

selam millet,

dünkü toz alım operasyonundan sonra bugün deneme faslına geçtik, rinso ile renkli yıkadık...
    iki farklı açıdan olaya bakalım:

1- eşimin ifadesiyle; "tamam jel büyük kolaylık ama toz bambaşka" diyor...bugün çamaşırların o eski günleri anımsatan nostaljik kokusunu aldıktan sonra ona katılıyorum, gerçekten toz başka...

2- asıl meseleye gelince; hani şu "bir hayalim var, köpük görmek istiyorum" diyordum ya!..yine hüsran...

halbuki üçlü ittifak (batu, efemre, candoğan üçlüsü) ne dediyse aynen yaptım...
    deterjanı bol koydum hatta çekmeceden su bile taştı, fazladan su ekledim ve çorap lekesi programını seçtim...ama nafile...

anlamadığım, makina deterjanı yutuyor mu be kardeşim?......
    oturdum karşısına köpük çıksın diye bekliyorum olta atan balıkçılar gibi...

sıkmaya geçince bir de baktım ki içerisi hallaç pamuğu gibi savruluyor, makina köpük kaynıyor...hatta köpükten dolayı makina sıkma devrini bile artıramıyor...yani aslında köpük var ama tamburun dibinde, sıkmaya geçtiğinde dibindeki köpüğü alıp alt-üst ediyor, bu sefer de fazladan sıkma yapıyor tabii...

en-netice; martin luther king gibi, biz de hayalimizi göremedik maalesef...

Hocam çorap kiri lekesini seçince zaten tamburun yarısına kadar su alıyor daha fazla eklemenize gerek yoktu

Eğer çok köpük görmek istiyorsanız ariel yada alo çok köpürüyor diyorlar sizde alo almıştınız normalden daha fazla deterjan atarak yıkama yapın alo ile yalnız hocam sıkmada aşırı köpük çıkıyor içiniz rahat etsin bizim cihazların tamburu çok derin köpük ondan görünmüyor eğer temizliğinden memnunsanız çok dert etmeyin yıkama aşamsında köpük görmeyi

Tamburun çapı ile kapak çapı arasında çok fark var elinizi tambura doğru sokun ne kadar derin tambur görürsünüz. Mesela ablamlarda beko d2 8101 e çamaşır makinesi var onların makinenin kazan çapı ile kapak çapı arasında çok fark yok kazan çamaşır doldurma kapağını açıp elini sokunca derinliğin daha az olduğu görülüyor. Bizim makinelerde tambur derin olduğu için yıkamada çok köpük görünmüyor.

Yalnız çorap kirini seçtiğiniz halde köpük göremediyseniz ilginç. Bir daha ki yıkamada alo ile beyazları yıkarken yine çorap kiri lekesini seçin ve deterjanı yine bol koyun birde alo ile deneyin.

Herkesin kandili mübarek olsun arkadaşlar Allah dualarınızı kabul etsin

• Ben 1 çay bardağından fazla koymadığım halde çok köpük oluyor. Makine Arçelik 5800E, özellikle pamuklu programda daha da artıyor. Alo, Ariel, Persil, Omo hepsinde de sonuç aynı, köpük var.
  • quote:

quote:

quote:

expert jel daha iyi geldi bana süpürge içini silinmiş bezi expert jel kurumuş yalnız nemli falan değil 1 dk lık programda demizledi

Bakalım inşallah bende alınca memnun kalırım Aslında yurt dışında çok iyi sıvı deterjanlar olduğu söyleniyor ama keşke Türkiye yede gelse.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Roxy'i denedim leke çıkartmıyor fakat beyazları beyazlatip ciddi anlamda yumuşatıyor.

Halbuki içeriğinde oksijen bazlı ağartıcı var diyor ama sanırım az miktarda var. Gerçi tüm çamaşırlarda kullanmak için almak istiyorum, renklilerde solma yapmaz bu durumda.

Aldığım deterjanin içindeki maddelere bakmak gibi huyum yok maalesef alıp kullanıyorum. Sabun tozu genelde bebek çamaşırları ve tüller icin ben memnun kaldım siyahları yıkadım hafif bı solma olayı oldu ancak açık renkliler yikanabilir. Yumuşatdık yapıyor çamaşırları :)

Bu aralar alerjim depreşti :( sabun tozu denemek istiyorum. Biz de bakmıyorduk ama makineyi ilk aldığmız zamanlar Alo koyu renklilerin canına okumuştu ozamandır renkli beyaz için ayrı deterjan alırız, Alo o zamanlar eski makinede etkisini göstermiyormuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bakalım inşallah bende alınca memnun kalırım Aslında yurt dışında çok iyi sıvı deterjanlar olduğu söyleniyor ama keşke Türkiye yede gelse.

aynen gelene kadar persile devam ben değiştirmeyi düşünmüyorum

• quote:

Ben 1 çay bardağından fazla koymadığım halde çok köpük oluyor. Makine Arçelik 5800E, özellikle pamuklu programda daha da artıyor. Alo, Ariel, Persil, Omo hepsinde de sonuç aynı, köpük var.

Bende 1 çay bardağı deterjan koyunca çok köpürüyor aşağıda benim eski makinem Bosch WAS 28762TR nin resmi var 1 çay bardağı deterjan koymuştum ama bol bol köpürmüştü.

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 14 Ağustos 2012; 23:23:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu aralar alerjim depreşti :( sabun tozu denemek istiyorum. Biz de bakmıyorduk ama makineyi ilk aldığmız zamanlar Alo koyu renklilerin canına okumuştu ozamandır renkli beyaz için ayrı deterjan alırız, Alo o zamanlar eski makinede etkisini göstermiyormuş.

Alerji gercekten çok kötü insanın cildini mahvediyor o zaman sabun tozu kullanıp bol su ve fazla durulama özelliğini seçmelisiniz makinanın ki camasirlar tam olarak durulanabilsin ki alerji yapmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

bingoyu renkliler için ayırdık. bir aya kalmaz biter tahminimce.

siyah deterjanı vs hepsi boş bence ufacık lekeleri dahi çıkarmayan deterjanı ne yapayım ben.

bill tableti bir ara beyazlar için olanından denemiştim bende. fena değildi. ama bir omo matik gibi de yıkamıyordu tabi

Bill beyazları güzel ağartıyor, leke çıkarması da iyi. Ancak iç çamaşırlarındaki ter lekesi konusunda yeterince iyi değil. Ucuza aldığımdan önemsememiştim zaten, paket bitene kadar bu haliyle de kullanabilirim. En azından beyazları sarartma veya grileştirme gibi bir sıkıntısı yok.

Renkli deterjanları beni sıvı deterjandan soğuttu zaten. Denemediğim tek deterjan Persil sıvı ama ona da güvenemiyorum. Zaten fiyatı da çok uçuk, öyle promosyonlu vb. görürsem denerim.

Beyazlarda Omo tozdan şaşmamak gerek bunu bir kez daha anladım.

• bugün foruma girmek wipeout'ta yarışmak gibi...
    habire hata verdi, yazıyorum ama gönderemiyorum, bakalım bu gidecek mi?..
  • quote:

bugün foruma girmek wipeout'ta yarışmak gibi...
    habire hata verdi, yazıyorum ama gönderemiyorum, bakalım bu gidecek mi?..

aynen citizen iş başında
  • Annem omo toz diyor gerisi yalan diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oski32

Annem omo toz diyor gerisi yalan diyor

Omo'da eskisi gibi değil (toz) önceden daha temiz yıkardı ve mis gibi kokardi. İcerigi değiştikten sonra kokusundan midem bulanmaya başladı.

• Sizlerin aldığı da mı öyle bilmiyorum ama hangi deterjanı alırsak alalım hepsi nemli çıkıyor. Elinizle top haline getirebileceğiniz bir yapıda. Bazen içinden topak halde çıkıyor. Sanırım bu plastik poşette olmasından kaynaklı. Youtube'da izlediğim birkaç videoda gördüğüm deterjanlar kuru ve kum gibi dökülüyordu.
  • quote:

quote:

Ben 1 çay bardağından fazla koymadığım halde çok köpük oluyor. Makine Arçelik 5800E, özellikle pamuklu programda daha da artıyor. Alo, Ariel, Persil, Omo hepsinde de sonuç aynı, köpük var.

Bende 1 çay bardağı deterjan koyunca çok köpürüyor aşağıda benim eski makinem Bosch WAS 28762TR nin resmi var 1 çay bardağı deterjan koymuştum ama bol bol köpürmüştü.

Normalde çamaşır makinesi deterjanının köpürmemesi gerekir diye biliyorum. Hacı Şakir'in granül sabunu çok köpürüyor bir tek benim makinede de. O da zaten yeğenim kalmaya geldiğinde sadece onun çamaşırları ve nevresimleri için kullanılıyor. O yüzden çok sorun yapmıyorum ama bayram temizliğinde o sabunla perdeleri yıkasam mı diye de düşünüyorum. Aşırı köpürürse tek durulama yeterli olur umarım.

• Arkadaşlar ben arielin jel tabletlerinden aldım renkliler için çikolatalı dondurma lekesi falan vardı denedim ve sonuç harika. Beni şaşırttı. Hepinize tavsiye ederim. Expert jelide alıp deniyicem bakalım nasıl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oski32

Annem omo toz diyor gerisi yalan diyor

Omo'da eskisi gibi değil (toz) önceden daha temiz yıkardı ve mis gibi kokardi. İcerigi değiştikten sonra kokusundan midem bulanmaya başladı.

dediğin kesinlikle doğru onu da söyledi fakat halen ondan iyi yıkayan yokmuş envayi çeşit deterjan denedi kendisi
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.