Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.033
Cevap
43
Favori
525.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • burakxd383 b kullanıcısına yanıt
  @meeb için de cevap yazmış olayım...

  Çok eskiden yerli malı diyip Has Matik kullanmıştık ve sapsarı yapmıştı beyazları, Peros ile yıkanan yatak örtüleri halıya dönmüştü, Bingo'nun çamaşır suyunu denedim tövbe tövbe hem kötü koku bırakıyor hem de renkliler için kullanın dedikleri seri ton açılmasına sebep oluyordu...

  Abc'nin sıvı sabunlarını, çamaşır sularını seviyorum ama çamaşır deterjanlarını denemesem de üzebileceğini tahmin ediyorum. Cennet mahallesi çingenesiyle ürün mü pazarlanır?

  Omo'yu neden sevmediğimi açıklayamam, bir garip Quantum fiziği...

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • tubytube kullanıcısına yanıt
  Uzun yıllardır evde bingo toz deterjan kullanıyoruz. Beyazlar için ayrı, renkliler için ayrı olanları tabi.

  Carfourdan aldığımız ariel bizim için facia olmuştu, kıyafetleri hiç temizlememişti, çok şaşırmıştık hanımla. Sahte değildi yani.

  İşyerinden bir bayan arkadaşın gömleklerinin beyazlığına ve temizliğine hayrandım, dayanamayıp sormuştum, omo kullanıyorum demişti.

  İspatlayamam ama sanırım makinalar da deterjan seçiyor. Herkesin 1 numara gösterdiği ariel bizim bosch 7 kg' lık makinada performans göstermiyor.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Şuan persil yüksek performans universal, tursil leylak bahçesi sıvı, eco freude toz(rossmandan aldım) ariel pods ve migros color matik var. Persil gördüğüm en iyi performanslı sıvı deterjan. Çıkaramadığı leke görmedim. Tursil de beğendim ama leke çıkarma performansını bilmiyorum. Eco freude beyazları güzel beyazlatıyor lekeli çamaşırda test etmedim. Ariel pods Carrefour dan almıştım gerçekten efsane keşke diğer çeşitleride gelse. Migros colormatik te iyi leke çıkarıyor renkli deterjanı olmasına rağmen içinde optik parlatıcı var orasını anlayamadım. Umarım sorun teşkil etmez. Bu arada geçen sene migrosta persil kapsül deterjan vardı fakat artık bulamıyorum. Neden kaldırıldığını bilen var mı?

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • ReNblood57 kullanıcısına yanıt

  stokçuluk günlerimden Getir üzerinden 15 kuru persil kapsül duruyor, iyi ki almışım, ariel pods gibi iş görüyor, koku ve temizliği güzel, ama ariel podslar çok pahallandı. Persil kapsül piyasadan çekildi herhalde.

 • yeniceli2001 y kullanıcısına yanıt
  İyiki stok yapmışsınız. Bu konunun taa ilk mesajından (11 yıl öncesi) okumaya başladım ve bugün bitti aslında eskiden herşey güzeldi. Yumoşların içeriği rengarenkti şimdi hepsi beyaz. Arielin ve persilin kapsülleri vardı şimdi o güzelliklerde piyasadan çekildi. Sonumuz ne olur orası Allah kerim.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • thelordof kullanıcısına yanıt
  Toz deterjanlar içeriğinde oksijen bazlı ağartıcı(sodyum perkarbonat vb) içeriyor(kosla misali). Ağartıcı hem leke çıkarmada hem de hijyenik açıdan önemli. Ancak çamaşırları yıpratıyor. Kısa ve ılık programda zor çözünüyor.

  Sıvı deterjanlarda ağartıcı yapısı gereği kullanılamıyor. Onun yerine optik parlatıcı kullanılıyor ancak pek işe yaramıyor ve sağlığa zararlı deniyor.

  Sıvılar direk lekeye dökme - yağ çözme konusunda, ılık suda ve hızlı yıkama konusunda daha başarılı. Çözünme derdi yok kalıntı bırakmıyor.

  Günlükte renklilerde perwoll vb sıvı deterjan, beyazlar için toz kullanabilirsiniz. Çamaşır sodası / tül / kosla vb ürünlerde ağartıcı içerir, sıvı + kosla yaparsanız bir nevi beyaz deterjanı elde etmiş olursunuz.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • onatba o kullanıcısına yanıt
  Çok teşekkür ederim.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Arkadaşlar sıvı detarjanı olarak renkliler için Perwoll hassas bakım sıvı deterjan(kırmızı olan kutu) mı Persil yüksek performans sıvı mı önerirsiniz?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • thelordof kullanıcısına yanıt
  Su kaliteniz iyiyse, lekesiz renklilerde gündelik için Perwoll vb hassas deterjan + 40-60 derece günlük program(çok kısa olmayan) deneyin, baktınız yeterli gelmedi persile geçersiniz. Perwollde çamaşırlar eskimiyor, renk atmıyor. Yanlız enzimin çalışması için süre gerekli, kısa programlar performansı çok düşürür.

  Persilde perwoll de henkel ürünü. Persil in per i sodyumPerborattan geliyor ancak sıvı deterjanında ağartıcı yok. Leke çıkarmak için kosla renkli vb ürün kullanabilirsiniz.

  Bkz.
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Persil

  Lekeli kokulu renklilerde, misal havlularda perwoll/persil + kosla kullanabilirsiniz.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • onatba o kullanıcısına yanıt
  Bir de Persilin sıvı detarjanınında hijyen ile color arasında bir fark var mı? Hijyeni hem beyazlar hem renkliler de kullanıp color'u sadece renkliler de mi kullandırtıyor?

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • thelordof kullanıcısına yanıt
  Normalde toz deterjanda bulunan perkarbonat perborat vb oksijen bazlı ağartıcılar mikropları bakterileri yeterince kırıyor ama sıvıda ağartıcı yok.

  Bu sepeten dolayı persil hijyene antibakteriyel bir içerik eklenmiştir muhtemelen ancak hangi etken madde eklenmiş bilemiyorum. MSDS / İçerik güvenlik formuna bakmak lazım. Henkel den istemek lazım.

  Color u beyazlarda kullanabilirsiniz. Ancak ağartıcı içermediği için lekeli pamuklu beyazlardaki performansı düşüktür. Color + kosla yaparsanız sıvı beyaza göre daha başarılı sonuç alırsınız. Kunaş cinside önemli tabi.

  Bana lekesiz gündelikte perwoll 60 derece 60dk yetiyor. Beyazlarda(havlu çarşaf bez gömlek vs) gerek olursa çamaşır suyu ile ön yıkama + perwoll normal yıkama yetiyor.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • onatba o kullanıcısına yanıt

  Detaylı bilgiler için teşekkür ederim hocam. Kolanın dediğiniz modeline de bir bakarım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.