Şimdi Ara

hangi çamaşır deterjanını kulanyorsunuz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.033
Cevap
42
Favori
534.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende persil kullanıyorum yeni i-dos makine aldık daha 1 hafta olmadı.

2-3 kere renkli 1 kerede beyazları yıkadık persilde, temizlikte bir sorun yok gibi leke falan göremedim ama o toz deterjanların, çamaşırlara bıraktıgı mis kokusu yok.

1-2 kere evde eskiden kalan omo tozla yıkadım beyazları, makineden çıkar çıkmaz insanın içini ferahlatıyor çamaşırlar.

ama persil sıvıda böyle bir etki yok , sanki sade suyla yıkanmış çıkmış gibi çamaşırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

omo total almıştım geçenlerde, hanım hiç beğenmedi, lekeleri çıkarmıyormuş...
    rinso ve persil daha iyi diyor kendileri...

persile bişey diyemem de omo ile rinso aynı...içerikleri de üreticileri de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

ben daha etkilidir diye almıştım ama pek bi etkisiz eleman çıktı ürün...bizzat lekelere şahidim...

aynen yukarda yusuf miroğlunun dediği gibi..."sanki sade suyla yıkanmış çıkmış gibi çamaşırlar."

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

ben daha etkilidir diye almıştım ama pek bi etkisiz eleman çıktı ürün...bizzat lekelere şahidim...

aynen yukarda yusuf miroğlunun dediği gibi..."sanki sade suyla yıkanmış çıkmış gibi çamaşırlar."

omonun tozunu kullanın sıvısı çok kötü zaten ki defalarca konuşulmuştu

• quote:

Orijinalden alıntı: celatx

SIVAT VAZ HİYIR

Makine makine dediğin nedir gülüm
    Zıplamama teknolojisinin deterjanla buluşması
    O değilde siz niye böyle konuşuyorsunuz mahçup hocam ????

anlamadım pardon
  • amway marka temizlik ürünleri var çok metediyorlar. aranızda deneyen, gören, bilen varmı?
  • Bugün toptancıların orda gezerken 15 kg'luk deterjan gördüm Alo ve tursil ikisinide aldım hemen. Gelir gelmez beyazları alo ile yıkadım. Sonuc olarak eski konsantre olmayan deterjanlarin şimdikilerden kesinlikle ve kesinlikle daha kaliteli ve temiz yıkadığını söyleyebilirim. Keske konsantre olmayan deterjanlar satılsa tekrar kesinlikle alırım.konsantre gercekten hikaye daha az ölçekle daha fazla camasir olayı külliyen yalan. Yarın gidip konsantre olmayan persilide almayı düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 4 aydır kullandığım persil jelim bitti bu expert jel nasıldır kullanan oldumu yoksa kobay olarak yarın almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

arkadaşlar 4 aydır kullandığım persil jelim bitti bu expert jel nasıldır kullanan oldumu yoksa kobay olarak yarın almayı düşünüyorum

Expert hangisi ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

arkadaşlar 4 aydır kullandığım persil jelim bitti bu expert jel nasıldır kullanan oldumu yoksa kobay olarak yarın almayı düşünüyorum

Expert hangisi ki?

bu deterjan almayı düşünüyorum ama çekincelerim var yumuşatıcı artık kullanmıyorum düzgün temizlermi bilmiyorum ama persil jelden memnunum
    http://www.henkel.com.tr/cps/rde/xchg/henkel_trt/hs.xsl/Detergents-3657.htm?iname=Persil&countryCode=tr&BU=detergents&parentredDotUID=000000QUQU&redDotUID=000000QUQU&brand=000000QUQZ&param1=000001F6FZ

• quote:

Orijinalden alıntı: kak0s1

amway marka temizlik ürünleri var çok metediyorlar. aranızda deneyen, gören, bilen varmı?

Ben de merak ediyorum ama güvenemiyorum açıkçası.
  • ben amwayın mutfak temizleme ilacından aldın ve bu gün denedim. sonuç mükemmel...

ocak arkasındaki duvarda bulunan katılaşmış yağ lekeleri ve rengi kaçmış kap kara olan aspiratör üzerinde fıs fıs tabanca ile incelterek bi deneme yaptım ve gözlerime inanamadım. sonuç harika.. ilacı püskürttüğüm yerdeki yağlar 1-2 dakika içinde kendi kendine çözünüyor ve ardından ter temiz zemin meydana çıkıyor. kendi mutfağımı tanıyamadım doğrusu. halbuki daha önce cifle falan defalarca uğraşmama rağmen bu inatçı lekeleri çıkaramamıştım.

birde bu markanun çamaşır deterjanları var ama onlar hakkında bir bilgim yok. daha önce kullanmış olan biri çıksa da bize bi yorum yapsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 4 Ağustos 2012; 2:09:40 >
  • Sanırım Loc'tan bahsediyorsunuz. Ürünü kullanmadım ama mutfakta bir sıkıntım yok. Bulaşık telinin olduğu her yerde mükemmel temizlik yapabilirim :)

Amway'in diş macununu denemiş ve hiç memnun kalmamıştım. Öyle konsantre falan da değildi, az sıktığınızda ağzınızı suyla fırçalıyordunuz.

O yüzden şu konsantre meselesi bana hiç inandırıcı gelmiyor. Beyazlar bir grileşti mi toparlaması da zor olduğundan denemeye çekiniyorum.
  • quote:

bu deterjan almayı düşünüyorum ama çekincelerim var yumuşatıcı artık kullanmıyorum düzgün temizlermi bilmiyorum ama persil jelden memnunum
    http://www.henkel.com.tr/cps/rde/xchg/henkel_trt/hs.xsl/Detergents-3657.htm?iname=Persil&countryCode=tr&BU=detergents&parentredDotUID=000000QUQU&redDotUID=000000QUQU&brand=000000QUQZ¶m1=000001F6FZ

Persil Jel'den memnun kaldıysanız bir yeni versiyonundan da kalırsınız diye tahmin ediyorum. Genelde formülden çok ambalaj değişiyor çünkü :)

Tavsiyem (halen var mı bilmiyorum) BİM'deki Bill tablet çamaşır deterjanını denemeniz. Aşırı kirlerde çok başarılı olmasa da beyaz çamaşırlarda beni fiyatına göre fazlasıyla memnun etti. Yumuşatıcısız kullanımda kokusu da fena değil. Çamaşırlarda yoğun olmayan taze bir koku kalıyor.

Şu an kullandığım yumuşatıcı A101'deki beyaz renkli Çiçeğim. Ondan da çok memnunum. Bingo'nun mavisyle aynı kokuyor ve oldukça ucuz. (3lt'si 3,75TL)

• quote:

quote:

http://www.henkel.com.tr/cps/rde/xchg/henkel_trt/hs.xsl/Detergents-3657.htm?iname=Persil&countryCode=tr&BU=detergents&parentredDotUID=000000QUQU&redDotUID=000000QUQU&brand=000000QUQZ¶m1=000001F6FZ

Persil Jel'den memnun kaldıysanız bir yeni versiyonundan da kalırsınız diye tahmin ediyorum. Genelde formülden çok ambalaj değişiyor çünkü :)

Tavsiyem (halen var mı bilmiyorum) BİM'deki Bill tablet çamaşır deterjanını denemeniz. Aşırı kirlerde çok başarılı olmasa da beyaz çamaşırlarda beni fiyatına göre fazlasıyla memnun etti. Yumuşatıcısız kullanımda kokusu da fena değil. Çamaşırlarda yoğun olmayan taze bir koku kalıyor.

Şu an kullandığım yumuşatıcı A101'deki beyaz renkli Çiçeğim. Ondan da çok memnunum. Bingo'nun mavisyle aynı kokuyor ve oldukça ucuz. (3lt'si 3,75TL)

evet çiçeğimi kullanmıştım ananemlerdeyken pembesini çok kalıcı ve güzeldi amway ben 1 sene sattım arkadaşın dediği ürün loc değil büyük bir ihtimal fırın için kullanılan yağ sökücü o ürün gerçekten mükemmeldi sıkıp biraz bekletiyorsun sonra sildiğinde sanki yeni alınmış gibi yapıyor ve işin güzel yanı kimyasal bileşen bulunmuyor loc heryerde zaten kullanılır üyeliğim kapanmasa alıcam ama satan kişi yok ben halı yıkama makineme atıyorum loc tan herşey tertemiz yapıyor çamaşır deterjanını renklilerini kullandım ama memnun kalmıştım da çok ekonomik değil konsantre hikaye ama alerji olmamıştım persil jelden memnun kaldım o zaman alabilirim

• quote:

Sanırım Loc'tan bahsediyorsunuz. Ürünü kullanmadım ama mutfakta bir sıkıntım yok. Bulaşık telinin olduğu her yerde mükemmel temizlik yapabilirim :)

Amway'in diş macununu denemiş ve hiç memnun kalmamıştım. Öyle konsantre falan da değildi, az sıktığınızda ağzınızı suyla fırçalıyordunuz.

O yüzden şu konsantre meselesi bana hiç inandırıcı gelmiyor. Beyazlar bir grileşti mi toparlaması da zor olduğundan denemeye çekiniyorum.

benim kullandığım aşağıdaki ürün, mutfak için olan. bi ara diğer çeşitlerinden de alıp denemek istiyorum.

http://www.amway.com.tr/product/109857,

• deterjanların durumu berbat. bingonun nar lekesinde etkili adı altında çıkan deterjanını kullanmaktayım.60 derece ve altı sıcaklıklarda beyazlarda sonuç berbat.ağır lekeler çıkıyor ancak izi kalıyor.bu yüzden en kısa zamanda küçük pakette ariel matik alıp beyazları yıkatıp eski haline getirtmeye çalışacağım. kısacası bingoya verilen paraya gerçekten yazık.

renklilerde persil color,siyahlarda perwoll siyah sihir kullanıyoruz. persil çok başrılı,perwoll de berbat diyebilirim. deodorant lekesini dahi çıkarmayan tek deterjan varsa bu kesinlikle perwoll siyah sihirdir diyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

deterjanların durumu berbat. bingonun nar lekesinde etkili adı altında çıkan deterjanını kullanmaktayım.60 derece ve altı sıcaklıklarda beyazlarda sonuç berbat.ağır lekeler çıkıyor ancak izi kalıyor.bu yüzden en kısa zamanda küçük pakette ariel matik alıp beyazları yıkatıp eski haline getirtmeye çalışacağım. kısacası bingoya verilen paraya gerçekten yazık.

renklilerde persil color,siyahlarda perwoll siyah sihir kullanıyoruz. persil çok başrılı,perwoll de berbat diyebilirim. deodorant lekesini dahi çıkarmayan tek deterjan varsa bu kesinlikle perwoll siyah sihirdir diyebilirim.

Bingo'yu keşke almasaydınız. Beyazlarda berbat olduğunu yazmıştım daha evvel.

Siyah çamaşır deterjanlarına da tövbe ettim. En son Bill'in siyah deterjanı kaldı 1 yıkamalık, daha da almam.

Bill renkli çamaşır tableti almıştım, bakalım o nasıl çıkacak. Merak ediyorum :)

• quote:

quote:

Sanırım Loc'tan bahsediyorsunuz. Ürünü kullanmadım ama mutfakta bir sıkıntım yok. Bulaşık telinin olduğu her yerde mükemmel temizlik yapabilirim :)

benim kullandığım aşağıdaki ürün, mutfak için olan. bi ara diğer çeşitlerinden de alıp denemek istiyorum.

bu ürün yenimi çıktı ?

• quote:

quote:

quote:

bu ürün yenimi çıktı ?

vallahi hocam bu ürün eski mi, yeni mi pek bilmiyorum.
    sadece kullanım özelliklerine göre tercih ettim.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.