Şimdi Ara

Hangi aynasız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Nikon d7000 ve nikon 35 mm f:1.8 lens + sigma 28-70 mm f.28-4 lens e sahibim.. elime nereden geçtiyse bi helios lens geldi.. ve manuel lens kullanma sevdam o zaman başladı.. genelde portre fotografi cekmeyi cok seviyorum.. helios 44-2 nin verdigi bokehleri bilen bilir ama ...ama si nikon d7000 ile bu lens ler sonsuza odaklama yapmiyor.. aslinda tüm m42 bayonet lensler de yapmıyor.. ama aynasiz makinelerde bu sorun yok.. o yüzden birbirne yakin fiyatlarda bir aynasiz almayi ve adaptör ile bu lensleri daha verimli kullanacağımı düşünüyorum.. nikon d7000 ve lensleri satıp hangi aynasiz i almaliyim? Tavsiyeniz ne olur? Veya düşük bütçeli bi aynasiz da olabilir ama 2 makine bana su an için fazla lüks olur..degerli görüşlerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba ikinci el nex5r gibi bir gövdeyi çok ucuza alabilirsiniz bununla manuel lenslerinizi kullanabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Ne kadar hocam aşağı yukarı fiyatlari? Bir de dikkat etmem gereken bir sey var mı?

• EHABERDAR kullanıcısına yanıt
    Sonyler 500 liradan 5000e kadar var. Bir sürü model var açıkçası sizin tercihiniz

Nex5r wifi ve full HD olan en ucuz karından
    2000 lira civarına A6000 var. Fotoğraf kalitesi vesaire bariz şekilde daha iyi.

Sony önermemin sebebi USB den telefon şarj aleti ile şarj olması gibi çok pratik bir özelliği var.

• Wi-fi full HD filan da şart değilse
    400 liraya bile makine var

SONY NEX5 BODY IZMIR DE GANİ GÜLEÇ TE

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-nex5-body-izmir-de-gani-gulec-te-746649738/detay

• multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam en azından wifi olsun..nikon d7000 de otg kablosu ile aktarıyorum fotografları ama zor oluyor belli bi süreçten sonra

• Bu konu Olympus omd em10ii veya em10iii ile biter. Pentax k5iis i satıp aynasız baktığım zamanlara benziyor. Kendimi gördüm konuda.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Em10iii ile bitti😀 trendyoldan 3099 tl 6 taksit sipariş verdim. Herkese desteği için cok tesekkur ederim

Kısa bir süre elime alıp denemiştim cihazı fotoğarf çekmedim ama tuşlarıyla filan oynadım biraz, Üstündeki ayar tekerleri şimdiye dek kullandığım ve denediğim en güzel (Nikon D90.D7100,D7200,D850, Canon 70D, Oly Em1 Mark2, Sony Nex5n, A6000 ve Fuji Xh1 modellerini denemiş biri olarak bunu söyleyebilirim) tekerlerdi yani çok güzel bir his veriyor çevirirken çok zevkli olur kullanması güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 19 Mayıs 2020; 22:19:29 >
    Merhaba,

Bende fotoğrafçılık Dünya'sına adım atmak için baya bir makine araştırdım. Canon 250d, Nikon D3500 ve Nikon D5600 model Dslr sistemleri ile olympus omd e-m10 m3 aynasız arasında kaldım.

Raw ile foto düzenlemeyi düşündüğümden olympus üzer mi?

Makineyi şiddetle tavsiye ediyorlar. Aynı ürüne baktım manuel zoom lensli olan model bir de electronik zoom lensli modeli mevcut.

5 eksenli titreşim önleyici gerçekten muazzam bir özellik, belki sırf bu yüzden bile tavsiye edilir ama sensörün küçük megapixelin az olması kafamı kurcalıyor.

Araştırmalarınızda neyi dikkate aldınız?
  • emopayne kullanıcısına yanıt
    Megapixel ve sensör e hic takılmadim. Benim için yeterli seviyede. Ben saglamlik, video performansı, lens cesitliligi ve fiyatlari, kullanıcı tavsiyelerini dikkate aldım hocam

• Bu arada sıfır almaktan vaz geçip aynı makinenin 2. Eli 2-3k çekimde olani icin 2500 e anlaştım..aksam üstü bir aksilik olmazsa teslim alacağım.. 600 tl yi de baska bir lesn icin kaynak olarak degerlendirecegim

• Eos M ilk çıkanı 1000 tl den aza tam techizat var . İkinci makine olarak kullanın .

• Helios 44'lerin içinde kalibrasyon "spacer"ları var. Çok büyük bir fark yoksa, ölçülere ulaşılabiliyorsa sonsuz odak için kalibre edilebilme ihtimali var.

Farklı klasik objektifler kullanmak istiyorsanız başka ama sadece Helios 44 için makina almak yazık bence. Makina fiyatından daha ucuza Nikon F bayonet için Meyer/Görlitz Trioplan objektiflerden alınabilir. 50 veya 100 mm. Trioplan formülü, klasik Zeiss objektiflere benzer ve Helios gibi "artefact"ler verir, hatta belki daha iyi.
    https://www.meyer-optik-goerlitz.com/en/lenses/trioplan-100-f2.8-ii
    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1486189-REG/meyer_optik_gorlitz_mog10028iin_trioplan_100_f2_8_ii.html?sts=pi&pim=Y

Benzer şekilde dar açılı aynalı Tamron SP 300 veya SP 500 adaptall kullanılmış olarak bulunabilir.

Yine Voigtlӓnder'in benzer arkaplan dokusu veren objektifleri vardır. Ki bu lensler bazı konularda bence Zeiss'dan bile daha iyi, özellikle renk geçirgenliği konusunda. Dezavantajı, neredeyse makina fiyatında olmaları.

Hangi aynasız ?
    Voigtlander Nokton 35mm f1.2

Hangi aynasız ?
    Voigtländer Nokton 35mm @ f/1.2.

Yine Nokton ama Voigtländer'in çok seçenekelri var. Daha küçük APSC formatta kenarlardaki girdap efekti biraz kırpılıyor. Aynı şey Helios-44 için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karbon 12 -- 26 Mayıs 2020; 23:11:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Helios 44'lerin içinde kalibrasyon "spacer"ları var. Çok büyük bir fark yoksa, ölçülere ulaşılabiliyorsa sonsuz odak için kalibre edilebilme ihtimali var.

Farklı klasik objektifler kullanmak istiyorsanız başka ama sadece Helios 44 için makina almak yazık bence. Makina fiyatından daha ucuza Nikon F bayonet için Meyer/Görlitz Trioplan objektiflerden alınabilir. 50 veya 100 mm. Trioplan formülü, klasik Zeiss objektiflere benzer ve Helios gibi "artefact"ler verir, hatta belki daha iyi.
    https://www.meyer-optik-goerlitz.com/en/lenses/trioplan-100-f2.8-ii
    https://www.bhphotovideo.com/c/product/1486189-REG/meyer_optik_gorlitz_mog10028iin_trioplan_100_f2_8_ii.html?sts=pi&pim=Y

Benzer şekilde dar açılı aynalı Tamron SP 300 veya SP 500 adaptall kullanılmış olarak bulunabilir.

Yine Voigtlӓnder'in benzer arkaplan dokusu veren objektifleri vardır. Ki bu lensler bazı konularda bence Zeiss'dan bile daha iyi, özellikle renk geçirgenliği konusunda. Dezavantajı, neredeyse makina fiyatında olmaları.

Voigtlander Nokton 35mm f1.2

Voigtländer Nokton 35mm @ f/1.2.

Yine Nokton ama Voigtländer'in çok seçenekelri var. Daha küçük APSC formatta kenarlardaki girdap efekti biraz kırpılıyor. Aynı şey Helios-44 için de geçerli.
    Merhaba. Detayli bilgilendirme icin cok teşekkür ederim . Makine degisikligini sadece helios a bağlamak yanlis olur. Ayni zamanda wifi ve daha hafif olması gibi etkenler ile de makine degisikligi yapmak istedim. M10 mark iii aldım. K&f adaptor ile m42 bayonet helios olmayan lenslerimi cok rahat kullana biliyorum . Ayrica wifi cok buyuk rahatlık..makineyi telefonun ekranından kontrol edebilmek gibi pratik ozellikler de epey işime yariyor. Olmypus 14-42 ve 45 mm f 1.8 lens im var ..şimdilik pil ömrü hariç çok memnunum makineden.. ama her ihtimale karsi daha nikon u satmadım. Biraz beklemek istedim acikcasi.. fakat bundan sonra dslr ye donersem de ff makine ile devam ederim büyük olasilikla.. bu arada dedigjniz lensleri hic duymamistim..helios a mudehale edip odak degistirildini gördüm bir kac video da ama o iş benim harcim degil😊

İyi günlerde kullanın, güzel bir makina bence.

• Arkadaşlar hangi aynasız kamerayı alacağınız konusunda kararsız kaldıysanız fiyatlarıda düşünerek uygun fiyatlı olanı almanızı öneririm. Bu arada uygun fiyatlarla daha fazla aynasız kamera modeli görmek isterseniz https://www.oktostore.com/aynasiz-kameralar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Fiyatlar diğer sitelere göre daha uygun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.