Şimdi Ara

Hangi Anfiye Hangi Subwoofer'ı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
1
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımdaki teyp Pioneer DEH-X1750UB linki burada;
    https://www.bimeks.com.tr/urun/pioneer-deh-x1750ub-oto-teyp-144921/urun-ozellikleri
    Başkada tesisatla ilgili bir şey yok. Ön kapı kolonlarıyla (13cm) subwoofer ve amfi almak istiyorum. Subwoofer olarak jbl veya pionner lardan birisini almak istiyorum linkleri burada;
    http://www.hepsiburada.com/pioneer-ts-w311s4-1400-w-kabinli-subwoofer-p-OTPIOTSW311S4?magaza=özgüvenelektronik
    http://www.hepsiburada.com/jbl-box-1214cs-30cm-1000watt-kabinli-subwoofer-p-OTAYTBOX1214CS?magaza=özgüvenelektronik
    Bu subwooferlardan hangisini önerirsiniz?
    Ve 4 kapıdaki hoperlorle birlikte subwooferi besleyecek bir amfi önerir misiniz? 5 kanallı mı olmasi gerekiyor? Yada sadece ön hoperlorle subwoofer ı besleyecek bişey yeter mi? Bunun için ne tür bir anfi olması lazım? Çıkış değerlerinin ne olması lazım? 200 liraya sağlıklı bir şekilde verim alabileceğim bir anfi öneriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aracınızın marka modeli, ön kapı ve arka kapı hoparlörlerinizin marka modeli nedir?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

aracınızın marka modeli, ön kapı ve arka kapı hoparlörlerinizin marka modeli nedir?

4 kapıda da orjinal kolonlari var araç getz

• quote:

Orijinalden alıntı: fb1907fb1907

quote:

aracınızın marka modeli, ön kapı ve arka kapı hoparlörlerinizin marka modeli nedir?

4 kapıda da orjinal kolonlari var araç getz

orjinal getz kolonlarını anfiye giremezsiniz, muhtemelen ilk denemede bobinleri yanacaktır. kapı hoparlölrerini değiştimek gibi bir düşünceniz yoksa sadece 2 kanallı stereo bir philippo po 990 anfi ve pioner subwoferını alın, anfiyi köprüleyip subwofera bağlayın. bass seste çok fazla iyileşme olacaktır. eğer ön kapı kolonlarının yerine şu ara f/p olan soundmagus 17c takarım derseniz, 4 kanal bir jameson usa 505 alın, ön kanalları soundmagusa, arka kanallarıda köprüleyip pionerın subwooferına girerseniz bu şekilde hem seste hem basta iyileşme olacaktır. yine arka kapıdaki orjinal kolonları teybin arka çıkışlarından güç alacak şekilde bağlatabilirsiniz. eğer bütçenizi daha da artırabilirseniz anfiyi daha iyi birşeyler öneririm. ya da 2. el düşünürseniz 350tl ye pionerın 4 kanllı anfileri mevcuttur onlarada bakabilirsiniz. 200tllik 4 kanallı anfiler işinizi görmez hiç bulaşmayın. anca 200tl ye 2 kanallı giriş seviyesi pilippo gibi anfi alınabilir. http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/jameson-usa-505-2500-watt-oto-anfi-272419813?mkwid=sFjSZMhxX_dc&pcrid=98648318847&pkw=&pmt=&ggmktg=PaidSearch*PLA*634605280*35250000927*98648318847*pla**pla-79002696327&rfcr=98648318847&gclid=CKzpq-ms2dMCFRSeGwodJ6YFAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    4 kanalli amfiye 4 hoperlor 2 kanalliya 2 hoperlor mu baglaniyor. Subwoofer baglantisi icin ek birsey gerekmiyor dimi bunlara ek baglanabiliyor

• quote:

4 kanalli amfiye 4 hoperlor 2 kanalliya 2 hoperlor mu baglaniyor. Subwoofer baglantisi icin ek birsey gerekmiyor dimi bunlara ek baglanabiliyor

4 kanallıya 4 tane normal hoparlör ya da 2 hoparlör ve 1 subwoofer bağlanır. 2 kanallıya 2 hoparlör ya da 1 subwoofer bağlanabilir. subwoofer ı işte anfinin 2 çıkışını köprüleyip bağlıyorsunuz. başka birşey gerekmiyor.

• quote:

quote:

4 kanallıya 4 tane normal hoparlör ya da 2 hoparlör ve 1 subwoofer bağlanır. 2 kanallıya 2 hoparlör ya da 1 subwoofer bağlanabilir. subwoofer ı işte anfinin 2 çıkışını köprüleyip bağlıyorsunuz. başka birşey gerekmiyor.

Teşekkürler

• Sistem için ayırdığınız bütçeyi bilmiyorum fakat şöyle bir sistem yapabiliriniz ;

Ön kapı kolonu : Jbl Gto508c 13 cm mid takımı.

Subwoofer : 30 cm ideal olabilir araç hatchback oldugu icin önerim jbl cs1214 .

Amfi : Sony xm-n1004 .

Önerdiğim amfi 4 kanallidir . 2 kanala mid takimini. Diger 2 kanalada koprulu sekilde subwooferi beslerseniz güzel verim alabilirsiniz. Arka kapilar bana kalsa degismesede olur hatta kullanilmayadabilir. Kullanacagim diyorsaniz orjinal olarak sesi bozarsa ve arka kapilar 13 cm ise Alpine coaxial hoparlor alip teypten besleyebilirsiniz arka kapilari.

• quote:

Orijinalden alıntı: JBatuhan

Sistem için ayırdığınız bütçeyi bilmiyorum fakat şöyle bir sistem yapabiliriniz ;

Önerdiğim amfi 4 kanallidir . 2 kanala mid takimini. Diger 2 kanalada koprulu sekilde subwooferi beslerseniz güzel verim alabilirsiniz. Arka kapilar bana kalsa degismesede olur hatta kullanilmayadabilir. Kullanacagim diyorsaniz orjinal olarak sesi bozarsa ve arka kapilar 13 cm ise Alpine coaxial hoparlor alip teypten besleyebilirsiniz arka kapilari.

getzin ön kapılar 16cm dir bu arada.

JBatuhan J kullanıcısına yanıt
    http://www.atakantuning.com/Komple-Set-Ismail-Berkeden-Pioneer-JBL-Roadstar,PR-819.html

Bu set veya bunun pioneer subwooferlısı var bu setler nasıl iş görür mü?

• quote:

http://www.atakantuning.com/Komple-Set-Ismail-Berkeden-Pioneer-JBL-Roadstar,PR-819.html

Bu set veya bunun pioneer subwooferlısı var bu setler nasıl iş görür mü?

soundmagusun şu setini öneririm.
    http://www.hepsiburada.com/soundmagus-oto-ses-sistemi-p-OTAKTSET1?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.genel.pla&gclid=CLzgj5fx29MCFRMTGwodWjMAoQ

linkini verdiğin ürünün anfisinden ve mid takımından daha iyidir benim paylaştığım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JBatuhan

Sistem için ayırdığınız bütçeyi bilmiyorum fakat şöyle bir sistem yapabiliriniz ;

getzin ön kapılar 16cm dir bu arada.

Arkadaş 13 cm diye belirtmiş , pardon :) .

• JBatuhan J kullanıcısına yanıt
    13 yazdimda 16 galiba bende tam emin degilim

2. El toplamaya karar verdim

• quote:

2. El toplamaya karar verdim

ok

• Benim getz in 13 cm di.arka 16cm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.