Şimdi Ara

HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
11
Favori
31.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pazer89

quote:

Orijinalden alıntı: fenercag

quote:

Orijinalden alıntı: team1907

quote:

halo 2 remastered bana yetersiz geldi sanki başka öyle düşünen var mı grafik açısından?

Boyle oyunda grafige mi bakilir hacı halo olsun da isterse grafikler kare kare olsun her turlu gideri var :D

ya orası öyle de beklentide var ama. halo 3 mesela aynı grafikle gelirse ki öyle gelicek galiba ortalık karısık :D üzülürüm yani madem yeni nesle remastered olarak geliyor insan beklenti içine giriyor. kim istemezki halo 2 nin ve 3 ün en az halo 4 grafiginde hatta daha da fazla iyi olmasını

Dedigin mantikli hocam hatta benim gibi ilk kez oynayacaklar icin o grafiklerle oynamak bu zamanda zor olacak

beklentilerim düştü hocam halo 3 gibi efsane bir oyun var ve halo 4 den daha iyi grafikle gelmeliydi ama sadece bastan sona halo 2 yi yapmışlar.ha bide eski grafikleri seçenek olarak koymuslar ya yeni nesilde niye o grafikle oynayalım ki zaten zamanında x360 da o grafiklerle oynamışısız.bana üstünde pek uğraşılmamış xbox one ın satışlarını artırmak için ve halo 5 öncesi nabız yoklamak için yapılmış bir paket gibi geliyor.ilk duyuruda teknik detaylar yayınlanmadan önce ne heyecanlanmıştım halbuki en az halo 4 grafiginde halo 1,2,3 sp ve mp olucak sanmıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

Arbiter reyizzz

Ayrıca H2A için Gungoose gösterildi CTF 'de çok canlar yakar bu..

HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu)

Önceki sayfada kalmış, araya kaynamasın:)

• H2A Ascension haritası..O gökyüzü nedir öyle ya

• Spartan 117 kullanıcısına yanıt
    remake demissin yeni oyun olmus bu
  • quote:

H2A Ascension haritası..O gökyüzü nedir öyle ya

bana bildigin halo 4 grafigi gibi geldi

• quote:

quote:

H2A Ascension haritası..O gökyüzü nedir öyle ya

bana bildigin halo 4 grafigi gibi geldi

Alakası yok.

• quote:

beklentilerim düştü hocam halo 3 gibi efsane bir oyun var ve halo 4 den daha iyi grafikle gelmeliydi ama sadece bastan sona halo 2 yi yapmışlar.ha bide eski grafikleri seçenek olarak koymuslar ya yeni nesilde niye o grafikle oynayalım ki zaten zamanında x360 da o grafiklerle oynamışısız.bana üstünde pek uğraşılmamış xbox one ın satışlarını artırmak için ve halo 5 öncesi nabız yoklamak için yapılmış bir paket gibi geliyor.ilk duyuruda teknik detaylar yayınlanmadan önce ne heyecanlanmıştım halbuki en az halo 4 grafiginde halo 1,2,3 sp ve mp olucak sanmıştım.

Öncelikle Halo kitlesi için nabız yoklamaya pek gerek yok. Hemen herkesin özellikle multiplayer konusunda en başarısız bulduğu Halo 4 bile, yaklaşık 9 milyon satmış. Yani bu adamlar, boş kutu çıkarsa en az 1-2 milyon satar hale gelmiş:) Bu yüzden üstünde bu kadar çalışılmış, 4 oyun içeren, onlarca multi haritasına sahip ve fiyatı 60 dolar olan paketi küçümsemeyelim. Hatta paket açıklandıktan sonra, "bu paket 60 dolardan pahalı olmalı" diye ciddi ciddi imza kampanyası başlatıldığını da unutmayalım:)

Biz resmi açıklamadan önce, sadece Halo 2 bekliyorduk ve 60 doları o an isteseler havale yapacak durumdaydık:) Diğer oyunlar paketin kreması oldu adeta. Halo 3 kötü görünürden ziyade, bu açıdan bakıyorum ben pakete.

Bu arada, Halo 2 resmen baştan yapılmış, son videoda ağzım açık kaldı. 4 oyun da multiplayerda 1080p 60fps. Halo 2 single modunun 1080p olmama ihtimali var ama, oyunun çıkışına da 4 ay var daha. Resmi açıklama gelmeden/oyun çıkmadan bu konuda konuşmak da yersiz. Ama multiplayer 1080p 60fps. PS4'e çıkan Killzone'da multiplayer 1080p değildi, bu da ufak bir bilgi olsun.

İşin özü, Orange Box'dan sonra F/P olarak gelmiş geçmiş en iyi paket geliyor. Ben Halo 2'yi 10 yıl önce Xbox'da oynamıştım ve benim için en iyi Halo oyunuydu. Muhteşem grafiklerle tekrar oynamak, üstüne kafa dengi arkadaşınla co-op yapmak, onun da üstüne dedicated server'larda multi derken, en azından bir Halo hayranı için bu paketin küçümsenmemesi gerektiği daha iyi anlaşılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

quote:

Öncelikle Halo kitlesi için nabız yoklamaya pek gerek yok. Hemen herkesin özellikle multiplayer konusunda en başarısız bulduğu Halo 4 bile, yaklaşık 9 milyon satmış. Yani bu adamlar, boş kutu çıkarsa en az 1-2 milyon satar hale gelmiş:) Bu yüzden üstünde bu kadar çalışılmış, 4 oyun içeren, onlarca multi haritasına sahip ve fiyatı 60 dolar olan paketi küçümsemeyelim. Hatta paket açıklandıktan sonra, "bu paket 60 dolardan pahalı olmalı" diye ciddi ciddi imza kampanyası başlatıldığını da unutmayalım:)

Biz resmi açıklamadan önce, sadece Halo 2 bekliyorduk ve 60 doları o an isteseler havale yapacak durumdaydık:) Diğer oyunlar paketin kreması oldu adeta. Halo 3 kötü görünürden ziyade, bu açıdan bakıyorum ben pakete.

Bu arada, Halo 2 resmen baştan yapılmış, son videoda ağzım açık kaldı. 4 oyun da multiplayerda 1080p 60fps. Halo 2 single modunun 1080p olmama ihtimali var ama, oyunun çıkışına da 4 ay var daha. Resmi açıklama gelmeden/oyun çıkmadan bu konuda konuşmak da yersiz. Ama multiplayer 1080p 60fps. PS4'e çıkan Killzone'da multiplayer 1080p değildi, bu da ufak bir bilgi olsun.

İşin özü, Orange Box'dan sonra F/P olarak gelmiş geçmiş en iyi paket geliyor. Ben Halo 2'yi 10 yıl önce Xbox'da oynamıştım ve benim için en iyi Halo oyunuydu. Muhteşem grafiklerle tekrar oynamak, üstüne kafa dengi arkadaşınla co-op yapmak, onun da üstüne dedicated server'larda multi derken, en azından bir Halo hayranı için bu paketin küçümsenmemesi gerektiği daha iyi anlaşılır.

nabız yoklama zaten halo kitlesi üzerinden değil ki yeni kullanıcılar için yapıldı bence.açıkcası sadece halo 2 nin remake i gelseydi xbox one a ben pekte heyecanlanmazdım hatta 60 dolar deselerdi almazdım.yıl olmuş 2014 bi zahmet dedicated server olsun.paket içinde 4 oyun var ama sadece halo 2 baştan yapıldı ve diğerleri x360 da nasılsa öyle gelicekler.e zaten o grafiklerde bi zahmet 1080p 60 fps oranıda yakalansın "yeni nesil konsol" sonuçta xbox one. bende serini hayranıyım ama aynı zamanda tüketiciyiz bence 60 dolar asla az değil bu pakete hak ettiği fiyat bile olduğunu düşünmüyorum.halo 2 nin sp si nin 1080 p olmayabilir dedin hocam yani ben duyuruldugu anda ki heyecanımı yitirdim.neslin sonuna götürür diyordum ama bilemiyorum.ha bide yapan firma faktörü var 343 cidden halo 4 mp yi katletti.açıkcası en sevdiğim oyun serisi halo sıkı bi halocuyum ama tereddütlerim var paket hakkında.yeni nesil oyunların 60 dolar olması bile bence kabul edilemez dlc season pass yıllık üyelik derken soydular üstüne oyun fiyatları 39 dolardan 59 dolara fırladı ortada 60 doları hak edecek oyun yok hala.bu pakette 60 dolar etmez şahsi fikrim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenercag -- 6 Temmuz 2014; 14:34:06 >

• fenercag kullanıcısına yanıt
    Hayatında kaç tane böyle paket gördün? 4 oyunu da komple hem single hem de multi olarak remake mi yapacaklardı adamlar ? 5 yıl süre verip 200$'da oyun başına verirsen pek tabiki yaparlar.. Bu paket için 4 farklı firma 2 yıldır çalışıyor..TLOU, Tomb Raider gibi 1 yıl önce çıkmış single oyunların remakeleri bile 60$ dan satılıyor..Sen 2001-2004-2007-2012 de çıkmış 4 farklı oyunun hem single hem de 100 den fazla haritasıyla multiplayer'ını baştan aşağı yeni motorla yapmakdan bahsediyorsun şaka yapıyorsun sanırım..Yeni motorla yapılan ve 6 harita olan yeni H2A multiplayerı için bile ne kadar süre playtest yapıldığını biliyormusun? H2 için yeniden yaptıktan sonra orjinalde olan glitchleri bile tekrar eklemek için 2 ay emek harcamışlar sırf aynı havayı versin diye oyun..

Adamlar 4 farklı single player (1'i tamamen yeniden yapılmış ) + 100'den fazla harita ile 4 farklı multiplayer (hepsi 1080p 60 fps dedicated server ) ile yetinmeyip yeni motorla bir multiplayer daha eklemişler şu anda 6 harita bulunan + TV serisi + Halo 5 beta..Bu paket için 60$ fazla diyorsan zaten hiçbir oyun 60$ etmez..

Ayrıca Halo 3'den bahsetmişsin H3 orjinalde 640p 30 fps, şimdi 1080p 60 fps olacak..Bu bile ciddi bi farklılık yaratacak H3 için..

Oyunlar 39 dolardan 59 dolara nasıl firladı hocam? Yıllardır orjinal kullanıyorum, 360'ı falan geçtim, PS2 ve Xbox'da bile 39 dolar değildi fiyatlar. Gameboy'dan falan mı bahsediyorsun acaba, onun fiyatlarını hiç hatırlamıyorum çünkü.
  • quote:

Hayatında kaç tane böyle paket gördün? 4 oyunu da komple hem single hem de multi olarak remake mi yapacaklardı adamlar ? 5 yıl süre verip 200$'da oyun başına verirsen pek tabiki yaparlar.. Bu paket için 4 farklı firma 2 yıldır çalışıyor..TLOU, Tomb Raider gibi 1 yıl önce çıkmış single oyunların remakeleri bile 60$ dan satılıyor..Sen 2001-2004-2007-2012 de çıkmış 4 farklı oyunun hem single hem de 100 den fazla haritasıyla multiplayer'ını baştan aşağı yeni motorla yapmakdan bahsediyorsun şaka yapıyorsun sanırım..Yeni motorla yapılan ve 6 harita olan yeni H2A multiplayerı için bile ne kadar süre playtest yapıldığını biliyormusun? H2 için yeniden yaptıktan sonra orjinalde olan glitchleri bile tekrar eklemek için 2 ay emek harcamışlar sırf aynı havayı versin diye oyun..

Adamlar 4 farklı single player (1'i tamamen yeniden yapılmış ) + 100'den fazla harita ile 4 farklı multiplayer (hepsi 1080p 60 fps dedicated server ) ile yetinmeyip yeni motorla bir multiplayer daha eklemişler şu anda 6 harita bulunan + TV serisi + Halo 5 beta..Bu paket için 60$ fazla diyorsan zaten hiçbir oyun 60$ etmez..

Ayrıca Halo 3'den bahsetmişsin H3 orjinalde 640p 30 fps, şimdi 1080p 60 fps olacak..Bu bile ciddi bi farklılık yaratacak H3 için..

bana niye diğer oyun remakelerini söylüyosun ki onlarda 60 dolar etmez ki.yeniden yapımdan kastım halo 2 gibi yeni motorla yapılması değil en azından halo ce anniversary de ki gibi hafif iyileştirmelerin yapılmasıydı halo 3 için özellikle.ha ayrıca 60 dolar edecek oyunun şuan olmadığını zaten söylüyorum.halo 5 beta da nasıl fazlalık olabiliyorsa zaten gereklilik adı üstünde beta test.hatta halo 5 beta herkese açık olmalı oyuncuların fikirlerine ulaşıp hataları düzeltebilsinler.daha önce yapılmış 3 oyunun aynı bir bluray dvd ye konması 60 dolar ettiğini göstermez.ayrıca dediğim gibi "yeni nesil konsol" olan xbox one da 2014 yılında hala dedicated server ve 1080p 60 fps olması da normal ve zorunluluktur artı birşey değildir.halo 3 için hala bir foto ss veya video görmedik mc de nasıl olucak aynı kaplamalar ama yükseltilmiş çözünürlük? bu paket evet iyi ama öyle aman aman 60 dolar az dur daha da veriyim helal olsun bu paket nasıl 60 dolar denicek bi paket değil en azından benim için.max ediceği fiyat 60 dolar oda belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenercag -- 6 Temmuz 2014; 15:15:33 >

• quote:

Oyunlar 39 dolardan 59 dolara nasıl firladı hocam? Yıllardır orjinal kullanıyorum, 360'ı falan geçtim, PS2 ve Xbox'da bile 39 dolar değildi fiyatlar. Gameboy'dan falan mı bahsediyorsun acaba, onun fiyatlarını hiç hatırlamıyorum çünkü.

valla hocam ben en son çıkan ilk çıktıgı gün x360 oyunlarını bile 45 dolara bulabiliyordum.39 dolara da çıkışından bi kaç ay sonra fiyatı o civarlarda olabiliyordu.
    Su oyunla ilgili oynanis deniliyor sen grafik diyorsun, multi deniliyor grafik diyorsun hayir bu kadar grafik seviyorsan Ps4'de Kz al icin rahat etsin. Halo kitlesi simdiye kadar grafik pesinde kosmadi sadece tatmin edecek duzeyde grafik sunsun yeter.

Halo sevenler icin oncelik oynanis ve atmosferdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mRt_007

Su oyunla ilgili oynanis deniliyor sen grafik diyorsun, multi deniliyor grafik diyorsun hayir bu kadar grafik seviyorsan Ps4'de Kz al icin rahat etsin. Halo kitlesi simdiye kadar grafik pesinde kosmadi sadece tatmin edecek duzeyde grafik sunsun yeter.

Halo sevenler icin oncelik oynanis ve atmosferdir.

hocam elbette oynanış ve atmosfer ön planda ki beni bilen bilir grafiklere takan birisi asla değilimdir.ama elimizde "yeni nesil konsol" xbox one var bu aletlerin yenisi niye çıkıyor? bi önceki nesilden her anlamda daha da iyi olsun diye yanlış mıyım? e zaten bu oyunları grafiklerine bakmadan x360 ayıla bayıla oynadık. remake olarak gelen bi ürünün zaten atmosferi oynanışı tartışılmaz ki çünkü zaten başarılıdır aynı atmosfer oynanış başarılı bi şekilde duruyor. e remake demek ne demek daha stabil ve daha iyi grafik demek konuşulucak konu ozaman grafiktir.atmosferine multisine birşey demiyorum diyememde halocuyum bilen biliyor ama fanım diye de eksik yönlerini belirtmiycem diye birşey yok.

Hocam yeni nesil senin de söylediğin gibi, öncekinden daha iyi olsun diye çıkıyor. Bu yüzden de önceki nesilde 640p 30fps olan Halo 3, bu pakette 1080p 60fps. Daha ne istiyorsun inan anlayamadım. 4K falan bekliyorsan, daha çok var ona. Bu tepkini, Halo 5 720p 30fps çıkarsa göster bence. Bu paket çözünürlük, fps ve içerik anlamında eleştiriyi hak etmiyor çünkü.

Daha önce de söylediğim gibi, paketin asıl amacı Halo 2 zaten. Geçen sene çıkan ve PS3'den PS4'e geçenlerin %90'ının oynadığı Last of Us, PS4'de 50-60 dolara tekrar satılacak ve "oyunu 8-10 ay önce oynayanlar dahil" herkes göbek atıyor sevincinden. Bahsettiğimiz Halo 2 10 yıl öncesinin oyunu ve Xbox'da oynayan varsa bile multisini ya oynamadı ya da o yılların bağlantısıyla "oynamaya çalıştı" PC tarafını söylemiyorum, konsol bölümündeyiz sonuçta. O da yıllar önceydi gerçi.

Sahiden anlamıyorum, ne istiyordun hocam? 4 oyunun hepsinin tüm haritalarıyla beraber remake yapılıp 1080p 60fps olmasını mı? Ve bu paketin bu kadar kısa sürede 60 dolar gibi komik ötesi paraya çıkmasını? Şu yazdıklarını PS bölümünden mimli 3-4 arkadaş yazsa anlarım da, Xbox bölümünden, üstelik "Halo hayranıyım" diyen birinin yazması çok garip gerçekten...

Son olarak, 1-2 yıllık Tomb Raider, Last of Us gibi "tek" oyunların 50-60 dolara satıldığı piyasada, MCC nimettir, az biraz kıymet bilelim:)

• hocam 3 .defa söylüyorum belki görmediniz yorumumda 4k veya yeni motorla yapılsın demiyorum aynı halo ce nin x360 yapıldıgı gibi halo 3 ünde aynı şekilde remake yapılmasını istedim yani diğer 3 oyunun da yeniden yapılıp yeni motorla halo 2 gibi olsun demedim. paketin içinde halo ce x360 daki remake nin aynısı var mp eklendi. halo 4 zaten grafikte gayet yeterli bi oyun tek derdim halo 3 ünde halo ce gibi remake yapılması bu bütün olay budur ne çok uzadı konu.pakette helal be dedirtcek olaylar 60 fps 1080p ve dedicated server olması değil bunlar bence zorunluluk remake demek budur yeni şeyler eklemektir.vay be dediğim nokta zaten herkes gibi aynı halo 2 nin bastan yapılıp mp sinin yeni motorla yapılması ve tüm mp haritalarını eklemeleri.ha halo 5 beta kodu yeni ticari bi hamle oldu ön sipariş yap beta kazan paket al beta kazan vs buna karsıyım adı üstünde beta demek oyundaki eksiklikleri gidermek ve oyuncuların fikrini almaksa herkese açık olmalı şart koşulmadan.60 dolar konusuda sadece mc için değil yeni neslin hepsi için geçerli fikrim.Ha paketi almıycak gibi birşeyde yok elbette çıktıgı gün ilk alanlardanım halo mc collection u onuda belirtiyim xbox one alma sebebim halodur.

• Ben neyin eleştirildiğini anlamadım, baba az aydınlatsana beni.
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Erhancım, arkadaş paketin üstünde pek uğraşılmadığını ve 3. oyunun da Halo CE gibi remake yapılması gerektiğini düşünüyormuş. Biz de, paketin bu haliyle gayet yeterli olduğunu, istediği şeyin bu kadar kısa sürede ve bu fiyata olmayacağını söylüyoruz. Olay bundan ibaret:)
  • quote:

Erhancım, arkadaş paketin üstünde pek uğraşılmadığını ve 3. oyunun da Halo CE gibi remake yapılması gerektiğini düşünüyormuş. Biz de, paketin bu haliyle gayet yeterli olduğunu, istediği şeyin bu kadar kısa sürede ve bu fiyata olmayacağını söylüyoruz. Olay bundan ibaret:)

Sadece Halo2 remake olsa bu elestiri yapilmazdi diye dusunuyorum. Bu paketi elestirmek, hele hele 60$ i fazla gormek buyuk yanlis olur..

Bu paket buyuk bir mutlulukla alinir ve arsive konarak omurluk olur..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 dolara böyle paket nerede görülmüş.

HALO THE MASTER CHİEF COLLECTİON (Ana Konu)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.