Şimdi Ara

Halka TRT 1 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
5.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fulton

Ekşide okuduğum kadarıyla 1 senarist değişmiş ve bu maalesef bence son bölüme direk yansımış. Bu bölüm geçen bölümlere göre biraz fazla zorlama olmuş gibime geldi. Pek yakıştıramadığım.

-Terzi hem babasından hem Ruhi'den çok korkuyor ama hem de Çağatay'a yardım edip mezardaki silahı değiştiriyor. Saçma.
    -Altimur o silahın değiştiğini anlamayacak mı da böyle saçma bir kurgu yapıldı? Polis Cihangir'i alsa Altimur direk anlayacak.
    -Altimur yukarıdan geliyor ama yaptıklarıyla ağırlığını pek hissettirmedi. Çağatay'ın tüm bölümlerdeki yaptıkları ve akıl oyunları çok daha zekiceydi.
    -Fragmana bakılırsa İskender kesin öldü gibi duruyor. Zaten bu dizide şu ana kadar diğer diziler gibi çok ciddi vurulup da diriltilen olmadı pek. Yani zaten öldüğü belliydi.
    Asıl sorun şu Cihangir'in bu kadar ani değişimi çok saçma değil mi? Tanıdığımız Cihangir kendini feda eder de bunları yapmazdı. Birden gözü dönmüş katile, caniye dönüştü. Amaç ne?

Ayrıca Gülay'ın sahneleri çok sıktı.
    Dizinin son bölümü cidden çok kötüydü, kurtlar vadisi havasına bürünmeye başladı.

Cihangir in değişimi cidden çok tuhaf, büyük ihtimalle tabletten izlediği video da bize gösterilmeyen bölümler olabilir.

Dünkü bölümde bazı saçmalıklar da vardı, kaliteli dediğimiz bir dizi de böyle basit hataların yapılması tuhaf geldi. Cihangir ve kaan külçenin mekanına giderken spor araba ile son sürat gidiyordu ama bilgisayarı alıp geri dönerken birden spor araba vip minibüse dönüştü.

ormanda bulunan minibüsü olay yeri inceleme ekipleri incelerken, cemal amir eldiven giyip minibüse bakmıştı. Daha sonra otoparktaki arabaya bakarken ise eldiven giyme gereği duymadı. Faruk amirin gömülü olduğunu düşündüğü yeri ise arabanın navigasyonndan tespit etmesi, sonrasında ise olay yeri inceleme ekibini çağırmadan kendi ekibine orayı kazdırması, üstüne birde faruk amiri yine kendi ekibine çıkartması bu diziye yakışmadı.

Halka çiziminde ise 2 büyük ve ortada yer alan bir tane küçük halka resmi var. Bizim şu ana kadar izlediğimiz büyük ihtimalle büyük iki halka, ortadaki ufak halka ve onu temsil edenler ise gerçek anlamda tepe deki insanlar çıkacak. Altemur karakterinin bu kadar çabuk ön plana çıkması, tepede olduğu söylendiği halde olayların bu kadar içinde olması da bence buna işaret.

• Bölümde zorlama sahneler vardi. Halka umarim boyle bozmaz. Yine de senaryo bakimindan son yillarda yapilan en kaliteli işlerden bir tanesine imza atiyorlar.

Bir de Gülay sahneleri cidden kabak tadı vermeye başladı. Boş konuşturtmayin artik kadını :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dizi nasıl gidiyor halen ilk günkü gibi iyi ve akıcı şekilde mi ilerliyor daha hiç izlemedim ona göre izlemeye başlayacağım birde dizide 2.30 saat bölüm süreleri varmış bu sürelerde birbirlerine mal gibi bakıştıkları yada dizi ile alakasız diyaloglu sahneler oluyor mu ? yani her sahnesi izlettiriyor mu diziyi bazı yerlerde çıvıklaşıyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 17 Mayıs 2019; 15:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harce74

dizi nasıl gidiyor halen ilk günkü gibi iyi ve akıcı şekilde mi ilerliyor daha hiç izlemedim ona göre izlemeye başlayacağım birde dizide 2.30 saat bölüm süreleri varmış bu sürelerde birbirlerine mal gibi bakıştıkları yada dizi ile alakasız diyaloglu sahneler oluyor mu ? yani her sahnesi izlettiriyor mu diziyi bazı yerlerde çıvıklaşıyor mu
    Kesinlikle izletiyor. bakışmalar, uzun yemek sahneleri, yani süreyi dolduracak geçiştirme sahneleri yok. belki ilerleyen bölümlerde karşılaşırız ama şimdilik çok iyi gidiyor. ben halka'yı izlerken 2,5 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ista1907

Kesinlikle izletiyor. bakışmalar, uzun yemek sahneleri, yani süreyi dolduracak geçiştirme sahneleri yok. belki ilerleyen bölümlerde karşılaşırız ama şimdilik çok iyi gidiyor. ben halka'yı izlerken 2,5 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    final mi olacak yoksa 2. sezon gelecek mi diziyi izlemedim ama seyredenler çok övüyor keşke neftflix hakan muhafız yerine onunda ilk sezon eh işte iken 2 sezon ilk bölümde bıraktım keşke bunun yerine bunu çekseydi 2.30 saat dizi izlemek insana uzaklaştırıyor da o yüzden dedim ama bir ara ilk bölüme bakacağım boş sahneler varsa atlayarak izlerim

• quote:

final mi olacak yoksa 2. sezon gelecek mi diziyi izlemedim ama seyredenler çok övüyor keşke neftflix hakan muhafız yerine onunda ilk sezon eh işte iken 2 sezon ilk bölümde bıraktım keşke bunun yerine bunu çekseydi 2.30 saat dizi izlemek insana uzaklaştırıyor da o yüzden dedim ama bir ara ilk bölüme bakacağım boş sahneler varsa atlayarak izlerim

Alıntıları Göster
    dizi harika , ben ezelden ve poyraz karayelden sonra dizi izlemedim uzun süreli , halkayı izledikten sonra baya sardı , dün 3 e kadar bölüm izleyip sabah toplantıya bile geçkaldım

• quote:

Alıntıları Göster
    2.sezonu kesin olacak. ama trt mi dijital mi orası belli değil.
  • Muhteşem bir sezon finaliydi. Çukur falan bu dizinin yanında koca bir hiç.

• Güzel bir sezon finali oldu

Terzi Bahar'a Altemurun telefon numarasını verdiğinde, Bahar baban kim diye sordu, Terzi de belki tanıdığın biridir dedi.

Altemur Bahar'ın babası ve doğal olarak da Bahar ve Terzi kardeş mi sorusu aklıma geldi.

• 4. bölüme kadar geldim ve onu da izledim. Bu bölümün sonunda bayağı şaşırabilirdim ama sağ olsun diziyi YouTube'a yükleyenler kapak fotoğrafında her şeyi açık etmiş. Bu bölümden bayağı zevk alabilirdim ama maaelesef içine ettiler. Oyunculuklar, çekimler, atmosfer, müzikler oldukça iyi. Birçok dizimizden çok daha iyi. Kaliteli bir senaryo ve kurgu var. Saçma sapan Çukur gibi diziler yerine bu diziyi izlese keşke insanlar. Ama öyle ergenlere hitap eden karakterler ve senaryoya sahip değil, ciddi bir dizi.
    Terziyi oynayan kimdir bilmiyorum, daha önce hiç görmedim ancak ilk andan itibaren ısındım. Bize böyle gelin. Adam buram buram kalite kokuyor.
    Bu arada süreden korkup izlemeye başlamamıştım ama kesinlikle benim gibi düşünen varsa izlesin.

• Son 2 bölümü izleyememiştim, daha yeni izleyebildim.

Sezon finali iyiydi ama diğer bölümlerin yanında normal kaldı biraz. Çünkü bu dizinin her bölümü zaten tek başına normal bir yerli dizinin sezon finali kalitesinde olduğundan sezon finali de mecburen sönük kalıyor.

Bunun dışında kafama takılan 1-2 şey var:

1) Çağatay, Cihangir'le Kaan'ın labarotuvarda tüplerini değiştirdiğinde nasıl Cihangir, Cengizhan'ın oğlu çıktı anlamadım? Çünkü normalde Kaan, Cengizhan'ın oğlu di'mi? Önce Cihangir labarotuvara girip tüpleri değiştiriyor, şimdi bunu yapınca test sonuçlarında Cihangir, Cengizhan'ın oğlu çıkmalı. Buraya kadar her şey tamam. Ama ondan sonra Cihangir çıkıp Çağatay labarotuvara girince tekrar tüpleri değiştiriyor, bu durumda başlangıçtaki yere gelmiyor muyuz? Yani şöyle düşünün "tersinin tersini alıyor" Çağatay. Bu durumda ilk durum ortaya çıkıp test sonuçlarında Kaan, Cengizhan'ın oğlu çıkması gerekmez miydi? Hiçbir şey anlamadım bu olaydan.

2) Altermur'un dediğine göre Cengizhan kendisinden çok korkuyormuş, hatta bu yüzden bir oğlunu gizlice Hümeyra'ya verip diğerini de yurt dışına göndermiş.İyi de Cengizhan ölmeden önce Çağatay'ı, hatta Kaan'ı bile öldürmeye çalıştı gözü dönmüşçesine. Bunun Altermur'la ilgisi nedir? Burası biraz saçma geldi bana.

• "Birsen Altuntaş'ın haberine göre nazan kesal, burak sergen, levend ökdem, deniz hamzaoğlu, erdal yıldız ve funda ilhan 2.sezon kadrosunda yokmuş."
    https://twitter.com/birsenaltuntas1/status/1139880536674066432?s=21

ALINTIDIR - Ekşi

Herkes tamam da terzi neden ayrılır ki? En son yaşıyordu o.
  • Senaryosu fena değil belli lakin bir zaman sonra klasik Türk dizisine dönüyor.Başroller süper kahramana dönüşüyor bir şekilde her şeyden yırtıyorlar,vurulan adam aslında vurulmamış oluyor vs.Yarıda bırakmak adetim olmadığından 19 bölümü izledim ama yeni sezonda izlemeyeceğim.
  • son zamanlardaki türk tv dizilerinin en iyisi hikaye,kurgu,oyunculuk
  • takip, bakicam

• kaan yıldırım twitter hesabından diziden ayrıldığını açıklamış. hande erçel ve serkan çayoğlunun da ayrıldığı haberleri var, gerçek mi belli değil.
    dizinin yeni sezonu yalan mı oldu ?
  • Dizinin yeni sezonu 2020'de geliyormuş farklı kadro ve farklı hikaye ile, yazık oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45C8CAF3E

Dizinin yeni sezonu 2020'de geliyormuş farklı kadro ve farklı hikaye ile, yazık oldu.
    Hadi be... Üzüldüm hocam. Zaten belliydi sezon finalinden, çünkü toparlaması zor şekilde bitmişti.

Bu dizi sayesinde Person of Interest'e başlamayı düşünüyorum yakında. Ona benzeyen yerler var diyorlardı Halka'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 4 Ağustos 2019; 3:30:55 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.