Şimdi Ara

Halı Saha Maçında Çabuk Yorulmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac başlamadan önce ısınma hareketleri yapıp yorulacaksin. Üzerinde ki ölü yorgunluğu atacaksın, nefesin açılacak. 5 dakika sonra maça başladın mi yarim saati yorulmadan çıkartırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GANN1CUS kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün 5-10 dakika ısınıp öyle oynadım yine yoruldum ama üzerimde 2 gün önceki yaptığımız zorlu maçın yorgunluğu vardı.Sizce bu yüzden mi yoruldum ?

• .
  • Antrenman eksiiğin var. KOndüysyon arttırıcı egzersizler yap. Koşabilirsin mesela.
  • UltraFast U kullanıcısına yanıt
    4 gün sonra final sizce 30 dakikayı çıkarabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan573

4 gün sonra final sizce 30 dakikayı çıkarabilirmiyim ?

Önce bir kaç soru sormak istiyorum
    1-) Boy - Kilo kaç?
    2-)Mevkiin neresi?
    3-) 30 dakika boyunca sürekli aktif misin?
    4-) Maçlar kaç kişi oynanıyor?

• 15Days kullanıcısına yanıt
    1-Boyu tam bilmiyorum ama 1.73-1.75 arası bir şeydir.Kilo 68.
    2-Mevki orta saha ama yorulduğum için defansa gidiyorum mecburen yoksa orta sahada çok iş yaparım.
    3-30 dakika boyunca yorulana kadar aktifim sonrasında pek aktif değilim.
    4-1i kaleci olmak üzere 6 kişi ile oynanıyor.
  • quote:

1-Boyu tam bilmiyorum ama 1.73-1.75 arası bir şeydir.Kilo 68.
    2-Mevki orta saha ama yorulduğum için defansa gidiyorum mecburen yoksa orta sahada çok iş yaparım.
    3-30 dakika boyunca yorulana kadar aktifim sonrasında pek aktif değilim.
    4-1i kaleci olmak üzere 6 kişi ile oynanıyor.

Orta saha isen yorulman normal. Siz atak yaptığınızda ileri, onlar atak yaptığında geri gidiyorsundur. Boyunda dribblinge oldukça müsait. Kendini fazla zorlama. Her zaman topla beraber olmak zorunda değilsin. Pozisyonunu alırken, atak sonlarında yerine dönerken falan yürü. Böyle ufak hareketleri bile hesaba katmalısın. Sürekli aktif olursan 10dakikalık maçta bile bitersin. Her topa koşma. Topu ayağında fazla da tutma. Çakılı da kalma asla. Sürekli hareket et ama dediğim gibi yürü, yavaş koş. Yorulursan da defansif orta saha gibi oyna. Gerekirse 2-3 dk hiç hareket etme. Oyun durduğunda dinlen. Tekrar eski mevkiine en kısa zamanda dön. Yorulmaya başladığını hissettiğinde hemen tempoyu düşür. Bir süre zorlama kendini. İnadına koşup tamamen bitersen geri dönüşü olmaz. Kısa bir özet geçecek olursak;
    Her topa koşma, Kendini fazla zorlama, Topla fazla oynama-yoruldugunda ayagindan çıkar, Sürekli hareket et ama bu hareketini yürüyerek yap, yorulduğunu hissettiğinde yavaşla, 30 dakika fazla bir süre değil. Gözünde büyütme. Kondisyon falan demiş arkadaşlar. Bu 3-4 gün gibi kısa sürede etki etmez. Senin yapman gereken maçın içindeki hareketlerini bir düzene sokmak. Uzun vadede kondisyon çalışırsan yorulma olayı son bulur.

• 15Days kullanıcısına yanıt
    Hocam tam beni anlatmışsınız.Hatam galiba bütün gücümü bir anda vermem.Ama eğer koşmazsamda adamlar sürekli atak yapar.Ama sizin dediğiniz yinede mantıklı geldi cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • düztaban olabilirsin ortopedi doktoruna kontrol ettir
  • quote:

Hocam tam beni anlatmışsınız.Hatam galiba bütün gücümü bir anda vermem.Ama eğer koşmazsamda adamlar sürekli atak yapar.Ama sizin dediğiniz yinede mantıklı geldi cevabınız için çok teşekkür ederim.

Ne demek hocam her zaman

• sigara var mı?
    Düz taban olabilirsin ya da sadece kondisyon yoktur.
  • Sporcu adam yorulmaz.

• Furkan573 F kullanıcısına yanıt
    neymar turnuvası mı hocam kondisyonun yoktur antreman yap
  • barsav12 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam okul turnuvası.Galiba kendimi bir anda zorladığım için yoruluyorum.Hafif tempo ile başlayacağım.
  • Kondisyona ihtiyacın var o kadar. Bende üniversitede bir ara 2 ay kadar halı sahaya ara vermiştim bileğime aldığım sert darbe ve sömestr nedeniyle. Tatil sonrası geldim. Turnuva yaklaşıyor. Yavaş yavaş hazırlık maçlarına başladık. Sonra bir ara bir baktım 7 günde 6 maç (1 tanesi halı saha değil standart) 2 tane de idman yapmışım. Sahaya çıktığımda çılgın atıyordum. Hani tabiri caizse köpek gibi koşuyordum Turnuvada da 2 takımda birden oynadım. Biriyle şampiyon olduk
  • Hocam devamlı spor sorunu çözer. Arkadaşımın dediği bir kondisyon yok.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.