Şimdi Ara

hakaret tehdit uzlasma ( avukat lazım mı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Biraz uzun olabilir ama bana bir avukat gerekiyorsa avukat tutmak istiyorum o nedenle detaylı yazacagım.( avukat varsa lutfen cevaplasın ve davalar icin fiyat verirse makbule gececek)


  alacaklı tarafım. borclu anlasma dısına cıktıgı ve sözlerini tutmadıgı icin hakaret tehdit vs durumu olustu.uzaklastırma kararı alındı.uyduk.(zaten sehirler farklı)


  sonrasında biri karakolda biri savcılıkta ifade verildi. kala kala hakaret sucu nedenli uzlasmaya sevki denmis diger suc unsurları ıcın kovusturmaya yer yok denmis ama tabi bunlara +15 gun itiraz suresi baki .


  sorularım:

  bu yazısmalar sms sosyal med - ve whatsapp da var. arada bir alacak verecek oldugu acık. ve tum sorunun bu bu nedenle olustugu da da acık. sorunum şu: kullanılan cep tel hattı benim dgl birinci derece akrabamın. suclamalarda adı soyadı asla gecmiyor. suclanan kisi benim ( benim de hayatımda ilk defa yolum karakola ve savcıya dustu bu arada. trafik cezam dahi yok. sicil temiz.


  --savcıdaki ifademde hat kimin dendi. soyledim. akrabamı karakol mu arayacak yoksa savcılık mı evrak yollar? illa ondan ifade alınır mı?

  ve bu dosya icerigi kendisine verilir mi / sosyal medya sms whatsap yazısmalar vs ona okutulur mu. yoksa sadece bu hat kimin- kullanan kim-neyin kimin mi denir? neticede ortada hukuk dısılık varsa ben yapmıs durumdayım. sikayetlerde de sadece benim adım soyadım var. bu konuya cok takıldım. bunun dısında zaten uzlasmada anlasamazsak da dava acılsa da bir sey olacagı yok. karsı taraf suclu ama beni 2 ay oyaladı sabır tasım catladı tahrik var yani. ayrıca hastayım bela bir hastalıkla ugrasıp asırı agır ılaclar almaktayım(kemo)


  cevaplar icin simdiden tesekkur ediyorum. saygılarımla.
 • Bir uzlaştırmacı olarak yanıt vereyim. Dosyanıza bir uzlaştırmacı atanacak. Uzlaştırmacı ataması yapıldığında size uzlaştırma dosya numarası ve uzlaştırmacınín bilgileri SMS ve e-posta olarak iletilir.

  Uzlaştırmacı sizinle ve diğer tarafla iletişime geçer. Sizlere uzlaşma teklifinde bulunur. Teklifler karşılıklı kabul edilirse müzakere aşamasına geçilir. Uzlaşma teklifinin kabul edilmiş olması tarafı diğerine karşı hiç bir şekilde maddi manevi yükümlülük altına sokmaz. Bu sadece kişilerin uzlaşma müzakerelerine katılmak isteyip istemedikleri ile alakalı bir durumdur. Uzlasma raporu imzalanan kadar iradenizden her zaman vazgecebilirsiniz.

  Mağdur müşteki taraf uzlaşma teklif formuna evet demişse, ancak şüpheli/sanık taraf uzlaşma teklif formuna hayır dediği için süreç sonlanırsa bu durumda açılacak kamu davasında sanık hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilemez. Direkt hüküm açıklanır. Müzakere aşamasında uzlaşamama durumunda sanık hakkında hagb verilebilir, burada bir engel yoktur.

  Uzlaşmak ya da uzlasmamak tamamen size kalmıştır. Uzlaştırmacınin görevi sadece tarafları aydınlatmak ve onların birbirlerini anlamaainay yardımcı olmaktır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 12 Haziran 2022; 14:8:5 >
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum.Tarafıma kovusturmaya yer olmadığına dair karar seklinde gelen belgede ...sorusturmasında uzlastırma bürosuna gönderme kararı tanzim edildiği anlaşıldığından denmiş.Bu cumle tam olarak ne demek acaba.Savcılık tüm sanıkların ifadesini almıs ve uzlastırma kararını kesinkes aldı mı demektir? Ayrıca 2 farklı sikayet icin kovusturmaya yer yoktur denmis ve bu kararlara itiraz 15 gun deniyor. sikayetcinin itiraz edip etmediğini nasıl anlarım.ilgili savcılık kalemini vs arayıp dosya son durumu ogrenme gibi hukuki hakkım var mı acaba?


  ve son olarak uzlasmada illa o sehre gitmem sart mı sehir uzak... ben değil vekalet verdiğim bir arkadasım uzlasmaya gidebilir mi? tesekkurler.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Garage_Sale -- 11 Haziran 2022; 21:27:27 >
 • Garage_Sale G kullanıcısına yanıt
  Olayda birden fazla suçtan soruşturma açılmış ise bazı suçlardan kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmiştir. Soruşturmaya devam edilen suçtan da uzlaştırmaya gönderilmiştir. Kovuşturmaya yer olmadığı kararı sadece kararda yazan suçlar içindir. Dosyada başka suçlar da olabilir onların soruşturması devam edebilir.

  Bize gönderilen yazıda bu dipnot şeklinde yazar.
  Şüpheli Garage_Sale hakkında ... suçundan ek kovuşturma yer olmadığı kararı verilmiştir diye belirtilir. Tabi soruşturma evrakları gizli olduğu için bunu siz göremiyorsunuz.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  hocam aynen birden fazla suctan sikayet etmis.ve de savcı gerekli incelemeler ve ifadelerimden sonra ikisi icin kovusturmaya yer yok biri icin de hakaret sucuna girdiği yazılmıs bu suc icinde ... uzlastırma burosuna gonderme kararı tanzim edildiği denmiş. benim bu tanzim kelimesinden anladığım o suc icin de gerekli sorusturmalar tamamlanmıs oldugu. umarım dogru anlıyorum. (endisem su ki tel hattı yakınımın onun ifadeye cagrılmasını istemiyorum.zaten sikayette adının gectiği ettiği yok. tanzim kelimesinden sonra onu ifadeye cagırmazlar diye dusunuyorum.)

 • Garage_Sale G kullanıcısına yanıt
  Evet, uzlaştırmaya giden suçtan soruşturma tamamlanmış. Bu aşamadan sonra uzlaşma gerçekleşirse ek kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilir.
  Uzlaşma gerçekleşmezse iddianame düzenlenip kamu davası açılır.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Çok teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Hocam vaktinizi alacağım ama ,bende borç verdiğim adamdan paramı istedim vermedi, 3 ay erteledi beni ama hiç para ödemedi bende dayanamadım sövdüm , şimdi şikayet etmiş ,uzlaşmak için verdiğim borç miktarının 10 katını versin şikayeti mi geri çekeyim demiş uzlaştırmacı aradı, kamu davası açılsa bu adamın borç aldığı dalga geçtiği vs işime yarar mı ? Birde adli tatil var sizce dava ne zaman açılır en erken .

 • BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
  Borcunu ödememesi haksız tahrik kabul edilir, indirim sebebi olur. Ceza da paraya çevrilir.
  Adamın yaptığı fırsatçılık, bu şekilde uzlaşmanızı önermem.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Uzlaşmaya gitmedim simdi ,adli tatil varya sizce dava en erken ne zaman açılır

 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Ayrıca uzlaşmacı bile kendisi ile görüşememis tebligat gidince aramışlar arayan ben avukatım benim uzlaşmacı da sicil numarasını istemiş , daha vekalet almadım diyince uzlaşmacı konuşmayı kısa kesmiş , telefonlarını hiç açmıyor borcundan dolayı karşı taraf

 • BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
  Uzlaşma asille yapılır. Vekil sadece, vekaletnamesinde yetkisi varsa asile yapılan uzlaşma teklifinin cevabını iletebilir. Uzlaşma teklifi, mutlaka asile yapılır. Uzlaşma raporunu asıl imzalar. Gerçek kişiler için, vekile yapılan uzlaşma teklifi geçersizdir.

  Sadece tarafın tüzel kişi olduğu durumlarda tarafın vekiline uzlaşma teklifinde bulunulabilir. Vekil uzlaşma raporunu imzalayabilir.
 • BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
  Ekim gibi.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Şimdi biz anlasmadık , adli tatil varya şuan dava sizce ne zaman açılır

 • BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
  En erken Ekim gibi açılır.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Çok teşekkür ederim hocam

 • Yok abi veripte kötü olmaktansa, vermeden kötü olunmalı. Tamam sövmemeliydiniz burda hatalısınız ama karşı tarafta " ya kardeşim kötü durumdayım bana 2 hafta daha müsade et" falan demediki sizi sallamadı ki sizde bu duruma düştünüz. Utanmadan 10 katını istiyormuş, Allah ıslah etsin yok abicim borç morç vermemeli...

 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Hocam birde birşey soracağım dava açıldığı zaman ilk duruşma ortalama ne kadar süre sonra olur ,dava açıldığında hemen duruşma olur mu

 • BeylerBeyi35 kullanıcısına yanıt
  Mahkemenin iş yoğunluğuna göre değişir. Ama en erken 1 ay falan olur.
 • ipli jeton kullanıcısına yanıt

  Çok teşekkür ederim hocam , o zaman bizim dava Ekim gibi açılsa duruşma kasıma kalır gibi doğru mu anlamışım, sormamin sebebi avukatla iyi bı uğraşacağız karşı tarafla o yüzden , sizde bu meslekte olduğunuz için biraz vaktinizi alıyorum kusura bakmayın

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.