Şimdi Ara

Haftada 3 gün antrenman yeterli mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kilo verirken kas kütlemi korumak istiyorum. Hedefime ulaştığımda da kas kütlemi arttırmaya çalışacağım Haftada 3 gün musait olabiliyorum. 3 gün yetetli midir? Bi de bu 3 günü anca şöyle ayarlayabiliyorum. 3 günün ikisi hafta sonu kalan bir gün çarşamba. Arkadaşıma filan sordum o öyle gelişim sağlayamazsın dedi ama tecrübeli abiler yardım ederse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç yapmamaktan iyidir. Cumartesi itiş, pazar çekiş çarşambada bacak yaparsın olur. Tabi yağ yakarken olay kalori açığı vermekte.

• quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Hiç yapmamaktan iyidir. Cumartesi itiş, pazar çekiş çarşambada bacak yaparsın olur. Tabi yağ yakarken olay kalori açığı vermekte.

Hocam itiş çekiş nedir? Bi de bunun normali nedir? Tamamen müsait olsam haftada kaç gün yapmalıydım? Spordaki hoca 2 günde bir ara ver diyor da o da çok fazla geldi bana. Haftada 5 gün yani.
  • https://blog.bod****tr.com/push-pull-legs-antrenman-rutini-ile-daha-buyuk-kaslar/

Yeni başlayan için haftada üç gün yeter fakat araya bir gün koyarak olmalı. Pazartesi çarşamba cuma gibi full body antremanı. Fakat zamanın buna uygun değilse itiş ve çekişi iki gün üst üste yapabilirsin zıt kas grupları çünkü. Başlangıç seviyesi olduğun içinde iyi yol alırsın. Linkteki kadar ağır idmanada gerek yok mantığı anla diye koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semavi7 -- 20 Ekim 2017; 21:28:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

https://blog.bod****tr.com/push-pull-legs-antrenman-rutini-ile-daha-buyuk-kaslar/

Yeni başlayan için haftada üç gün yeter fakat araya bir gün koyarak olmalı. Pazartesi çarşamba cuma gibi full body antremanı. Fakat zamanın buna uygun değilse itiş ve çekişi iki gün üst üste yapabilirsin zıt kas grupları çünkü. Başlangıç seviyesi olduğun içinde iyi yol alırsın. Linkteki kadar ağır idmanada gerek yok mantığı anla diye koydum.

Link açılmıyor da Cumartesi pazartesi çarşamba full body nasıl mesela?
  • Meslek olarak yapmıyorsan 6 gün antremanin tamamen gereksiz olduğunu düşünüyorum. 5 günde biktiriyor açıkçası. Benim için 4 gün ideal mesela. İlk başladığımdan bu yana hep 4 gün yaptım. Bazen program değişip 5,6 güne çıktım ama dediğim gibi devamlılığı olamıyor bir yerden sonra. 3 günde az geliyor bana şahsen. 4 yapabilirsen 4 yap.. olmadı 3 günde de güzel gelişim alırsın tabi. Fullbody yap. 3 gün split uygularsan bir bölgeyi haftada Birgün çalışmış olursun. Buda bence yeterli olmaz. Fullbodyden şaşma.

• Çok daha iyi olur. Fullbody yaparken her kas grubuna 1 hareket gir abartma. 7 hareketide geçme 3x12 aralığı iyidir. Son set son hareketten sonra bir tekrar daha yapacak kadar güçün kalacak şekilde bir ağırlık seçimi yap. Bu rpe9 dur bunu geçme. Hareketleri düzgün formda yapmaya odaklan ve ağırlı en geç ayda bir arttır. Daha erken olursa daha iyi olur haftada bir mesela. Serbest ağırlık çalışmak iyidir fazla makineye bağlanma hareket kabiliyetin gelişir böylelikle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.