Şimdi Ara

Hafif ticari lastik yük endeksi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ford connect araç için lastik olarak yük endeksi 95 xl olanlardan takmak zorunlu mu yoksa 91 olanlarda yeterli midir?

• 95 yük endeksi tek lastik için 690 kilo taşıma kapasitesi olduğu anlamına gelir. XL yanakta durum nasıl değişiyor tam olarak bilmiyorum.

690 x 4 = 2760 kg max ağırlık demektir.

91 yük endeksi ise tek lastik için 615 kilo taşıma kapasitesi olduğu anlamına geliyor.

615 x 4 = 2460 kg max ağırlık..

Sizdeki aracın 2010 civarı Ford Connect 1.8 eski kasa olduğunu varsayarsak, ruhsatta yazan max ağırlığın 2110 Kg olduğunu tahmin ediyorum. Bu haliyle, herhangi bir yük taşıma söz konusu değilse, genel itibariyle aile olarak kullanılıyorsa 91 yanak tercih edin derim. Çünkü yakıt tüketimi, sessizlik, konfor olarak çok fark ettiriyor. Ben dobloda orjinal 195 65 16 99t olmasına rağmen kışlıkları 205 55 16 91h olarak aldım. Araçta hiç yük taşınmıyor zaten sadece aile için kullanılıyor. Şuan için memnunum.
  • senged kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Hocam eğer yük için kullanmayacaksan mümkün olduğunca binek lastiklere ve yük endeksi düşük lastiklere bak boş yere fazla para verme. Amaa ben esnafım yük taşırım dersen kamyonet lastiklerine yönel .

Binek için premium contact 5 ticari içinde vanco contact öneririm. Özellikle vanco contact çok iyi lastik .
  • Yük endeksine özellikle dikkat edin derim.Cannect 1600 kiloluk bir araç düşük yük endeksli lastiğin yanakları da zayıf olacağından aracın viraj,fren kabiliyeti zayıf olacaktır.

İlk kalkış daki atiklik olmayacaktır,şanzımanın yorulduguda cabası.

Problem konfor ise yumuşak hamurlu lastik tercih edilebilir.
  • yük endeksi düşük lastik kullanma ticari araçta sonra muaynede filan çok sorun yaşarsınn aracı tam yüklü gezmesen bile yük endeksi yüksek olsun herzaman
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.