Şimdi Ara

HackTool:MSIL/AutoKMS Nedir??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
14.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam dostlar. 5 yıllık laptopum biosa sıvı teması sebebiyle cortlamıştı açılmıyordu. Tamire verdim ve yaptırdım. Elime dün geçti. Şu an sorunsuzca kullanıyorum. Lakin windows defender HackTool:MSIL/AutoKMS isimli bir tehdit buluyor. Araştırdım ve sahte windows yazılımı olduğunu öğrendim doğru mudur bilmiyorum. Nedir bu zımbırtı arkadaşlar?

Henüz kaldırmadım. Çünkü kaldırırsam windowsun veya biosun cortlamasından korkuyorum. Bu tehditi kaldırayım mı? Windows ya da bios gümler mi?

Öte yandan defenderin bulduğu bu tehdit yüzünden pek çok hesabıma korkudan giremiyorum. En önemlisi bankacılık işlemlerime girmiyorum, bir şey olmasından çekiniyorum.

Bu HackTool:MSIL/AutoKMS konusunda beni aydınlatacak biri var mıdır. Kaldırayım mı dursun mu. Kaldırırsam windows veya bios patlar mı.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:3:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    İlginize teşekkür ediyorum. Evet formatta atmış. Defenderin bulduğu bu tehdit zararsız bir şey mi? Virüs değil mi yani? Bankacılık işlemlerimi, internet alışverişlerimi, oyun hesaplarımı vs. kafamda tilkiler dolaşmadan yapabilir miyim?
    Lisanslı comodo internet security pro 11 kullanıyorum o böyle bir tehdit bulmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 17 Mart 2019; 23:39:57 >
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:3:1 >
  • Temiz format attikdan sonfa neyle lisanlayacak peki ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Office yuklemisse onun ilacida olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:3:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.