Şimdi Ara

HACETTEPE BİLGİSAYAR MI YTÜ BİLGİSAYAR MI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
5
Favori
5.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git

HACETTEPE BİLGİSAYAR MI YTÜ BİLGİSAYAR MI

(En Son Oy Tarihi: 2.10.2022)
Giriş
    Ankara’da Öğrencilik > İstanbul’da Öğrencilik.
    Aileden uzakta üniversite okumak kısımı tartışmaya açık değil zaten.

Ben olsam kesin Hacettepe tercih ederdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekanosfer456

Ekonomik durumumuz iyi çok şükür. Onda bi problemimiz yok

Alıntıları Göster
    ozaman gel hacettepeye beytepede yurtta kal müthiş bir kampüs
  • Yıldız teknik eğitimci kadrosu olarak niteliksiz, yetersiz özellikle ve özellikle ilgisiz. Hacettepe hakkında bilgim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YTÜ bilgisayar mezunu biri olarak iki tarafın da artı ve eksileri var ama İstanbuldaysan kesin YTÜ yaz. Başka ilde olsan hacettepe derdim. İstanbulda öğrencilik zor çünkü. Hayatı idame edeyim derken okula adapte olmak çok zor olmuştu benim. Hayatta başarılar.

• Gtü Bilgisayar.
  • cycloner kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da oturmamla ne alakası var ki? İkisi de metropol bir şehir

• Gucluturk2018 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz

• ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    Hacettepeyi kazanırsan anlarsın
  • cycloner kullanıcısına yanıt
    Bana önceden söylemen lazım ki Hacettepe'yi kazanırsam bi anlamı kalmayacak çünkü senin söylemediğin şeyin

paşam ben davutpaşada bir liseyi bitirdim yıldız teknik biraz daha sakin bir yerde kalıyor bir taraf esenler bir taraf zeytinburnu, esenler de öyle abartılacak bir yanı yok kazasız belasız atlatırsın
  • Türkiye'deki her türlü üniversiteden mezun insanla birlikte çalıştım, nerelere geldiklerini de gördüm. Bu iki üniversite arasında kaldıysan hacettepe yazman daha iyi olur. Bilgisayar bilimleri için ingilizce olmazsa olmaz bir şey, yıldız, ege gibi üniversiteler maalesef bu anlamda yetersiz kalıyor. Bence ne yap et ingilizce eğitim al. Eğer ingilizce eğitim almazsan burada diğer arkadaşların söylediği gibi İstanbul'da iyi bir iş bulabilirsin, fakat ingilizce eğitim alırsan vizyonun genişler, yurtdışına açılma imkanın olur. İş hayatında da ingilizce bilen birisi her zaman el üstünde tutuluyor, bilesin. Başka soruların olursa sormaktan çekinme, zevkle cevaplarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 30 Haziran 2020; 19:53:49 >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Hazırlıkta ne kadar ingilizce öğrenebilirim? Yani hocaların derste ingilizce konuşmalarını anlayabilecek düzeye gelir miyim?

• quote:

Hazırlıkta ne kadar ingilizce öğrenebilirim? Yani hocaların derste ingilizce konuşmalarını anlayabilecek düzeye gelir miyim?
    Hacettepe'nin hazırlık eğitimini bilmiyorum, ama mezun olduğum üniversitede hocaların kullandığı İngilizceden daha üst seviye ingilizce eğitim gördük. Örneğin hazırlıkta past perfect vs göreceksin ama nerdeyse hiç kullanılmaz bu tense'ler. Şuan bulunduğum üniversite ve mezun olduğum üniversitedeki hocaları anlamak için B1-B2 seviyesinde ingilizce bilmek yeterli ve bu seviyedeki ingilizceyi Hacettepe'nin verdiğine eminim. Ama her zaman söylerim, iş sende bitiyor. Odtü'den mezun olup iş beceremeyen insan da bilirim, bla bla üniversitesinden mezun olup harika yerlere gelmiş insanlar da bilirim. Yıldız dan da mezun olsan hacettepe den de mezun olsan Türkiye'de istediğin yerde çalışırsın, net söylüyorum, bu üniversitelerden mezun olup da iş bulamamak imkansız gibi bir şey, çok çabalamak lazım ya da mesleğinden nefret etmen lazım. Fakat yurtdışı düşünüyorsan Hacettepe sana çok daha fazla yardımcı olur.

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. İlk sırada Hacettepe yazacağım

• quote:

Çok teşekkür ederim. İlk sırada Hacettepe yazacağım
    Rehberlik hocası gibi olcam ama sen yine başa Boğaziçi, odtü vs yaz gerçekten ne olacağı belli olmuyor. Ben sınava girmeden 2 sene önce KTÜ tıp kontenjanı 1 kişi boş kaldı, benim girdiğim yıl bahçeşehir tıp 350 bindeki kişiyi burssuz aldı ve o seneden itibaren tıp, mühendislik, hukuk gibi bölümlere üst sıralama sınırı getirildi bu arada gelecek hayalin nasıl bilmiyorum ama Hacettepe'den mezun birisi rahatça Aselsan'da işe girebiliyor

• Adam bir karşılaştırma sormuş, konuda 300 kişi o gelmez niye düşünüyorsun demiş... Adam seçeneklerini değerlendiriyor ve bölüm sıralamalarında çok radikal bir değişiklik olmazsa gayet ikisine de girebilir gibi duruyor.

Soruna gelince bu iki bölüm arasında ben Hacettepe'yi kesinlikle 2-3 gömlek üstte tutarım. Hacettepe'nin mühendislik bakımından son yıllarda YTÜ'nün önüne geçtiğini düşünüyorum bunun en önemli sebebi de İngilizce. Yıldız Teknikli arkadaşlar her ne kadar İngilizce'nin halledebileceğini düşünseler de akademik ingilizce ve günlük ingilizcenin alakası yok. Hatta tamamen benim fikrim olmasıyla beraber Hacettepe bence İTÜ'nün maksimum bir tık seviye altıdır. Ülkedeki en gelişmiş CS ekollerinden biri Hacettepe'dir. Hacettepe'yi bir yıl önce duymanı anlayışla karşılamak lazım YTÜ çok daha bilinen bir okul ama Hacettepe seni hedeflerine daha kolay ulaştıracaktır.

Hacettepe'yi çok övdüm aslında Hacettepe ile hiçbir alakam yok. İstersen Hacettepe AI'yi da tercih listene YTÜ'den üste ekleyebilirsin. Direk AI konusunda uzmanlaşırsın ben olsam onu da YTÜ'nün üstüne koyardım.

• Gravitist kullanıcısına yanıt
    Hacettepe AI da nasıl bir eğitim veriyorlar bilmiyorum ama bence Türkiye AI'a pek hazır değil, AI üzerine çok çalıştım, projeler yaptım, stajımı AI üzerine yaptım. Fakat mezun olunca görüyorsun ki Türkiye'de AI alanında iş yok, büyük 2 şirkette çalıştım, ikisinin de AI alanında yaptıkları çalışmalar avuç kadardı ve ekipler çok küçüktü, cs alanında çalışanların %5 i ancak AI üzerine çalışıyor. Yurt dışında da böyle, yurtdışında AI üzerine çalışmak istiyorsan en azından master yapmış olman gerekiyor. Yani genel gördüğüm kanı master yapmadan AI üzerine ne Türkiye'de iş var ne de yurtdışında...

• YTÜ Bilgisayar mezunu biri olarak YTÜ'yü tavsiye ederim. Hacettepe hakkında bir bilgim yok ancak savunma sanayi hariç yazılım sektörü istanbuldadır, bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim. İlla savunma sanayi istiyorsan kısıtlı da olsa Tai, Havelsan ve Tübitak İstanbulda da faaliyet gösteriyor.
  • kenshin17 kullanıcısına yanıt
    Hocam YTÜ den mezun olduktan sonra ingilizce seviyeniz nasıl gelişti? Çalıştığınız yerde ingilizceyi aktif olarak kullanıyor musunuz? Ya da kullanabiliyor musunuz diyelim?

Çünkü Hacettepe gelmeyecek gibi duruyor. Yıldıza girebilirim umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekanosfer456 -- 1 Temmuz 2020; 23:32:9 >
    Mesleki ingilizce zaten okulda oturtuluyor, okuma-yazma ile alakalı bir sıkıntı çekmedim ancak konuşma konusunda derslerden bağımsız olarak kendiniz uğraşmanız gerekiyor ki boğaziçi-koç-bilkent dışında hazırlıkta üst seviye dil eğitimi veren okul da yok eğer liseden kalma iyi bir temeliniz yoksa.
    Savunma sanayi ve piyasanın kabaca %90'ı için konuşmam gerekirse, okuma-yazma yeterli diyebilirim ancak global bir firma için speaking de şart.
    Çalıştığım yerde çoğunluğu itü-ytü ve tek tük de boun-odtü-koç-gebze-marmara-hacettepe gibi okullardan mühendisler var, koç ve boğaziçi mezunlarının inglizce seviyeleri belirgin şekilde fark ediyor diyeblirim ancak teknik bilgi anlamında anlamlı bir fark göremedim. öğrenciyken okullar arasındaki farklar gözünüze devasa gelebilir ancak iş hayatı için aşağı-yukarı belli bir seviyeyi garanti eden okullar bunlar.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.