Şimdi Ara

HACETTEPE BİLGİSAYAR MI YTÜ BİLGİSAYAR MI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
5
Favori
5.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

HACETTEPE BİLGİSAYAR MI YTÜ BİLGİSAYAR MI

(En Son Oy Tarihi: 2.10.2022)
Giriş

Orijinalden alıntı: ekanosfer456

Peki yurtdışında işiniz hazır mı? Yoksa yurtdışında mı master yapacaksınız?

Bir de erasmus imkanları nasıl? Siz hiç gidebildiniz mi?

Alıntıları Göster
    almanyada falan erasmus yapanlar vardı fakat ben başvurmadım.

yurtdışında işim hazır diyemem, kimse diyemez :D sonuçta bir tanıdığım yok. şu an daha karar vermedim onlara ama yüksek yapma ihtimalim var.
  • Hacettepe'dense YTÜ yazılır mı bilemem ama bildiğimden emin olduğum bir şey varsa o da YTÜ'nün yazılmaması gerektiğidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stratejistsözelci -- 29 Haziran 2020; 19:17:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz298

yurtdışında işim hazır diyemem, kimse diyemez :D sonuçta bir tanıdığım yok. şu an daha karar vermedim onlara ama yüksek yapma ihtimalim var.

Alıntıları Göster
    Hocam son olarak okulun sosyal çevresi nasıl? Ankara'ya hiç gitmedim üniversitenin tam olarak nerede olduğunu da bilmiyorum. Ulaşım şartları iyi mi? Yollar güvenli mi? Sonuçta ailemden ayrı bir şekilde 5 sene geçireceğim. Kazasız belasız bir şekilde okuldan eve gidebilir miyim? Çok teşekkür ederim hocam sorularımı cevapladığınız için.

• Forumda çok fazla önyargı var ytü hakkında.

Konumu esenler diyip geçiliyor ama davutpaşa kampüsü zaten kooocaman ve güzel bir kampüs. Bir kapısı davutpaşada diğer kapısı esenlerde. Ana kapısı davutpaşada ve zaten metroda direkt davutpaşa-ytü durağı mevcut. Esenleri görmeden de mezun olabiliyorsunuz yani. Toplu taşıma sayesinde de diğer semtlere ulaşımı da kolay. Yani lokasyon olarak tabi ki bir yıldız kampüsü değil derslerde kafanızı kaldırıp denizi izleyemiyorsunuz ama gömülecek kadar da değil.
    Eğitimi %100 ingilizce değil ama minimum %30 ve alacağınız derslerle bunu arttırabilme şansınız var. İngilizce muafiyet sınavına girmeniz gerekiyor ve geçemezseniz hazırlık eğitimi alıyorsunuz. Bu durumun avantajları dezavantajları tamamen kişiye göre değişir. Eğer ingilizceniz yeterli değilse derslere adapte olma konusunda sıkıntılar da yaşayabilirsiniz. Tabi halledilmeyecek bir şey değil ama x üniversitesi %100 y üniversitesi %30 diyip x üniversitesine direkt +1 yazmak pek mantıklı gelmiyor bana.
    Kulüp konusunda çok zengin bir okul. Gerek bölümünle alakalı gerekse de hobi olarak bir çok külübe girebilirsin. Eğer boş zaman yaratabilirsen, kulüplerde aktif olmanın bölümüne ve sosyal hayatına güzel bir katkısı olduğunu görürsün.

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam yazmayı da unutmuşum, yurtlarda tek başımıza kalabiliyor muyuz? Mesala böyle özel yurtlar varsa yatak yastıkların kılıfları felan değiştiriliyor mu, öyle özel yurtlar var mı? Parası sorun değil hocam.
  • Yıldız ın müfredatı baya eski diye biliyorum. Hacettepe bilgisayar konusunda oldukça köklü bir okul ayrıca farklı şehir + ing imkanı + İstanbuldan kurtulma. Bana kalırsa Hacettepe birçok açıdan daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zihnin Geleceği -- 29 Haziran 2020; 19:29:51 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Hem bi abiniz hem de akademide bulunan birisi olarak tavsiyem özellikle yüksek dereceli bölümleri (15k-) seçerken bölümün hocalarına, hocaların nerelerde eğitim aldığına, verilen derslere ve içeriklerine bakarak seçin.

Özellikle tavsiyem olabildiğince çok farklı ülkelerde Doktora/PostDoc yapmış öğretim üyelerinin bulunduğu bölümleri seçmek eğitiminiz açısından daha faydalı olacaktır. Bu açıdan Hacettepe, YTÜ'nün biraz önünde. Gerçekten özellikle akademik çalışmalar noktasında Türkiyede ileri gelen bir çok akademik personeli barındırıyor.
    Bu dediklerinize nereden bakabiliriz?
  • quote:

Hocam yazmayı da unutmuşum, yurtlarda tek başımıza kalabiliyor muyuz? Mesala böyle özel yurtlar varsa yatak yastıkların kılıfları felan değiştiriliyor mu, öyle özel yurtlar var mı? Parası sorun değil hocam.

Alıntıları Göster
    içinde 2 özel yurt var. birisi sadece kız yurdu, diğeri erkek/kız yurdu. tüm yurtlarda 2 kişi kalma durumu kaldırıldı zaten. tek kişi veya 3 kişi kalabiliyorsunuz.

özelin dışında okulun kendi yurdu da var, yurdun yanında öğrenci evi de var(hiçbiri kykya bağlı değil). sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

okula giderken yokuş var, yokuşda kız kyk yurdu mevcut sadece.

• quote:

içinde 2 özel yurt var. birisi sadece kız yurdu, diğeri erkek/kız yurdu. tüm yurtlarda 2 kişi kalma durumu kaldırıldı zaten. tek kişi veya 3 kişi kalabiliyorsunuz.

özelin dışında okulun kendi yurdu da var, yurdun yanında öğrenci evi de var(hiçbiri kykya bağlı değil). sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

okula giderken yokuş var, yokuşda kız kyk yurdu mevcut sadece.

Alıntıları Göster
    Hocam üstte bi sorum daha var onu da cevaplayabilir misiniz çok yordum sizi

• quote:

Hocam son olarak okulun sosyal çevresi nasıl? Ankara'ya hiç gitmedim üniversitenin tam olarak nerede olduğunu da bilmiyorum. Ulaşım şartları iyi mi? Yollar güvenli mi? Sonuçta ailemden ayrı bir şekilde 5 sene geçireceğim. Kazasız belasız bir şekilde okuldan eve gidebilir miyim? Çok teşekkür ederim hocam sorularımı cevapladığınız için.

Alıntıları Göster
    mapsten bakarsanız odtü, bilkent ve hacettepenin yan yana olduğunu görürsünüz. üniversiteler mahallesi diye geçer zaten. yürüyerek gidemezsiniz fakat toplu taşıma ile ulaşılabiliyor. ankara istanbuldan biraz farklı. kızılay dediğimiz merkez üzerine kurulu tüm toplu taşıma. kızılaydan bakarsak 8 durakta beytepe durağına gidiyorsunuz. sonrasında belediyeye ait ring ile kampüse çıkıyorsunuz. kampüs içerisinde güvenlik ile ilgili sorun yaşamazsınız.

okulun çevresi orman :D sadece siz varsınız. arkasında beytepe köyü mevcut ama gideceğinizi bile sanmıyorum.

• Yıldız teknik 2017 yılı mezunuyum.
    Hacettepe geliyorsa önce orayı yaz.yıldız 2.planda olsun.

• newwberkaysan kullanıcısına yanıt
    Lan ben 2016 girişliyim.2013-2016 yıllar arasında hacettepe 20k falandı.Ne diyorsun sen.
  • Bir yıldız bilgisayar mezunu olarak; bu yıldız size ne etti gardaşım

Dil olayı tamamen sizde bitiyor arkadaşlar. İngilizceyi adam akıllı öğrenmeniz için İngilizce konuşan bir çevrenizin olması lazım. Öyle dersler İngilizce anlatılıyor diye İngilizce öğrenemezsiniz. Öyle bir şey olsaydı yıllardır İngilizce eğitim videoları izleyen birisi olarak şu an şakır şakır İngilizce konuşabilmem gerekirdi. Şimdi muhtemelen aranızdaki bazı ergen arkadaşlar triggerlanacak ama ben içine İngilizce katıştırılmış Türkçe eğitimden yanayım.

Hacettepe hakkında doğal olarak yorumda bulunamam ama Yıldız için yukarıdaki gerçek dışı ve garip iddialara takılmayın. Birkaç istisna dışında modern ve kaliteli bir eğitim aldığımı düşünüyorum.
  • kardeşlerim kafayı mı yediniz Allah aşkına ? Ytü davutpaşa kampüsü esenler tarafında ama davutpaşa esenlerden tamamen izole biryer. Okuldan çıkıp 1 metroyla yenikapı ordan zincirlikuyu sonra beşiktaşa gitme imkanın mümkün bu senin 30 dknı alır. Etrafta milletin dediği gibi çingene kürt torbacı göremezsin.

YTÜDE YANINDA (İNGİLİZCE) YAZMAYAN BÖLÜMLERDE DE HAZIRLIK VARDIR. BU BÖLÜMÜN EĞİTİMİ %30 İNGİLİZCEDİR. DERS TÜRKÇE YOK İNGİLİZCE YOK DİYE BİR YANILGIYA DÜŞMEYİN AQ. 4 SENEDE 45 KREDİ-50 KREDİ İNGİLİZCE DOLDURMAK ZORUNDASIN. BUDA DÖNEMDE SENİ 2 İNGİLİZCE DERS ALMAYA ZORUNLU KILAR. İNGİLİZCEM YOK DİYEDE KORKMAYIN ÖĞRENİYONUZ AQ. BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYIN 50 TANE ARKADAŞIM VAR YTÜ MAKİNEDE OKUYAN, İNŞAATTA, CENGTE OKUYAN. DAVUTPAŞAYIDA YILDIZ KAMPÜSÜNÜDE ELİMİN İÇİ GİBİ BİLİRİM. SORUNUZ OLURSADA MESAJDAN SORUN YTÜ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİRİM ABİNİZ OLARAK

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonard Shelby

Forumda çok fazla önyargı var ytü hakkında.

Konumu esenler diyip geçiliyor ama davutpaşa kampüsü zaten kooocaman ve güzel bir kampüs. Bir kapısı davutpaşada diğer kapısı esenlerde. Ana kapısı davutpaşada ve zaten metroda direkt davutpaşa-ytü durağı mevcut. Esenleri görmeden de mezun olabiliyorsunuz yani. Toplu taşıma sayesinde de diğer semtlere ulaşımı da kolay. Yani lokasyon olarak tabi ki bir yıldız kampüsü değil derslerde kafanızı kaldırıp denizi izleyemiyorsunuz ama gömülecek kadar da değil.
    Eğitimi %100 ingilizce değil ama minimum %30 ve alacağınız derslerle bunu arttırabilme şansınız var. İngilizce muafiyet sınavına girmeniz gerekiyor ve geçemezseniz hazırlık eğitimi alıyorsunuz. Bu durumun avantajları dezavantajları tamamen kişiye göre değişir. Eğer ingilizceniz yeterli değilse derslere adapte olma konusunda sıkıntılar da yaşayabilirsiniz. Tabi halledilmeyecek bir şey değil ama x üniversitesi %100 y üniversitesi %30 diyip x üniversitesine direkt +1 yazmak pek mantıklı gelmiyor bana.
    Kulüp konusunda çok zengin bir okul. Gerek bölümünle alakalı gerekse de hobi olarak bir çok külübe girebilirsin. Eğer boş zaman yaratabilirsen, kulüplerde aktif olmanın bölümüne ve sosyal hayatına güzel bir katkısı olduğunu görürsün.
    Peki Davutpaşa tarafında tek kişi kalabileceğim yurtlar bulunuyor mu? Yollar güvenli mi? Okuldan eve gelirken kazasız belasız 4 senemi geçirebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekanosfer456 -- 29 Haziran 2020; 19:51:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BalkanGöçmeniBirBey

Lan ben 2016 girişliyim.2013-2016 yıllar arasında hacettepe 20k falandı.Ne diyorsun sen.
    :) 11.7k ile kapattı geçen sene. ben de 2016da 15k ile girmiştim 21.4k ile kapatmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PantheraPardus

Yıldız teknik 2017 yılı mezunuyum.
    Hacettepe geliyorsa önce orayı yaz.yıldız 2.planda olsun.
    Muhtemelen bu şekilde yapacağım.
  • ingilizcemi geliştiremem diye düsünüyosan cs okuma.

yazından anladığım kadarıyla sen sakin cok bisi ypaman birisin. ankaraya git bambaska bi hayat tecrübesi yasarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whatif

ingilizcemi geliştiremem diye düsünüyosan cs okuma.

yazından anladığım kadarıyla sen sakin cok bisi ypaman birisin. ankaraya git bambaska bi hayat tecrübesi yasarsın.
    Diğer bölümlerin bana göre uygun olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Çok bir şey yapmayan biri de değilim bir şeyler yapıyorum yine
  • quote:

Bu dediklerinize nereden bakabiliriz?

Alıntıları Göster
    her bölümün kendi bi internet sayfası vardır.

Örn Hacettepe :https://www.cs.hacettepe.edu.tr/ adreste People -> Staff hocaları görüntüleyebilir kişisel adreslerinden CV ve çalışmalarına bakabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.