Şimdi Ara

Güzel Tost Yapmanın İncelikleri? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
34
Favori
116.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

Sosisleri caprazdan uzun uzun kesin. Ekmegin altina domates salcasiyla 1 katman atin.
    Tost makinesini isitin, sosisleri biraz pisirin ekmekte isinsin. Sonra ekmegin icine rende kasarla sosisleri koyun ekmegi kapatip biraz tereyagi surun.
    yanina kola.ramazan olsada sahurda yeyip sonra yarin susarim deyip oruc tutmasam.

Bu baya ağır olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Tostçularda yediğimiz gibi bir türlü yapamıyorum, çok sert oluyor. Tost ekmeği ile yapınca biraz iyi oluyor. Bakalım bir de buradaki tavsiyeleri deneyelim.

arkadaş sen ne meraklısın yahu? yani çok tuhaf! bir insan normal kendi yapar yer tostunu.. ama sen
  • Okuldaki tostlar süper oluyor. Denemediyseniz kaşar yerine cheddar peynirli deneyin o da çok güzel oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tostçularda kaşar+sucuk güzel oluyor.

Benim yaptığımda sucuk+ketçap

Farklı kaşar markası kullanıyorlar ya hiç duymadığımız bir ismi var ve markettekilerle alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmKa SevKu

quote:

Tostçularda yediğimiz gibi bir türlü yapamıyorum, çok sert oluyor. Tost ekmeği ile yapınca biraz iyi oluyor. Bakalım bir de buradaki tavsiyeleri deneyelim.

arkadaş sen ne meraklısın yahu? yani çok tuhaf! bir insan normal kendi yapar yer tostunu.. ama sen

Neymiş merakım? Tuhaf olan nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 11 Nisan 2014; 19:28:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EmKa SevKu

quote:

Neymiş merakım? Tuhaf olan nedir?

yani şimdi buldukça bunuyorsun demek elbet ki ayıp olur; ama şaka yav!
    sana bildiğim bekar tostunun tarifini vericeyim ama daha sonra

• Tamam bi ara alayım tarifi
  • Nefis tostun sırrı nar gibi kızarmış beşler sucuğun ekmeğin içine döşenmesinden geçer
  • Konuyu gördüm gittim 3 tane yaptım ketçaplı mayonezli yedim hepsini
  • gece gece uplamayın su konuyu . bi pizza konusu vardı bi de bu çıktı başımıza isnanın canı çekiyor
  • Bazı mesajları okuyunca canı çekiyor insanın birde resimler eklenmiş konuya. Gideyim bari mutfağa bir tost yapayım acayip canım çekti.
  • Tek sır Sanayi Tipi Tost Makinesindedir.
    Hayatımda en güzel Tostu Konya Meram Tıp Fakültesinde yedim.Adamlara sordum.Tost'ta sadece ince dilim KAŞAR ve ekmek varmış.Yağ bile koymuyorlar.Sanayi tipi Tost makinesi acayip ya
  • hala kadıköy- eminönü/karaköy vapurunda yapılan tost kadar lezzetli bir tost yapamıyorum :( peynirinde ne varsa bu kadar lezzetli ve uzayan bir peynir yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: e.rusen

hala kadıköy- eminönü/karaköy vapurunda yapılan tost kadar lezzetli bir tost yapamıyorum :( peynirinde ne varsa bu kadar lezzetli ve uzayan bir peynir yok :(

Aynen hayatımdaki en iyi tost deneyimiydi ist a gittiğimde ilk yemek istediğim şey :)

• Sanayi tipi makine harikalar yaratir

• Konunun amacı güzel tost yapmanın inceliklerini öğretmek değil de insanın canının tost çekmesini sağlamak resmen. (nasıl bir cümle oldu ya..)

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

Orijinalden alıntı: e.rusen

hala kadıköy- eminönü/karaköy vapurunda yapılan tost kadar lezzetli bir tost yapamıyorum :( peynirinde ne varsa bu kadar lezzetli ve uzayan bir peynir yok :(

Aynen hayatımdaki en iyi tost deneyimiydi ist a gittiğimde ilk yemek istediğim şey :)

psikolojik olmasın o . istanbulun vapurunda yiyeceğiniz tost ne kadar güzel olabilir ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeNcİLMaN

Arkadaşlar ben tostculardaki gibi ince olmasını istiyorum şaka gibi olacak ama yıllardır hayalini kuruyorum arkadaş.Tek yok öyle ince olması için onların koca tost makinalarından almak mı ?

baya uzun bir süre olacak ama mini tost makinesi al. makinenin kilitini icinde tost varken kilitle sonra o incecik oluyor
  • bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Çelik tost makinası almadıkça olmaz. Şu tostculardakinin elektrikli küçük olanları var ondan almak lazım. Diğerleri mümkün değil olmuyor

• sucuklu, kaşarlı (tostçu mehmet usta)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 6 Temmuz 2014; 21:52:01 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.