Şimdi Ara

Güvercin göğsü ameliyatı oldum [SS'li] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
6
Favori
47.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim şimdi nasıl oldun aynı hastanede aynı doktora bende gitmeyi düşünüyorum yaşım 23 senin kadar kolay olmayacak biliyorum ama merak ediyorum suan nasılsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmis olsun o dikiş izi geçti mi
  • Selamın aleyküm kardeşim bende 17 yaşındayım bende de güvercin göğsü var fakat olmak biraz korkutuyor açıkçası ve ben kick boks yapıyorum suan ameliyattan ne kadar sonra tekrar spor yapabiliyorum.

• Arkadaşlar bu sorun bir belirti olabilir özellikle benimde sahibi olduğum marfan sendromlu sizde olabilir siniz çünkü marfan li olanların yüzde 90nin da güvercin göğsü var eğer zayifsaniz pamaklariniz büyükse uzun boyluysaniz gözlerde de sorunlar varsa miyop ve kayma gibi geç kalmayın acilen kardiyolojiye gidin çünkü marfan sendromu kalbi çok etkiliyor özellikle kapakları ve aort damarını damar genişliyor ve bir gün patlayıp ölüyorsunuz bende aort anevrizması yani genişlemesi var ve açık kalp ameliyatina girecegim Allah'a çok şükür şansa da olsa öğrendim geç olmadan sizde internette marfani araştırın suphelenirseniz acil doktora gidin güvercin göğsü ameliyatı olacaktım ama artık ikinci planı gitti çünkü daha büyük sorunlarım var ihmal etmeyin mutlaka marfan sendromuna bakın

• Sa arkadaslar bendede guvercin gogsu vardi
    3 gun once ameliyat oldum pendik
    marmara üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesinden yaziyorum sorulari yanitlayabilirim kardesim sanada cok gecmis olsuni

• quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar Lodbrok

Bunun ameliyatsız tedavisi var. Bende uyguluyorum tedaviyi.

Edit: Niye eksilediniz la? Var işte ameliyatsız tedavisi

nasılmış kuze
  • Bende işte 17 yaşındayım benimkiside çok degilde içeri çökük bide fitns gidiyordum bilmiyordum tabi gögüs kaslarının büyümesini zararı oldugun çok büyütmüşüm geliştmrişim hoca da daha fazla gelitşirme stn bir plaka takıcaklarmış 1150 tl mi doktor adıda op.dr Rıza serdar evman internete bir kaç fotosunu gördüm özel okulardafalan okumuş neyse istanbul maltepe süreyapaşada olucam Vallah bir vidyo izledim şimdi bir tırsmadım degil neyse fitns falan bıraktım doktor bana boyun bir 15 cm uzayıp ve çok zayıflıyacaksın dedi bol bol yemek yemen lazım 20 yaşından sonra normal bir kapı boyuna ulaşacakmışım dedi işte anestesi kan almalar raporlar git gel inş agrı çekmeden geçer gider inş şuanda dışarıdan bakıldııgnda sanki çok gögüs kasından degişik bir vucut içeri çökük ya bide oradn body vucuk gözüküyor ama o plakadan sonra dedi bayan gögsü gibi olur gibi dedi ama şaka yapmış çok korkmuştum senin anlatın falan biraz rahatladım eyv Geçmiş olsun korkudan ameliyatın fazla güzel açık yazamadımne yazdıgımı bile bilmiyorum bu nasıl bir ameliyatır insan bir yavaş yavaş delir adam sanki düşmanı deliyor karnını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufkars36 -- 10 Haziran 2016; 0:15:45 >

• Geçmiş olsun kardeşim cesaretinden dolayı kutlarım. Sağlık ihmale gelmez iyi yapmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: venekarj123

Önce şunu söyliyim bu konuyu açmamın sebebi bu hastalık fazla yaygın değil ve çoğu kişi ameliyattan korkuyor aklına takılan sorular falan var elimden geldiğince ben yardımcı olmaya çalışıcam
    Ben 16 yaşımdayım göğüs kafesim doğuştan yamuk yani göğüs kafesimdeki kemikler yanlış gelişmiş doğuştan bunu yaşım ilerledikçe 6 yaşımda falan farkettim o zamanlar tabi kafaya takmıyodum ama son 3 4 sene çok kafaya taktım çünkü çok kötü gözüküyodu nekadar bol giyersem giyiyim belli oluyordu ve kötü duruyordu bu yüzden denize bile gitmiyordum bazen dışarı bile çıkmak istemiyordum sonra araştırdım bayağı internetten bu hastalığın ameliyatla düzeltildiğini öğrendim 2 çeşit ameliyat var birisi açık ameliyat göğsün ortasından 15cm kesilir yanlış gelişen kıkırdaklar kemikler alınır yeni doku koyulur ve bu doku zamanla büyür ve düzelir 1 seneyi buluyor tam düzelmesi ameliyat saati 8 saat 2. ameliyat ise kapalı ameliyat bundada koltuk altının daha aşağısından her iki taraftanda 2 kesi açılıyor ve çelik bar yerleştiriliyor buda göğüse baskı yapıp dışarı çıkmasını engelliyorhttp://www.youtube.com/watch?v=wz2wTT_3sIM bakın videosuda burada ve 2 veya 3 sene sonra bar tekrar çıkarılıyor bu ameliyatta 2 saate kadar çıkabiliyor ama en kötü ihtimal tabi 2 saat herneyse ben kafaya koydum gittim görüştüm açık ameliyattan korktum açıkçası onu istemedim moralim bozuldu sonra pendikte marmara üni eğitim araştırma hastanesinde bi prof buldum mustafa yüksel göğüs cerrahisi ana bilim dalı başkanı o bu kapalı ameliyatı yapıyor mailleştim hocayla sonra gittim baktı dedi seni ameliyat edelim çok iyi biri doktor ilgileniyo kafanıza takılan olursa biz annemle şaşırdık çünkü okadar acele beklemiyoduk dedi ayın 27 sine yazıyorum bizde kabul ettik daha sonra anestezi için tekrar gittik hastaneye 27 sınde sınavlarım vardı ayın 9 una ertelettik ayın 8 inde hastaneye yatıyosunuz 2 kişilik odalar oluyor hastane çok temiz güzel bu ameliyata 5 kuruş bile ödemiyorsunuz sigorta karşılıyor özelde yaptırırsanız tabi 10 15 20 milyarı buluyor ama burda sıkıntı yok biz geldik işte kayıt işlemlerini yaptırdık ben çok garip hissediyodum korkuyodum 1 gün oralarda öyle bekledik akşam hasta bakıcı geldi bileklik taktı saat 12 gibi bide bi tane şişenin içinde su gibi bişey getiriyo rengi pembe gibi göğsünüzün her tarafına sürüyosunuz onu nedenini anlamadım ameliyatla ilgili heralde sürdüm ben her tarafıma bide önlük getirdi sabah giyicen bunu dedi sabah mustafa hoca geldi seslendi uyandım hemen göğsümden ölçü falan aldı işaretledi kalemle kesilecek yerleri falan sonra gitti saat sabahın 6 sı tabi uyku sersemiyim busefer iyice bi korku geldi ben giydim önlüğü yatağa yattım hasta bakıcıyı beklıyorum götürücek beni ameliyata yatıyorum yatakta ama anlatamam o duyguyu acayip korkuyorum bir de ameliyatın videosunuda izledim hafif titremeye başladım sonra hasta bakıcı geldi adam öyle bi bakıyoki yüzüme benden çok o üzülüyo dedim heralde bi yakınımı kaybettım :D oda çok iyi bi insandı ne diyceni şaşırdı adam saat geldi falan dedi heralde öyle bişey dedi tamam dedim bende götürdü asansörle bekleme gibi bisalon var orda amelıyattan sonra cıkan hastalar beklıyor yogun bakımda degıl herkes bı yerde tutuluyor amelıyata gırecekler falan adam geliyo diyo protezin varmı ilaça alerjin varmı falan soruyo doktorlar gelıyor bakıyor bakıyor heh diyorum benı alıcak heralde baska hastayı alıp gıdıyor en sonunda benım doktorum geldi götürdü beni ameliyathaneye indim yataktan ameliyat yerine geçtim kollarını yan açıyosun sol koluma damar yolu açtı yine ben hafif titriyorum korkudan heyecanlandım birazdan bayılıp ameliyat olcuam çünkü iğneyi batırdı 2 3 saniye sonra gözlerim hafif kararmaya başladı heryerim uyuşmaya başladı gözlerim istemsiz kapandı bayıldım tabi herneyse amelıyat bıraz uzun surmus benım nekadar surdugnu bılmıyorum amelıyat bıttı cıkardılar fılm cektırmeye goturuyolar benı ben aaah aah yapıyorum gözlerim kapalı göğsümde bi baskı hissediyorum habire bağırıyorum garip çünkü o duygu işte biraz küfür ettim o narkozun etkisiyle normalmiş sonra hafif gözlerimi açmaya başladım su içmek yasak olduğu için 6 saat bekliycen ben habire soruyorum anneme kaç saat kaldı kaç saat kaldı en sonunda zaman geldi ama benim kafa gidik yani pek kendimde değilim bakıyorum göğsüme aa güzelmiş falan konuşmaya halim yok hep uyuyasım geliyo annem biraz su verdi suyun tadını anlamadım zaten oksijen maskesi ağzının tadını bozuyo sonra suyu kustum annem gitti meyve suyu aldı bıraz ıctım onuda kustum gitti çorba aldı onuda içip kustum normalmiş bu ameliyat sonrası narkozun yan etkileri falan ilk gün ziyaretçiler ablamlar arkadaşlarım falan geldiler ama onlarla pek konuşmadım hep uyuyasım gelıyo bıde her dakıka ağrı kesıcı verıyolar damar yolundan serum takıyolar hep uyuyodum 2. günün akşamı yardım etti kalktım yürüdüm 20 metre falan sonra oturdum tekerlekli sandalyeye film çektirmeye gittik yine 3. ve 4. gün biraz daha iyiydim en azından konuşuyodum falan bilincim yerindeydi ama serumun etkisiyle yine hep uyuyordum annem dedi ne zaman çıkabiliriz dedi ağrı için tutuyoruz ağrısı yoksa gidebilirsiniz dedi benimde yaşım küçük olduğu için kemikler daha gelişimin tamamlamadı o yüzden esnek fazla ağrım yok annem dedi şimdi gidelimmi ben dedim 1 gün daha kalalım 4. gün çıktk evet gittik falan yan dönmek yassak olduğu için hep düz yatıyorum o yüzden moralim bozuk kendim yatıp kalkamıyordum her gün daha iyileşmeye balşadım telefonla oyalandım dizi falan izledim telefondan hep 15. gün kontrole gittik film çektik götürdüm orda yabancı doktorlar vardı diyodu mustafa hoca hiç ağrı çekmemiş falan hoca dedi iyi güzel dedi şaşırdı ağrı olmamasına dedi oazman 3 ay sonra birdaha gelirsiniz falan tamam dedik oldu 20. günden sonra fazla bişeyim kalmadı dolaşıyodum falan dışarıda takılıyoduk şuan 1 ay 10 gün oldu şuan yan yatabiliyorum herşeyi yapabiliyorum kısacası yani eski yaşantımdaki gibiyim dikişler estetik dikiş kendiliğinden eriyor aldırma gibi bi dert yok sağ taraftakı dikişlerin yarısı düştü ufak bi kızarıklık kaldı yani herşey yolunda ameliyat olmak isteyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim hiç öyle kıvranmadım ara sıra ufak ağrılar oldu tabi ama öyle büyük ağrılar falan hiç olmadı sorusu olan varsa sorsun elimden geldiğince cevaplarım çok konuştum ama bende ameliyattan önce hep böyle aklımdaki soruları cevaplayacak birini aradım kimse yoktu dedim şimdi bari ben yapayımda içi rahatlasın olacakların şimdi resimleri vereyim

Güvercin göğsü ameliyatı oldum [SS'li]

bu ameliyattan ilk çıktığım zaman

buda amelıyattan 15 gun sonra kadar falan

merak ettiğiniz bişey olursa sorun kısaca ameliyatı olmanızı tavsiye ederim

Cok geçmiş olsun bende olucaktım benimde gögüsümde var ama o kadar cok cok abartılacak derecede yok hafif bi siskinlik var o kadar sag tarafta onun içinde zaten fıtness gidiyordum ama bıraktım stajdan dolayı cok yoruluyordum staja git stajdan fıtness eve bi geliyordum ölü böyle yataga kendimi bırakıyordum yaz tatili geldi tekrar baslıyacam siskinlik olan yere kas dolucak problem ortadan kalkıcak :D

• Nasılsın bi sıkıntı falan var mı ?

• Çok geçmiş olsun bende ameliyat olacaktım ama cesaret edemedim olabilirdim ama tercih etmedim diyebilirim. Sonuçta zor bir ameliyat çelik barın kayma ihtimali var ve bildiğim kadarıyla ameliyattan sonra bir süre ağrılar olabiliyor ne kadar dayanıklı olacağı da tartışma konusu.

14 yaşında Doktora gittim sağlık açısından hiçbir zararı olmadığını sadece estetik bir bozukluk olduğunu söyledi beni spora yönlendirdi
    17 yaşındayım benim sağ tarafta biraz çıkıklık var 3 aydır fitness yapıyorum kapanmaya başladı bile Gerçekten fitness ın faydası geliyor ameliyata cesaret edemeyenlere kesinlikle öneririm hiç beklemeden spora yazılsınlar.

Ben kendime bi hedef belirledim o çıkıntıyı elimden geldiğince kapatmaya çalışacağım karın ve göğüs egzersizlerine yoğunluk verdim. Yapmamız gereken azim, sabır ve hırs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kblysvk -- 3 Ağustos 2016; 1:58:32 >
  • Ben 16 yaşındayım ameliyatı 23 Temmuzda oldum şuan çok iyiyim çok şükür çöküklük falan düzeldi. Bir de fitness ile kapatmaya calisiyorum demissiniz ama bu göçüklük ileriki yaşlarda sorun oluyor. Mesela 50 li yaşlarda bi kadın gögüs ağrısı sikayetiyle gitmis. Ondada gocukluk varmis hemen ameliyata almislar 6 tane bar takmislar. Kadin 10 gun sonra gelseydi oluyormustu. Size tavsiyem olun ama yaz tatilinde olun. Baya bir sure agirlik kaldiramayazsiniz. 2-4 kilodan fazla kaldirinca -kaldirmaya calisinca- canim aciyor mesela. Ameliyat icin Marmara Pendik arastirma hastanesi cok iyi bir hastane bende orda ameliyat oldum. Tek sikinti yataklari pek guzel degil. Agrilardan korkunuz olmasin morfin veriyorlar. 3 kere damardan parol aliyorsunuz.

• Hocam bana yardım edin.16 yaşındayım mayısta 17 olucam.Bende de güvercin göğsü var,orta taraftan ileriye doğru çıkıklık.Gerçek anlamda rahatsız etmeye başladı kışım bir şey yok da yazın ne yapıcam bilmiyorum.Ameliyat desem doktor ve ailem gerek yok gibi konuşuyor ama belli bir çıkıklık söz konusu biraz zayıf ama yaklaşık 1 sene fitness yaptigim icin hafif kasli yapim var.Ameliyata da çekiniyorum.Yok mu ameliyat olmayıp da tecrubesini aktarıcak olan? 17 yaşındayım daha ne kadar büyüyecek bu doku ? Başka bir ameliyat şansı yok mu :(

• Dostum ameliyattan önceki halinin fotoğrafı da varmı acaba

• ?

• bendede var hastaneye gittiğimde birsey yok dedi ama ben kafama takıyorum doktor bana bu yasta amaliyat olmaz dedi bu arada yasım 14 suanda fıtnesse gidiyorum ve bazen goğüsüm kütlüyor bende korkuyorum ama acı falan vermiyor bazen ise nefes alırken garip garip sesler cıkıyor sadece sabahları oluyo bu benim göğüsüm sadece cok dar seyler giyince belli oluyor ama karnımı içime çektiğimde gerçekten güvercin seklini aliyor kemikler sadece bu takılıyor kafama bazen arkadaşlarım farkediyo ve soruyo bende utanarak cevap veriyorum dalga gecerler diye ama çok şükür dalga geçen yok bu arada sanada çok geçmiş olsun 3 sene geçmiş durum ne suanda
  • 20 ağustos 2015 de ameliyat olup 3 gün sonra yazmıştım bugün 18 kasım 2017 ve bar çıkarma ameliyatı olalı yaklaşık 1.5 ay geçti arkadaşlar bu sorun fitnessla falan çözülmüyor benim göğsümün sağ tarafı çıkıktı ve bu benim hiçbirşeyimi fiziksel olarak engellemiyordu ama tamamen psikolojik olarak ameliyat oldum çünkü yazları dışarda gezmek çok zor oluyordu herkes soruyordu ne var göğsünde? Denize girmek istemiyordum,toplumdan kendimi soyutluyordum sonra araştırdım ve marmara üniversitesi hastanesinden Mustafa Yüksel adlı doktoru buldum pendikte bulunuyor hastane herşey son teknoloji öneririm hiçbir masraf olmuyor ameliyat için sgk ssk varsa 0 masrafla ameliyat olabiliyorsunuz özel hastanelerde 15 ile 25 bin tl arasinda degisen fiyatları var yazın başında ameliyat olursanız 2 3 aya eski halinize gelebilirsiniz ağırlık kaldırma dışında herşey normal sadece darbelerden korumak sıkıntı oluyor biraz ama zamanla alışıyorsunuz sorunuz varsa sorun cevaplarım iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.Eminqq -- 18 Kasım 2017; 13:36:2 >

• öncelikle geçmiş olsun bende ameliyat olmayi düşünüyordum 17 li yaşlarda beni vaz geçirdiler :) şu an bendeki güvercin göğsümü kunduraci göğsümü onu bilemiyorum.
    http://resimag.com/9acec60f08.jpeg
    resimag.com/d40e3c4f99.jpeg
    resimag.com/860652dcba.jpeg
    resimag.com/09383724d5.jpeg Güvercin göğsü ameliyatı oldum [SS'li]

• sa
  • konular neden kitli
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.