B

Teğmen
21 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Teori özet olarak Hasan Kahraman'ın Hideo Kojima, Bluebox'ın da bir kandırmaca olduğunu baz alıyor.

Teorinin ilk sahibi:


Orjinal postu paylaşan kişi:https://www.reddit.com/user/AidThisFellowUser


Son zamanlarda internet üzerinde özellikle reddit ve twitter'da çokça konuşulan bir konu da kurucusu Hasan Kahraman olan Bluebox adında bir oyun şirketinin Ps5 özel oyununun gizli bir Silent Hill projesi olduğuydu.

HER ŞEY BİR TWEET İLE BAŞLADI !
Abondoned'ı geliştiren Bluebox oyun şirketinin resmi twitter sayfası oyunun adını ''tahmin edin baş harfi S, son harfi L'' diyerek paylaştı.

Bir diğer ipucu Hideo Kojima'nın daha önceki oyunları için sahte stüdyo isimleri kullanması.Örnek olarak Phantom Pain ve P.T. için 7780s Studio kullanılması verilebilir.
https://www.engadget.com/2013-03-29-kojima-explains-metal-gear-solid-5s-mogren-fakeout-hayters.html

Bu biraz uçuk gelebilir ama Playstation'ın özel oyun trailerlarının başına koyduğu animasyonda playstation logosu mavi bir kutu (bluebox) içerisine alınır.


Hideo Kojima 9 haziranda içinde Silent ve Hill kelimeleri geçen bir tweet attı. Belli ki takipçileri heyecanlandırmak hoşuna gidiyor ama bu da bir işaret olabilir.

Söylenene göre Blue Box Game Studios için bir marka hakkı yok ama var gibi görünüyor.

Blue Box Game Studios youtube kanalının kapak resmi bir sürü tepelerden(hills) oluşuyor.


İlginç bir ipucu da Blue Box ile Playstation Stüdyoları logoları tamamen renklerinin tersine çevirilmiş halleri.''Blue Box'' terimi telefon şakaları için kullanılan bir terimdi.

Şirketin çalışanları Linkedin'de hazır fotoğraflar kullanıyor.

Abondoned'in trailerında 49. saniyede P ve T harfleri ağacın arkasında kalıyor. https://m.youtube.com/watch?t=49&v=qL9pGRdCjNc&feature=youtu.be


Edit:
Blue box Studios Twitter hesabı @BBGames şeklinde, bu Death Stranding göndermesi olabilir.


Stüdyonun iptal edilen oyunlarından birinin ismi "Lost Tapes".Mgs Phantom Pain, Lost Tapes adında bir soundtrack içeriordu.https://metalgear.fandom.com/wiki/Metal_Gear_Solid_V_Original_Soundtrack_-_The_Lost_Tapes

Toparlamak gerekirse Hideo Kojima ve Blue Box Stüdyosunun başındaki isim Hasan Kahraman'ın isimlerinin baş harfleri aynı ve Kahraman Japoncaya Hideo olarak çeviriliyor.

Hasan Kahraman'ın Playstation hesabında (SneakyWarrior[Utanmasa Snake yazacakmış neredeyse :D ]) şu anda PS Store'da bulunmayan bir oyun oynuyor.

Oyunun simgesinde Siren Head var ve yakın zamanda Junji Ito Siren Head hakkında konuştu, Kojima ile ilgili de "bir korku oyunu" için çalıştıklarını ima etmişti.
http://https://www.rockpapershotgun.com/kojima-productions-may-work-on-a-horror-game-with-junji-ito

Önemli: Blue Box Studios resmi açıklaması iddiaları yalanlar yönde:https://www.blueboxgamestudios.com/hideokojimarumors.html .

NOT:Bu tip teorileri okumak ve gerçek olduklarını hayal etmek eğlenceli ve heyecan verici fakat hepsi bu. Şayet ipuçları doğruysa bekleyip gerçeği öğreneceğiz. Bundan ötesi (firmayı taciz etmek, spam mesajlar göndermek vb.) tamamen gereksiz eylemler olacaktır.
Yeni gelen ps4 remote play pc uygulamasını kurdum.Daha sonrasında açmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum , devam dediğimde uygluamanın menusu açılıyor fakat başlat veya ayarlar a tıklattığımda yine bu hata baş gösteriyor ve devam dediğimde tabi ki hallolmuyor. Lütfen yardım edin .
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 120
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 125
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 235 (Bu ay: 93)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 75 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.