Şimdi Ara

güvenlik kamera sistemi sorunu bilgisi olanlar lütfen yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
11.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4 gün once arkadaşımın mekanına güvenik kamera sistemi kuruldu

sistemin bağlı olduu makinanın özellikleri

işlemci e 6250 3 ghz

ram 2 gb

500gb hdd

ati eah 2400 ekran kartı

kameraların markası spy programın adı spy dvr

6 kamera bağlı

24 saat kayıt yapıcak 15 günde 1 silinicek

sorunum şudurki bu iyi makina sanırım bu sistemi kaldırmıyor

izlemeye girdiimiz zaman kitleme yapıyor görüntüler gidiyor

hatta bugun mavi ekran bile aldım..

sorun sizce ne olabilir? piyasaki en iyi kart sistemi kamera markası nedir?

neyapmalıyız ?

hertürlü sorularınız için burdayim..

şimdiden teşekkür ederim.

• Kamera sistemi ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap yazacaktır ama benim de sana bir sorum var.

Bilgisayara bağlı olan Spy DVR kartı tek girişli mi? 6 kamera nasıl bağlanıyor? Kablolar nasıl birleşiyor? Yoksa birden fazla mı dvr kart var? Ya da ehr kameranın kablosu tek tek mi bağlanıyor dvr karta?

Teşekkürler.
  • İlk olarak şu başlığa bakın,fikir edinin.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21618536/mpage_1/key_guvenlik%2Ckamera//tm.htm#21618536
    İkinci olarak ben bu başlığa cevap yazmıştım ama sanırım aynı konu birden çok açılmış ve ben diğer başlığı bulamadım.Bulunca mesajı editler linki yazarım
  • dvi kartın kalıtesı onemlı ayrıca ati surucusunu kurarken catalystı kurma manuel secenekten sadece ekran kartı surucusunu kur yanı altındakı catalyst pack ı secme bıder belleklere goz at derım ben
  • Anakart chipsetiniz nedir? Bu tarz sistemler intel dışındaki chipsetlerde sorun yaratır. Dediğiniz gibi kitlenmeler yapar. Şuan kullanmış olduğunuz kamera modeli nedir bilmiyorum ama spy bu konuda oldukça iyidir. Bu sistemlerden çokca kurdum sorun çözdüm. Bir derdiniz olursa bana pm den ulaşın sorununuzu çözmeye çalışırız
  • cevaplıyorum

tek kart tek girişli sanırım 8 tane bağlanabiliyor ama 6 tane bağlı

sistem intel çipsetli

catalyst kurulu deil windows güncelleşştirmeler kapalı..

izlerken reset atiyo mesela bide

artı drup dururken ekran gidio 15 saniye sonra gelio spy iptal olmuş..
  • Sistem için, Sistemin güçlü, ama DVR sisteminde sistemin güçlü olması ve uyumlu olması önemli, sis yad aintel cipsetli sistem olacak via olmayacak( seninki intel çipsetmiş sorun yok) ekran kartı en az 256 mb ve 128 bit tavsiye edilir. (sanırım senin ekran kartın buna uygun) ama her ekran kartı olmuyor sebebi de pek mantıklı olarak açıklanamıyor. Asus ati X1050 avivo ile sorunsuz çalışan sisteme geccube ati x1550 takınca DVR sistemi çalışmıyor. yani her zaman daha iyi kart daha iyi performans demek degildir.

DVR için, kamera başına frm degeri en iyi görüntü için en az 25 olacak. aksi halde görüntü kare kare gelmeye başlar. Yani DVR9808(favorim) kart 8 kamera girişli ve 200frm degerine sahip 200/8 = 25

Kamera için, kamera çeşitlerini kullanım yerine göre 3 e ayırabiliriz, doom/dome, gündüz kamerası ve gece kamerası.
    doom: oda, sınıf gibi genellikle kapalı ve geniş açılı görüntü almak için kullanılır tavana monte edilmesi uygundur.(gece görüş için IR ledli modelleri var)
    gündüz: harici lens takıla bilme özelliği sayesinde hem oda hem koridor ve dış mekan için uygundur. IR olmadığından karanlık ortamda görüntü alamayız. lens değerleri 2.8 , 4, 6 , 8, 12 ,16mm dir. istediğimiz lensi takabiliriz. lens değeri arttıkca görüş açısı azalır ama daha uzaktaki görüntüler daha yakından görülür.sony 1/3 lense sahip herhangi bir model alabilirsiniz.(yaklaşık 100 YL)
    gece görüş: bunlar benim favorilerimdir. özellikle markası önemli degil sony 1/3 lens bulunan 25 yada 35 ledli olanlar çok kalitelidir. sabit 6mm civarı lense sahiptir. zifiri karanlıkta insan gözü 1 metre öteyi göremezken bu kameralar ile 25-35 metrede bir şahsı tanıyacak kadar net görüntü elde edilebilir. ama oda içi kullanıma uygun degildir, çünkü karşıda duvar olursa IR ışıklar yansıma yapar ve sadece bir parlama görülür. koridor ve dış mekan için idealdir.(yaklaşık 150 YTL)

umarım yardımcı olur

• ersintnt

catalyst kurulu değil demişsin. Ekran kartını tanıtmadıysanız mutlaka tanıtın.
  • assagıdaki link sanırım sana yardımcı olacaktır . adamlar herseye el atmıs durumdalar bence sende iletişim kur kendileri ile

http://www.gungorenbilgisayar.com/

http://www.gungorenbilgisayar.com/guvenlik-kameralari.html
  • konuyu tam olarak okumadım ama bilgisayarın anakartının onboard yani üzerine entegre bir ekran çıkışı varsa onu kullanın...

harici ekran kartını sökün yerinden...

benim asrock 478 anakartım için aynı şey geçerli oldu fx5200 harici 128 mb ekran kartını

kabul etmedi dvr kart donma reset mavi ekranlar vs ..

ayrıca kayıt yapan güvenlik kameraları kişisel kullanım için uygum değildir nete girmek oyun oynamak vs için

önce temiz bir formatla xp kurulur driverları ve dvr kart tam olarak tanıtılır

uzak takip yapılacaksa bide nete bağlanır tmm...
  • anakart intel çipsetli ise ekran kartı sürücünü güncelle sis çipsetli anakartlarda DVR kartlarda problem olabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.