Şimdi Ara

Güvenli modda açmaya çalışırken[çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarı her zamanki gibi güvenli modda açacaktım msconfig'den safeboot'u seçtim bilgisayarı tekrar başlattım menü geldi (güvenli mod, olağan başlat, çalışan en son ayarlarınız vs.) seçtim güvenli modu hemen mavi ekran gelip tekrar başladı bilgisayar yine menü olağan başlat dedim yine aynısı hepsini denedim hep mavi ekran geliyor açılmıyor bilgisayar ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murtix7 -- 8 Ağustos 2010; 19:32:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murtix7

Bilgisayarı her zamanki gibi güvenli modda açacaktım msconfig'den safeboot'u seçtim bilgisayarı tekrar başlattım menü geldi (güvenli mod, olağan başlat, çalışan en son ayarlarınız vs.) seçtim güvenli modu hemen mavi ekran gelip tekrar başladı bilgisayar yine menü olağan başlat dedim yine aynısı hepsini denedim hep mavi ekran geliyor açılmıyor bilgisayar ne yapmalıyım?

Bilgisayara yeni bir parça bağladınız mı?
  • normal reset attıktan sonra güvenli mod dediğiniz zamandamı aynı hata veya arıza gelior karsısınıza?
    normal acarken hata vermedenmi acılıor.yani sadece güvenli modda mavi ekran gelior karsınıza?
  • @murty_ hayır yeni parça takmadım

@CayaBisküviBandırdım bilgisayarın hiç birşey yoktu güvenli modda açmak için çalıştır/msconfig/boot.ini/safebootu aktif ettim her zaman yaptığım gibi sonra res attım bilgisayar şimdi her açılışta hani elektrik gider de bilgisayar açılınca olağan şekilde başlat,güvenli modda başlat menüsü gelir ya o geliyor.neyi seçersem seçeyim mavi ekran geliyor yine res atıyor yine o menü geliyor

Acaba flash diske mini işletim sistemi kurup onu boot etsem dosyalarımı kurtarabilir miyim?
  • acaba o safebootu aktif ettikten sonra bieşylermi bozuldu?
    onu aktif etmeden direk resetle güvenlimoda giremıormuydun?

olabiliorsa birdene en azından dosyaların varsa onları kurtar tek care format kesin cözum olarak
  • Laptop'un recovery cd'si var fakat onarma seçeneği yok sanırım direk harddiski silip kuruyor şu komut yeri gelse chkdsk /r komutunu deniyecem gelmiyor.
    Bu arada mavi ekranda 0x0000007b 0xfaf73528,0xc0000034,0x00000000,0x00000000 hatası veriyor.

İçindeki verileri kurtarmam lazım..
  • Çözdüm sorunu.Google'dan buraya girecek arkadaşlar için adım adım anlatıyorum yaptıklarımı

Windows Xp sp2 cd'si taktım. f12'ye basıp CD yi seçip boot ettim başlangıçta.
    Önyükleme bittiğinde R'ye basıp kurtarma konsolunu açtım.Yüklü işletim sistemleri geliyor bir tane varsa 1'e basın (daha fazlaysa listeden seçin)
    Sonra konsola BOOTCFG /DEFAULTS yazdım orda boot.ini dosyasındaki sonuna /safeboot eklenmiş işletim sistemimiz gözüküyor.1'e basın. Sonra BOOTCFG /ADD yazın ilk soruya o şimdi gelen işletim sistemimizin adının aynısını yazıyoruz.Enter a basıyoruz.İkinci soruda yine demin gelen işletim sisteminin altındakileri (örn : optin /fastdetect olan kısmı) yazıyoruz fakat /safeboot u yazmıyoruz!Zaten ondan kurtulmaya çalışıyoruz sonra yine BOOTCFG /DEFAULTS yazıyoruz safeboot olmayanın bizim eklediğimizin sol tarafındaki rakamını yazıyoruz
    Evet şimdi exit yazıp bilgisayarı baştan başlatıyoruz karşımıza iki seçenek geldi(işletim sistemleri) ilkine giriyoruz ve açıldı
    Başlangıçta bunu hep sormaması için bilgisayarıma sağ tıklıyoruz özellikler diyoruz gelişmişe giriyoruz başlangıç ve kurtarmanın altındaki ayarlara giriyoruz değiştire tıklıyoruz boot.ini dosyası açılıyor.Evet burdan /safeboot 'lu olan satırı siliyoruz ve bitti..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.