Şimdi Ara

Gürültüsü Bitmeyen (Laftan Anlamayan) Üst Komşu - Kan Çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu aileden illallah demiş durumdayız. 7/24/365 evlerinde gürültü bitmiyor, üç tane yaşı birbirine yakın küçük erkek çocukları var ve bu çocukların anormal derecede gürültü yapma durumları var (gecenin saat 4'ünde güm diye kanepeden yere zıplayıp evin içinde koşuyorlar filan), adam galiba gece çalışıyor ve evinde bir tadilat olduğu zaman kendisi yapıyor (bu tadilatlar akşam 8 den sonra başlar genelde çakma, vurma, matkap sesi eksik olmaz) ondan sonrada çocukların gecenin en derinliklerine kadar devam edecek gürültüleri başlıyor ve bu kısır döngü hiç bitmiyor. Kaç kere kapılarına çıktık "haklısınız" "ne yapalım" "çocuk bu" "laf dinlemiyor" vs gibi sözlerle bizi kapıdan bildiğin kışkışlıyorlar dalga geçer gibi. apartman yöneticisine gittik "onlar apartmanın yapıldığı gecekondunun sahibi, çocuk tabi oynar" filan dedi - hatta mal sahibi onlar diyen komşu bile çıktı (ulan herif arazisini kat karşılığı verince mal sahipliği filan kalmıyor, apartmanda ben neysem oda o), artık uykusuz işe gitmekten gına geldi ve ben bu adamla gırtlak gırtlağa gelmek üzereyim, bu konuda yasal olarak ne yapabilirim bilgisi veya tecrübesi olan varmı ?

• Çare müstakil ev değil , çare kaliteli iş yapan müteahhit . Ses yalıtımı yapılmış olsa tv lerde gördüğünüz o sesten dolayı komşu kavgalarının hiç biri olmaz . Ses yalıtımı düzgün yapılmış binada oturdum üst - alt - sağ - sol dairede insan yaşadığını 3 ay sonra öğrendim . Gerçekten sıfır ses .
  • https://www.hurriyetemlak.com/emlak-yasam/apartman-gurultu-yonetmeligi/

https://www.apsiyon.com/blog/gurultu-yapan-komsuya-3000-tl-ceza

Bunlar işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3DCA2A8C8 -- 11 Haziran 2020; 21:25:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sorun üst katınızdaki ailede değil . Binanızı yapan müteahhitte . Ses yalıtımı yapmadığı için bütün ses sizde . Yoksa gece sessizliğinde üst kat evde parti vermedikçe size ses gelmemesi gerekir . Bina yeniyse gidip müteahhite dava açın .sürekli tv lerde gördüğümüz ses yüzünden kavgalarında ana nedeni zaten bu . Sağolsun hiç bir avukat bu yönünden bahsetmiyor . Gerekli ses yalıtımı yapılmış olsa üstteki ayağı takılıp yere düşmedikçe sesini duymazsınız .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 11 Haziran 2020; 21:26:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Son zamanlarda bu konular sık açılmaya başladı demek ki pekçok kişi aynı dertten muzdarip çare müstakil ev. Apartman dairesi almayın aldırmayın böylece kan emici müteahhitler müstakil ev yapmaya yönelir ve müstakil ev lüks olmaktan bir nebze kurtulabilir

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Apartman 2008 de filan yapıldı galiba, işin komiği mütehhit en üst katta oturuyor.

• Cosmic Love kullanıcısına yanıt
    Çare müstakil ev değil , çare kaliteli iş yapan müteahhit . Ses yalıtımı yapılmış olsa tv lerde gördüğünüz o sesten dolayı komşu kavgalarının hiç biri olmaz . Ses yalıtımı düzgün yapılmış binada oturdum üst - alt - sağ - sol dairede insan yaşadığını 3 ay sonra öğrendim . Gerçekten sıfır ses .

• En üst kat en rahatı kendi yan duvarlarını yalıtımlı yapmıştır , alt katlar kimin umrunda .

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Çare müstakil ev değil , çare kaliteli iş yapan müteahhit . Ses yalıtımı yapılmış olsa tv lerde gördüğünüz o sesten dolayı komşu kavgalarının hiç biri olmaz . Ses yalıtımı düzgün yapılmış binada oturdum üst - alt - sağ - sol dairede insan yaşadığını 3 ay sonra öğrendim . Gerçekten sıfır ses .
    Apartman derdi gürültüden ibaret değil ki
    Yok üstteki çamaşır çırptı alttaki sigara içti bilmem kimin çöpü koktu...
    Ortak alan temizliği bakımı ve masrafları da cabası
    Yok ben alt kattayım asansör kullanmıyorum yok ben en üstteyim merdiven kullanmıyorum vs vs uzar gider

• matkap sesi olduğundan eminmisin?
  • Arabası fln varsa tekerlerini anladın sen
  • Bizimkilerde oyle.Kiraci bide bunlar.Veletleri yurumeyi bilmiyor ya kosuyor ya zipliyor baska bi b.k yaptiklari yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. Ace -- 11 Haziran 2020; 22:15:41 >
  • Cosmic Love kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz gibi köy hayatını apartman hayatında yaşamak isteyen densizlerde var . Ama çok büyük bir sorun olan ses sorunu tamamen müteahhitle ilgilidr .

• yapmacikinsan0 Y kullanıcısına yanıt
    evet hocam dün akşam matkapla delip çekiçle birşey çakıyordu. bunlarla bitse iyi adam sigara içer külleri bizim balkonda, karısı kafasına göre çırpar vs. ankara temelli'li bunlar o tarafın insanı biraz öyle oluyor sanırsam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.