Şimdi Ara

Günün sözleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
2.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anche

Biraz uzun ama güzel,Hell on wheels dizisinde gördüm;

istediğiniz şey kötü bir karakter mi? o rolü ben oynarım. neticede kötü adam olmadan eserin anlamı olur mu? ortada bir eser yoksa bu büyük yolu yapmanın anlamı nedir? bu iş korkaklara göre değil. aslanı acımasızlığından ötürü ödüllendiren çetrefilli, gaddar bir iş.
    peki ya zebra? zavallı zebra?
    zebra, olması gerektiği gibi mideye indiriliyor. şüpheniz olmasın! kan dökülecek. insanlar canından olacak. büyük servetler kazanılacak. hayatlar mahvolacak. hıyanetler ve rezaletler yaşanacak. çok büyük kalleşlikler yapılacak. yine de aslan hükmünü sürecek. anlayacağınız üzere vakıf olduğum sır bu.
    tarihe yön veren aslandır. tepelenen, anıran, zavallı zebrayı sürüklüyoruz. değersiz kanıyla toprağı lekeliyoruz. tarih bizi şefkatle anmıyor. öte yanda tarih zaten zebra için zebra tarafından yazılmıştır.
    bundan yüz yıl sonra... bu demiryolu kıtanın köprüsü olunca, amerika, dünyanın gördüğü en büyük güç haline gelince, bayağı bir insan olarak hatırlanacağım.
    bir cani... bireysel kazancı için yalnızca aç gözlülükle hareket etmiş birisi. çok doğru. çok doğru. lakin şunu sakın unutmayın.
    ben olmadan... benim gibiler olmaksızın o görkemli demiryolunuz asla inşa edilemezdi.

Paylaşım için teşekkürler

• "Nereye gittiğini bilen kişiye yol vermek için dünya bir yana çekilir."(ATATURK)
  • "Belkide tanrı bizim inandığımız sizin ki değildir."
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reantum

"Belkide tanrı bizim inandığımız sizin ki değildir."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer hesabım yanlış anlaşılma ile kapatıldı açılsın devam edicem.
  • uzaklaştımam bitmiş ilk mesaj
  • Bugün söz yok
  • "Biz, tekrar tekrar yaptığımız şeyleriz. Demek ki mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. "
  • Karanlığı lanetlemekdense bir mum yak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün hayat çok sıkıcı
  • "Ağaç hayat hikayesini yazabilseydi, onun öyküsü, herhangi bir kavmin tarihinden farklı olmazdı."

~Halil Cibran~
  • Sorgulanmayan bir hayat, yaşanmaya değmez.
  • "Geri dönersem, daha beter! Aynı korkunç yollardan bir kez daha geçmem gerekecek. Oysa ilerlersem, yolun düzelebileceği umudu var."

~Oriana Fallaci~
  • "En çok sevdiğimiz insanlar, kendimize en çok benzettiklerimizdir."
  • Al sana bir kaya nereye dayarsan daya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: I Love Shaco

Al sana bir kaya nereye dayarsan daya.

• Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar
  • Anlayana sivrisinek saz anlamayanı sazı soksan az.
  • "Bir damla mürekkep bir milyon kişiyi düşündürebilir."
  • Çoçukken hep bir bisikletimin olması için tanrıya hergece dua ederdim, bir gün tanrının çalışma prensibinin böğle olmadığı anladım ve ertesi gün gittim bir bisiklet çaldım ve tanrıya sadece beni affetmesi için dua ettim.

"Alcapone"

Aşkı veya sevgiyi mi çalalım?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.