Şimdi Ara

Günlük kullanım ve photoshop gibi orta seviye programlar için notebook önerebilir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta yazdığım gibi günlük kullanımda ve photoshop tarzı programalarda kasılmayacak bir notebook tavsiyesi verebilir misiniz.Birkaç kere yeni pc alıp iade ettikten sonra artık şansımı ikinci elde denemeye karar verdim. Günlük kullanım için mesela u işlemci ile hq veya mq arasındaki farklar hissedilir mi? Eski de olsa i7 merakım başladı.İ7 3. ya da 4. nesil i5'de neye denk geliyor.Mesela i7 3. nesil alacağıma i5 5. 6. nesil alsam daha mı iyi olur.Ya da aralarındaki hız farkı hissedilebilir mi?
    Ekran kartı olarak paylaşımsız 2gb arıyorum en az ama geforce 620 630 yeterli mi sizce yoksa en azından 7. 8. nesil ekran kartı mı bakayım gibi merak ettiğim bir sürü konu var.Mesela gf 840m ile 850 arasında çok büyük fark görünüyor benchmark sitelerinde bunlar oyun oynamasak da hissedilebilecek seviyede mi?
    Yazdıklarım dışında da tavsiyeniz ve öneriniz olursa hayır demem:) Gidip yeni bir i3 almaktansa ikinci el i5 i7 almak mantıklı gelmeye başladı bana sizce de öyle mi? En az şu işlemci ve ekran kartından şu nesilden aşağısını alma gibi somut şeyler yazarsanız çok yardımcı olursunuz.

• Günlük kullanımlarda i5-6300HQ işlemcili ve ufak tefek oyun için GT940M ekran kartlı CX62 işini fazlasıyla görecektir. İşlemci HQ, yani performanslı seriden.

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-cx62-6qd-234xtr-i5-6300hq-8gb-1tb-2gb-940mx-156-freedos-pmu350495
  • 6.nesil işlemci full hd ekran gayet rahat işini görür üst seviye notebooklara 2500-3000 tl vermene hiç gerek yok. Çözünürlük kalitesi çizim programlarında önemlidir.Zaten 2Gb harici ekran kartıda mevcut.
    http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-v310-i5-6200u-4gb-1tb-2gb-fullhd-1920x1080-156-freedos-P174434137
  • Teşekkürler ama yeni pc'ye 2000tl vermektense temiz bir ikinci el alıp ssd falan takarım belki diye düşünüyorum kararsız olsam da.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.