Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    137 m2 ot 24 e ayarlı sabiy arakat yerden ısıtma şortla dolanıyorum günlük 4 m3. yer kütahya 2 gündür 4 m3 normalde 2m3 .Şuan eksi -18 evde 5 aylık bebek var.Yeni aldık evi bu kadar olmasına bende şaşırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmznturedi -- 19 Ocak 2021; 2:41:13 >
  • Efsunger hissi kullanıcısına yanıt

Aslında tamamen hikaye olmuyor ama tasarruf azalıyor ister istemez.

• rmznturedi R kullanıcısına yanıt

kaçlı kollektör var birde net ısıtılan alan ne kadar

aldığınz insanın değil oda o da sizin ölçtüğünüz yani

• komador kullanıcısına yanıt

Doğalgaz başlığında araba fotoğrafı mı siz iyi misiniz ne alaka? Ayrıca sizin tatilinizden bize ne ben anlamadım ama çok güldüm **Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt

Hocam sen hiç yakmasan da sanki senin ev komşular sayesinde 20 altına düşmez gibi.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Ne alaka olduğunu biriki önceki o şahısla mesajlarımı okusaydınız anlardınız.
    Ayrıca ne alaka demişsiniz ya yumurtalı sucuk arkadaşım. Sizin dediğiniz gibi sizi niye alakadar etti ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

Hocam sen hiç yakmasan da sanki senin ev komşular sayesinde 20 altına düşmez gibi.

Çok haklısınız. Gece 20,5 e ayarlı. Ama sabaha kadar bu dereceye bile düşmüyor. Komşular çepeçevre sarmışlar el birliği ile ısıtıyorlar sağ olsunlar. **Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** 

• Allah hepimizin yar ve yar yardımcısı olsun. Ege bölgesinde yaşıyorum bulunduğum yerde doğalgaz henüz yok. 2 klimam var. Soğuk havalarda gündüzleri saat gece 12 ye kadar kömür sobası. Gece de 12 den sabah 10 a kadar 2 yatak odasını ısıtmak için klima kullanıyoruz.

Kömür sobası ile evi 22 23 derecede tutmanın günde 12 saat yakmanın bedeli günlük 1 torbaya yakın kömüre bedel ve günde 20₺ yakıt kesinlikle yanıyor. Ev 2+1 içi 70 metrekare civarı. Tüm ev ısınıyor. Dış sıcaklıklar bu civarda 0 derece ortalama. Evde yalıtım yok. Pencereler tek cam PVC.

Hap kadar evde bu soğuklarda aylık sıcak su tüp kömür birazcık elektriği kesinlikle aylık 600₺ yi geçiyor. 200 250₺ ye ısınıyorum diyenler bana da inandırıcı gelmiyor.

Çocukluğuna verdik biz 😂
  • radko kullanıcısına yanıt
    Siz herkesin doğalgaz bekçisimisiniz. Tanımadığınız İnsanları yalancılıkla suçlayan sensin. Fatura ekleyince kem küm. Korkma yak diyorsun bende korkmuyorum harcıyorum anlamında fotoğraf gönderdim onu anlayacak yaşta ve kapasitede değilseniz ben ne yapayım. Çoluk çocuk olan sizlersiniz. Benim yaşım 55
  • Arkadaslar oda termostati gece 12 de 20.8 e ayarladim. 0.2 hassasiyetli. Kombi 42 derecede. Ve oglen 1 gibi baktigimda gece 12 den oglen 1 e toplamda 8.8 m3 yakmis. Bu nasil olabilir? O.t siz 42 de biraksam kombiyi en fazla 0.50 yakmasi gerekmez mi? Ortalama saatte 0.66 m3 gibi bir sey yakmis. 42 derecede isinip 60 derecelik yakmisiz. Bu sacmalik nasıl olabilir? Yer Ankara gece eksi 15 dereceye dusmus ama bunun etkileyecegini dusunmuyorum. Zira 42 de yakacagi gaz belli.

• komador kullanıcısına yanıt

Beyfendiciğim yani iyi hoş da araba saçma ve alakasız olmuş. Konu ne sizin bahsettiğiniz şeyler ne. Kendinizi küçük komik duruma düşürmüşsünüz sadece. Ama iyi tatiller diliyorum size gene de.**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** 

Kardeşim iyi de ben size bahsettim halen anlamamışsınız ben ne yapayım. Önceki mesajları okuyun anlarsınız dedim halen aynı yerdesin.
    Siz rahat edin diye fotoğrafı sildim 😂
  • gokbiloz kullanıcısına yanıt

42 de yakacağı gaz miktarı -15 derece ile +5 derece de aynı değildir. evinizin ısı kaybı değişir dolayısıyla kombi kalorifer suyu sıcaklğını sabit tutmak için +5 teyken misal veriyorum %20 alev boyutundaysa -15 te aynı sıcaklığı yakalamak için %30-35 alev boyutuna gelir. bu da aynı sıcaklıkta farklı tüketim değeri olarak yansır

• Benjamin_09 B kullanıcısına yanıt

ben burada farklı düşünüyorum her türlü aynı tüketimi yapar ama sadece dönüş suyu hemen soğuyacağı için odada hissedilen sıcaklık düşer. Örneğin 40 derece kazan sıcaklığında dış hava 5 derece iken oda sıcaklığını 23 olarak düşünelim

dış sıcaklık -5 olduğunda tüketim aynı olacaktır fakat oda sıcaklığı bu sefer 20 lere düşecektir

diye düşünüyorum

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt

burada düşüncenizde şunu ihmal ediyorsunuz hocam. dönüş suyu sıcaklığı -15 teyken 33-34 derece ise +5 teyken 36-37-38 olur. peteklerde dolaşan debi değişmeyeceğinden sıcaklık farkı arttığı için daha fazla alev boyuna ihtiyaç vardır

• 27-28-29 derece arası değişen bir oda sıcaklığı var. camları açmazsanız 29-30u zorluyor güneş alınca.

Geçen ay 350 lira ödedik merkezi sistem

bu ay hava -20leri gördü 500-600 civarı gelir

• 
Sayfa: önceki 298299300301302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.