Şimdi Ara

**Günlük Doğalgaz Tüketiminiz Kaç Metreküp** (299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.033
Cevap
137
Favori
570.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Boş yapma kardeşim biz 3+1 120-140 metrekare evlerden bahsetiyoruz.Söyle bakalım evin kaç o da net kaç metrekare?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 18 Ocak 2021; 13:50:29 >
  • Boş yapan sen olmayasın 135 metrekare net bunun 25 m2 si yanmıyor.
  • komador kullanıcısına yanıt

Ev içi sıcaklık kaç derece?

Kombi kazan sıcaklığı kaç derece?

Evin yalıtımında neler kullanıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fushicho -- 18 Ocak 2021; 14:14:4 >
    Kardeşim 4'de 1'ni yakmıyon fatura az gelsin diye sonra faturam az geldi huhuhu diyon.
    Boş yapıyon işte🤦‍♂️
  • radko kullanıcısına yanıt
    Ne kadarını yakacağım benim bileceğim şey. Sende istediğin derecede istediğin kadarını yakabilirsin. Yalıtımın zayıftır Ondan sonrada çok geldi diye ağlarsın
    Korkma yak o zaman hem peteki kapat sonra az geldi yalıtım var de olmaz öyle🤦‍♂️
  • Eski evimizde bana 300 lira dogalgaz gelirken altimizdakilere 110-120 lira geliyordu. Sözde isiniyordu o vatandaş da Ama konforu neye gore iyi kime gore iyi. Yalıtımsa ayni yalitim bize de vardi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ortalama perakende satış fiyati bizde 0.15802656 afyondan da uygun sizin birim fiyat 0.14943750

Kimin çocuk olduğu çıktığı ortaya konuyla ne alakası var tatilin,birde araba fotosunu paylaşmışsın püüh 🤦‍♂️🤦‍♂️
  • Sivastaki perakende satış fiyatıyla benim bu ayki 232 tl faturam 186 tl yapıyor mesela bu da etkli

• radko kullanıcısına yanıt
    Ne alakasını anlamamışsın daha hani korkma yak demişsinya bende korkmuyorum gerektiği zaman gerektiği kadar harcıyorum.
  • Benjamin_09 B kullanıcısına yanıt
    Doğru metrekübü 1.7 gibi burada

Tuketilen kwh enerji miktari üzerinden hesaplaniyor dogalgazda. bir satirda perakende satış fiyati yaziyor. Duzeltilmis m3 uzerinden gidersek de biz de 1.85-1.86 civarinda şuan

• sabah 03;30 dan şu ana kadar 7,2 m3 yakmışız

• Daha önce yazmıştım 2 aydır 175 tl geliyordu fatura. Günlük ortalama 3-3,5 m3 yakıyordu.3 gündür hava soğuk Bursada. Gündüz 0 C, gece - 5,-8 arası sıcaklık. Ortalama 7-8 m3 e çıktı tüketim :). Honeywell t3r oda termostatı var, 22 C sabit, kombi viessmann hermatik 60 dereceye ayarlı. Evin ısısı gayet iyi. Yalıtımlı ve 120 m2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nationalgeographic -- 18 Ocak 2021; 17:42:17 >
  • Çok soğuklarda 55 derece yoğuşmalı kombi için ideal midir? Yoksa 50 de mi tutayım.

• Efsunger hissi kullanıcısına yanıt

50 veya 55 çok farketmez, çok soğuklarda özellikle petek metrajı yeterli değilse ve ev ısınmıyorsa 50 de tutmanın mantığı olmaz.

• Yani çok soğuklarda modülasyon, termostat, tam yoğuşma artık hikayede kalıyor anlaşılan :)

• Ankara Dikmen

Ara kat. Alt üst sağ sol daire ve dolu.

Ön doğuya bakıyor. Arka apartman içine bakıyor. Yani dairenin sadece bir tarafı dışa bakıyor.

iki kat tuğla arası beyaz köpük izolasyon

Onun üstüne dıştan 6cm yalıtım yapıldı.

Duvar kalınlığı 40cm yi geçti sanırım.

Evin yarısı balkon. Balkon da cam balkon yapıldı.

Net 95m2. 3+1

7m petek

Tüm alan altta verilen programa göre 24 saat ısıtılıyor.

Kombi 12 yıllık konvansiyonel.

Kombi ayarı 65C

Peteklere reglaj yapıldı.

Kombi dönüş su sıcaklığı 25C ile 35C arası değişiyor. Çünkü kombi yanma süresi genelde 2dk. En az 12dk bekleme yapıyor.

On/off öğrenme modlu termostat

Program:

00:00..07:00__20,5

07:00..08:00__21,0

08:00..09:00__21,5

09:00..10:00__22,0

18:00..00:00__22,5

Bu sıcaklıklar bize yetiyor.

Günlük tüketim son iki güne kadar 1,5m3 -2,5m3 arası değişirken, soğuklardan dolayı iki gündür arttı.

Son iki gündür hava sıcaklığı gece -10C gündüz 0C civarı.

Son iki gündür günlük 4m3 harcıyorum.

__ Ev sıcaklık dalgalanması:__

Çoğunlukla 0,1C

Bazen 0,2C

Nadiren 0,3C

Bu dalgalanmalar dış hava ne olursa olsun değişmez.

Tüketimlerinizi yukarıdaki gibi tüm şartları yazarak belirtirseniz sağlıklı karşılaştırma yapılabilir. Yoksa faturam şu kadar geldi demenin bir anlamı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 18 Ocak 2021; 23:2:51 >

• Şuan Aydın’da haba -1 tahminenen Yerden ısıtmada yeterli boru olmadığı için oda sıcaklığı set sıcaklığına ulaşamıyor
    DHS takılı günlük 10 m3 leri görmeye başladık

Aydın sıcak memleket diye her şeyden çalıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 297298299300301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.