Şimdi Ara

Güneydoğudan IMEI'si patlak bir telefon getirdim işte devamı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
6
Favori
6.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Güneydoğuda askerlik yaptım 2 hafta önce geldim gelirken yanımda orjinal kaçak HTC One M8 Eye cep telefonu getirdim getirdiğimde İMEI'si patlaktı telefoncuya gittim benden telefonu bırakmamı istedi yapılacak birşey olur ise 160 TL tutacağını söyledi sinir oldum zaten telefona 1000 lira vermiştim 160 lira çok geldi bana altı üstü bi IMEI'ydi sonuçta niye bu kadar pahalı olduğunu sorduğumda samsung telefonlara kolay IMEI atıldığını HTC'lere ise zor atıldığını telefona sertifika yükleyeceğini falan söyledi bana pek inandırıcı gelmedi tabi söyledikleri. Eve gittim konuyu derinlemesine düşündüm ne yapsam nasıl yapabilirim diye ve önceden HTC telefonlar konusunda biraz deneyimim olduğu için kendim yapabilmek için internetten araştırma yaptım; inanın çok şaşırdım bu kadar kolay olacağı hiç aklıma bile gelmezdi. IMEI atma denilen işlem meğer çok çok basit bir işlemmiş. Yaptıklarımı sırasıyla anlatayım;
    Biraz ingilizce bilgim olduğu için yabancı sitelerde aradığım konular üzerine neler konuştuklarını gördüm, anladım ve adımları uygularken hiç zorlanmadım.
    1. Yapılacaklara başlamadan önce burası bilgisayarın telefonu tanıması için bu programlar ve ek dosyalar (adb/fastboot dosyaları) çok önemli!
    a. Bilgisarıma Android Studio programını indirip kurdum 1 GB üzeri boyutu olan bir program ayrıca belirtmek isterim.
    b. Bilgisayarıma gerekli olan bütün adb/fastboot, recovery, command dosyaları en güncel haliyle indirdim yükledim (İSTEYEN HERKESE UPLOAD EDİP LİNK YOLLAYABİLİRİM EN GÜNCEL HALİYLEDİR VE EN KÜÇÜK BİR SIKINTI YAŞAMAZSINIZ.)
    2. Telefonun kilidini HTC'nin developers sitesinden kırdım
    3. S-OFF yapmadım çünkü telefon aldığımda zaten S-OFF olarak gelmişti bana (çok zor bir işlem değil ayrıca)
    4. bir komut ile fastboot ile telefonuma IMEI attım 2 dakikamı bile almadı.
    KODLARI yazayım hemen

1. yazacağınız kod= adb reboot fastboot

2. yazacağınız kod= fastboot oem writeimei 123456789012347

(yukarıdaki IMEI alanına bir IMEI numarası yazın en sağlamı eski kullanılmayan bir telefonun IMEI'sini öğrenip yazmak 0 risk en temiz yoldur.)

3. yazacağınız kod= fastboot getvar imei

fastboot reboot

bunları yazarak telefona iki dakikada IMEI attım ve işe yaradığını görünce çok sevindim telefoncuya yaptırsaydım 160 lira para verip kazıklanacaktım bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemiştim beni endişelendiren nokta IMEI'nin tekrar bozulacağıydı telefona fabrika reset attım rom yükledim ne yaparsam yapayım IMEI asla bozulmadı.

son olarak ise telefona cihaza özel RUU yükledim,
    TWRP kurdum, hemen ardından ekrana gelen recovery'e girmemi engelleyen developers edition...... yazan kırmızı yazıyı fastboot üzerinden CID ve MID numaralarını değiştirerek kaldırdım sonra telefona özel VIPERONE M8 6.0 Mashmallow Rom yükledim bunu yüklemek için telefonun RUU tarafından yüklenen Romunun 5.0 Lollipop olması gerekmektedir bunu da belirtmek isterim.
    inanın görmeye değer bir uğraş oldu benim için işe de yaradı sadece interneti iyi yönüyle kullanarak telefoncu telefoncu gezmekten kurtuldum ve çok daha iyi sonuç aldım.
    yalnız şunu da unutmamak gerekir nasıl PC'de deneme yanılma yöntemiyle bazı bilmediğimiz bizi sinir eden şeyleri uzun uğraşlar sonucunda yapamıyor hatta bazen sinir krizi geçirecek düzeye geliyor ama eninde sonunda o şeyi öğreniyor ve amacımıza ulaşıyorsak aynısı cep telefonu için de geçerli bazen yapmaya çalıştığımız şeyler olmasını istesekte olmaz farklı yöntemler farklı yollarla işe girişmeliyiz inanın beni laptop başında bu tür işlemleri yaparken görenler hayret ediyorlar o kadar kod nasıl o kadar şeyi nasıl kafan alıyor diyorlar işin özü sadece deneme yanılma yöntemi yapmak ve emek harcamak. Konuşmamı bitirmeden önce tüm HTC cep telefonları olan arkadaşlara telefonlarında yaşadıkları yazılımsal sorunlarla alakalı yardımcı olabilirim isteyen varsa DM atması yeterlidir fırsat buldukça herkese cevap vereceğim herkese iyi günler iyi forumlar :)

• Hocam tebrikler. Linkleri koyma sansınız var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abbet

Hocam tebrikler. Linkleri koyma sansınız var mı ?
    dostum iyi yapmışsın. 160 tl versen bile bence o telefoncu yapamazdı. htclere imei yüklemek aslında kolay. tek gereken şey s-off yetkisi alabilmek. gerisi kolay.
  • Süpersin kardeşim güzel bilgiler bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsylkn

Süpersin kardeşim güzel bilgiler bunlar
    Buyrun arkadaşlar adb/fastboot dosyalarını ihtiyacı olanlar için zipleyip attım C Sürüsüne zip içersindeli fastboot isimli klasörü çıkartıp kullanabilirsiniz.

İndirme Linki:
    http://www73.zippyshare.com/v/yP9cv5D1/file.html

yukarıdaki link hiçbir ticari amaç veya telif hakkı içermemektedir, sadece kişisel kullanım amaçlıdır.
  • Bence o telwfoncu arkadaşa uğrarsanız "atamadığınız htc olursa 50 tl. Ye ban atarım. Üstü size kalır" teklifi yapın ve yarım saatte size tealim edwceğim deyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakinci

Bence o telwfoncu arkadaşa uğrarsanız "atamadığınız htc olursa 50 tl. Ye ban atarım. Üstü size kalır" teklifi yapın ve yarım saatte size tealim edwceğim deyin
    bilgi için teşekkürler ancak merak ettiğim birşey var, telefona güncelleme geldiğinde bu imei no'su ile orijinal güncelleme gelecek mi telefona?

arkadaşımın g3 beat telefonu güncelleme gösteriyor mesela aynı imei çakılmış bir cihaz. ama yükleyemiyor.

ben de haftaya a9 getirticem almanyadan, güncelleme alıyorsa çakmayı düşünüyorum
  • Hic problem olmuyor m9 aldim tum guncellemeler eksiksiz geldi
  • A9 1350 1400 burda alasım geldi
  • Bende htc m8 var imei atili kullaniyorum. Tum guncellemeleri aldi sikintisiz :))))))
  • colaker kullanıcısına yanıt
    imei ile alakası yok bence telefona farklı bir firmware yükleyerek denesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Arkadaşlar Güneydoğuda askerlik yaptım 2 hafta önce geldim gelirken yanımda orjinal kaçak HTC One M8 Eye cep telefonu getirdim getirdiğimde İMEI'si patlaktı telefoncuya gittim benden telefonu bırakmamı istedi yapılacak birşey olur ise 160 TL tutacağını söyledi sinir oldum zaten telefona 1000 lira vermiştim 160 lira çok geldi bana altı üstü bi IMEI'ydi sonuçta niye bu kadar pahalı olduğunu sorduğumda samsung telefonlara kolay IMEI atıldığını HTC'lere ise zor atıldığını telefona sertifika yükleyeceğini falan söyledi bana pek inandırıcı gelmedi tabi söyledikleri. Eve gittim konuyu derinlemesine düşündüm ne yapsam nasıl yapabilirim diye ve önceden HTC telefonlar konusunda biraz deneyimim olduğu için kendim yapabilmek için internetten araştırma yaptım; inanın çok şaşırdım bu kadar kolay olacağı hiç aklıma bile gelmezdi. IMEI atma denilen işlem meğer çok çok basit bir işlemmiş. Yaptıklarımı sırasıyla anlatayım;
    Biraz ingilizce bilgim olduğu için yabancı sitelerde aradığım konular üzerine neler konuştuklarını gördüm, anladım ve adımları uygularken hiç zorlanmadım.
    1. Yapılacaklara başlamadan önce burası bilgisayarın telefonu tanıması için bu programlar ve ek dosyalar (adb/fastboot dosyaları) çok önemli!
    a. Bilgisarıma Android Studio programını indirip kurdum 1 GB üzeri boyutu olan bir program ayrıca belirtmek isterim.
    b. Bilgisayarıma gerekli olan bütün adb/fastboot, recovery, command dosyaları en güncel haliyle indirdim yükledim (İSTEYEN HERKESE UPLOAD EDİP LİNK YOLLAYABİLİRİM EN GÜNCEL HALİYLEDİR VE EN KÜÇÜK BİR SIKINTI YAŞAMAZSINIZ.)
    2. Telefonun kilidini HTC'nin developers sitesinden kırdım
    3. S-OFF yapmadım çünkü telefon aldığımda zaten S-OFF olarak gelmişti bana (çok zor bir işlem değil ayrıca)
    4. bir komut ile fastboot ile telefonuma IMEI attım 2 dakikamı bile almadı.
    KODLARI yazayım hemen

1. yazacağınız kod= adb reboot fastboot

2. yazacağınız kod= fastboot oem writeimei 123456789012347

(yukarıdaki IMEI alanına bir IMEI numarası yazın en sağlamı eski kullanılmayan bir telefonun IMEI'sini öğrenip yazmak 0 risk en temiz yoldur.)

3. yazacağınız kod= fastboot getvar imei

fastboot reboot

bunları yazarak telefona iki dakikada IMEI attım ve işe yaradığını görünce çok sevindim telefoncuya yaptırsaydım 160 lira para verip kazıklanacaktım bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemiştim beni endişelendiren nokta IMEI'nin tekrar bozulacağıydı telefona fabrika reset attım rom yükledim ne yaparsam yapayım IMEI asla bozulmadı.

son olarak ise telefona cihaza özel RUU yükledim,
    TWRP kurdum, hemen ardından ekrana gelen recovery'e girmemi engelleyen developers edition...... yazan kırmızı yazıyı fastboot üzerinden CID ve MID numaralarını değiştirerek kaldırdım sonra telefona özel VIPERONE M8 6.0 Mashmallow Rom yükledim bunu yüklemek için telefonun RUU tarafından yüklenen Romunun 5.0 Lollipop olması gerekmektedir bunu da belirtmek isterim.
    inanın görmeye değer bir uğraş oldu benim için işe de yaradı sadece interneti iyi yönüyle kullanarak telefoncu telefoncu gezmekten kurtuldum ve çok daha iyi sonuç aldım.
    yalnız şunu da unutmamak gerekir nasıl PC'de deneme yanılma yöntemiyle bazı bilmediğimiz bizi sinir eden şeyleri uzun uğraşlar sonucunda yapamıyor hatta bazen sinir krizi geçirecek düzeye geliyor ama eninde sonunda o şeyi öğreniyor ve amacımıza ulaşıyorsak aynısı cep telefonu için de geçerli bazen yapmaya çalıştığımız şeyler olmasını istesekte olmaz farklı yöntemler farklı yollarla işe girişmeliyiz inanın beni laptop başında bu tür işlemleri yaparken görenler hayret ediyorlar o kadar kod nasıl o kadar şeyi nasıl kafan alıyor diyorlar işin özü sadece deneme yanılma yöntemi yapmak ve emek harcamak. Konuşmamı bitirmeden önce tüm HTC cep telefonları olan arkadaşlara telefonlarında yaşadıkları yazılımsal sorunlarla alakalı yardımcı olabilirim isteyen varsa DM atması yeterlidir fırsat buldukça herkese cevap vereceğim herkese iyi günler iyi forumlar :)

hocam selamlar

bilgilendirmeler için teşekkür ederim. müsadenle birkaç sorum olacak.

-benim telefonum Htc One E9+ , Türkiye'de olmayan, Çin'de satılan çift SIM kartlı bir model. İşlemcisi Mediatek MT6795M Helio X10. cihaz Unlocked, S-off ve kendim Root'ladım. Bu Mediatek işlemcilere de IMEI atılabiliyor mu acaba ?

-Çift SIM'li olduğu için sadece birinci SIM kart modülüne IMEI atmak yeter limidir acaba?

-IMEI atıldıktan sonra, Android 6 güncellemeleri gelip , telefonu hard reset attıktan sonra , veya farklı bir RUU-ROM kurduktan sonra IMEI uçmaktamıdır acaba ?

-IMEI 'sini alacağım orjinal telefonun da 4.5G 'yi destekliyor olması lazım diye duymuştum. eğer desteklemeyen bir IMEI ise (evde Iphone 4s var) 4.5G hızından faydalanabilirmiyim?

-diyelim telefonu satmak istediğimde orjianl IMEI'sini çakabilrimiyim? bu durumda IMEI'sini ödünç aldığım telefonumu (Iphone 4S) kullanmaya devam edebilir miyim?

çok sordum, cevapların için şimdiden teşekkürler

kolay gelsin

• M9 plus 1600 çok deilmi sizce yurtdışı kaçak
  • Sheythan... S kullanıcısına yanıt
    Telefonun orjinal imeisini çalamazsın eğer öyle birşey yaparsan her iki telefonun da imeisi iptal olur kullanılamaz hale gelir.
    Imei ile 4,5G'nin alakası yok cihazınız 4,5G destekliyor ise sistemde imei üzerinden 4,5G desteklemeyen cihaz denilse bile 4,5G hızında bağlantı alabilirsiniz, sıkıntı yok.
    Bizzat denedim hard reset attım, her türlü program, rom ıvır zıvır yükledim imei asla bozulmadı.
    Çift simkartlı versiyonunda nasıl imei atılıyor inanın bilmiyorum cihazınız s-off ise bootloader modunda bigisayarınıza bağlayıp gerekli fastboot dosyaları ile yukarıda verdiğim kodları kullanarak atmayı deneyebilirsiniz, anlamıyorsanız denemeyin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Telefonun orjinal imeisini çalamazsın eğer öyle birşey yaparsan her iki telefonun da imeisi iptal olur kullanılamaz hale gelir.
    Imei ile 4,5G'nin alakası yok cihazınız 4,5G destekliyor ise sistemde imei üzerinden 4,5G desteklemeyen cihaz denilse bile 4,5G hızında bağlantı alabilirsiniz, sıkıntı yok.
    Bizzat denedim hard reset attım, her türlü program, rom ıvır zıvır yükledim imei asla bozulmadı.
    Çift simkartlı versiyonunda nasıl imei atılıyor inanın bilmiyorum cihazınız s-off ise bootloader modunda bigisayarınıza bağlayıp gerekli fastboot dosyaları ile yukarıda verdiğim kodları kullanarak atmayı deneyebilirsiniz, anlamıyorsanız denemeyin bence.
    Imei ve kaçak cihaz konusunda fayda sağlayacağı kesin ve faydalı bilgiler. Bastım artıyı @kadir.uluag

• quote:

Orijinalden alıntı: e1ektronick

Imei ve kaçak cihaz konusunda fayda sağlayacağı kesin ve faydalı bilgiler. Bastım artıyı @kadir.uluag

teşekkür ederim
  • S off olayı işi çok kolaylaştırmış. Ş on olsaydı s off için telefoncuya gidecektiniz. İmei ise en basiti. Getvar komutu ile imei1 ve imei2 çıkıyor. Çift sim kart ise komuta göre elinizdeki imei yi 1. Veya 2. Sime yazabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

S off olayı işi çok kolaylaştırmış. Ş on olsaydı s off için telefoncuya gidecektiniz. İmei ise en basiti. Getvar komutu ile imei1 ve imei2 çıkıyor. Çift sim kart ise komuta göre elinizdeki imei yi 1. Veya 2. Sime yazabilirsiniz.
    Gayet faydalı bir konu olmuş, elinize sağlık. Bu arada imei'sini kopyaladığınız telefonun markasının, modelinin bir önemi var mı ?
  • Bence yok eski cihazimda samsung star imei atmisdin ondan öncekine de 5610 vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynsylkn

Bence yok eski cihazimda samsung star imei atmisdin ondan öncekine de 5610 vardı
    konuyu başlatan hocam ellerine sağlık. birden fazla soru işrati vardı kafamda hepsi giderildi tebrikler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.