Şimdi Ara

GÜNEŞ PANELLERİ (SOLAR PANEL) Genel Paylaşım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.231
Cevap
166
Favori
600.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hobar dostum acaba 1kw için kaç tane cells vardır bu yolladıgın ebaydeki ilan için soruyorum
  • gönderdiğimde kaç tane olduğu yazılmamış ama 1kw poli kristaller 550 tane oluyor genelde. yatayda 6, dikeyde 22 tane koyup 4 panel yapılabilir(En:90cm Boy:170cm). Bir kaç tane artıyor onlar da yaparken kırılır zaten
  • fiyat iyimiş kargo dahil 338 dolar 550 tane için. yani tanesi 060 cente geliyor hemen hemen.
    gümrüge takılmazmı acaba ?
  • hobar niye yatayda 6 dikeyde 22 tercih ettin ?

daha küçük panaller yapıp bozulanı ilerde tamir etmek yada atmak daha kolay olmazmı
  • Tercih meselesi öyle de yapılabilir. İnverterin giriş voltajını da göz önünde bulundurmak lazım.
  • inverter ne önerirsin :)
  • Akülü mü aküsüz mü kullanacaksın ona göre değişir. Ayrıca kurduğun sistemin büyüklüğüne göre de değişir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 4 Ocak 2012; 23:49:52 >
  • ebaydaki piller gercekten uygun geldi bana.
    bu gun internetten ikinci el cok uygun fiyata ve yakinimda 7 tane pencere buldum.

raam 1 breedte 1m30 hoog 1m20
    raam 2 breedte 1m30 hoog 1m20
    raam 3 breedte 1m30 hoog 1m20
    raam 4 breedte 97 hoog 1m20
    raam 5 breedte 97 hoog 1m20
    raam 6 breedte 0,66 m hoog 1m20
    raam 7 breedte 0,66 m Hoog 1m20

bunun ustune yerlestirip ustune plastik yapacam. sert plastiklerde.
    benim elimde 80 kadar var 6x6 cell
    bunnarin hepsini doldurmaz ama verime bakar 1kw daha alirim. daha deneme amacli yaptigim 9 cell lik var oda yanlis bagladim geri soktum derken ikisi kirildi.
  • invwerterı akülü veya aküsüz kullanma konusunda kararsızım. yinede önerini ögrenmek isterim. senin tercihini yani ?
  • peki kardeş bu celleri seri mi bağlıyoruz paralelmi.yatayda 6 dikeyde 22 tane koyunca kaç volt üretir.ayrıca bende 1000va lık bir ups var bunları ona bağlasam gücü yetermi acaba.bu konularda beni aydınlatabilirsen sevinirim.teşekkürler..
  • evet rido adlı arkadaşın sordugu soru hakkındaki çeşitli görüşleri bende merak etmekteyim.
  • bayagı güzeller . hem inverterlar hem bayanlar :)

birsürü ucuz celll ile bir sürü panel yapılıp, onlarıda
    birsürü ucuz araba aküsü alınıp onlar doldurulup kullanılamazmı.
    böylelikle ucuz sistem olmazmı
  • Araba akülerinin yüksek amperlileri de pahalı. 10000w lık kapasite hiçbir şekilde ucuza gelmiyor. Dediğim gibi çift yönlü sayaç gelmeden güneş enerjisi işi yaş. Hadi 1kw panel yaptın ve 5000w lık akü grubu aldın diyelim yine 1500den aşağı kurtaramazsın akü işini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Ocak 2012; 14:29:39 >
  • Solar cell lere EVA uygulaması yapmayı düşünüyorum bu konuda bilgisi olan varmıdır
  • o ne la
  • eva bir tür plastik. cell ön ve arkasına konuyor ve ısıtma tabancasıyla ısıtıldıgında tam yalıtımlı koruma saglanıyor
  • Hakkında pek birşey bulamadım. Ama yurdışından getirilecek birşey değil hacminden dolayı. Zaten bizim asıl sorunumuz panel değil. Panelden ürettiğimiz elektiriği ne yapacağımız
  • boşalan tekne veya araba akülerine destek . öglen saatlerinde evde kullanım :)
  • benim taş çatlasa 50-60 , okadarda çok kullanıyorum elektrik nasıl az geliyor anlamadım :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.