Şimdi Ara

Gunes enerjisi ile kullanima uyumlu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
6.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bazi kombilerde bu ozellik var benim aldigim gb072 de de var ama tam olarak bu ozellik ne ise yaramaktadadir ?

• by_xray B kullanıcısına yanıt
    Gunes enerjisinden gelen sicak suyi karisim vanasiyla kombiyi entegre ediyorsun
    Gunes enerjisinden gelen suyun sicakligi eksik olursa kombi isitip tamamliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Gunes enerjisinden gelen sicak suyi karisim vanasiyla kombiyi entegre ediyorsun
    Gunes enerjisinden gelen suyun sicakligi eksik olursa kombi isitip tamamliyor
    Güneş enerjisinden gelen sıcak su yine kullanım suyu olarak kullanılıyor değil mi?
  • de-ka D kullanıcısına yanıt
    evet kullanılıyor,güneş enerjisi ve şebeke suyu arasında karışım vanası takılıyor
    genelde italyan kombilerinde olan bir özelliktir (ferroli,ariston,immergas) italya'da güneşli gün sayısı türkiyedeki gibi aynı olduğu için güneş enerjisi sistemleri için teknik çözümler üretmişler

• Peki güneş enerjisinden gelen suyu peteklerede gönderiyormu yoksa onu ayrımı ısıtıyor ??

Bosch kombide böyle birşey varmi ??
  • Moonlife01 M kullanıcısına yanıt
    karışım vanasından gelen bağlantı borusu kombinin 1/2 soğuk su girişine bağlanır ordan hidrolik şemadan kullanım suyu eşanjörüne erişir
    sizde hangi bosch kombi var model nedir?
  • Bosch classic plus enerjiden sicak su alsa ne iyi olur sürekli güneş var çünkü
  • Peki bunun icin nasil bir baglanti yapmak gerekir ?
    bir önceki mesajda yazdığım şekilde solar karışım vanasıyla bağlantı yapılması gerekir,karışım vanaları birçok markada satılır
    ama bizim süper doğalgaz esnafları doğalgaz sektörünü duvara kombi asmak ve pprc boruyu makineyle kesmekten ibaret saydıkları için böyle özel uygulamaları bilmezler güneş enerjisine çekvalf takarak ilkel bir yöntem tercih ederler zamanla da güneş enerjisi sistemlerinde taşma yapar
  • Moonlife01 M kullanıcısına yanıt
    bosch classic plus uyumlu
  • Anladim bunlari ayrintisiyla ogrenmek istiyorum ki isi biliyorum diye gecinenlere is ogretim . Bi insana bayiligini yaptigi kendi kombisini tanitirmisiniz? .ben tanittim . Simdi solar kit desem burda kimse bilmeyecek nasil takilacagini da bilmezler bi arastirim bakim neymis nerden alinir nereye takilir .
    buderus ve bosch'un solar kitleri satılıyor,ikisi aynı marka olduğu için uyumludur
    her markada solar kit ve karışım vanaları ve uygulamaları kombilerin kartındaki yazılımları farklıdır,ben ferroli domitech'te birkaç yıl önce uygulama yaptırmıştım,buderus'ta denemedim
    buderus ve bosch'un uygulaması aynıdır sizin için resim ekliyorum,bosch solar kit ler 400lira civarındadır
    aynı şemadaki gibi olacak,solar kite farklı bağlantı borularından şebeke ve güneş enerjisi suyu geliyor,güneş enerjisi sistemlerinden gelen su 45c ise kombi devreye girmiyor,bunu değiştirebiliyorsunuz,bence bu uygulama için ısısan genel müdürlüğünden ürün mühendislerinden veya manisa'daki bosch fabrikasından destek alın,doğalgaz esnafları bunlardan anlamaz
    http://www.centrale.ro/elemente-accesorii/kit-solar-buderus-p1498.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Aralık 2014; 23:34:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus ve bosch'un solar kitleri satılıyor,ikisi aynı marka olduğu için uyumludur
    her markada solar kit ve karışım vanaları ve uygulamaları kombilerin kartındaki yazılımları farklıdır,ben ferroli domitech'te birkaç yıl önce uygulama yaptırmıştım,buderus'ta denemedim
    buderus ve bosch'un uygulaması aynıdır sizin için resim ekliyorum,bosch solar kit ler 400lira civarındadır
    aynı şemadaki gibi olacak,solar kite farklı bağlantı borularından şebeke ve güneş enerjisi suyu geliyor,güneş enerjisi sistemlerinden gelen su 45c ise kombi devreye girmiyor,bunu değiştirebiliyorsunuz,bence bu uygulama için ısısan genel müdürlüğünden ürün mühendislerinden veya manisa'daki bosch fabrikasından destek alın,doğalgaz esnafları bunlardan anlamaz
    http://www.centrale.ro/elemente-accesorii/kit-solar-buderus-p1498.html

disintegration hocam kombi tesisat vb. konularda çok yardımınız oldu sağolun.. tam olarak anlayamadığım bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Güneş enerjisi sistemi ile sıcak su elde ediyorum eve kombi taktıracağım kombinin direkt olarak kendisi mi güneş enerjisi ile uyumlu olması gerkiyor yoksa herhangi bir kombi ile solar kit kombinasyonuna gidilebilir mi uyumluluguna nasıl karar verilir ve bir de eger illaki kombinin kendisi uyumlu olmalı dersen 90 m2 civarı 9,5 10 m radyatör uzunlugu olan bi ev için marka model önerin olur mu?

• 724search 7 kullanıcısına yanıt
    kombinin uyumlu olması gerekiyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    önerebileceğiniz bir buderus modeli var mı fiyat performans olarak iyi diyebileceğiniz bir tane
  • 724search 7 kullanıcısına yanıt
    buderus gb62
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    tesekkür ederim hocam :)
  • Arkadaşlar bu solar kiti kullanan varmı bende araştırdım biraz ama fiyat pahalı geldi warmhaus enerwaplus modeli ile kullanacağım esbe vmd 322 modelini araştırdım ama kendini kaç senede amorti edecek gerek var mı yok mu ? Alıp kullanan varmı solar kiti faydası varmı? Görüşlerinizi almak istiyorum ve güneş enerji sisteminiz basınçlı sistem mi yoksa normal sistem mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: sherefff

Arkadaşlar bu solar kiti kullanan varmı bende araştırdım biraz ama fiyat pahalı geldi warmhaus enerwaplus modeli ile kullanacağım esbe vmd 322 modelini araştırdım ama kendini kaç senede amorti edecek gerek var mı yok mu ? Alıp kullanan varmı solar kiti faydası varmı? Görüşlerinizi almak istiyorum ve güneş enerji sisteminiz basınçlı sistem mi yoksa normal sistem mi?

Bende cevap bekliyorum. Cok ilginc bi konu. Tasarrufa cok acik. Bizde eski tip energi var. Yeni boru tipmi almak gerekir acaba? Basinctan dolayi?

• Cevap hala bekliyorum :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.