Şimdi Ara

Gündeme dair (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
0
Favori
16.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkiye'deki islamcı tesettürcü kadının taktığı türban ile avrupa'daki kadının taktığı başörtüsü farklı şeyler.

Türban, siyasi bir simge. Bir camia ve bir teşkilata bağlılık simgesi. Ayrıca türban etrafında milyarlarca dolarlık bir tesettür endüstrisi de var. Tesettür işinde milyarlarca lira para dönüyor.

Bizim akrabalardan bir yakınımız türbanlı. Emine Erdoğan tipi türban takıyor. Ancak kız kardeşim söyledi, kendisi Atatürkcüyüm diyormuş. Görüntü tam Erdogancı, ancak lafa gelince Atatürkçü. Bunu duyduktan sonra kız kardeşime bir espri yaptım: "Pamela Anderson ben bakireyim desin onun gibi" :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ....DevoN.... . kullanıcısına yanıt
    Modern Tıbbın en büyük saçmalıklarından biri teşhis olayıdır. "Bilirkişi" "son sözü söyleyen" "otorite" olma çabasıdır.

Forumda da görüyoruz. 9/11 olayında celik bina uçak yakıtı ile yanamaz, yıkılamaz, yıkılsa bile kül olamaz deyince Modern Tıp kafalılar "siz Şizofrensiniz" diye teshis koyuyor. Çakma otorite :)

Bipolar nedir yaa. Saçmalığın daniskası. Çift kutuplu diyerek Türkçe konuşsa bari fakat hayır o zaman sıradan biri gibi görünür, otoritesi sarsılır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 27 Temmuz 2021; 9:42:48 >
  • Cift Kutuplu kisilik daha anlasilir evet, anlasilir olurlarsa bir ayricaliklari kalmaz tüm sirlari esrarengiz havalari bozulur. Insanlar cift kisilik olsa hadi neyse her insan cok kisiliklidir. Düsüncelerin insanlari vardir sözü üzerine bir düsünün. Insanlar havada ucusan düsünceleri alir kendi ustlerine elbise gibi giyerler. Asiri solculari örnek alalim, söyledikleri sözler bile asagi yukari aynidir. Insan acikinca baska bir kisi olurken karni doyunca yine baska bir kisidir. Psikolojik rahatsizliklar bu kisiliklerin olmadik zamanda olmadik yerde ortaya cikmasiyla baslar. Beyin hasarini disinda tutacak olursak, insan en cok elinde olupta yapmadigi seylerden ötürü ruhsal sikintilar yasamaya baslar, bu sikinti zamanla gelisir ve insanin odak noktasi haline gelince tüm hayatini kapsar.

Bipolar aslinda cift kisilikten cok inisli cikisli kisilik demektir. Psikolojide insanin kisilikleri uzerine giydigini kabul ediyor olsa gerek, cift kisilik adi vermis bu duruma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

9.kattan atlayışı yoldan geçen birine isabet etmeyecek şekilde iyi ayarlamak gerek. Bu arada ben kendimi öldürmek isteseydim aç kalmış kutup ayısnın önüne kendimi cıplak olarak atarak yiyecek bulamayan aç bir hayvanı doyurmuş olurdum. başıma dikilip Arapça dualar okuyarak para kazanan imamın ticaret sofrasına yem olmaktansa aç bir hayvana canlı yem olmayı yeğlerim.

Mesele sadece kendini öldürmek değil, daha az acı ile kendini öldürebilmek. Neden kendine çok acı çektiresin çok acılı bir yol ile ölerek? Kulağına kolay geliyor ama ah diye acı içinde bağırdığın zaman başka yol mu yokdu diye ağlarsın artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ....DevoN.... -- 27 Temmuz 2021; 11:14:32 >
  • Ayı artık yavaş yavaş koldan bacakdan yemeye başlar. Çok harika bir ölüm.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Modern Tıp literatürü bir incelense belki Milyon farklı hastalık ismi çıkar. Gerçekte bir hastalık olsa da olmasa da, isimler verilmiştir. Taxonomy deniliyor galiba, bu tür isim çalışmalarına. Tıp gerçek sağlık, biyoloji kimya ile ilgili olmaktan cok bir jargon salatası. Covid haberlerinin birinde aşı propagandası yapan bir prof, "London School of Hygiene And Tropical Medicine" den diyordu. Modern Tıpçı doktorlar için Hijyenci de diyebiliriz. Binacı (dev binalar yapıyorlar) TV'ci (sürekli TV'de konuşuyorlar) propagandacı, duygu sömürücü, psikolojik teskinci diyebiliriz, ancak gerçek sağlıkçı diyemeyiz.

kutup ayısı seni canlı olarak yemeye başlarken sadece ilk başta acı çekersin sonra acı kalma cunku vücut bir anda acıya alışır. soguk suya ilk atladığında şok edip sonra alışman gibi. yanlız ben kutup ayısına kendimi yem olarak götürdüğümde büyük tuvaletimi yapıp öyle giderim cunku insan dışkısı fok balığı, koyun, bufalo vs ye göre pistir, ayının ağız tadını bozmamak açısından :) Ayı en cok kafayı sever bence cunku insan beyni cok büyük ve yağlı. Kutup soğugunda baya bir degerli yiyecek, beyin :)

Şirin bi hayvandır. Mezarlıkta kurtlar yiyeceğine kutup ayısının yemesi cok daha güzel :)

• Bir donem zor zamanlarim olmustu. Cok bunalmistim ve bu sebeplede bir psikoyatriste gitmistim, cunku epey bir aci cekiyordum bazi sorunlardan dolayi. Gittim doktora disarda randevum oldugu halde 40 dakika bekledim. Sonra iceri girdim, yasli bir doktor yuzune bile bakmiyor. Anlattim ona derdimi, bu bir kagida notlar aliyor yine kafasini kaldirmadan. Diyeceklerim bitmeden elime bir recete verdi, bu haplari al iki hafta kullan sonra yine gel dedi.

Bana bir amda hersey sacma geldi. O donem doktorlara inanirdim, buma ragmen durum sacma geldi. Icinde bulundugum durumdan az zamanda doktor yardimiyla kurtulurum diye dusunmustum.

Ordan cikinca kendi kendime dedimki, doktorlar bu tur sorunlarda cozum sunamiyorlar. Ben sebep sonucla doktora durumu anlatip bir cikis yolu ararken o ise herseyi uyusturucu haplarla cozebilecegini saniyor.

O haplari almak isteyen doktora gidip hilaye uydurarakta alabilir. Receteyle satilmasininda bir anlami yok.

Sonra kendime dedimki bu sorunu kendim cozecegim, o sikintilari uzerine giderek yendim ve sonralari iyiki hap kullanmamisim dedim. Ayrica kendim bu sikintilarin ustesinden geldigim icinde kendime olan guvenim dahada artti ve guclu bir insan olduguma inandim. Benim yerimde …DevoN… olsa uygulamali intiharlar deniyor olurdu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Hahah :) doktor reçete yazıp ilaç üreticilerine para kazandıran memurdan başka bişey değildi ki, normal :)

Şu anki tıp mesleği, ilaç endüstrisi, vs 1800'lerin sanayicileri tarafından tasarlandı, hiç şaşırtıcı değil

Ve yeni bir teorim daha var: Louis Pasteur, Robert Koch önce sanayiciler tarafından desteklendi ve ondan sonra Pasteur ve Koch çalışma yaptı ve sanayicilerin istediği teorileri geliştirdi. 1800'lü yıllarda sağlık işinden büyük para kaldırılabileceği zaten hesaplanıyordu. Sanayiciler, sağlık alanına zaten yatırım yapmaya başlamıştı ve bu işi uzun soluklu yapmak için o işe uygun teori ve akademik çatı geliştirmeleri gerekiyordu. Tahminim o ki Koch ve Pasteur önceden desteklendi.

Doktorlar finansal bir üst yapı tarafından maaşlarını alıyor. Bu yapıda, müşteri en önemsiz ayrıntı. Doktora gittim diyorsun ya, daha kapıdan girerken bile doktorun gözünde sen en önemsiz şeysin. Bir an evvel eline reçete tutuşturup gönderilecek bir müşterisin diyeceğim fakat onu da diyemiyorum cunku doktora hiç müşteri gelmese bile parasını alıyor :) Kimse aşı olmak istemese bile zorla aşı yapan bi endüstrinin memurlarından bahsediyoruz :)

• Psikatri bölümü Tıpdaki en işe yaramaz bölüm.

Bana 30 tane psikatriste gittim. Verdikleri antidepresanların hiçbir faydası yok.

Zaten basit antidepresanlar veriyorlar. O verdikleri ilaçlar normal reçete ve kontrole tabi ilaçlar DEĞİL. Yani reçetesiz bile eczaneden alabilirsin. Bir eczane vermese, diğer eczane verir.

Yabanci ulkelerde bazi durumlarda psikolojik hastalara yasal olarak Mary Jane veriyorlar. En azindan yan etkisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 27 Temmuz 2021; 22:41:57 >
    Doktorluğun her bölümü işe yaramaz ki :)

Bak şiir gibi:

Doktorlar sağlıklı olduğunuz sürece gereksizdir.
    Sağlığınız bozulduğunda ise hiçbir işe yaramazlar.

Eli kağıt kalem tutan herkes doktorluk yapabilir
    Gelen müşteriye reçete yazmak işin en önemli kısımlarındandır.

Fakat hiç müşteri gelmese de gelir getirir cunku
    SGK taban geliri garantilemiş bir meslek grubudur.

SGK hepsine yetmeyince, devletten yeni garantiler de koparan meslektir.
    Ameliyatçı hekimler devletten 200.000TL maaş garantisi kopardılar, 2018'de.

86 Trilyon dolarlık dünya GSMH'sının 1/5'i sağlık işinden kaldırıldı, 2018'de
    Covid aşılarıylaanlaşıldı ki, doktor sadece paranızı değil sağlığınızı da almaya çalışan bir meslek grubudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 27 Temmuz 2021; 23:19:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Doktorluğun her bölümü işe yaramaz ki :)

Bak şiir gibi:

Doktorlar sağlıklı olduğunuz sürece gereksizdir.
    Sağlığınız bozulduğunda ise hiçbir işe yaramazlar.

Eli kağıt kalem tutan herkes doktorluk yapabilir
    Gelen müşteriye reçete yazmak işin en önemli kısımlarındandır.

Fakat hiç müşteri gelmese de gelir getirir cunku
    SGK taban geliri garantilemiş bir meslek grubudur.

SGK hepsine yetmeyince, devletten yeni garantiler de koparan meslektir.
    Ameliyatçı hekimler devletten 200.000TL maaş garantisi kopardılar, 2018'de.

86 Trilyon dolarlık dünya GSMH'sının 1/5'i sağlık işinden kaldırıldı, 2018'de
    Covid aşılarıylaanlaşıldı ki, doktor sadece paranızı değil sağlığınızı da almaya çalışan bir meslek grubudur.

Ortopedi yarıyor ama. Bir yerin kırılsa ne yapacaksın?

Gerçi benim hayatımda hiçbir yerim kırılmadı. Sadece bir kere omzum çıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Yabanci ulkelerde bazi durumlarda psikolojik hastalara yasal olarak Mary Jane veriyorlar. En azindan yan etkisi yok.

Cigara mı içiyorsun?

Benim Psikolojim yerinde niye iceyim? Kötü aliskanliklarim yoktur, hepsini biraktim.

• quote:

Benim Psikolojim yerinde niye iceyim? Kötü aliskanliklarim yoktur, hepsini biraktim.

Yan etkisi yokmuş. Öyle dedin?

Evet yoktur  

• quote:

Evet yoktur  

O zaman kötü alışkanlık olmuyor?

Oluyor, her ne kadar dogalda olsa uyusturucu etkisi var ve beyin hucrelerine zarar veriyor. Bob Marleyin halini görmedinmi hic? Ben hergun duzenli cigaralik icipte normal olan tek bir kisi tanimiyorum.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.