Şimdi Ara

Günde 2000 kalori çok mudur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
10.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle yaşım 16, boyum 166 kilom 63.
    72 kilodan, diyet ve spor sayesinde düştüm araya sınavlar girdi, şimdi almanyadayım, yazın yüzerek 3-4 kilo verip sonra vücudu toplamaya çalışıcam.
    Kilo almak istemiyorum. Soru belli. Hem diğer insanlar da faydalanabilir.

Günde ortalama 1700 kalori tüketiyordum fakat 2 haftadır özellikle son hafta çok yürümeye başladım. Günde en en az 2 saat yürüdüm (beyazıttan güngörene, büyük adada aya yorgiye, bakırköyden güngörene filan)

• değil mi?
  • Az once tv de doktor konusurken erkekler icin gunde maksimum 2000 kalori uygundur dedi.
  • Bu yaşta uğraşma bence bu işlerle akışına bırak biraz. Yediklerine dikkat et, arada bir spor yap zaten kilonu korursun. Vucut geliştirme falan daha 16 yaşındasın erken bence
  • @GoldPunch

Neye göre, kime göre max 2000? Ben son 6 senedir günde 3280 kcal alıyorum.

Sorunun cevabına gelince,

Arkadaşım kilon boyuna göre gayet iyi, ancak buradan yorum yapabilmek için yağ oranını, vücut ölçülerini gibi detaylı bilgileri de öğrenmemiz gerekiyor. Yaşın henüz erken o yüzden yağları dert etmemelisin ve bilmediğin yanlış diyetler yapmamalısın, ergenlik dönemindesin diyet yapacam diye vücutun büyümek için ihtiyacı olan besinleri atlayabilirsin ve bu senin için can sıkıcı bir şey olur. Yerinde olsam beslenmemi günde 4 öğün tutar yüzmemi ve yürümemi aksatmam. :)
  • Vücudun günlük kalori miktarı 1600'dür, fazlasını vücut yağ olarak depolar ve bu da sizde kilo ilerleyen yaşlarda da göbek olarak geri döner, :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necrolytè

Bu yaşta uğraşma bence bu işlerle akışına bırak biraz. Yediklerine dikkat et, arada bir spor yap zaten kilonu korursun. Vucut geliştirme falan daha 16 yaşındasın erken bence

vücut geliştirme sporuna başlayan kişiler nedense keşke 15 16 yaşında başlasaydım diyorlar. bence uygun 16 yaşa
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedix235

quote:

Orijinalden alıntı: Necrolytè

Bu yaşta uğraşma bence bu işlerle akışına bırak biraz. Yediklerine dikkat et, arada bir spor yap zaten kilonu korursun. Vucut geliştirme falan daha 16 yaşındasın erken bence

vücut geliştirme sporuna başlayan kişiler nedense keşke 15 16 yaşında başlasaydım diyorlar. bence uygun 16 yaşa

Oldukça uygun bir yaş zaten ancak çalıştığı hoca çok önemli.
  • Yetişkinler için uygundur 2000 kalıri.Ergenlik çağındaki insanlar için normal olan 1600 kaloridir.
  • ne kadar kalori yaktığımızı nasıl anlarız
  • http://www.kaloricetveli.net/gunluk-kalori-ihtiyaci.html

Altta hesaplayıcı var, ne derece doğrudur bilemem.
  • 1 ay sonra gelen cevaplar için sağolun. Bu mesajı yazdıktan sonra sadece bir haftalığına almanyaya gittim ve 1.5 kilo aldım Daha sonra günde 1600-1800 kalori arasında alarak 2.5 kilo verdim. Etimi de yedim, sütümü de içtim. Dondurmamı da yedim. Tek azalttığım şey ekmek oldu diyebilirim.
    Günde 1 saat yürümemin, ara sıra yüzmemin de katkısı vardır elbet.
    Hatta 5 günlüğüne tatile gittim. ortalama 2.300 kalori almama rağmen gün başına, yüzdüğüm için yarım kilo vererek geri döndüm. Yani yüzmek inanılmaz bir olay öneriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Azap

@GoldPunch

Neye göre, kime göre max 2000? Ben son 6 senedir günde 3280 kcal alıyorum.

Sorunun cevabına gelince,

Arkadaşım kilon boyuna göre gayet iyi, ancak buradan yorum yapabilmek için yağ oranını, vücut ölçülerini gibi detaylı bilgileri de öğrenmemiz gerekiyor. Yaşın henüz erken o yüzden yağları dert etmemelisin ve bilmediğin yanlış diyetler yapmamalısın, ergenlik dönemindesin diyet yapacam diye vücutun büyümek için ihtiyacı olan besinleri atlayabilirsin ve bu senin için can sıkıcı bir şey olur. Yerinde olsam beslenmemi günde 4 öğün tutar yüzmemi ve yürümemi aksatmam. :)

Ne yazık ki yürümekten başka spor yapma imkanım pek yok. Ayrıca dert edilmeyecek gibi bir yağ değildi, 157 boyunda 72 kilo birini düşünün. Babam 172 annem ise 157-160 civarında olduğu için fazla uzama şansım da yok. Eskiden de pek sağlıklı beslendiğim söylenemezdi, hatta aldığım kalorileri azaltma yoluna gidince yağı kesip sebze meyveye bile yöneldim diyebiliriz. Ayrıca yağı kesmemin vücudum açısından pek zararlı olacağını zannetmiyorum, vücutta bolca olan yağ depolarından kullanabilir. %14 civarı yağ oranım var. Göbekliyim yani forumun geri kalanı gibi 180 aşırı kaslı değil

• quote:

Orijinalden alıntı: GandalfTheGrey

Ne yazık ki yürümekten başka spor yapma imkanım pek yok. Ayrıca dert edilmeyecek gibi bir yağ değildi, 157 boyunda 72 kilo birini düşünün. Babam 172 annem ise 157-160 civarında olduğu için fazla uzama şansım da yok. Eskiden de pek sağlıklı beslendiğim söylenemezdi, hatta aldığım kalorileri azaltma yoluna gidince yağı kesip sebze meyveye bile yöneldim diyebiliriz. Ayrıca yağı kesmemin vücudum açısından pek zararlı olacağını zannetmiyorum, vücutta bolca olan yağ depolarından kullanabilir. %14 civarı yağ oranım var. Göbekliyim yani forumun geri kalanı gibi 180 aşırı kaslı değil

Yürümek - Koşmak iyi gelecektir elbette, %14 yağ oranı pek fazla bir yağ oranı değil şuanda bende %10 civarı yağ oranına sahibim. Uzama şansı nasıl var şöyle söyleyeyim, bir arkadaşımın babası 175 civarı, annesi 165 civarı. Kendisi 16 yaşına kadar 175 de kalan ancak 18 yaşına geldiğinde 190 olan bir insan. Bunun genetikle elbette alakası vardır ancak bazı şeyler de kendi elimizde.
    Yağ almamak elbette iyidir ancak aldığın yağları kontrol ederekte kendini koruyabilirsin vücutun herşeye ihtiyacı var. Eğer gerçekten doğru diyet yapabileceğine inanıyorsan yap tabi ki. Ben sadece sporcu geçmişime güvenerek ve 104 kg'dan 80kg'a düşmüş biri olarak sana tavsiyede bulunmak istedim. Değişimime sizlerin de şahit olmasını istedim diye bir konu aratırsan benim hikayemi okuyabilirsin muhtemelen bu forumda.

• Tüm diyetisyenler verdiği diyetlerin ana maddesi yağı ve karbonhidratı azaltırken, proteini arttırmak. Bundan yola çıkarak doğru olduğuna inandığım diyetler yapıyorum. Metabolizmayı hızlandıracak şekilde arada meyveler yiyorum, sürekli su içiyorum vb.
    Teşekkür ederim önerileriniz için ama 175 olsam zaten daha fazlasını istemezdim, lakin anne ve baba tarafında ancak 10 kişiden biri 180 üstüne çıkabiliyor
    Aradım bulamadım, aramaya devam edip bulunca okuyacağım. Dediğiniz gibi muhtemelen fazla bir yağ oranı değil ama belli bölgelerde toplanması inanılmaz rahatsız edici olabiliyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.