Şimdi Ara

Jandarma olmak mı polis olmak mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
13.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hali hazırda yks'ye hazırlanıyorum polis olmak gibi bir hayalim var yaşım 23 önlisans mezunu olup polis olmak istiyorum ama şuan jandarmaya alım var ve şartları karşılıyorum sizce hangisi? Bana mantıklı gelen polislik ama hayat devam ediyor yaş ilerliyor bir an önce hayat düzenimi kurmak önüme bakmak istiyorum çok kararsız kaldım fikirlerinize ihtiyacım var.

• Tabiki polislik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence jandarma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jandarma şuan uzman alıyor. Şubat gibi astsubay alımı olacak. Girebilirsen Astsubaylığa gir derim

• BenYoruldumHayat B kullanıcısına yanıt

Neden?

• babam uzman jandarmaydı emekli oldu.

Askeriyenin imkanları polislikle kıyaslanmayacak kadar çok. Tatil yeri var oyak var vs bir sürü imkanı var. Jandarma daha çok kırsal polisi olduğu için işi bir nebze daha rahat bence. Çünkü polis sürekli şehirde.

şuan jandarma tsk dan içişleri bakanlığına bağlandı.

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Doğrudur hocam bende az çok böyle düşünüyorum.

• Adolf kitler kullanıcısına yanıt

Polislerin sosyal hayatı daha çok bende senin gibi düşünüyorum ama nebileyim kafam çok karışık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Adolf kitler

Bu mesaj silindi.
    öncelikle belirtmeliyim ki jandarmanın her türlü imkanı kara kuvvetlerindeki askerden daha iyidir.

Jandarma ya da kara kuvvetleri farketmeksizin göreve göre üstüne tonla şey zimmetler ister uzman olsun ister sb,asb herkesin belli bir sorumlukları var.

Jandarma genelde köy, belde gibi yerlerde görev yapar, karakolları daha merkezi konumdadır ve bu yüzden imkanları daha fazladır. Sınır dışı görevleri yoktur, doğuya tayini bile çıksa sınır karakollarına gitmezler, genel olarak daha iyidir.

Polislik bu ikisi arasında tabiki daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihat_, -- 21 Ocak 2021; 23:2:54 >
  • İmparatorluk askeri ol.

Jandarma olmak mı polis olmak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adolf kitler

Bu mesaj silindi.
    Sınır karakolları kara kuvvetlerine bağlı hiç jandarma bulunmuyor. Eskiden sınırda jandarmada vardı ama son 20 yılda jandarmayı aldılar sınırdan.

Jandarma komandolar ayrı bir konu biz normal jandarmayı konuşuyoruz.

ben hakkarideki birçok sınır karakoluna gitmiş biri olarak söylüyorum oradaki askerlerin çektiği sıkıntıyı jandarmaların hiçbir şekilde çekeceğini sanmıyorum. Topçularda sanılanın aksine rahat falan değil sınır karakollarında.

• Askerlik jandarma yaptim full macera

• Hareket için jandarma ense için diğeri...

• Ne gibi?
  • Daglarda afganda kovaladim gocmen kendini asmis adamda indirdik define basginida yaptik safak operasyonuda yaptik katillerin koluna girip cezaevi sevkide yaptik trafik kazasinda cesette torbaya koyduk aklina gelcek hersey yaptik birtek gün boş gecmedi full macera ve yeni olaylar

• Askerlerin içinde büyüdüm. Jandarma kavga falan onlara bakıyor küçük köylerde yada topluluklarda sorun çıkarsa. Polisliğe göre daha rahat geldi bana. Polisler muhafazakar tiplerdir sen eğer malum partinin destekçisiysen kesinlikle polis ol ama malum partiyi desteklemiyorsan jandarma ol. Ağır derecede mental (psikoloji, özgüven, ego) kazanman lazım yoksa bu meslekler seni yer bitirir. Aklı olan asker, polis olmaz. O zorluğu kaldıracak kişi sayısı çok ama çok azdır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.