Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2811. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: victorybicer , babacula , babacula Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.743
Cevap
1.168
Favori
11.797.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1150 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28092810281128122813
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5,35 in altina duserse alinir mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    hehe ecevitin 90 larda el pençe borç isterken hey corj versene borç diyip ekonomik anlaşmayla kölesi olduğumuzda, mehdinizi bile abd den indirdiniz, yarı abd yanlısı olarak kalmamızda ekonomik olarak fayda var yoksa zaten rte yi indirip yerine tam uşak oturtçaklar yine....ben akp nin zeki davranıp 2013 oncesi amerikancı çizgiye donmesinden yanayım....abd ye heyttlemek için daha çok yolumuz var biraz erkenci hatalı davrandılar o konuda olan ülkeye oldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Ocak 2019; 18:12:9 >
  • Bu seviyelerde dolara girilir mi acaba ? Yoksa biraz daha beklemeli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doların tüm dünyada özellikle de ülkemizde egemenliğinin bittiğini şu rakamlar açıkça gösteriyor. Piyasalar artık ABD başkanını bile takmıyor ki TL şahlanmaya devam ediyor. Tüm hedefler beklentilere uygun ilerliyor. Berat Bey alanında uzman olduğunu herkese gösterdi. Yerel seçimlerden de bir aksilik çıkmazsa ki çok zor, birkaç ay içinde yüksek dolar algısının önce piyasalardan sonra da tüm ülkenin zihninden silineceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 16 Ocak 2019; 18:38:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Doların tüm dünyada özellikle de ülkemizde egemenliğinin bittiğini şu rakamlar açıkça gösteriyor. Piyasalar artık ABD başkanını bile takmıyor ki TL şahlanmaya devam ediyor. Tüm hedefler beklentilere uygun ilerliyor. Berat Bey alanında uzman olduğunu herkese gösterdi. Yerel seçimlerden de bir aksilik çıkmazsa ki çok zor, birkaç ay içinde yüksek dolar algısının önce piyasalardan sonra da tüm ülkenin zihninden silineceğini düşünüyorum.
    ahaberde işemi başladın hayrola?
  • ldr1907 kullanıcısına yanıt
    Size kesinlikle katılıyorum, gündemi sürekli takip eden birisi olarak geçen ahaberde de denk geldiğim harward profesörüde aynı şeyleri söylemişti hiçkimse yükselişimize engel olamayacak özellikle kılışdar ve pkklı arkadaşları.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yazık. Bu ülkedeki en büyük hain sizlersiniz.

• Millet alım için fırsat mı diyor. Bide soruyorlar bundan iyisi şamda kayısı. Şahsen elimde para olsa yarın ilk fırsatta dövize basardım. Dolar euro sterlin

Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var ben 3 ~ 4 ay önce 6.63 ten dolara girip yaklaşık 6.18 gibi zor çıktım ve yine 7.34 den euroya girip 6.30 dan zor çıkmışlığım var

Şimdi bu ne demek oluyor diyeceksiniz tabii ki ~YTD~

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 16 Ocak 2019; 19:8:31 >
  • Geçen hafta pazartesi günü İzmir Kemalpaşa organize sanayi bölgesinde 2 fabrika tüm işçilere tazminat ödeyip çıkış vermiş, iflas göstermiş, bizim patronun ve çevrenin dediğine göre de fabrikadaki makinaları satışa çıkarıp parayı mevduat faizine yatırcakmış iş yeri sahipleri.

Merak ettim acaba tl mi yoksa döviz mevduatı mı yaparlar uygun bir dille sorup öğrenmek lazım aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Football Always -- 16 Ocak 2019; 19:3:25 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Hay ağzına sağlık aynen öyle. Zannettiler ki aziz Türk milleti dolar 3 kuruş arttı diye isyan çıkaracak. Ancak kazın ayağı öyle değil, oynanan oyunları bu millet görüyor. Eskiden bir gecede çulsuz kalan millet, şimdi her şeyi pahalı da olsa alabiliyor. Bütün dünya şunu bilmeli. Artık karşılarında el pençe divan duran eski Türkiye yok. Reisin önderliğinde yeni ve güçlü Türkiye var. Ve bu iktidarın 16 yılda başardıklarına muhalefetin hayalleri bile ulaşamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 16 Ocak 2019; 19:22:8 >
  • @ldr1907
    trollük yapıyor takmayın akpli de değil zaten...
  • bu dolar 5 tl altına ne zaman iner?yada altın 200 lira altına?ons desteği ile altın için şuan uzak rakam gözüküyor 200 lira altı.bu arada merkez bankası doğru karar verdi en az 3 ay daha dokunmasın oranlara,piyasa çok oynak anında herşeye tepki veriyor.sanayi dünyasının derdi faiz değil,öyle olsaydı faizler düşükken en azından iyi şeyler yaparlardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Sakin ol şampuan sadece bir soru sordum

Yani abd yi yalamaya devam diyosun.

İşte mandacı tohumlarından biri

Alıntıları Göster
    Dolar alan yaya kalır.

Afedersin hocam, trollmüşsün. Durma devam et
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalbey12

Bak ne güzel demişsin finans tanrısı abd dir diye peki 1980 deki fedin faiz oranlarından haberin var mı senin?
    AKP nin altın çağı dediğimiz 2003-2012 yılları arasındaki fed faizi %1in altında iken bak bakayım 90 ve 80ler deki fed faizlerine sonra konuş burda. Yok ecevitmis şuymuş buymuş boş boş konuşma akp nin başarısı falan yok fed faizi düşüktü bol bol krediler geliyordu oh mis şimdi fed faizi %2 ye getirdi halimizi görüyorsun ya 80 deki gibi %20 lere çıkarsa ne olur haberin var mı şu durumda

Çok önemli bir konu.

Fed üyeleri ve başkanı ile trump arasında bu kadar cümbüşün olma sebebi.

Üyeler diyor ki kontrollü gidelim ücret artışları ile enflasyon artıyor dolayısı ile dolar değerleniyor. 70 yılın en düşük işsizlik rakamlarını gördü abd. Dünyada milliyetçiliğin ve gümrükçülüğün artması demek, düşük işsizlikle birlikte enflasyonist ortam demek. Eğer kontrolsüz olarak enflasyon patlarsa misal %3 ten %5 lere çıkarsa %10 lara kadar yolu var. Eğer böyle bir durum olursa bizdeki faizler en az %80 olur.

İşte o zaman tam anlamıyla 80 ler ve 2020 ler kıyaslanır.

Enflasyon var mı var deriz.

Faiz var mı var deriz.

İşsizlik çok daha kötüyüz şimdi.

Milliyetçilik ve gümrükçülük var deriz.

İşte tüm şartlar eşitlendiğinde herşey kabak gibi çıkacak ortaya.

Peki olur mu derseniz dünya hayatı bu Hz Yusuf misali 7 sene bolluk 7 sene kıtlık. Eğer 7 sene bollukta gerekli önlemleri almazsan 7 sene kıtlıkta yiyecek ekmek bulamazsın. Bu yüzden 1 kuruş israfın bize zararı çok büyük. Şimdi kıtlık zamanına giriyoruz belki. Dosdoğru politikaları yapsanda doğru zamanda yapılmadığı için neticeleri çok geç gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

bu dolar 5 tl altına ne zaman iner?yada altın 200 lira altına?ons desteği ile altın için şuan uzak rakam gözüküyor 200 lira altı.bu arada merkez bankası doğru karar verdi en az 3 ay daha dokunmasın oranlara,piyasa çok oynak anında herşeye tepki veriyor.sanayi dünyasının derdi faiz değil,öyle olsaydı faizler düşükken en azından iyi şeyler yaparlardı...
    Reel sektör bitti.

Kamu maliyesinde bütçe açığı yok. Bu yüzden doların tepki vereceği konu özel sektörün sıkıntıları nasıl kamuya zarar verecek. Devlet vergilerden feragat etme noktasında. Daha çok istihdam ve sosyal politika için harcamalar artacak.

İllaki kamu bütçesinde bozulmalar olacak. Seçimlere herşey kenara itildi. Ancak Seçimden sonra bu konu masaya gelecek. Kısa vadeli ödemeler ile birleşince özel sektörün büyük sıkıntısı daha büyük hal alacak. Çığ gibi.

Bu kırılganlık yüzünden her haber akışında büyük oynamalar oluşabilir. Şahsen bu seviyeler fırsat benim için. 5.15 ler bir ara göründü kabak gibi dolar beni al diye bağırıyordu. Hakeza altında 205 ler. Dip noktası tahmini zor bir şey ama şu kur ve altın seviyesi al seviyesidir. Ytd

• Euro'nun 6.10 a kadar düşmesinin brexit ile alakası var mı ? Dolara göre sanki daha çok düştü Euro

Harward Universitesindeki profesor soz misiniz hocam

Sizseniz Agziniza saglik hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bu konuyu çözemiyorum,özel sektör neden bitiyor?nerde hata yapıyoruz?sorun ne?faizler konusu bana gerçekçi gelmiyor,bankadan kredi alıp iş yapılmaz zaten.düşük faiz sadece inşaat sektörünü ayakta tutar.oda aşırı talep yüzünden konut fiyatlarını artırdı,düşük faiz ve düşük döviz arsa fiyatlarını aşırı artırdı.bak 1 yıldır piyasa gayet sakin.altın 2.05 altına inince alsammı diye düşündüm bu seferde ya biraz daha düşsün derken gene yükseldi,yoksa alacaktım 200 gram altın.
  • E hani dolar 6tl'yi aşıp 7tl'ye gidecekti? Yükseliş hareketi başlamıştı ne oldu?

Şimdi ben o kadar lafı forumda boşuna mı yedim yine?
  • 
Sayfa: önceki 28092810281128122813
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.