Şimdi Ara

Guild Wars 2 Video İnceleme (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
17.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tek kelime ile rezillik. Oyun her açıdan farklıyı yakalamak ister ve anlatırken, son cümlede ordan burdan çarpma gibi bir kelime kullanarak KÖTÜLEMEK amaçlı yazıldığı belli olan bir incelemedir.
  • GW2 için hiç hak edilen bir inceleme değil bu sadece wow ek paketi için daha ayrıntılı ve uğraşılıp yapılmış inceleme var ama koskoca oyun için öylesine gösterelim videosu olmuş.Videonun geçtiği yerler zaten sadece ilk seviye haritaları bu bile çok önemsenmeyip başları oynayıp yorum yapılmış gibi gösteriyor.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Biraz kısa bir inceleme olmuş Guild Wars 2 gibi çok ses getiren bir oyun için.
  • Aşağıda metacritic ortalaması verilen 2 oyundan düşük olan oyuna ayrılan inceleme zamanı ve övgüler ile yüksek olan oyuna yapılan muamele arasındaki farktır kanımca insanların tepkisi. Buraya bakarakta çok rahat anlaşılıyor zaten BSC nin tutumu....................

[sizer=red]Guild Wars 2 Video İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 12 Ekim 2012; 10:38:18 >

• İnceleme baştan aşağı yanlışlarla dolu ki, bu durumda kendinizi savunacak bir durum yok. Çünkü siz bir oyun inceleme editörüsünüz ve binlerce kişi sizi takip ediyor. Bazıları sizin incelemeleriniz ile oyunu alıp almamaya karar veriyor. Her kelimeniz önemli bu yüzden. Kendinizden bir şeyler katmanız yanlış, diğer oyunlarla karşılaştırmanız zaten başlı başına bir yanlış. Amatör incelemecilerin yapacağı şeydir bu. Eğer eleştirileri değerlendiriyorsanız kesinlikle bir oyun tanıtımında başka bir oyunun adı geçmesin. Benzer yerler olabilir tabi ki ama yine de kesinlikle yapılmaması gereken büyük bir kural bu. En nefret ettiğim şeydir şahsen.

Video inceleme yapan siteler betanın ilk haftasından saatler süren incelemelerini hazırlamış iken, sizin ay 6 dakikalık bir incelemeleyi 2 ay sonra yapmanız durumunuzun ya vahim olduğunu ve ya ortada kasıtlı bir şeyin olduğunu gösterir. Ne PvP ne WvWvW ne crafting ne dungeonlar, ne classlar, ne ırklar... Daha sayamayacağım bir ton şeyden bahsedilmemiş. Üstüne oyunun bel kemiği sayılabilecek noktalar aşağılanmış.

Şu 2 ihtimalden birinin kesinlikle doğru olduğunu düşünüyorum.
    1-) Oyunun çıkmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen WoW paketinin çıkması sırasında böyle saçma bir inceleme ile oyunu aşağılayıp, insanları GW2 yerine Wow almaya yönlendirmek gibi bir amacınız olabilir(Wow ile anlaşmış olmanız ayrı bir ihtimal tabi)
    2-) Oyun incelemeyi bilmiyorsunuz.

Ben GW2 almasaydım ve bu incelemeyi izleseydim kesinlikle 10 lira bilene vermezdim oyuna. Basit free2play oyunlardan hiç farkı yok gibi duruyor.

Oyunu alıp, almama konusunda fikri olmayanlar için bu videoyu hiç takmamalarını, türkçe gw2 forumlarını takip etmelerini öneririm.

BSC'nin de kısa sürede kendine çeki düzen vermesi gerektiğini düşünüyorum. Yorumlar da bu yönde zaten.

• Yapmış olmak için yapılan bir inceleme olmuş. Kusura bakmayın ama izlerken tebessüm ettiriyor.Oyunu bilmeden inceleme yapmışsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rebecca Black incelese bu kadar olurdu yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikayeci51

hayatımda bu kadar kötü -güya- inceleme yapan insan görmedim. bu kadar beceriksiz olmasına rağmen neden hala bu görevler veriliyor bu gibilere hiç anlamıyorum.

ayrıca inceleme demeye 100000 şahit ister. konuşmayı bilmeyen vurguyu hayatında duymamış, imlası uzaydan gelmiş, resmen türkçe katliamı. oyunda yüzü burunu istediğimiz gibi düzenliyormuşuz, pfff... sese 6 vermişmiş... transfer için ücret alınması can sıkıcıymış... wow dan riftten esintiler olan eh işte ıhıhıh şeklinde tarif edilecek bi oyunmuş... Allah'ını seven bi daha inceleme yaptırmasın böyle insanlara...

Orada dur birader, incelemeyi eleştirebilirsin fakat herkesin önünde heleki bir bayanı rencide etmeye hakkın yok,sen şu an eleştirmiyorsun incelemeyi, inceleme yapan emek veren bir kişiyi forumda rencide ediyorsun, önce kendine çeki düzen ver dikkat et yoksa ben de bazı yorumlarını alıntı yaparak seni çok iyi rencide etmesini bilirim.

• ''Wow Swtor gibi oyunların en güzel yerlerini alınıp Gw2 dünyasına uyarlanması.'' Ben bunu kabul edemiyorum ya harbiden sindiremiyorum bu cümleyi Türkiyede ciddi anlamda Gw2 fan ve Hardcore oyuncuları bulunmakta biz bu oyunu 1 senedir takip ediyoruz ve ArenaNet e yaptığı farklılıktan dolayı ciddi saygı besliyoruz Gw2 dalında bambaşka bir çığır.Müziklerden o kadar güzel bahsederek o puanı alması çok saçma siz bir inceleme yapıyorsunuz ama incelemenizi kişisel olarak yansıtıyorsunuz ben bunu kabul edemem.Sonunda ise alaycı tavır sergilemek insanı çileden çıkarıyor.

Bizim ülkemizde oyuncular kalitesiz oyunlarda zaten sürünüyorlar.Sizin yorumlarınız bu kalitesiz oyunlarda çırpınan oyuncuları bir nevi kaliteli oyunlara yönlendirmektir.Bunu sadece Gw2 için söylemiyorum WoW Gw2 ve adından bahsedilebilecek bir çok kaliteli oyunlar var.Bilemiyorum ben bu incelemeyi sindiremiyorum.

• Erdinç bey gittikten sonra site duraklama dönemine girdi.Sitede sürekli Day-Z muhabbeti dönüyor videolar paylaşılıyor bunu artık bırakmalı özünüze dönmelisiniz.inceleme ekibine gelirsek çıktığı gün ağır eleştirdiğim gökan bey dışında kendini geliştirip bu işi hakkıyla yapan inceleyen yok.BSC'nin bu kadar meşur olmasının sebebi oyun incelemeleridir ne olur bu işleri baştan savma yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

İnceleme baştan aşağı yanlışlarla dolu ki, bu durumda kendinizi savunacak bir durum yok. Çünkü siz bir oyun inceleme editörüsünüz ve binlerce kişi sizi takip ediyor. Bazıları sizin incelemeleriniz ile oyunu alıp almamaya karar veriyor. Her kelimeniz önemli bu yüzden. Kendinizden bir şeyler katmanız yanlış, diğer oyunlarla karşılaştırmanız zaten başlı başına bir yanlış. Amatör incelemecilerin yapacağı şeydir bu. Eğer eleştirileri değerlendiriyorsanız kesinlikle bir oyun tanıtımında başka bir oyunun adı geçmesin. Benzer yerler olabilir tabi ki ama yine de kesinlikle yapılmaması gereken büyük bir kural bu. En nefret ettiğim şeydir şahsen.

Video inceleme yapan siteler betanın ilk haftasından saatler süren incelemelerini hazırlamış iken, sizin ay 6 dakikalık bir incelemeleyi 2 ay sonra yapmanız durumunuzun ya vahim olduğunu ve ya ortada kasıtlı bir şeyin olduğunu gösterir. Ne PvP ne WvWvW ne crafting ne dungeonlar, ne classlar, ne ırklar... Daha sayamayacağım bir ton şeyden bahsedilmemiş. Üstüne oyunun bel kemiği sayılabilecek noktalar aşağılanmış.

Şu 2 ihtimalden birinin kesinlikle doğru olduğunu düşünüyorum.
    1-) Oyunun çıkmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen WoW paketinin çıkması sırasında böyle saçma bir inceleme ile oyunu aşağılayıp, insanları GW2 yerine Wow almaya yönlendirmek gibi bir amacınız olabilir(Wow ile anlaşmış olmanız ayrı bir ihtimal tabi)
    2-) Oyun incelemeyi bilmiyorsunuz.

Ben GW2 almasaydım ve bu incelemeyi izleseydim kesinlikle 10 lira bilene vermezdim oyuna. Basit free2play oyunlardan hiç farkı yok gibi duruyor.

Oyunu alıp, almama konusunda fikri olmayanlar için bu videoyu hiç takmamalarını, türkçe gw2 forumlarını takip etmelerini öneririm.

BSC'nin de kısa sürede kendine çeki düzen vermesi gerektiğini düşünüyorum. Yorumlar da bu yönde zaten.

Bu mesaja kalıbı basarım..............

+9999999999999999999999999999999999999999999999999

• Beyler siz önce üslubuyla eleştri yapmayı öğrenin ( Bu lafım herkese değil.). Burda kimseyi rencide etmeye veya hakarete varan söylemlerde bulunmaya hakkınız yok hele hele ki bir bayana karşı. Bazı nitelikler zamanla edinilir ve Beril hanım şu zamana kadar gayet başarılı bir şekilde ilerleme kaydediyor. Lütfen haddinizi bilin. Bu kadar severek takip ettiğim bir sitede bu yorumları görünce kendimden utandım resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

hayatımda bu kadar kötü -güya- inceleme yapan insan görmedim. bu kadar beceriksiz olmasına rağmen neden hala bu görevler veriliyor bu gibilere hiç anlamıyorum.

ayrıca inceleme demeye 100000 şahit ister. konuşmayı bilmeyen vurguyu hayatında duymamış, imlası uzaydan gelmiş, resmen türkçe katliamı. oyunda yüzü burunu istediğimiz gibi düzenliyormuşuz, pfff... sese 6 vermişmiş... transfer için ücret alınması can sıkıcıymış... wow dan riftten esintiler olan eh işte ıhıhıh şeklinde tarif edilecek bi oyunmuş... Allah'ını seven bi daha inceleme yaptırmasın böyle insanlara...

Orada dur birader, incelemeyi eleştirebilirsin fakat herkesin önünde heleki bir bayanı rencide etmeye hakkın yok,sen şu an eleştirmiyorsun incelemeyi, inceleme yapan emek veren bir kişiyi forumda rencide ediyorsun, önce kendine çeki düzen ver dikkat et yoksa ben de bazı yorumlarını alıntı yaparak seni çok iyi rencide etmesini bilirim.

ayrıca sana üye olmakla haber editörü olmak arasındaki farkı sana anlatıp benim değil haber editörü olan kişinin kaliteli olmasının mecburi olduğunu söylerdim ve seni rencide ederdim ama gerek yok.

hekes tutturmuş bie emek var emek var. ne emeği var arkadaşım bu videoda 6 dk lık tamamen saçma sapan bir video çekince emekmi harcanmış oluyor? e bende gidip mahallenin delilerini çekiyim alın size inceleme diye sunuyum. kimsede laf etmesin emek var diye. yok ya! neyi nasıl savunduğunuzdan bile haberiniz yok. yapılan iş kötüyse kötüdür emek harcanmışda ne biliyim napılmışda diyerek üste çıkmaya çalışılmasın. bsc içinde görüdğüm en rezalet videodur bu. ve yalakalığa lüzum yok, daha öncede pek çok mmorpg videosunda bahsettiğim üzerede bu kadın zerre kadar anlamıyor inceleme yapmaktan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0ket -- 11 Ekim 2012; 13:42:53 >

• tek kelimeyle rezalet bir inceleme ! ister bayan olsun ister erkek umurumda değil.
    beril hanım incelemeyi yapmak için değil, yapmak zorunda olduğu için yapmış. detaylardan uzak, tekdüze, yapayımda kurtulayım havasında.
    4 yıl wow oynadım 2 yıl önce bıraktım çok güzel anılarım oldu ama şu bir gerçek her çıkışın bir inişi vardır wow artık eski havasında değil. blizzde bunun farkındaki titan projesini başlattı.
    lütfen bu incelemeyi dikkate almayın. eleştirmeden önce gw2'yi mutlaka deneyin.

• Videodaki anlatımda sıkıntılar olabilir ki bende de ilk defa yapıyor herhalde izlenimini uyandırdı. Sanırım bu izlenim "özensizlik" olarak gelişti sonrasında fakat cevap olarak attığı yazıdaki Türkçe, videodaki "bu nasıl bir Türkçedir" tepkisine güzel bir yanıt oldu en azından bana

Diğer oyunlarla kıyaslamanın neden yapılamayacağını şu resmi gördükten sonra birisi bizlere izah ederse aydınlanırız Resim vindictus oyun yetkilisinin çalışma masasından.

Kıyaslama ve diğer oyunlarla içiçe olma bu sektörün hem oyuncu açısından hemde geliştiriciler açısından olmazsa olmazıdır işin. Yeni başlayacak oyuncu için eski bir oyununda olan bir özelliğin bu oyunda olup olmadığını bilmesi de önemlidir değil mi

Editörün değerlendirmesi genel geçer değil en aızndan bir fikir veriyor deneyecek olanlara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djtiest_ -- 11 Ekim 2012; 14:06:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Djtiest_

Vindictus editörünün masasının yanında GW2 kutusu var. eee? Buradan ne çıkarmamız gerekiyor?
  • quote:

quote:

quote:

ayrıca sana üye olmakla haber editörü olmak arasındaki farkı sana anlatıp benim değil haber editörü olan kişinin kaliteli olmasının mecburi olduğunu söylerdim ve seni rencide ederdim ama gerek yok.

hekes tutturmuş bie emek var emek var. ne emeği var arkadaşım bu videoda 6 dk lık tamamen saçma sapan bir video çekince emekmi harcanmış oluyor? e bende gidip mahallenin delilerini çekiyim alın size inceleme diye sunuyum. kimsede laf etmesin emek var diye. yok ya! neyi nasıl savunduğunuzdan bile haberiniz yok. yapılan iş kötüyse kötüdür emek harcanmışda ne biliyim napılmışda diyerek üste çıkmaya çalışılmasın. bsc içinde görüdğüm en rezalet videodur bu. ve yalakalığa lüzum yok, daha öncede pek çok mmorpg videosunda bahsettiğim üzerede bu kadın zerre kadar anlamıyor inceleme yapmaktan.

Senin hayatta öğreneceğin çok şey var sanal alemde bunları yazması kolay,eleştirmeyi öğren kişilere hakaret etmeyi değil.

• Görünürde bir sıkıntı yok -bana göre-. Benim için sıradan bir olay hatta. Bunu resmi gurubunda paylaşması ve sonrasında "Diğer oyunlarla içiçe olmamız sizlere daha iyi bir hizmet verme adına bir gereklilik" şeklinde not düşmesi en azından bana her ne kadar doğal geliyorsa aynı şekilde bir editörün bir oyunu diğer bir oyunla kıyaslaması da bir o kadar doğal geliyor. Benzer olayıda daha iyi bir hizmet verme adına yapılmış olduğunu düşünüyorum videoda. Şahsen bilmek isterim diğer oynadığım oyunda varolan bir özelliğin yeni başlayacağım oyunda olup olmamasını.

Sizin "kural" diye adlandırdığınız şey yıkılmış bir tabu. Bunu doğrulayan da bir oyuncu değil oyun geliştiricisi veya yetkilisi her neyse.
  • quote:

quote:

quote:

imza-mesaj uyumsuzluğu.

• valla diycek bir şey yok ancak bu kadar kötü bir inceleme yapılabilirdi.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.