Şimdi Ara

güç yetersiz mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda vatan bilgisayardan bilgisayar parçaları aldım, kasa olarak CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MIDT ATX SİYAH KASA aldım. Bazı oyunlarda oyun arası videolarda kasadan ses geliyor. Vatanbilgisayara sordum. bunun sebebi güç kaynağının yetersiz olduğunu söylüyor. Bu doğru mudur? Oyun sırasında sıcaklık 70 derece oluyor ve fanlar baya baya çalışıyor. Bunun nedeni de mi kassa?

• 70 derece olan işlemci ise işlemcinin orjinal fanını kullanıyorsanız o ses yapar . 550w psu ile sli yapanlar var forumda .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaslan83

Yakın zamanda vatan bilgisayardan bilgisayar parçaları aldım, kasa olarak CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MIDT ATX SİYAH KASA aldım. Bazı oyunlarda oyun arası videolarda kasadan ses geliyor. Vatanbilgisayara sordum. bunun sebebi güç kaynağının yetersiz olduğunu söylüyor. Bu doğru mudur? Oyun sırasında sıcaklık 70 derece oluyor ve fanlar baya baya çalışıyor. Bunun nedeni de mi kassa?

Diğer bileşenleriniz neler,işlemciniz,ekran kartınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dolphin/Lion

quote:

Yakın zamanda vatan bilgisayardan bilgisayar parçaları aldım, kasa olarak CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MIDT ATX SİYAH KASA aldım. Bazı oyunlarda oyun arası videolarda kasadan ses geliyor. Vatanbilgisayara sordum. bunun sebebi güç kaynağının yetersiz olduğunu söylüyor. Bu doğru mudur? Oyun sırasında sıcaklık 70 derece oluyor ve fanlar baya baya çalışıyor. Bunun nedeni de mi kassa?

Diğer bileşenleriniz neler,işlemciniz,ekran kartınız?

aldığım sistem:

güç yetersiz mi

• Psu'nuz sisteminize rahat rahat yeter içiniz rahat olsun,oyunlarda ses artışı normaldir çünkü oyunlarda yük özellikle ekran kartına biner ve doğal olaral sıcaklık artışından dolayı ekran kartının ve işlemci fanının devri artar,70 derece olan ekran kartıysa gayet normal özellikle bu yaz gününde,ekran kartının fan hızını oyuna girerken manuel olarak ayarlarsanız biraz daha sıcaklığını azaltabilirsiniz.İsterseniz kasanızda boşta yuvalar varsa fan da ekleyebilirsiniz ama 70 derece bence gayet normal.

@vaslan83
  • Selamlar,

CX600, sisteminiz için rahatlıkla yeterli gelecektir. Ses olarak söylendiği üzere işlemci ve ekran kartı ana nedenlerden. Kasa içini dikkatlice dinleyerek kaynağını bulabilirsiniz.
  • oyun arasındaki video geçişleri sırasında kasadan gelen cızırtama sesini vatana sordum. Dedilerki güç kayanağı yetersiz. 600w max payne 3 için yetersiz olabilir mi, inanamadım. Bir bilgisayarcıda dediki indirdiğiniz oyunun image dosyalarından kaynaklıdır dedi. Sizce hangisi?
  • vaslan83 V kullanıcısına yanıt
    O cızırtı sesi mi...

HD 7870 XT = Coil Whine (Cızırtı)

Hepsinde değil ama çoğunda malesef var.

NOT: V-SYNC açmayı deneyin, belki ses kesilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 24 Kasım 2013; 23:27:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

O cızırtı sesi mi...

NOT: VSYN-C açmayı deneyin, belki ses kesilir.

değiştiriyim mi yada iade edip başka mı alayım yada sıkıntı yok devam mı edeyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

O cızırtı sesi mi...

NOT: VSYN-C açmayı deneyin, belki ses kesilir.

Sesin kaynağı bu sorun olmalı. VSYN-C açınca azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oğuz*han -- 20 Ağustos 2013; 12:01:59 >
  • vaslan83 V kullanıcısına yanıt
    Ses çok rahatsız ediyorsa değiştirin ya da NVIDIA tarafından bir kart alın (660Ti vb. gibi).

Üstünün farkını verip, HD 7950' de tercih edilebilir.En azından ses olmaz ve de daha fazla performans alırsınız.

Şu sorunları olmasa; HD 7870 XT tam bir F/P kartı ama; bu sorunlar yüzünden forsunu kaybetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 20 Ağustos 2013; 13:48:31 >
  • quote:

Psu ile alakası falan yok.

Duyduğunuz ses fan sesi ise ısınma problemi vardır.Aşırı bir sesse everest ile sistem kararlılık testi yapın işlemci sıcaklıklarına bakın.

Eğer c wine sorunu ise (ara videolar uzay mekiğini andıran ses) kafaya takmaya gerek yok alt tarafı ara videolarda çıkacak bir ses.Oyunların %90 nında çıkarmaz bu sesi çıkardığı oyun olursa vysnc açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevecen69 -- 21 Ağustos 2013; 14:13:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.