Şimdi Ara

Güç Kasla değil Kemikle Alakalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
7.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ne kadar çalışırsanız çalışın kemikleriniz ince ve minyonsanız ben gibi gücünüz biryere kadar gider. 174 boyum var şuan 67 kiloyum kemiklerim özellikle bileklerim çok ince.

3 senedir VG yapıyorum ama hep aralıklarla. Şuan salona yeni yazılan adamlar 2-3 ay çalışsın hemen benim kaldırdığım ağırlığı yakalıyolar çünkü kemikleri ve kiloları fazla.

Yani siz isterseniz senelerce VG yapın vücudunuz ufaksa hiç VG yapmamış iri bir adam sizden güçlüdür.

Kollarım kalın sayılır aslında ama bileklerim ince. YUMRUK Makinasına yani BOX şeklinde olanlara arkadaşımla vuruyoruz, arkadaşım hiç VG yapmamış ama kilolu biri. Elleri ve bilekleri daha büüyk olduğu için benden daha fazla basınç uyguluyor topa ve daha fazla vuruyor.

Yani bu kasla değil hacimle alakalı birşey. Mesela 1.60 lık boksör bir adam istediği kadar boksör olsun gidip 2 metrelik bir adamı dövemez.

• SİKLET FARKI DİYORUM SİKLET VÜCUT AĞIRLIĞIN YÜKSEKSE GÜCÜN ARTAR BU AĞIRLIĞINI YAĞ YERİNE KAS İLE ARTTIRIRSAN DAHA DA GÜÇLENİRSİN.

1.60 boyunda bir halterci kendi sikletinde 2 metrelik halterciyi sever atar. Kendi sikletinde. Siklet. Öğren şu sözcüğün kelime anlamını.

Sen kendi beceriksizliğinin/güçsüzlüğünün faturasını genetiğine kesiyorsun. Ben 176 boyunda 80 kiloyum, 195 lik 110 kiloluk bir arkadaşımı bilek güreşinde de normal güreşte de(kurallı falan değil, kendi aramızda böyle çayırda çimende) çok devirebiliyorum. Neden biliyor musun? Ondan çok daha güçlüyüm. Neden peki? Adam akıllı ağırlık çalışıyorum.

Sen gidip 3 set 15 tekrar curl yapıp yapıp neden güçlenemiyorum diyip bahaneyi demekki bünyem müsait değil olarak gösterirsen olduğun yerde sayarsın. Bahaneleri bırakıp adam akıllı çalışırsan güçlenirsin. Karı gibi pembe dumbbellar ile 250 tekrar wrist curl yapıp neden arkadaşım boks topuna benden iyi vuruyo diye ağlarsın bahane aramaya devam edersen.
    Konuda hiçbir mesajı okumadan arama ile "sinir" kelimesini aradım bulamadım. İkinci sayfada denk geldi ki biri yazmış ama sonra muhtemelen cahillerle muhatap olmamak için geri silmiş, alıntı sayesinde görebildim. İşin temeli sinir sistemidir. Aşağı yukarı aynı kilolarda olduğumuz şempanzelerin gücünün bizden beş kat fazla olmasının sebebi de temel olarak budur.
  • Sopacı kullanıcısına yanıt
    Bi video vardı cılız boksör baya kilolu bi boksörü dövüyodu dediğin tam olarak dığru değil dövme için sadece güç yeterli değil çeviklik hız gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nehoo -- 20 Aralık 2015; 18:03:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertmertmertx

Bi video vardı cılız boksör baya kilolu bi boksörü dövüyodu dediğin tam olarak dığru değil dövme için sadece güç yeterli değil çeviklik hız gibi

Ya orası öyle tabi çeviklik önemlide 2 metrelik adam bi tane ona vurunca yerden kalkamaz..

Demek istediğim şu 1.70 llik adam 5 yıldır VG yapsın sonra gelsin 2 metrelik kilolu hiç VG yapmayan adam 1 yıl çalışsın diğer adamın kaldırdığı kiloları kaldırıyor. Ama diğer adamın sınırı var belli yere kadar gidiyor.

Yani hacim önemli kemik kalınlığı önemli.. Kemiğin ne kadar kalınsa etrafında o kadar fazla kas oluşturursun.
    Aynen 60 yaşındaki dombili benden çok basoyı üzüyo bu
  • quote:

Aynen 60 yaşındaki dombili benden çok basoyı üzüyo bu

Aynen.. Kaç senedir VG yapıyom hiç spor yapmamış adam geliyo ilk salona böyle hareketleri düzgün yapamıyo daha benim ağırlığın çeyreğini kaldıramıyo diyom vay bee adamdan güçlüyüm adamın boya posta bak ben bu kiloyla boyla ondan güçlüyüm..

2-3 ay geçiyo aradan adam alışıyo güçleniyo bi bakıyom benim kaldırdığım ağırlığı kaldırıyor.. ben 3 senedir yapıyom adam 3 ayda geliyor o ağırlığa kafayı yiyom

Kardeşim ekto sun heralde 3 senede nasıl bi hal aldığını merak ettim uygun olduğunda foto atabilirmisin
  • quote:

Kardeşim ekto sun heralde 3 senede nasıl bi hal aldığını merak ettim uygun olduğunda foto atabilirmisin

Ekto ne demek?
    Yani zayıf vücut tipi
  • quote:

Yani zayıf vücut tipi

aynen zayıfım kemiklerim ince omuzlarım dar.. Mesela bel bölgem yani kaburgalarım falan bench presste yattığımız sehpa yenişliğinde dışarı taşmıyo hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sopacı

quote:

Yani zayıf vücut tipi

aynen zayıfım kemiklerim ince omuzlarım dar.. Mesela bel bölgem yani kaburgalarım falan bench presste yattığımız sehpa yenişliğinde dışarı taşmıyo hiç

Alıntıları Göster
    2 metrelik bir adamla 1.60 lık bir adam aynı siklette yarışsın ağırlık kaldırma konusunda kısa adam koyar geçer. Kavga konusundaki saçmalıktan bahsetmiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbomanlet

2 metrelik bir adamla 1.60 lık bir adam aynı siklette yarışsın ağırlık kaldırma konusunda kısa adam koyar geçer. Kavga konusundaki saçmalıktan bahsetmiyorum bile.

hee koyar koyar 2 metrelik adam 60 kilo olcak değil...

Dünyanın en güçlü adamlarına bak hepsi iri ve yağlı göbekli kaslı değiller ama deli kilo kaldırıyolar... O adamların kaldırdığı kiloları kas yığını Arnold, Lazar, Jay Cutler vs. kimse kaldıramaz..

Güç kasla değil irilikle olur kiloyla olur.
    Abim sikletler kiloya göre ayrılmış birşey senin vücut ağırlığın arttıkça gücün de artar. 170 boyunda 80 kilo olup, yağ oranı %8 olan birinin güç kapasitesi 18 olan birinden fazla olacaktır çalışma sistemi uygunsa.

Al kas yığını çok güçsüz 800 lb deadlift yapıyor.

Bilgin yok fikrin var en zararlı insan çeşidisin yemin ediyorum azalarak bit.

https://www.youtube.com/watch?v=uYm7SJn_6ZI
  • quote:

Abim sikletler kiloya göre ayrılmış birşey senin vücut ağırlığın arttıkça gücün de artar. 170 boyunda 80 kilo olup, yağ oranı %8 olan birinin güç kapasitesi 18 olan birinden fazla olacaktır çalışma sistemi uygunsa.

Anlamıyon bişey konuşuyon ya.. Dünyanın en güçlü insanları neden yağlı göbekli o zaman??

2 metre olup 70 kilo olan bir adam 1.70 olup 70 kilo bir adamdan tabi güçsüz olur..

Ben normal şartları konuşuyorum.. Sen hiç 1.60.170 boyunda olan haltercinin 2 metrelik halterciden fazla kaldırdıgını gördünmü mesela?

SİKLET FARKI DİYORUM SİKLET VÜCUT AĞIRLIĞIN YÜKSEKSE GÜCÜN ARTAR BU AĞIRLIĞINI YAĞ YERİNE KAS İLE ARTTIRIRSAN DAHA DA GÜÇLENİRSİN.

1.60 boyunda bir halterci kendi sikletinde 2 metrelik halterciyi sever atar. Kendi sikletinde. Siklet. Öğren şu sözcüğün kelime anlamını.

Sen kendi beceriksizliğinin/güçsüzlüğünün faturasını genetiğine kesiyorsun. Ben 176 boyunda 80 kiloyum, 195 lik 110 kiloluk bir arkadaşımı bilek güreşinde de normal güreşte de(kurallı falan değil, kendi aramızda böyle çayırda çimende) çok devirebiliyorum. Neden biliyor musun? Ondan çok daha güçlüyüm. Neden peki? Adam akıllı ağırlık çalışıyorum.

Sen gidip 3 set 15 tekrar curl yapıp yapıp neden güçlenemiyorum diyip bahaneyi demekki bünyem müsait değil olarak gösterirsen olduğun yerde sayarsın. Bahaneleri bırakıp adam akıllı çalışırsan güçlenirsin. Karı gibi pembe dumbbellar ile 250 tekrar wrist curl yapıp neden arkadaşım boks topuna benden iyi vuruyo diye ağlarsın bahane aramaya devam edersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Sovereign -- 20 Aralık 2015; 20:20:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

He sadece kiloyla olur al en basitinden sana 2 örnek vereyim belki anlarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=cl8HYnoAGbA

https://www.youtube.com/watch?v=qySRWjqctok

• quote:

SİKLET FARKI DİYORUM SİKLET VÜCUT AĞIRLIĞIN YÜKSEKSE GÜCÜN ARTAR BU AĞIRLIĞINI YAĞ YERİNE KAS İLE ARTTIRIRSAN DAHA DA GÜÇLENİRSİN.

yaaa bilgisiz insan sen benim demek istediğimi anlamıyonmu kafan mı iyi?

1.70 boyunda 70 kilo adamla 1.90 boyunda 90 kilo adam ikiside spora başlıyo aynı programı yapıyolar tabi kaldırdıkları ağırlık farklı.

Ben diyomki sana 1.70 lik adam benchte en fazla 100 kilo çıkarken 1.90 lık adam 200 kilo basar.

Anladın mı vücudun kapasitesi senin dediğin siklet bi yere kadar? Çünkü 1.90 lık adamın kemikleri daha iri daha güçlü ve kapasitesi daha fazla.

5 litrelik bidon 5 litre su alır 10 litrelik bidon 10 litre su alır taşır.. KAFAN ALDIMI BİLGİSİZ? Hadi daha yazma konuma VG'den anlamayan 10 kilo dumbell ile kol çalışanlarla konuşamam.

• Vg güç demek değildir güç istiyorsan powerlifting yapıcaksın
    yavrum dünya bench press rekoru sahibi adam 180. Senin mantığına göre 190 lık adamın ezip geçmesi lazım. Neyse. 18 yaşından büyüksen ailene yazık küçüksen umarım ergenliği çabuk atlatırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

yavrum dünya bench press rekoru sahibi adam 180. Senin mantığına göre 190 lık adamın ezip geçmesi lazım. Neyse. 18 yaşından büyüksen ailene yazık küçüksen umarım ergenliği çabuk atlatırsın.
    bi çok faktör var sadece kemiklere bağlıyamazsın gücü teknik , motivasyon , stres vs.'de etkiler
  • Guc ne kemikle ne kasla ilgili merkezi sinir sisteminle ilgili. 3 ayda body yapan benim 2 yildir yaptigim agirligi yapiyor demissin amele gibi pump hissi 10 tekrar bilmem ne calisirsan merkezi sinir sisteminle degil kaslarinla calisiyorsun vucudun gelismeye devam eder ama ben gucsuzum de iste kemikle ilgili genetik bilmemne diye aglamaya hakkin yok 5 tekrar 3 set compound hareketlerle basla 6 ayda kac kilo agirlik basabiliyorsun beraber bakalim senin yaptigin agir kaldiran insanlara kemikleri guclu diyerek basarilarini kucumsemekden baska birsey degil.

Ben daha 5. ayimda 2 yildir falan yapan adamla ayni agirliklari bastigimda adam gelip diyecek ki cok sanslisin genetigin iyi kemiklerin iri bilmemne. Kendim disinda deadlift yapan tek adam gordum onunla da konusunca turkce bilmedigini ogrendim nedense hic sasirmadim salonda yillardir bb yapan abilerden biri beni her gordugunde yanlis yapiyorsun onu yere indirmicen diyor neden cunku hayatinda rowdan baska birsey gormemis deadliftin ne oldugunu bile bilmiyor. Ohp yapiyorum adam gelip yanlis yapiyorsun diyip bambaska hareket gosteriyor. 5 tekrar 5 dakika dinlenme desem once ne kadar yanlis yaptigimi anlatiyor sonra gerizekali taklidi yapiyorum yerse pesimi birakiyor yemezse aciklamaya basliyorum anlamayinca trip atiyor.

Sozun ozu bu ulkede adam gibi spor yapmak istiyorsaniz 1. kural: kulaklik takin.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.