Şimdi Ara

Güç Kasla değil Kemikle Alakalı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
7.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turbomanlet

yavrum dünya bench press rekoru sahibi adam 180. Senin mantığına göre 190 lık adamın ezip geçmesi lazım. Neyse. 18 yaşından büyüksen ailene yazık küçüksen umarım ergenliği çabuk atlatırsın.

ya sen ergenmisin anlamakmı istemiyon?

senin o dünya bench press rekorunun aldığı gıdaları takviyeleri aynı antrenmanı 1.90 lık adam yapsa o kadar sene emin ol 1.90lık adam daha çok kaldırır.. çünkü kemikleri hacmi büyük etrafında oluşan kaslar daha fazla oluyo..

Kafan almıyo sanırım?

BLOK
  • Sopacı kullanıcısına yanıt
    ah be abim neden dünyadaki hiç bir +190 lık adamın aklına gelmemiş dünya rekoru kırmak için çaba sarfetmek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

Guc ne kemikle ne kasla ilgili merkezi sinir sisteminle ilgili. 3 ayda body yapan benim 2 yildir yaptigim agirligi yapiyor demissin amele gibi pump hissi 10 tekrar bilmem ne calisirsan merkezi sinir sisteminle degil kaslarinla calisiyorsun vucudun gelismeye devam eder ama ben gucsuzum de iste kemikle ilgili genetik bilmemne diye aglamaya hakkin yok 5 tekrar 3 set compound hareketlerle basla 6 ayda kac kilo agirlik basabiliyorsun beraber bakalim senin yaptigin agir kaldiran insanlara kemikleri guclu diyerek basarilarini kucumsemekden baska birsey degil.

Ben daha 5. ayimda 2 yildir falan yapan adamla ayni agirliklari bastigimda adam gelip diyecek ki cok sanslisin genetigin iyi kemiklerin iri bilmemne. Kendim disinda deadlift yapan tek adam gordum onunla da konusunca turkce bilmedigini ogrendim nedense hic sasirmadim salonda yillardir bb yapan abilerden biri beni her gordugunde yanlis yapiyorsun onu yere indirmicen diyor neden cunku hayatinda rowdan baska birsey gormemis deadliftin ne oldugunu bile bilmiyor. Ohp yapiyorum adam gelip yanlis yapiyorsun diyip bambaska hareket gosteriyor. 5 tekrar 5 dakika dinlenme desem once ne kadar yanlis yaptigimi anlatiyor sonra gerizekali taklidi yapiyorum yerse pesimi birakiyor yemezse aciklamaya basliyorum anlamayinca trip atiyor.

Sozun ozu bu ulkede adam gibi spor yapmak istiyorsaniz 1. kural: kulaklik takin.

Compound hareket ne ya Bu saçmalıklara inanıyormusunuz? Vücut Geliştirme sistem işi değil kardeşim bu kadar ince bir iş değil. Ağır çalışırsın gelişir bu kadar basit.

Yok Compund falan.. Bu terimler Fitness Trainer olmak için popüler olmak için kişiler tarafından uydurulan şeyler. İnternette soruyolar Compund mu yoksa İzole mi çalışayım muahhaa ??

Compund ne demek başka bölgeler çalıştıran hareket demi?? Mesela Bench Press.. Göğüs çalıştırmak isteyince zaten başka bölge çalıştırmadan bi hareket yapamazsınki?? Her türlü arka kol çalışıyor her harekette yani... Saçmalık tamamen.
    Geçen bi cable crossover yaptım tüm tiriseplerim yandı
  • Alakasız birşey.Demekki yeterince zorlayacak ağırlıkla çalışmıyorsunuz sisteminiz yanlış.Benimde bileklerim ince eskiden çöp adamdim.Benden uzun ve iri adamın kaldırdığını kaldirabiliyorum vücutlar aynı sayılır irilik farkı var.
    Boy ya da kiloyla alakası yok tamamen kemik dokusunun yoğunluğuyla alakalı bir şey bu. İki metre adam gelsin iki koluyla benim tek kolumu çeksin beni yerimden kıpırdatamaz sürüklerim onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

Guc ne kemikle ne kasla ilgili merkezi sinir sisteminle ilgili. 3 ayda body yapan benim 2 yildir yaptigim agirligi yapiyor demissin amele gibi pump hissi 10 tekrar bilmem ne calisirsan merkezi sinir sisteminle degil kaslarinla calisiyorsun vucudun gelismeye devam eder ama ben gucsuzum de iste kemikle ilgili genetik bilmemne diye aglamaya hakkin yok 5 tekrar 3 set compound hareketlerle basla 6 ayda kac kilo agirlik basabiliyorsun beraber bakalim senin yaptigin agir kaldiran insanlara kemikleri guclu diyerek basarilarini kucumsemekden baska birsey degil.

Ben daha 5. ayimda 2 yildir falan yapan adamla ayni agirliklari bastigimda adam gelip diyecek ki cok sanslisin genetigin iyi kemiklerin iri bilmemne. Kendim disinda deadlift yapan tek adam gordum onunla da konusunca turkce bilmedigini ogrendim nedense hic sasirmadim salonda yillardir bb yapan abilerden biri beni her gordugunde yanlis yapiyorsun onu yere indirmicen diyor neden cunku hayatinda rowdan baska birsey gormemis deadliftin ne oldugunu bile bilmiyor. Ohp yapiyorum adam gelip yanlis yapiyorsun diyip bambaska hareket gosteriyor. 5 tekrar 5 dakika dinlenme desem once ne kadar yanlis yaptigimi anlatiyor sonra gerizekali taklidi yapiyorum yerse pesimi birakiyor yemezse aciklamaya basliyorum anlamayinca trip atiyor.

Sozun ozu bu ulkede adam gibi spor yapmak istiyorsaniz 1. kural: kulaklik takin.

2.paragrafa aynen katılıyorum.Salonda benden başka deadlift ve ohp yapan yok.Bide hocalar yok mu aptal hocalar.Deadlift yaparken bi de onlarla uğraşıyoruz yok ağırlığı hızlı bırakma yok o yok bu.En komiğide adam 5 dk dinlenirsen soğursun dedi bana sonra gitti saçma sapan curllar yaptı

Ah squat rack olsa keşke salonda ah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

SİKLET FARKI DİYORUM SİKLET VÜCUT AĞIRLIĞIN YÜKSEKSE GÜCÜN ARTAR BU AĞIRLIĞINI YAĞ YERİNE KAS İLE ARTTIRIRSAN DAHA DA GÜÇLENİRSİN.

1.60 boyunda bir halterci kendi sikletinde 2 metrelik halterciyi sever atar. Kendi sikletinde. Siklet. Öğren şu sözcüğün kelime anlamını.

Sen kendi beceriksizliğinin/güçsüzlüğünün faturasını genetiğine kesiyorsun. Ben 176 boyunda 80 kiloyum, 195 lik 110 kiloluk bir arkadaşımı bilek güreşinde de normal güreşte de(kurallı falan değil, kendi aramızda böyle çayırda çimende) çok devirebiliyorum. Neden biliyor musun? Ondan çok daha güçlüyüm. Neden peki? Adam akıllı ağırlık çalışıyorum.

Sen gidip 3 set 15 tekrar curl yapıp yapıp neden güçlenemiyorum diyip bahaneyi demekki bünyem müsait değil olarak gösterirsen olduğun yerde sayarsın. Bahaneleri bırakıp adam akıllı çalışırsan güçlenirsin. Karı gibi pembe dumbbellar ile 250 tekrar wrist curl yapıp neden arkadaşım boks topuna benden iyi vuruyo diye ağlarsın bahane aramaya devam edersen.

pembe dumbellar
  • Güç kasla ve sinir sistemiyle alakali ama eklenebilecek kas potansiyeli boy ve kemik iriligiyle orantılı. Strongmanlerin hepsinin 2 metre boyunda olma sebebi budur

Dünya bench rekorunun sahibi 2 metre boyunda rus bir elemandi. Adini unuttum. Yani boy ve bilek kemiginin cevresi eklenebilecek kas potansiyelini gösterir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 2 Haziran 2017; 23:9:15 >
  • üstteki arkadaş tam açıklamış.3 yıldır çalışıyosan 120 bench x1 yaptıgını varsayıyorum 3 ay birinin gelip 120 yapması imkansız.
  • Daha kendi vücut yapısını bilmiyo kemikmiş, ilikmiş, kasmış, boymuş diye bi sürü laf-ı güzaf...
    Şu ülkenin büyük çoğunluğu bu tiplerden oluşuyor ya, ona yanıyorum ben.
  • valla kardeş dedigin hem dogru hem de yanlıs. dogru olan tarafı evet bu iş ilk olarak genetikte bitiyor. sanırım sen ektosun. dar omuzlu ince bel koprucuk kemigi dışa çıkıntılı vs vs. zor kilo alan çabuk kilo kaybedensin işte. ben de öyleyim. 3 ay boks yaptım 65 kgdan 58 kgya kadar düştüm yani kilo alamıyordum artık eski gücümde olmadigimi bile farkettim ve ayrıldım spordan. dövüş sporlarında güç mutlaka lazım oluyor. boyum 1.70 ve 85 kilo hedefim ama olmuyor işte kilo alamıyorum. günlük 2500-3000 kalori alıyorum ama yine nafile. bu arada vg insanı güçlendirmez güç istiyorsan powerlifting yapacaksın.. Ektomorf insanlar için boks vg degil de jimnastik kick boks muay thai gibi şeyler daha uygundur bence.
  • Sen bu eziklik ile zaten bir şey yapamazsın.
  • Güç sporları ,vücut geliştirme ve powerlifting gibi sporlarda en önemli şey GENETİKTİR. Çalışma ve azim hiçbir şeydir. Adam senden üstün genetikliyse 7/24 çalış hiçbir işe yaramaz. Bazı insanların sinir sistemi daha kaliteli olunca yapılan çalışmaya daha hızlı cevap veriyor ve daha kısa sürede elit seviyeye erişiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhythm15mg -- 6 Haziran 2018; 13:43:31 >
  • Vay be...

Compound mompound...

Şimdi sporu bırakmıştır bunlar .
  •  Güç Kasla değil Kemikle Alakalı

üstad sen misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: acy23

Güç Kasla değil Kemikle Alakalı

üstad sen misin?
  • güç kasta değil baştadır.
  • Konuda hiçbir mesajı okumadan arama ile "sinir" kelimesini aradım bulamadım. İkinci sayfada denk geldi ki biri yazmış ama sonra muhtemelen cahillerle muhatap olmamak için geri silmiş, alıntı sayesinde görebildim. İşin temeli sinir sistemidir. Aşağı yukarı aynı kilolarda olduğumuz şempanzelerin gücünün bizden beş kat fazla olmasının sebebi de temel olarak budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Konuda hiçbir mesajı okumadan arama ile "sinir" kelimesini aradım bulamadım. İkinci sayfada denk geldi ki biri yazmış ama sonra muhtemelen cahillerle muhatap olmamak için geri silmiş, alıntı sayesinde görebildim. İşin temeli sinir sistemidir. Aşağı yukarı aynı kilolarda olduğumuz şempanzelerin gücünün bizden beş kat fazla olmasının sebebi de temel olarak budur.
    haltercilerin hayvan gibi olan vücut geliştirmecilerden daha fazla ağırlık kaldırması buna örnektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhythm15mg -- 6 Haziran 2018; 13:42:51 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.