Şimdi Ara

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNCELİKLE HERKESE SELAMLAR, ELİMDEN GELDİОİNCE FORUMDA SANIRIM İNCELEMESİ YAPILMAYAN 970 İN BU MODELİNİ İNCELEMEYE ÇALIŞACAОIM. OKUNABİLİR OLMASI İÇİN BÜYÜK HARF KULLANICAM, CAPSLOCK AÇIK UNUTULDUОUNDAN DEОİLDİR SEBEBİ :)

KARTI VATANBİLGİSAYARDAN ALDIM, ALIRKEN CW OLURSA VERİRİM DEDİОİMDE BİZDE SENDEN ALIR SERVİSE VERİRİZ DENDİ YANİ GEL BIRAK YENİSİNİ AL DURUMU OLMAYACAОINI ISRARLA SÖYLEDİLER. BENDE BİRAZ ENDİŞEYLE DE OLSA ALDIM FAKAT CW YOK. HATTA GARİPTİR Kİ NE YAPSAM O SES ÇIKMIYOR, HER SENARYOYU DENEDİM YİNE DE KARTTAN CW SESİ ÇIKMIYOR. BU SERİDEN KAYNAKLANAN BİR GÜZELLİK MİDİR BENİM ŞANSIMA MIDIR BİLEMİYORUM.

KARTIN VE TEST EDİLEN SİSTEMİN FOTOОRAFLARI

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

KARTIN ZANNEDİYORUM SİTEDE EDİTÖR İNCELEMESİ GELECEK, ÇÜNKÜ ARALIK AYINDA DONANIMHABER DİYE SUNULAN PROGRAMDA ENDER YILDIZ KUTU AÇILIŞINI YAPIP İNCELEYİNCE DAHA DETAYLI ANLATACAОIZ DEMİŞTİ BU MODEL İÇİN. BU SEBEPLE TEKNİK OLAYLARA PEK GİRMEYECEОİM, 970 İN YANINDA GETİRDİĞžİ YENİ ÖZELLİKLER VE VERİMLİ MİMARİSİ DEFALARCA KEZ BİLGİ OLARAK PAYLAŞILDI ZATEN.

BEN ZOTAC'IN BU TASARIMINI BEОENDİM, AKLIMDA GAMİNG VE BU VARDI (DAHA ERKEN FARKETSEYDİM EVGA'NIN VERGİ MUAFLI ALIŞVERİŞ OLAYINI ONU ALIRDIM) VATANA GİDİP BAKTIM 970 DE BACKPLATE OLSAYDI DİREK ONU ALACAKTIM AMA YOKTU VE BUNUN HEM GÖRÜNTÜSÜ HEM 8+8 PİN OLUŞU HEM POWER BOOST VE OC+ EKLENTİLERİ AKLIMI ÇELDİ. TEK EKSİĞžİ FANI DURMUYORDU BELKİ İLERİDE BİOS GÜNCELLEMESİYLE HALLEDİLİR EVGANIN YAPTIОI GİBİ.

TEST SİSTEMİ

FX8350 @4.1 GHZ
    990FX-GD80
    VENGEANCE PRO 2400 @2133 MHZ
    GTX970 OMEGA

TESTLERDE İŞLEMCİ 4.1 GHZDE SABİT 970 İ STOCK VE OC Lİ HALDE 1920X1080 VE 2715X1527 ÇÖZÜNÜRLÜK KULLANILARAK YAPILDI. 1440 P YAPMAK İSTEDİM TAM 2K OLSUN DİYE FAKAT NVİDİA DSR İÇİN 2715X1527 SUNUYOR. BAŞKA KAYNAKLARDAKİ 1440P TESTLERİNDEN SKOR DAHA DÜŞÜK ÇIKACAKTIR BU SEBEPLE

970 OC DEОERLERİ İŞLEMCİ DEОERLERİ

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

ARKADAŞLAR ÇOK UОRAŞAMADIM BU DEОER 2 DK UОRAŞARAK ALDIОIM DEОERLER, BELKİ FURMARK İLE UОRAŞARAK DAHA BİR LİMİT DEОER BULABİLİRİM İLERİKİ ZAMANLARDA KARTIN POTANSİYELİNİ ÖLÇMEK ADINA

3D MARK FİRE STRİKE

STOCK - OVERCLOCK

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ ---------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ
     GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

BU TEST İÇİN AKLIMA TAKILAN BİR SORUN OLDU, RAMLER BİOSDA 2133 CPUZ BAKINCA 2133 FAKAT 3DMARK 1333 MHZ GÖRÜYOR. AİDA 64 DE RAM KISMINDA @667 MHZ DİYOR AYNİ 1333 MHZ. BİOSDAN BAKINCA RAM 2400 MHZ OLSA DA İÇİNDEKİ MEMORY PROFİL İLE 2133 ÇALIŞMA SEÇENEĞİ GELİYOR VE OTOMATİK TİMİNGLERİ DE AYARLIYOR FAKAT BAZI YERDE 2133 GÖRÜLÜYOR BAZI YERLERDE 1333. BEN 1866 MHZ ALACAKKEN 2400 MHZ OLANLAR İNDİRİME GİRİP DAHA UCUZA BUNLARI ALDIM, AKLIMDA 1866 CL9 A ÇEKİP KULLANMAK VARDI AMA BİOSDA AYAR ÇIKTI 2133 CL10 DİYE ONU SEÇTİM. AİDA MEMORY TEST YAPINCA SONUÇLAR FARKLI ÇIKIYOR FREKANS OLARAK AYNI GÖSTERSE DE. BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BENİMLE PAYLAŞIR UMARIM.

UNİGİNE HEAVEN

STOCK - OVERCLOCK

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ-- GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

OYUN TESTLERİ

BİOSHOCK İNFİNİTE
    STOCK 1920x1080P - STOCK 2715x1527P ------ OC 1920x1080P - OC 2715x1527P

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ ------------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

TOMB RAİDER

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ --  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ ----------------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ --  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

METRO LAST LİGHT

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ --------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

DİRT 3

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ ------------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

METRO 2033 (BU OYUNUN TESTLERİNİ 1527p YAPARKEN DOF SEÇENEĞİNİ AÇAMADIM, EKRANDA SİYAH DİKEY ÇİZGİLER OLUYORDU BU YÜZDEN 1527p TESTLERİ O AYAR KAPALI YAPILDI)

BATMAN ARKHAM ORİGİNS (1527p TESTLERİ GF.EXP. UYGULAMASININ AL BUNU BÖYLE OYNA DİYE SUNDUĞU AYARLARLA YAPILDI)

STOCK 1920x1080p - STOCK 2715x1527p (GFEXP. AYARLARI) --------------- OC 1920x1080p - OC 2715x1527p (GFEXP. AYARLARI)

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ -------------  GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

İNTERNETTE GENELDE BU OYUN İÇİN YAPILAN YAYGIN BENCHMARK AYARLARI İLE SONUÇLAR

MSAA X4 / PHYSX NORMAL

GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ GTX970 AMP! OMEGA KULLANICI İNCELEMESİ

İSTEYEN OLURSA BAŞKA OYUN TESTLERİ DAHA EKLEYEBİLİRİM

STEAM ID İLE KÜTÜPHANEMDEKİ OYUNLARA BAKIP PERFORMANSINI MERAK ETTİĞİNİZ OYUNLAR HAKKINDA TEST İSTEYEBİLİRSİNİZ

http://steamcommunity.com/profiles/76561198089217510/

ORİGİNDE DE BF3 CRYSİS 3 TİTANFALL VE MOST WANTED VAR ONLARI DA TEST EDEBİLİRİM

OYUN HEDİYESİ OLARAK FC4 ALDIM ONUN VE FC3 OYUNUNUN TESTLERİNİ EKLEYECEĞİM. BENCHMARKLARI YOK EĞER BENCHMARK TOOL BULURSAM ONUNLA YAPARIM YOKSA SHADOW PLAY İLE OYNAYIŞ ÇEKİCEM 1080p ve 1527p OLARAK.

DARBOĞAZ KONUSU

İŞLEMCİYLE UĞRAŞMADIM PEK AMA YAKINDA 4.6-4.7 GİBİ BİR DEĞERE ÇEKİP TESTLERİ TEKRAR YAPASIM VAR. BUNLARIN YANINDA DA MULTİ OYUNLAR DENEYECEĞİM, ELİMDE BF4 YOK AMA BF3 VE TİTANFALL İLE TEST ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. CS GO TESTİ DE YAPABİLİRİM TF 2 İLE EĞER İSTENİRSE.

ŞUAN İŞLEMCİ 4.1 GHZ VE GPU KULLANIMI %99 OLUYOR SORUN YOK O YÜZDEN PEK BIZIKLAYIP ZAMANIMI HARCAMADIM. BAZI OYUNLARDA %85-95 ARASI KALIYOR ONLARI DA DSR İLE 1527P AÇTIĞIMDA YİNE GPU %99 KULLANIMA ÇIKIYOR.

ELİMDE BİR DE FX6300 VAR, ONUNLA DA 970 İ DENEMEK İSTİYORUM. PEK BİR POLEMİK KONUSU 6300 VE STOCK DEĞERLERLE SONRA OC YAPARAK KARTA NE KADAR DARBOĞAZ YAPTIĞINI FX8350 E GÖRE KIYASLAYABİLİRİM.

SONUÇ

KARTTAN MEMNUNUM, ÇOK SESSİZ ÇALIŞIYOR AYRICA CW YOK BU SEBEPLE HİÇ SIKINTI ŞİKAYET EDECEK BİRŞEY BULAMIYORUM. OC POTANSİYELİNİ TAM DENEMEDİM AMA MAXWELL İLE KARTLAR 1500MHZDE OLDUKÇA RAHAT. ŞUAN KULLANILAN AYARLAR BOOST OLARAK BEN 1451 AYARLASAM DA 1501 GÖSTERİYOR FURMARK VE AFTERBURNERİN RİVATUNER İZLEYİCİSİNDE. BU YÜZDEN OC TESTLERİNİ GPU 1501 OLARAK VARSAYABİLİRSİNİZ.
    KUTU İÇERİĞİNİ ÇEKMEDİM PEK BİRŞEY ÇIKMIYOR DVİ TO VGA VE 2 TANE 8 PİNE DÖNÜŞTÜRÜCÜ VAR.

BEN ÇOK SEVDİM, İYİ Kİ BU MODELİ SEÇMİŞİM DİYORUM. GALAX EXOC VE HOF İÇİN BAYA BİR NİYETLENDİM GAMİNG E ÖZENDİM AMA BU DA PİŞMAN ETMEDİ. OYUNLARIN ÇOĞUNU 1527p OYUNUYORUM MONİTÖRÜM 1080p OLMASINA RAĞMEN VE GÖRÜNTÜ ÇOK KESKİN ÇOK NET OLUYOR. ŞUAN KART PİYASA SEVİYESİNE GÖRE ÜST KATEGORİDE OLDUĞU İÇİN 1527p DE BİLE AA KISMAYIP SONUNA KADAR AÇIYORUM, AMA KÖŞE YUMUŞATMAYI FXAA VEYA KAPATIP BAKINCA DA HİÇ FARK YOK. YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK RENDER YAPIP DOWNSCALE EDİLEN GÖRÜNTÜNÜN PEK KÖŞE YUMUŞATMAYA İHTİYACI KALMIYOR BÖYLECE İLERİDE ZORLAYICI OYUNLAR ÇIKSA DA AA KISAR VEYA KAPATIR YİNE 1527p DE OYNARIM SANIRIM.

ÖZETLE : FAN SESİ YOK, CW YOK, SICAKLIK YOK, TASARIM VE MALZEME KALİTESİ GÜZEL, DOSTA TAVSİYE EDİLEBİLECEK BİR ÜRÜN OLMUŞ.

ZOTAC SERVİS OLARAK ELEŞTİRİLER ALABİLEN BİR FİRMA AMA MALZEME KALİTESİ OLARAK VE İMAJ KONUSUNDA ALGILARI YÜKSELTMEK İSTİYOR SANIRIM. İYİ VE GÜZEL MODELLER ÇIKARIYOR, ŞUAN 3 ADET 970 MODELİ VAR VE BU ORTA MODEL. BUNDAN BAŞKA BİR DÜŞÜĞÜ VE BİR ÜSTÜ VAR. UMARIM FAYDALI BİR İNCELEME OLMUŞTUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metebyr -- 9 Ocak 2015; 17:33:29 >

• Gayet guzel bir inceleme olmus eline saglik gule gule kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fıstık Gibi Bir İnceleme Yapmışsınız
  • 2245metin kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 17:57:55 >
  • güzel inceleme olmuş, hayırlı olsun
  • Hayırlı olsun öncelikle.

4.5 ghz 8350 ile multiplayer oyunlardaki yorumlarınızı da eklerseniz güzel olur özellikle çok tutulan bf4, arma3 gibi oyunlar için.

FX 6300 ile durumu kıyaslama düşüncesi de güzel ; uygulayabilirseniz şahane olur referans adına.

Kartınızı güle güle ,sorunsuzca kullanın
  • Zotac eski günlerine geri dönüyor. 900 serisinde gayet iyi iş çıkarmışlar. Acaba kartın heatsink ve fanlarını çıkarıp kartın çıplak birkaç fotoğrafını ve heatsinkin fotoğraflarını atabilir misiniz?

• Elinize sağlık. Güzel bir inceleme.

Gtx970 Strix incelemesi yapmıştı arkadaş. i7 3770k idi işlemcisi. Driver farkı olabilir ama karşılaştırma amaçlı bakılabilir.
    http://forum.donanimhaber.com/m_97712662/tm.htm
  • Güzel inceleme olmuş teşekkürler

Amp! kartlar yüksek o.c ile geliyor,ancak kartta soğutma iyi tutulmuş.

Fanların durmamasına çok takılma.Msi afterburner/sapphire trixx programlarından 50-60 dereceye kadar en düşük düzeyde kalmasını sağla sonra birden yükselt.Ben kendi kartımı öyle kullanıyorum hiç ses yok fanlar 2rpm de dönüyor elinle döndürüyormuşsun gibi.Ayrıca sıcaklıkta düşük kalıyor

• Heaven da puanınız düşük çıkmış sanırım işlemciden dolayı.

İnceleme için elinize sağlık güle güle kullanın kartınızı.
  • yorumlarınız için sağolun arkadaşlar. heaven skoru 3-4 fps düşük kalmış intel sistemler genelde oc ile 60-64 arası skor alıyor o farkı da yakında işlemciye zaman ayıracağım ve 4.5 - 4.6 gibi bir değerde skorun 4.1 e göre 3 fps civarı artacağını düşünüyorum. asıl meraklandığım eski işlemcim olan fx6300 ün neler yapacağı. onun skorlarına da umarım önümüzdeki hafta bakabilirim ve çok geç olmadan burada paylaşırım.
  • Kartınız hayırlı olsun.Güzel kart.İnceleme içinde teşekkürler.Güzel olmuş
  • Ustad ses kartini taktiginiz slot en ufak olan mi yoksa ekran kartinin takildigi gibi uzun mu?
  • Sheldon-Cooper S kullanıcısına yanıt
    x16 ya taktım yani ekran kartı da takılabilecek kadar uzun olana fakat onlar standart olduğu için farketmiyor. içinde 16 tane yol var ses kartı baştan 1. olanı kullanıyor oradan haberleşiyor gerisi boşta. sende pci exp olduktan sonra istediğine takabilirsin çalışır sorunsuzca

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metebyr

x16 ya taktım yani ekran kartı da takılabilecek kadar uzun olana fakat onlar standart olduğu için farketmiyor. içinde 16 tane yol var ses kartı baştan 1. olanı kullanıyor oradan haberleşiyor gerisi boşta. sende pci exp olduktan sonra istediğine takabilirsin çalışır sorunsuzca

Tamam hocam bende oyle yapayim o zaman tesekkur ederim.
  • Güzel inceleme hayırlı olsun
  • metebyr kullanıcısına yanıt
    İnceleme için teşekkürler ve kartının hayırlı olmasını dilerim.

Bende gtx 970 almayı düşünüyorum ve bu modelle ilgili araştırmalara başladım, şu anda bu kart ve şu çirkin amp extreme ile G1 arasında gidip geliyorum, benim için öncelik kartın sıcaklık durumu, strix için serin olduğu söyleniyor ama asus markasınıda hiç sevmediğimde onunla ilgilenmiyorum, msı olan kartın en sağlam ''uzun ömürlü'' kart olduğunu düşünsemde guru incelemesindeki termal görüntü beni ondan biraz soğuttu ve arka plakası olmamasıda eksikmiş hissi verdirdi, bu kart için serin demişsin ancak herhangi bir sıcaklık belirtmemişsin testlerde bu kartın sıcaklığını gözlemliyebildinmi yani maximum sıcaklığı nedir, bu konuda bilgi verebilirmisin ?

• CoNaR-X kullanıcısına yanıt
    hocam bende gaming ile bunun arasında kaldım 2 kartı da kutusundan çıkardım alırken ve cidden bu gaming olanın yanında epey özenli işçilik barındırıyor ki ben son ana kadar gaming istiyordum eski kartım msi dı ve anakart vs msi olunca uyumlu olsun dedim fakat pencereli vs kasa için backplate olmaması çok kötü. bunun sırt kısmı güzel duruyor uğraşmışlar kart için.

sıcaklık konusunda bütün 970 ler serin, referans tasarım blower fanla bile serinler o kısmı kafana takma. 1500 mhz yapıyorsun karttan gene ses çıkmıyor. hangi modeli alırsan al ses kısmında sorun yaşamazsın,bende sıcaklıklar 79 derece çünkü ben üst limiti 79 yaptım. 72 yapsam 72 yi geçmeyecek. bu modelde fanlar %80 devire çıkmadıkça sesleri duyulmuyor %80 den sonra da ufaktan duyuluyor yine ses yok gibi birşey. ben sesi duymak için manuel olarak fanu %80 e çekmiştim. termal sınırı 72 yaptığımda bile fan devri %70 lerde seyrediyor yine ses yok. ben limiti 79 derece yaptığımdan fan devri oyunlarda vs %45-50 civarı, 80 derece de ekran kartları için çok rahat çalışabilir bir sıcaklık

• Çok güzel bir inceleme olmuş.
    İşlemciniz de taş gibi;o ekran kartıyla bir sıkıntı yaşamazsınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.