Şimdi Ara

GTX750 Tİ alıcam sormak istediklerim var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a Evga veya MSi gtx 750 ti alacağım iki kart arasında 100 tl gibi bi fark var evga ve msi gtx 750 ti kullanan arkadaşlar var ise 1920x1080p'de lol cs:go ve dota 2 fps değerlerini yazarsa memnun olurum bu 3 oyundan baska oynamıyacam full hd filmlerde problem çıkarmayacağını thmin ediyorum full ayarlarda en düşük 170 fps alırmıyım sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: haydar1912

S.a Evga veya MSi gtx 750 ti alacağım iki kart arasında 100 tl gibi bi fark var evga ve msi gtx 750 ti kullanan arkadaşlar var ise 1920x1080p'de lol cs:go ve dota 2 fps değerlerini yazarsa memnun olurum bu 3 oyundan baska oynamıyacam full hd filmlerde problem çıkarmayacağını thmin ediyorum full ayarlarda en düşük 170 fps alırmıyım sizce?

En dusuk 170 fps nasıl bir fantazidir gereksiz zaten monitorunun tazeleme hizi ve ms cinsinden gecikme degerinde kisitli kaliyosun 1000 fps alsa dahi belli bi limittesin kisaca 100 lira fark falan vermeye gerek yok asus strix uygun fiyatliydi yafa msi da olur hangisi ucuz ise alabilirsiniz fazla para vermeye bakmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cs:go ultra ayarlarda 100-200 fps arasında fps verebiliyor ama işlemci i7 4790k dotada ultrada 60fps civarı veriyordu diye hatırlıyorum. Reborn ile ne oldu ne bitti hiç denemedim. Ama cs:go da max fps işlemcinize bakar bence.
    Ek olarak msi Gaming oc ve asus strix kartlarında ek güç girişi yok Extreme overclock düşünceniz varsa gigabyte modeline bakın ama evga modellerinde fan problemi var almamakta fayda var bence. ( ben msi kullanıyorum +30 çekirdek oc +100 ram oc var. )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam beklerdim yeni gtx 950 serisi geliyor ağustos sonunda

• quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Ben olsam beklerdim yeni gtx 950 serisi geliyor ağustos sonunda

suan kullandıgım ekran kartı çöp cs de 40 70 lol de 40 60 fps alıyorum dota 2 yı oynatmıyor ve ömrü bitti diyebilirim ılk aldıgım zamanda 30 derecede baslardı yukte 45 50 arası olurdu sımdı 48 derecede açılıyo yukte 60 65 oluyor.
    Ben aslında asus r7 360 o.c yı alacaktım ama ısı boruları yokmuş o yüzden gtx 750 ti ye karar verdim r7 360 larda cıkalı 20 25 gun oldu ama hala vatan bılgısayar stoklarında yok ben ızmırde oturuyorum ve sadece elden alısverıs yapıyorum ınternetten almadıgım ıcın gtx 950 17 agustosta çıkacak 1 ayda ölye bekle ekım ı bulur ozamana kadar beklıyemem malesef ve ulkemızde bu kartlar çok pahalıya denk geliyor butçemde yetmeyebılır yurt dısında 4gb gtx 960 200 dolar ıken ulkemızde 308 dolar gtx 950 150 dolar olarak belırlenmıs bu ulkemıze 200 dolardan gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

S.a Evga veya MSi gtx 750 ti alacağım iki kart arasında 100 tl gibi bi fark var evga ve msi gtx 750 ti kullanan arkadaşlar var ise 1920x1080p'de lol cs:go ve dota 2 fps değerlerini yazarsa memnun olurum bu 3 oyundan baska oynamıyacam full hd filmlerde problem çıkarmayacağını thmin ediyorum full ayarlarda en düşük 170 fps alırmıyım sizce?

En dusuk 170 fps nasıl bir fantazidir gereksiz zaten monitorunun tazeleme hizi ve ms cinsinden gecikme degerinde kisitli kaliyosun 1000 fps alsa dahi belli bi limittesin kisaca 100 lira fark falan vermeye gerek yok asus strix uygun fiyatliydi yafa msi da olur hangisi ucuz ise alabilirsiniz fazla para vermeye bakmayin

hocam onu yazmamın sebebi ben fps yi 60 a sabitliyorum ztn 59 bıle olsa fark belli oluyor emin ol şuanda yıne 60 fps ye sabıt lol oynuyorum bazen 40 a dusuyo bazen 55 e harıtaya göre ve sampıyon skıl efeklerıne gore degısıyor 60'ın 1 fps bıle altına dusse belli oluyor . MSi gtx 750 ti lol cs ve dota 2 de oyun performanslarına bakabılecegım bır lınk mevcutmu 1080p de ben aradım pek bulamadım ıngılızcem olmadıgı ıcın yabancı sıtelere bakmadım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onr1818

quote:

hocam onu yazmamın sebebi ben fps yi 60 a sabitliyorum ztn 59 bıle olsa fark belli oluyor emin ol şuanda yıne 60 fps ye sabıt lol oynuyorum bazen 40 a dusuyo bazen 55 e harıtaya göre ve sampıyon skıl efeklerıne gore degısıyor 60'ın 1 fps bıle altına dusse belli oluyor . MSi gtx 750 ti lol cs ve dota 2 de oyun performanslarına bakabılecegım bır lınk mevcutmu 1080p de ben aradım pek bulamadım ıngılızcem olmadıgı ıcın yabancı sıtelere bakmadım

59 da bile belli oluyor demen bence tamamen algiyla alakali fps acik oynadiginda tamamen algini etkiledigini dusunuyorum monitorun 50 59 60 hertz tazeleme oranlarindan birinde calisiyordur yani 30 fps nin ustinde akicilikdan bisey kaybetmessin dota 2 de tum ayarlar fulken seni tatmin edicrgini dusunmuyorum sen baya ucuk degerler istiyosun dosdum internette bellek miktarin ve islemcine yakin ayni ekran karti kullanan sistemler bulabilirsin test anlaminda lol cok ekstrem guc isteyen bir oyun degil ama cok kalabalik maplarde ful hersey acikken agir sahnelerde ne olur tam kesdiremiyorum internetteki gameplay test v.b videolari bulabilirsiniz bakabilirsiniz

• şuan kullandığım ekran kartm sapphire hd 5570 1080p gölgeler kapalı full ayarda 40 dakikalık oyunun 25 dakikasını 60 fps ortalaması oynatıyor ama farklı şampiyonlarda udyr syndra anivia shyvana gibi skil efecktleri güçlü olanlarda 1e1 çatışmada 50 fps ye kadar duşuyor ve ejderha kapısına geldigimde fps direk 40 45 oluyor ayarları kıstım bide öyle denedim daha beter oldu tek çare çözünürlüğü değiştirmekte buldum 1600x1000 çözünürlükte 55-60 fps aldım yine gölgeler kapalı.
    Full ayarda MSİ veya Evga gtx 750 ti nin gölgeler açık şekilde 60 a sabitledigimde düşmezse çok iyi olur vsync i kaldırdıgımda fps serbest kalıyor ve 200 lere kadar çıkıyor ama onların gerçek fps değeri olmadığını bılıyorum monıtorumun destekledıgı kadar fps sunabılır bana monıtorum 144 veya 120 hz olsa eyvallah benım yuksek olarak en dusuk 170 fps olsun dememdekı amaç sabıtlendıgınde 60 olan fps nın 59 a düşmemesini öğrenmekti çünkü fps sabitken 120 nin altına indiginde yavaşlamayı görebiliyorum

Yardımlarınız için teşekkürler EVGA veya MSİ gtx 750ti alacam strix modeli hoşuma gitmedi bu kartları kullanan arkadaşlar varsa 2015 güncel driver ile aldıkları fps değerlerini yazarlarsa sevinirim
    bu arada sistemimi yazayım size belki daha çok yardımcı olabilirsiniz

asus m5a97r2.0 anakart Fx6300 stok fan o.c siz kullanıyorum şuan kullandıgım ömrü bitmek üzere olan ekran kartı sapphire hd5570 gskil 1600mhz 8gb cl9 ram 1tb wd purple hdd Coolermaster haf912 advanced kasa içinde 750w 80plus bronze power mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar1912 -- 25 Temmuz 2015; 20:17:55 >

• fps değerleri sabitken ve serbestken bi kaç foto çektimhttp://i.hizliresim.com/pojnYL.png
    http://i.hizliresim.com/ql3vY5.png http://i.hizliresim.com/gAn6y5.png http://i.hizliresim.com/AqEzPX.png http://i.hizliresim.com/GkEDg7.png bu fps lerde oynuyorum işte gtx 750ti aldıgmda 60 dan düşerse bi anlamı kalmaz onun için araştırma yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar1912 -- 25 Temmuz 2015; 21:05:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.