Şimdi Ara

GTX Ti 1GB Vs. GT 640 2GB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Bu iki ekran kartına sahip iki masaüstü var ve birini alacağım ama karar veremiyorum. Hangisi daha iyidir. DVI girişli bir monitör kullanacağım. İki masaüstünün de işlemcileri aynı. Aşağıda özellikleri de gözüküyor.

http://gamingis.files.wordpress.com/2012/07/results.jpg

http://gamingis.files.wordpress.com/2012/07/diff.jpg

• İkiside iyi değil dostum, en azından 6850'li bir kasa topla bütçe yeterliyse.
  • Bütçem ancak bu ikisine yetiyor. İkinden hangisi iyidir acaba?
  • illa bu ikisinden diyorsan gtx550ti daha iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx650, gtx650ti, modellerinden fiyat olarak uygun olanını al. bu ikisinden ti olan iyi.
    bütçeni yukarı çekebilirsen 1gb hd7850 al.
  • peki arkadaşlar 550 Ti ile 640 arasında nasıl bir fark vardır? Cidden anlamıyorum o yüzden soruyorum. İki masaüstünün de işlemcisi intel i7 3770. gördüğüm kadarıyla ikisi de 192 bit. Ti 1 gb iken GT 640 2 gb. 2 gb olanın daha iyi olması gerekmiyor mu? Bir de DVI girişli monitör kullanırsam GT 640 3 gb oluyormuş. Bunu da anlamadım.
  • İkisinin arasında 550Ti fakat sıfır alınacaksa bu fiyata yada biraz daha yükseğe HD7770 olması lazım , GT640 önerilmemesinin nedeni grafik işlemcisinin performansı düşük olduğundandır. 2GB / 1GB 192Bit diye sınıflandırmak yanlış olur.

İkinci el 5850 / 5870 / 6850 almanızı öneriyorum.
  • Pardon arkadaşlar GTX Ti DDR5 192 bitken 640 DDR3 128 bitmiş. Şimdi anladım.
  • Yardımınız için teşekkürler. Sanırım GTX Ti 'yi alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapiddd

peki arkadaşlar 550 Ti ile 640 arasında nasıl bir fark vardır? Cidden anlamıyorum o yüzden soruyorum. İki masaüstünün de işlemcisi intel i7 3770. gördüğüm kadarıyla ikisi de 192 bit. Ti 1 gb iken GT 640 2 gb. 2 gb olanın daha iyi olması gerekmiyor mu? Bir de DVI girişli monitör kullanırsam GT 640 3 gb oluyormuş. Bunu da anlamadım.

Nasıl bir kasa alıyorsunuz, hangi amaçla alıyorsunuz ne kdar bütçeniz var bu kasaların fiyatları nedir söyleyin çünkü eğer amacınız oyun ise ihtiyacınızın çok üstünde bir işlemciye para saçacağınızdan çok kötü bir ekran kartına talim etmek üzeresiniz... Uzak durun o kasalardan. Önce acele etmeyin sakinleşin - bir adaçayı için sonra bütçenizi ve amacınızı elinizde mevcut olan donanım varsa neler olduğunu söyleyin. (mesela monitör varsa çözünürlüğü maks. kaçtır vs... gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 29 Aralık 2012; 15:12:22 >

• şimdi anlamadığın için yazıyorum, ekran kartının bitinin yada gb nın daha yüksek olması daha iyi olduğu anlamına gelmez.
    ekran kartının 1. derece önemli parçası gpu denilen işlemcisidir.
    hangi ekran kartının işlemcisi (gpu) daha iyiyse o ekran kartı daha iyidir.
    bunu nasıl anlarsın,
    farklı marka (amd, nvidia vs) veya jenerasyon (gtx5 serisi, gtx6 serisi vs) 2 ekran kartının oyun testlerine bakarak.
    aynı marka ve jenerasyonda gpu özelleiklerine bakarakta kolayca anlaşılabilir.
  • ASUS INTEL İ7 3770 3.4 GHZ 8 GB DDR3 RAM 1TB HDD 1 GB NVIDIA GTX 550TI 2041 Lira

HP Pavilion p6-2305et C5W71EA Intel®Core™ i7 3770 3,40 GHz 8 GB 1600 MHzDDR3 1 TB SATA 3G7200 rpm NVIDIA GeForce GT 6403 GB Paylaşımsız 1960 Lira

Bilgisayarlar bunlar. Öyle çok oyun oynamayacağım. Zaten oyun oynamaya da vaktim yok. Daha çok çizim programlarını kullanacağım. HD film izlerim o kadar. Full HD bir monitör almayı düşünüyorum.
  • Bir de unutmadan ısınma problemi olmasın istiyorum. AMD işlemcili bir laptop'ım var. Artık illallah ettirdi.
  • quote:

ASUS INTEL İ7 3770 3.4 GHZ 8 GB DDR3 RAM 1TB HDD 1 GB NVIDIA GTX 550TI 2041 Lira

HP Pavilion p6-2305et C5W71EA Intel®Core™ i7 3770 3,40 GHz 8 GB 1600 MHzDDR3 1 TB SATA 3G7200 rpm NVIDIA GeForce GT 6403 GB Paylaşımsız 1960 Lira

Bilgisayarlar bunlar. Öyle çok oyun oynamayacağım. Zaten oyun oynamaya da vaktim yok. Daha çok çizim programlarını kullanacağım. HD film izlerim o kadar. Full HD bir monitör almayı düşünüyorum.

Herşeye rağmen yine de bu kasalardan birinde ısrarlı iseniz 550TI olan kasayı alın. Yani donanımları ayrı toplayıp - toplatıp alamam bu işlerdden anlamam kasanın bana hazır gelmesi lazım, bir sorun yaşarsam kasayı kurcalamam aldığım yere komple götürürüm vs... diyorsanız...

Buna karşın bu sistemlerin anakartları hakkında bilgi yok. Nereden satın alacaksınız herhangi bir link var mı?

• O fiyata daha iyi performans verebilecek bir kasa toplanabilir
  • Toplanabilir ama ben taksitli ve garantili almak istiyorum.
  • quote:

Toplanabilir ama ben taksitli ve garantili almak istiyorum.

Toplama alındığında her parça için 2-3Yıl garanti olacak ve istediğiniz an parçaları birbiriyle değiştirme hakkınız olacak ve tüm bileşenleri taksitli olacak alabileceksiniz.

Sizin kararınız yapacak birşey yok
  • quote:

Toplanabilir ama ben taksitli ve garantili almak istiyorum.

Bile bile fiyatını haketmeyen ürünü almak mantığa kurşun sıkmak olsa gerek. Cehalet Mutluluktur ...
  • i7 işlemciye gtx550 ti ne ya. saçmalık. eğer vatandan alacaksanız. sistem tavsiyeleri bölümüne 2000 tl'lik sistem tavsiyesi yazın. size bundan çok daha iyi bir sistem önerirler. onu kağıda yazıp vatana alırsınız size o parçaları toplayıp birleştirip hazır bilgisyar gibi verirler, daha iyi olur. yine taksitli yine garantili olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.