Şimdi Ara

Gtx 1070 Darboğaz Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Değerli forumdaşlar.Sistemim imzamda mevcut.İ5 2500k işlemci gtx 1070 ekran kartına darboğaz yaparmı.Ayrıca r9280x den gtx 1070 veya gtx 1060 geçmek istiyorum.Bu arada ram 8 gb şu anda.Gtx 1070 i5 2500 e çok gelirmi yorumlarınızı rica ederim.Yanılmıyorsam 2008 yılında almıştım işlemciyi 8 yıl sorunsuz götürdü beni helal oslun çok memnunum hala da gideri var sanırım.

• Hemde aşırı çok
  • yapar
  • 970'e yapıyor 1070'i geçtim.
  • TEZ74 T kullanıcısına yanıt
    2008 yilinda mi aldiniz, ->https://ark.intel.com/m/de/products/52210/Intel-Core-i5-2500K-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz#@product/specifications

Yau arkadas ben benim q6600lu sistemi 2007 2008 arasinda toplamisim.

Simdi sizin sorunuza gelince, darbogaz yapar mi yapmaz mi dan once youtube dan videolara bakiyoruz.

Evet darbogaz oluyor mu oluyor ama oyun akiciligindan kayip var mi yok, drop var mi yok, shuttering var mi yok.

Biraz dusuk fps alirsin, yeni nesil islemcilere gore ama ben senin yerinde olsam o sistemi bozulana kadar kullanirdim, bozulduktan sonra piyasaya bakar uygunundan zen mi alirdim kabylake mi alirdim bilemem.

Gtx 1060 alabilirsin, monitorun 1080p 60hz ise, ama yakinda sistemi degistiricem dersen baska.

Bf1 gibi, gtaV gibi oyunlarda daha cok 2500k nin zorlandigini goruyoruz.

Ayni zamanda multi oyunanan oyunlarda da multi single farkini yasarsin.

(Islemcide min @4,5ghz overclock oldugunu varsaydim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Moralimi fena bozdun kardeşim bende kendimi avutuyordum kaç yıldır kullanıyorum diye.Fena kafama takıldı faturaları aramaya başlıyacağım şimdi.Cpu -anakart+ram komple sistemi değiştirmek şimdilik çok zor daha doğrusu israf olur benim için.Gerçi 1700 Tl vermekde gtx1070 için hiç içimden gelmiyorda neyse.Dar boğaz yapacağını anlamış olduk.Full ayarda atıyorum 80 fps almazda 60 alır yeterki takılma olmasın kabulümdür.Monitörü değiştirdim 60 hz benq2455 e geçtim.Freesync hayallerde kaldı artık benim için.Neyse bu işten 500 tl kar kaldı bana.1000 tl yerine 500 e monitör değişti.Şimdi bu 500 e 1200 daha koyup gtx 1070 almak niyetindeyim.(Yurtdışı kartı).Dediğin gibi takılma olmaz daha az fps alırsın demişsin o kabulüm ama takılma yaparsa yanarım çünkü işlemci anakart ram = 2000 tl olurki bu hiç iyi olmaz.Şeytan diyor geç ps4 e hem Uncharted 4 de oynarsın.
  • i5 2500k ve i7 3770 işlemcili sistemlerim var ikisindede gtx1070 ekran kartını kullandım en ufak bir dar boğaz sorunu yaşamadım. anakart olarak z68a gd80 ram olarak 16gb kullanıyorum.
  • MsSsS M kullanıcısına yanıt
    Sallamayalım i7 2600K O.C. ta 5Ghz de GTX 1070 e zar zor yetiyor i5 2500 K nın yetmesi imkansız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 13 Aralık 2016; 16:17:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

Sallamayalım i7 2600K O.C. ta 5Ghz de GTX 1070 e zar zor yetiyor i5 2500 K nın yetmesi imkansız

kimin sallayıp kimin sallamadığını görelim. elindeki 5ghz hızındaki 2600k işlemciyi görelim?

Gtx 1070 Darboğaz Sorusu

• Arkadaşlar kırıcı olmamıza gerçekten gerek yok.Fikirler ayrılabilir herkes düşüncesini yazar okuyanlarda fikir edinmiş olur aklına yatanı değerlendirir.Tabiki 2500k ile i7 üst seviye işlemci arasında fark olacaktır.2500k gtx1070 e darboğaz illaki yapacaktır.Ancak bu takılma tekleme şeklinde oluyorsa işte o zaman benim için darboğaz vardır kullanılmaz ki bu durumda kart.Ancak takılma yok akan grafikler varsa varsın 10-15-20 fps aşagıda olsun yeterli benim için kısaca 60 fps sabit versin kart işlemcide bunun önüne geçmesin kafidir.Çünkü pc montajı bilen bütün kullanıcılar ileriye dönük parça alırlar.İşlemci bir süre idare etsin ilerde gtx1070 şe gerçekten yakışan işlemciye geçeriz.Ancak şimdilik ekran kartı değişimi yeterli benim için.İlgilenen arkadaşlara da ayrıca yürekten teşekkür ederim.
    Arkadaşım tamda istediğim sistemi kullanıyorsun.i5 2500k ile gtx1070 i tavsiye edermisin.Ekran kartınla ilgili şikayetin varmı yoksa keşke 1080 ni tercih etseydim dediğin oldumu.Hem 1060 hemde 1070 şeçeneklerim var uygun görünen arada 250-400 tl gibi farklar olacak iki kart arasında.Tavsiyelerin önemli benim için.
    Lütfen yazdıgımı düzgün okuyun
  • CPU'yu zorlayan oyunlar seçilmiştir. 980ti = 1070 diyebiliriz.

BF4:

Gtx 1070 Darboğaz Sorusu  Gtx 1070 Darboğaz Sorusu

Black OPS 3:

Fallout 4:

GTA 5:

Just Cause 3:

Witcher 3:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 13 Aralık 2016; 17:52:43 >

• cümleye sallamayın diye başlayıpta sonrasında yazdığımı düzgün okuyun diyen vatandaş elinde 2600k varmış gibi konuşuyorsun madem öyle kullanmadığın ürün hakkında kesin konuşmayacaksın!
  • Yapar ama 60 fpsnin altını görmezsin 4.5 ghzde 144 fps de bekleme.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Yani hocam i52500+1070 olur diyosunuz.Herhalde takılma olsa bu testlerde belirtilirdi yoksa 95 fps yi takılarak verse ne olur vermese ne olur.Harbiden bu durum çok önemli.1800 civarı para bayılacaksın sisteme takacaksın tekleme takılma yaptığını bir düşensenize.Arada sırada takılma yapsa bile olmaz yani.Yukarıda arkadaş açıklamış bu işlemciyle kullandım diye ona güvenerek alıcağım zaten.
  • Bu testlerde işlemci 4 ghz çıkarılmış.3,7 lere çıkıyorum bende ancak yukarısı pek güvenli olmuyor.Anakart ve kasadan kaynaklı.E bide buna 1070 takınca 4 ghz ye çıkmaz benim işlemci çıksada uzun süreli kullanımda hata verecek keyifli olmayacaktır kanımca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEZ74

Moralimi fena bozdun kardeşim bende kendimi avutuyordum kaç yıldır kullanıyorum diye.Fena kafama takıldı faturaları aramaya başlıyacağım şimdi.Cpu -anakart+ram komple sistemi değiştirmek şimdilik çok zor daha doğrusu israf olur benim için.Gerçi 1700 Tl vermekde gtx1070 için hiç içimden gelmiyorda neyse.Dar boğaz yapacağını anlamış olduk.Full ayarda atıyorum 80 fps almazda 60 alır yeterki takılma olmasın kabulümdür.Monitörü değiştirdim 60 hz benq2455 e geçtim.Freesync hayallerde kaldı artık benim için.Neyse bu işten 500 tl kar kaldı bana.1000 tl yerine 500 e monitör değişti.Şimdi bu 500 e 1200 daha koyup gtx 1070 almak niyetindeyim.(Yurtdışı kartı).Dediğin gibi takılma olmaz daha az fps alırsın demişsin o kabulüm ama takılma yaparsa yanarım çünkü işlemci anakart ram = 2000 tl olurki bu hiç iyi olmaz.Şeytan diyor geç ps4 e hem Uncharted 4 de oynarsın.

80 fps olmaz da 60 fps olur demissin. Zaten mevcut ekran kartin 1080p de yeterince iyi. Bir ayar kisarsin yine 60fps olur diye dusunuyorum. Sisteminin bir ustu, komple sistemi degistirerek olur. Kullanmaya devam et :)

Paran olur, zen cikar, yeni seri kartlar cikar o zaman yatirirsin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

CPU'yu zorlayan oyunlar seçilmiştir. 980ti = 1070 diyebiliriz.

BF4:

Black OPS 3:

Fallout 4:

GTA 5:

Just Cause 3:

Witcher 3:

4. nesil intel sisteme yatirim yapmis birisinin, skylake almamasi gerektigini hep soylerim de inanmazlardi. Ne eksigi var baksaniza intel yerinde saymis resmen.

• İşte beklediğim cevap bu.Aklıyla değil kalbiyle hareket eden birine tokat gibi cevap verdiniz.Ekran kartını da alalı 2 sene olmuştur sanırım; işlemci tarihi gibi yanılıyor olabilirim.Monitörü değiştirince ekran kartına da el atayım uzun süre sistemi ellemem diyordum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.