Şimdi Ara

Gtx 1060 ve i3 8100 lu sisteme anakart onerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakart butcesi 500 tl civari anakart atx olursa cok iyi olur ve sistem gtx 1060 i3 8100 uygun olurmu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Giga Z370-P
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Daha ucuz bir anakart onerebilir misiniz peki

• quote:

Orijinalden alıntı: mooch0

Daha ucuz bir anakart onerebilir misiniz peki
    O anakartın 500 civarı olması lazım hocam. En kötü B360 bakın derim o zaman.
  • Aralarinda buyuk bir fark yokmu 1060 i ucuza bulup o parayi anakarta vermek istiyorum

• quote:

Aralarinda buyuk bir fark yokmu 1060 i ucuza bulup o parayi anakarta vermek istiyorum
    ATX lerde 4 bellek slotu olur işine yarayacak en önemli özellik bu olur
    fark olmaz

H310 b360 Z370 gibi yongalar arasında fark olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 21 Nisan 2018; 12:24:23 >
  • Atx ile micro atx arasinda atx ler her yonden daha iyi olur micro atx kirpilmisdir diye biliyorum

• quote:

Atx ile micro atx arasinda atx ler her yonden daha iyi olur micro atx kirpilmisdir diye biliyorum
    kırpılmış değil
    kompakt hale getirilmiş mATX
  • Aralarinda performans acisindan hicbir fark yok mu yani

• quote:

Aralarinda performans acisindan hicbir fark yok mu yani

Yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcinle oc yapamayacağına göre B360 serisi anakart doğru bir seçim olur. Fiyatı da bütçene uygun:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-b360m-intel-b360-socket-1151-ddr4-2666mhz-usb3-1-anakart.html
  • pinkoenk kullanıcısına yanıt
    H seriri anakart dusunmelimiyim peki

• H serisi giriş, B serisi giriş-orta,Z üst düzey. Size bence B uygun,üzmez ve kaliteli. Z'ye çıkmaya gerek yok 8100 için.
  • quote:

H seriri anakart dusunmelimiyim peki
    Elindeki işlemcinin çarpan kilidi kapalı olduğu için direkt olarak Z370 anakartı eliyorum. Geriye H370 ve B360 anakartlar kalıyor. Q ve B serisi teknik olarak kurumsal sistemler, H serisi ise ev kullanıcıları için tasarlanmışlar. Ancak H, B ve Q serisi anakartlardan herhangi birini alıp evde kullanabilirsin, bununla ilgili herhangi bir sorun yok.

Aralarındaki farklar genel olarak arayüzlerdeki (USB, SATA vs gibi) sayı ve hat genişlikleri ile ilgili. B360 fiyat olarak daha uygun olduğu için önerdim. Eğer H serisi anakart alacak kadar bütçen varsa bunun yerine Z370 öneririm. Çünkü aralarındaki fiyat farkı sadece 70 tl.

https://www.hepsiburada.com/msi-h370m-bazooka-2666mhz-ddr4-soket-1151-matx-anakart-p-HBV00000BCKSK?magaza=Tekramarket

https://www.hepsiburada.com/msi-z370-a-pro-4000-oc-ddr4-soket-1151-atx-anakart-p-HBV000008A4MS?magaza=Yenisey

Gtx 1060 ve i3 8100 lu sisteme anakart onerisi

• pinkoenk kullanıcısına yanıt
    H310 hakkinda ne dusunuyosunu,

• quote:

H310 hakkinda ne dusunuyosunu,
    Fiyat olarak en uygunu ama özellik olarak en fazla kırpılmış versiyon. PCIex16 yuvası bile PCI 2.0 (GEN 2.0) destekli, gerisini sen düşün. Eğer bütçe darsa en azından önerdiğim B360 modelini alarak devam edersin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.