Şimdi Ara

GTX 1060 6GB / Hangi Marka Alınmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GTX 1060 6GB Ekran kartı almak istiyorum, kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar hangi marka tercih edilmeli nedenleri ile belirtebilirler mi?
    İşlemci i7 6700k

• Tek fanlılar hariç hemen hemen her 1060 alınır.
  • Palit'in ürünleri ucuzdu en son Nanokatalog'da.
  • Msi Gaming
  • Msi gaming x plus benim de kullandığım bir kart. Tavsiye ederim.
  • 1060 6G normalde 250 dolarlık kart türkiyede birçok kez 1000 TL'ye satıldığı oldu, şu an piyasda malum bu nedenle en ucuz 1060 6g en iyi 1060'dır, her türlü kazık yiyeceksin en az zararla atlat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 16 Nisan 2018; 18:10:8 >
  • Ne alırsan al ama Msi ve Asus alma. Gigabyte favorim.
  • En iyi 1060 en ucuz 1060 tır. gaming miş strix miş falan para tuzaklarına hiç ama hiç gerek yok. En ucuz bulduğunuzu alın geçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veterangamer -- 16 Nisan 2018; 18:42:4 >
  • Tek fanlı olarak sadece MSI Aero ITX' ler düşünülebilir. Diğerleri iyi değil.

Çift fanlılardan; ASUS Dual GTX 1060 3G kullanıyorum.
    Kart stok hızda geliyor. Yani OC' siz.
    Yazın GPU sıcaklıkları tam yükte OC' siz olarak 75 dereceye çıkıyor. (Fan devri %46.)
    Dark N10' un 5 fanını yüksek devire alırsam, 73 derece, %43 fan devri şeklinde çalışıyor.
    Ağır oyunlarda Vsync açınca 68-70 derecelere düşüyor, o ayrı.
    Daha hafif oyunlarda zaten sorun olmuyor. CS:GO Ultra ayarda Vsync ile 55 derece civarında kalıyor. Fanları açıp kapatıyor sürekli.
    Tabi Vsync ile CS:GO oynanmaz. Sadece fazla yüklenmeyen bir oyunu Vsync ile açınca ne olacağını yazdım.

Biraz fan gürültüsüne katlanılırsa OC yapılabilir.
    Bununla birlikte fan gürültüsü ve 6 pin' lik bağlantı nedeniyle voltaj arttırmalı, ekstrem OC' ye kesinlikle müsait olmadığını düşünüyorum.

Madenci krizinde 840 TL' ye amazon' dan almıştım. Almaya mecbur kaldık yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Multimetre -- 16 Nisan 2018; 18:58:14 >

• Ekonomik kriz var hocam bu fiyatlarla ekran kartı alınmaz.Şaka gibi gtx1060 a 2000 tl istiyorlar.Yeni seriyi beklemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Tek fanlılar hariç hemen hemen her 1060 alınır.
    İlginiz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grastice

Msi gaming x plus benim de kullandığım bir kart. Tavsiye ederim.
    Kıyaslama imkanınız oldu mu diğerlerinden farklı olarak iyi yanları nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

1060 6G normalde 250 dolarlık kart türkiyede birçok kez 1000 TL'ye satıldığı oldu, şu an piyasda malum bu nedenle en ucuz 1060 6g en iyi 1060'dır, her türlü kazık yiyeceksin en az zararla atlat.
    Malesef öyle, ilginiz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaisyLucky59

Ne alırsan al ama Msi ve Asus alma. Gigabyte favorim.
    MSI ve Asus ile nasıl bir deneyiminiz oldu, nedir kötü yanı size göre?
  • İyi ve sessiz soğutma. Zaten aynı GPU'yu kullanan kartlarda başka fark olmaz. Tâbi kronik herhangi bir sorun yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

En iyi 1060 en ucuz 1060 tır. gaming miş strix miş falan para tuzaklarına hiç ama hiç gerek yok. En ucuz bulduğunuzu alın geçin.
    İlginiz için teşekkür ederim. Haklılık payınız yok değil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Multimetre

Tek fanlı olarak sadece MSI Aero ITX' ler düşünülebilir. Diğerleri iyi değil.

Çift fanlılardan; ASUS Dual GTX 1060 3G kullanıyorum.
    Kart stok hızda geliyor. Yani OC' siz.
    Yazın GPU sıcaklıkları tam yükte OC' siz olarak 75 dereceye çıkıyor. (Fan devri %46.)
    Dark N10' un 5 fanını yüksek devire alırsam, 73 derece, %43 fan devri şeklinde çalışıyor.
    Ağır oyunlarda Vsync açınca 68-70 derecelere düşüyor, o ayrı.
    Daha hafif oyunlarda zaten sorun olmuyor. CS:GO Ultra ayarda Vsync ile 55 derece civarında kalıyor. Fanları açıp kapatıyor sürekli.
    Tabi Vsync ile CS:GO oynanmaz. Sadece fazla yüklenmeyen bir oyunu Vsync ile açınca ne olacağını yazdım.

Biraz fan gürültüsüne katlanılırsa OC yapılabilir.
    Bununla birlikte fan gürültüsü ve 6 pin' lik bağlantı nedeniyle voltaj arttırmalı, ekstrem OC' ye kesinlikle müsait olmadığını düşünüyorum.

Madenci krizinde 840 TL' ye amazon' dan almıştım. Almaya mecbur kaldık yani.
    Şuan için tek fan tercihlerim arasında yok.
    3GB yetersiz kalacaktır diye düşünüyorum o yüzden dual elemiştim
    İlginiz ve detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: VolkanCOO

Ekonomik kriz var hocam bu fiyatlarla ekran kartı alınmaz.Şaka gibi gtx1060 a 2000 tl istiyorlar.Yeni seriyi beklemekte fayda var.
    Laptop kullanıcı'sıydım şuan satma aşamasındayım, topladığım kasada sadece ekran kartı eksik.
    Maalesef bu fiyatlara almaya mecbur kılındık :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

İyi ve sessiz soğutma. Zaten aynı GPU'yu kullanan kartlarda başka fark olmaz. Tâbi kronik herhangi bir sorun yoksa.
    Peki marka tavsiyeniz yok mu?
    Hangisi daha iyi ve sessiz soğutur, yıllardır laptop kullandığım için hiç tecrübem yok kasa konusunda, konuyu açmamda ki amaç buydu ideal olanı almak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Palit'in ürünleri ucuzdu en son Nanokatalog'da.
    Sadece fiyatı için mi tercih edilmeli? size göre diğerlerinden artısı nedir
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.