Şimdi Ara

GTX 1050 Ti Takınca Sistem Resetleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    i3 4130 işlemci
    4×4 8 GB Kingston 1333 MHz DDR3 RAM
    Anakart Gigabyte H81M-S2V
    PSU FSP 500 Watt 80+
    Bu sisteme MSI 1050 Ti Gaming X'i takınca resetleniyor, belli bir süresi yok ve sadece Windows açılınca yapıyor. Kurtarma ekranında yapmıyor. 1 hafta bekledim garantiden geldi BIOS güncellendi ve termal macun yenilendi yazıyor. Tüm portlardan görüntü alındı, ısı değerleri normal, FPS değerleri normal, performans testlerinden sorunsuz geçti yazıyor. Ama benim sıkıntı hala devam ediyor. Sistemle bir uyumsuzluğu var mı? Servisi aradım tekrar gönderin bakalım diyor, ne yapmalıyım?

• Sürücü kaynaklı gibi duruyor. Eskiden AMD kart mı kullanıyordunuz?

Temiz sürücü kurulumu deneyiniz. Video açıklamalarında gereken linkler mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt
    Hayır eskiden de Nvidia kullanıyordum. Temiz kurulum yaptım olmadı format attım ama olmuyor.
  • Zamanında 2.elden XFX HD6850 almıştım kart masaüstünde boştayken kafasına göre pc ye res atıyordu bazen 1 saat bazen 10dk sürüyordu ama oyunlarda hiç problem olmuyordu sadece masaüstünde boştayken. Velhasıl özetle uzun araştırmaların sonucu kartın belleklerinde sorun olduğunu öğrendim ve kartı aldığım adama iade ettim. Sizin sorun da büyük ihtimal buna benzer bir şey video alıp servise kanıtlı şekilde gönderin öyle gönderip onların insafına bırakmayın yoksa çok uğraşırsın.
  • Diğer donanınlarda sıkıntı olabilir mi? Ama 750 Ti' yi takınca sıkıntı olmuyor sadece 1050 Ti' yi takınca reset atıyor. 1 hafta onboarddan kullandım garantide diye hiçbir sıkıntı olmadı. Bugün geldi kart taktım hemen resetlendi. Videoyu nasıl göndericem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratSahi

Diğer donanınlarda sıkıntı olabilir mi? Ama 750 Ti' yi takınca sıkıntı olmuyor sadece 1050 Ti' yi takınca reset atıyor. 1 hafta onboarddan kullandım garantide diye hiçbir sıkıntı olmadı. Bugün geldi kart taktım hemen resetlendi. Videoyu nasıl göndericem.
    Dostum çok büyük ihtimal kartın bellekleri arızalı diğer donanımlarda sıkıntı olsa 750 Ti takınca da reset atar. Video olayı da kartın sürekli reset attığını çektikten sonra servisle iletişime geçer mail yoluyla gönderirsin en kötü usb belleğe atar kartın yanında gönderirsin.
  • Büyük ihtimal kartta sıkıntı var.
  • Burak Yovyov kullanıcısına yanıt
    İşte bugün geldi yarın tekrar göndericem. Kutuya not koy dedi.

• MuratSahi kullanıcısına yanıt
    kartı başka bir sistemde denedinmi ? Bence birinden rica et dene ondada aynı skıntı varsa kartı değiştir derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak Yovyov -- 10 Nisan 2018; 22:56:58 >
  • Burak Yovyov kullanıcısına yanıt
    Garantiden geldi bugün sıkıntı yok dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratSahi

Garantiden geldi bugün sıkıntı yok dediler.
    Olsun bence bi pc de daha dene . Bazen servisler ilgilenmemek gibi bir huyları oluyor. Kendin başka bi pc de dene anlarsın sıkıntı varmı yok mu . Servislerin dediklerine çok güvenme.
  • MuratSahi kullanıcısına yanıt
    Pusuda sıkıntı olabilir pusuyu deniyecek başka pc bull yada ekran kartini başka pc de caliştir 750ti de atmiyosa 1050 ti kaldirmiyor yada pusu verimli calişmiyodur..!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.