Şimdi Ara

★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
8
Favori
10.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dreamcream

%70 civarı kullanırken fps düşüşleri oluyor mu? Ben 60 fps'de VSYNC açık oynuyorum, GPU'yu kullanmayıp fps düşüklüğü yaratması gıcık ediyor beni.

Bende kart yüzde 70 kullanıyor hep. Yukarı çıktığını görmedim diyebilirim. Fps de 45 ortalama. Gece 60 oluyor. Çim ultra olduğu için yoğun bitki olan yerlerde 35 fps oluyor. Yapay zekaya karşı 4 kişi yaptığımız çatışmada da ani düşüşler oluyor. 35e düşüp yeniden çıkıyor.

Yeni denemeler yaptım.
    Herşeyi en düşüğe aldığımda kart %40 gpu kullanımını geçmiyor. Hatta %25 falan bile oluyor. Fps 60 üstü tabi.
    Default ayarlara çektim. Gpu kullanımı %70'i geçtiği zaman 60 fps oluyor oyun bir anda. %70 kullanımda ise 45 fps ortalama. %70'in altına düştüğünde ise fps de düşüyor.
    Herşeyi en yükseğe aldım. Advenced graphics ayarlarını da. Burada da yine %70'i geçemiyor oyun. Bundan dolayı 15 fps ortalama alıyorum. Fakat gpu kullanımı %70'den yüksek olduğu vakit fps 30 oluyor.
    Herşeyi high yaptım. Msaa ve Reflection'ı kapalı. Advenced graphics ayarları da kapalı. Fps 45-55 arası gidip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercan Ç. -- 17 Nisan 2015; 17:42:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• R9 290
    8350
    12 gb ram

ile genel olarak 60 fps ve üzeri oynatıyor, en az 35 fpsi gördü dahada altına düşmüyor fakat şöyle de bir sorunum var ki çimler bazen buglu kalıyor çime çıkınca bir boşluktan aşağı düşüyorum, tekrar yola atıyor oyun beni ölme yok, bazen alakasız biryerden spawn oluyorum
  • Ne yapsam olmadı. İşlemci kurtarmıyor malesef. İşlemci kullanımı %98 %99 oluyor. Gpu kullanımı %30 %50 felan.
    1080p oynuyorum. Ayarları Normal yapsamda İşlemci kullanımını etkilemiyor sadece Gpu kullanımı azalıyor. Bu işlemciyle 1080p olmuyor arkadaşlar.
    Şehirde 30FPS ye kadar düşüyor. Ortalama 35-40 diyebiliriz.

•Mainboard: GIGABYTE - MA785GT-UD3H DDR3 1800+
    •Processor: AMD Phenom II X4 955 BE AM3 @3.9 GHz
    •Graphics Card: ZOTAC GTX 770 AMP! Edition 2GB 256 Bit
    •Ram: Kingston 14GB 1333 MHz DDR3 Dual Kit CL9
    •Case: XIGMATEK Midgard Pure Black Edition
    •PSU: XIGMATEK Tauro Series 600W 80Plus Bronze
    •HDD: SEAGATE 1 TB SATA II NCQ 16 MB 7200
    •SSD: Kingston SSDNow V300 240GB SATA III
    •Monitor: Samsung S23B550V 23" 2MS LED
    •TV: LG 42LA640S LED Cinema 3D Smart TV
    •Speaker: Edifier M3200 2+1 34RW Speaker
    •Gamepad: Logitech F710 Wireless Gamepad
    •Headset: Logitech G430 7.1 Surround Sound Gaming Headset

• Olur ama o işlemci+ekran kartı ikilisi ile olmaz.Nasıl bir kafa ile ikisni bir kullanıyorsun darboğazın kralını yapıyor işlemcin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Olur ama o işlemci+ekran kartı ikilisi ile olmaz.Nasıl bir kafa ile ikisni bir kullanıyorsun darboğazın kralını yapıyor işlemcin.

Ne olur? O işlemci ile hiçbirşey olmaz. GTX 550Ti vardı zamanında GTX 770 aldım bende ilerde işlemcide alırım diye iyi ekran kartı aldım. Darboğaz yaptığını bende biliyorum. Yani demem o ki o işlemci ile 1080p zor
  • 1GB HD7850 256 BİT O.c Çift Fanlı + 8GB 1600mhz ram+Fx 6300 stok ile hangi ayarlarda oynarım tahminen 1080p de ?
  • Amd fx4100 4 cekirdek
    4 gb ram
    gtx 650ti 1gb
    1920x1080p de texture normalde hic takılma yok

• i5 3570
    660ti
    Texture dahil çoğu very high 1-2 high var.60 fps sabit.
  • Lenovo bilgisayarımın sistem özellikleri ise,Intel(R)Core(TM)i5-2410m CPU@2.30 ghz (4 CPUS)windows 7 home basic 64 bit bellek 4096 mb ram Intel (R) HD Graphics Family 2838 yaklaşık toplam bellek 1366X768 (32bit) (60Hz)generic pnp monitör.Vaio'nun ise windows 7 ultimate 64 bit Intel(R)Core(TM) İ5-3210M CPU@2.50 ghz (4CPUS) bellek 8192 ram AMD RADEON HD 7550M/7650M Graphics Intel dac(400mhz) 722 mb yaklaşık toplam bellek 1366X768(32bit)(60hz) genel pnğ monitör.Acaba gören kaldırıp kaldırmayacaklarını söyleyebilir mi? Yarın alacağımda

• 1080 p de ve 4x msaa full ayarlarla yaptığım test.DSR testleri sağlıklı olmadığından benchmark yapmadım onla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi regujohn -- 18 Nisan 2015; 12:42:50 >
  •  ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★
     ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★

i5 4460 3.4 ghz
    8gb ddr3 1600 mhz ram
    gtx 750 tihttp://www.techpowerup.com/gpuz/details.php?id=hn7g

Degerleri yazmayi unutmusum :)

Sehirde en dusuk 50, genellikle beton gibi 60

Dogada en dusuk 40, genellikle 45-50 arasi gidiyor.

Nadiren, bol aksiyonlu sahnelerde 40 fps. Sahane optimizasyon yapmislar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diluted -- 21 Nisan 2015; 1:12:04 >

• bthunv kullanıcısına yanıt
    hocam grafik ayarlarının resimlerini sıra halinde atarmısın
    bende de 770 2gb var sizdeki kaç gb,ben dağ bayırda falan 30 fpslere kadar düşüyorum
  • hocam hemen atıyorum yeni gördüm kusura bakmayın
  • hocam ayarlar bunlar single la online arasında anlayamadığım şekilde fark var onlinede sabit 60 iken single'da arada 50 lere düşüyo ancak dediğim gibi bu düşmeler anlık onun haricinde sürekli 55 üstü fpsler görüyorum fraps ile bilgisayarın özelliklerinide ekledim hocam .
     ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★

EDİT: Oyuna bu gün güncelleme geldi ayarları şimdi fark ettim msaa 2x açık gözüküyor onları kendi kendine açtı heralde hocam onlar kapalı oynuyorudum ben ama bugün test edip tekrar yazarım performansla ilgili değişiklik olup olmadığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bthunv -- 22 Nisan 2015; 0:03:16 >

• oynadığım ayarlar bunlar oyun full secreen açılmazsa eğer ayarlar o şekilde gözükmekte sebebini bilmiyorum.
     ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★

• Geçde olsa geldim , oyun cirlop gibi olmuş bence Yakında güzel bir SweetFX de hazırlayacağım

Driver 350.12 , GTX 980@1.5GHZ ( Ayarlarıda paylaştım hepsi en yukarda 1200p Downsamplig uyguladım birde )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 22 Nisan 2015; 1:14:52 >

• imzamdaki sistemle denenmiştir .

★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★ ★ GTA V Ekran Kartı Benchmarklarınız Buraya ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 22 Nisan 2015; 12:39:00 >

• Kendi sistemim ile bir test videosu aldım. Umarım referans olmuştur :)
    GTA V / GTA 5 - GTX 660m (1085MHz) Graphic Settings Test

MSI ge60 0nd-453tr
    CPU: Intel Core i7 3630QM 2.4 - 3.4 GHz 6MB
    GPU: Nvidia GTX 660m 850 MHz - OC 1085MHz 2GB GDDR5
    RAM: 8GB DDR3 1600MHz
    HDD: 750 GB 7200rpm Sata2 - 3Gb/s

Playing With DualShock4
    Shadowplay Records

https://www.youtube.com/watch?v=aJLLZIk70fA

• Beyler bahsettiğim kapsaml©¥ rehber geldi NVIDIA GEFORCE taraf©¥ndan. http://www.geforce.com/whats-new/guides/grand-theft-auto-v-pc-graphics-and-performance-guide
  • Arkadaslar ekran kartim 2 gb gt550m gta 5 de 30 fps aliyorum dusukmu

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.